.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 54
  1. #1

    Конфигурация

    Добър ден.Сина ми има рожден ден на 21 след 4 дена (малчугана става на 9) и си мислех да му купя нов компютър.Стария вече за нищо не става пък и постоянно ми качва на лаптопа някакви игри и после се сърди че не му тръгвали. та въпроса ми е дали можете да ми предложите някаква ефтина конфигурация с която той да бъде задоволен за сега и напълно със игрите.за конфигурация съм отделил от 700 до 100 лв. повече .....................пък и за какво му е мощен компюрър като след 3-4 години вече по любов ще ходи не съм запознат много с компютрите та пак моля ако можете ми помогнете в избора.

  2. #2
    ето и конфигурация от мен с която мисля че няма да има проблем в игрите в следващите поне 3-4 години,
    amd athlon II x4 3ghz-188лв
    Gigabyte GA-MA785G-UD3H-142лв
    Corsair 4GB (2x2GB) DDR3 1333MHz-143лв
    Spire SP-ATX-450WTB -99лв
    Sapphire Radeon HD5770 1GB 128bit DDR5-275лв
    Там кутия мишка клавиетура двд сметни ги 80лв
    общо конфигурацията излиза 927лв
    ако ти идва много може да спести6 70лв и да махне6 2 гб рам
    тогава излиза 857.

  3. #3
    Супер фен Аватара на Jus7DreamBoy
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    2 190
    Цитирай Първоначално написано от ponomen
    ето и конфигурация от мен с която мисля че няма да има проблем в игрите в следващите поне 3-4 години,
    amd athlon II x4 3ghz-188лв
    Gigabyte GA-MA785G-UD3H-142лв
    Corsair 4GB (2x2GB) DDR3 1333MHz-143лв
    Spire SP-ATX-450WTB -99лв
    Sapphire Radeon HD5770 1GB 128bit DDR5-275лв
    Там кутия мишка клавиетура двд сметни ги 80лв
    общо конфигурацията излиза 927лв
    ако ти идва много може да спести6 70лв и да махне6 2 гб рам
    тогава излиза 857.
    имам чувството че жената има в предвид 70-100 лв или поне на мен така ми се струва
    СПАМ - Само Пиша Ама без да Мисля
    Голям лаф, дребни пари и мек х*й всеки може да извади!
    Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!
    Таралежът е птица упорита, не го ли ритнеш - не полита.

  4. #4
    а аз разбрах 700-1000лв неможе да купува на сина си комп за игри за 100 лева нали ?тя поиска конфигурация аз и дадох ако някой може да направи по добра здраве да е

  5. #5
    1во ...не е жена...
    2ро @ponoman І брао бе тъпак... тва дъно с най-умрелия чипсет в света...поддържа DDR2 РАМ сложил си DDR3...като не разбираш, поне не обърквай хората...
    3то ако говорим за към 700-800лв долкото разбрах бих ти предложил нещо от рода на:

    Дънна платка: Gigabyte MA770-ES3, AMD 770, DDR II 1200(O.C)/1066/800
    Процесор: AMD Phenom II X2 Dual Core 545
    Видеокарта: PALIT 512M GTS250 DDR III PCI-E GREEN
    РАМ памет: KINGSTON 1GB DDR II 1066Мhz - 2 броя.
    Твърд диск: SEAGATE 320GB 7200 16MB SATA II
    Кутия: COOLER MASTER ELITE 330 BLACK, w/o PSU
    Захранване: FORTRON SAGA II 500, 500W
    DVD записвачка: LG GH22NS50


    Дебелия цвят е компонента

    Подчертания е марката
    Наклонения модела

    Това излиза 767лв в sky.bg Без асемблация + сглобяването 18лв. тоест 785лв. Доставката ако си извън София не съм сигурен дали е безплатна, но да ти стъпи макс на 800лв.

    За вбъдеще ако поувисне може да му се добави още рамец, но засега и с това ще се задоволи

    Пс: А монитор не влиза в тези пари нали ? Предполагам имаш, ако нямав казвай да те насочвам.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 553
    Тъкмо щях да пиша конфигурация и гледам че си му дал. Тоя от горе какви глупости е писъл не е истина, даже хард диск е забравил. Сложи му и 1 монитор Asus и става пушка. Аз бих заложил на Athlon X3 и DDR3

  7. #7
    Ммм разликата в РАМ-а е нещо от рода на 10-15%, почти неосезаема за редовия потребител, камо ли за 9г дете
    Athlon x3 просто не ме кефят като серия. Слаб кеш имат. Мноого слаб. Не, че много ще му трябва тоя кеш де ама...ся за 15$ да сложим 1.5MB кеш вместо 6MB си е богохулство Пък и нз що имам чувството постоянно, че 3тото (незнайно как случайно отключило се) ядро ще се скапе всеки момент.


    П.с:Той и кутия е забрайл и хард, захранването и то не е от най-големите убавци. Него си го знам аз...блъскай ядра и гигабайти и тва е истината

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  8. #8
    приятели ме посъветваха викат"за хлапака повече от четириядрен процесори 4 гб рам и там 1 гб карта повече не му триябвало.хоус с тоз двуядрен процесор ..........мисли в перспектива не че и аз се пиша разбирач ама .тоз пономен къв е ??!!? къв е тоз комп без хард някав специален мдоел ли е немоа схвана.

  9. #9
    Значи, да кажа първо. Гигабайтите не са от толкова значение при видеокартите, също и в немалка степен ядрата при процесорите. Това, че е 1гб не я прави по хубава от 512мб Като се прибера от работа, че тъкмо си тръгвам и нямам време ще обясня подробно. Като искаш кажи си максималния бюджен който си склонен да отделиш и ще ти направя оптималната конфигурация за въпросната сума. Това ще е малко по късно вечерта.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  10. #10
    Зависи максимума за компа ще е 1000-1200лв и това ще е подарък от мен баби и дядовци + ако обещае да слуша учи и помага :P такаче това е цената повече вече няма откъде да се сложи.мисля че ядрата имат значение понеже мафиа 2 (любима и на двама ни ) иска четириядрен 2.4 гхз а с този двуядрен едва ли ще тръгне на макс.... значи 1200 лв + ако може малко някоий да ми обяснитие видео карти процесори...................

  11. #11
    Тва с монитор ли 1200? Ако не, кажи на каква разолюцийка цъкате, щото е важно. Също ако тряя монитор...ще е словна работа. Яките мониторчета са от по 300лв ПОНЕ и нагоре

    И ако говорим за абсолютния макс който може да се извади в момента от игра, с 1200лв ще си земеш точно процесор и евентуално видеокартата и млъкваш откъм макса

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  12. #12
    без монитор аз наскоро зех един самсунг за 400лв 20 инчов 2 мс.какво значение има бит на картата и кой параграф е важен за производителноста паметта битожете???????

  13. #13
    за 1200 лева най добре му вземи един нов гсм и една конзола от рода на xbox ps3 ili psp да се радва.поне конзолите не трябва да upgrade даваш 600 лева и си цъкате даже двамата.Щом мафиа две ви харесва то играта army of two 6те ви зариби много аз си хакнах xboxa и сега цъкам.просто останете си с компа които имате пък една конзолица е по добрия вариант.ся след 2 години с конфига на хоусе пак ше мрънка за ново пс ...........пък знаи6 ли може да трябва да си купува ново пс понеже частите на това ше са много остарели пък както си ре6и6 хакнат xbox е по добри вариант според мен.

  14. #14
    aве пономене 6ибаняк млъкваи ве ко са ебава6 ся бахти досадника.монитор имаме един стар 17 инча филипс който е купен 2005 нз ако иска6 сложи в конфига монитор .зна4и 1200 лв с монитор явно

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от ponomen
    без монитор аз наскоро зех един самсунг за 400лв 20 инчов 2 мс.какво значение има бит на картата и кой параграф е важен за производителноста паметта битожете???????

    Направи си твоя тема, не спами на другите!


    П.с: Игнорирайте го от тука нататък в тази тема.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  16. #16
    Ponomen, моля ти се напусни раздела, защото бъкел не разбираш от компютри. Хората си казаха какво искат, ти тука даваш акъл не на място.
    http://www.youtube.com/watch?v=HOy-naFqT7A
    "I live my life a quarter mile at a time, nothing else matters, for those ten seconds or less.... I'm free"

  17. #17
    Такам поразгледах нещата малко. Понеже се замислих и се сетих, че масовия потребител шсе пак няма моите знания и моят начин на мислене на конфигурации не е много удачен.

    Та решение номер едно което ще ти препоръчам:


    Дънна платка: Gigabyte 890XA-UD3, AMD 790Х, DDR III, SATA III, USB 3.0, AM3 socket
    Процесор: AMD Phenom II X4 Quad Core 925 2.8Ghz, 8MB кеш, BOX (това е важно, не вземай TRAY)
    Видеокарта: Sapphire 1024MB HD5770 GDDR5
    РАМ памет: KINGSTON 2GB DDR III 1333Мhz - 2 броя.
    Твърд диск: Western Digital 640GB 7200 64MBкеш SATA III
    Кутия: COOLER MASTER ELITE 330 BLACK, w/o PSU
    Захранване: FORTRON SAGA II 500, 500W
    DVD записвачка: LG GH22NS50


    Така сега да добавя. Конфигурацията отвсякъде подлежи на ъпгрейд. Six Core процесорите са на същия сокет и ш далечно бъдеще можеш да си сложиш такъв, но това е по-скоро странично.
    Причините ми да ти избера тази части е:
    1во едва ли ще овърклокваш каквото и да било
    2ро на това дъно можеш да направиш CrossFireX, тоест да сложиш 2 видеокарта и производителността ти значително ще се подобри. И също така 2рата карта ще работи на x8 скорост. Е не е оптималното може и на x16 ама нямаме такъв бюджет сега Което и ми беше основната идея де
    3то Тоз хард си мачка напрао за парите
    4то картата, не е НАЙ–НАЙ–НАЙ производителната ш класа си, има такива които я бият, но с малко, но за сметка на това са далеч по алчни към ресурс. Мислех си да слагам Nvidia, но просто не можах да намеря свястно SLI дъно, на нормални пари (акцента е на 2рото )

    Та всичко това със асемблацията и доставка евентуално, към 1200лв +/- 20лв.

    Идеята ми е вземаш тази конфигурация сега и след тша сбираш парици за мониторец, просто качествени монитори за 200-250лв...забрави! За момента цъкаш на 17ката предполагам CRT...и така. След това във времето ще ти се прище ъпгрейд на машинката (или наложи). Просто купуваш още една такава видеокарта същата и правиш CrossFireX. До тогава картата и без това ще е паднала на прилична цена.

    Сега следва да помисля малко над 2рия вариянт със монитор който ще е. После ще обясня и за процесорите и видеокартите, щото видях, че си изявил желание.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  18. #18
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 553
    Конфигурацията на доктор Хаус е много добра. За тия пари си е перфектна. Сметна ли потреблението на конфигурацията, май 500W може да дойдат малко. За тия пари АМД можем да си позволим (бих се изкушил за един i3 ммммм). Дъното ти поддържа USB 3.0 --> супер!
    Вече не е важно колко са ти ядрата и колко гб рам имаш, защото може двуядрен процесор да извади производителност по-висока от 4 ядрен процесор.
    След време ще стигнете до извода, че няма смисъл да давате по сумати и пари за компютри, които и на 20% не можете да ги натоварите

  19. #19
    Дънна платка: Аsus P7H55, H55, DDR III, LGA1156 Socket
    Процесор: Intel Core i3 2.93Ghz, 4MB кеш, BOX (това е важно, не вземай TRAY)
    Видеокарта: Sapphire 1024MB HD5770 GDDR5
    РАМ памет: KINGSTON 2GB DDR III 1333Мhz
    Твърд диск: Hitachi 500GB 7200 16MBкеш SATA II
    Кутия: COOLER MASTER ELITE 330 BLACK, w/o PSU
    Захранване: FORTRON SAGA II 500, 500W
    DVD записвачка: LG GH22NS50
    Монитор: SAMSUNG SM-P2270

    Относно монитора - не е задължително да е този, нито пък тази марка, давам го чисто примерно. Струва 300лв въпросния. Монитор Online не се взима, отиваш и гледаш. Какво да гледаш - резолюцията да е 1920*1080, време за реакция 2ms и инчове колкото искаш там. Останалото е маловажно.

    Та без монитора тези работи с асемблирането излизат към 950лв +/- малко. Тоест със монитора от 300лв стъпва на 1250. Забележи, че е със 2Gb РАМ. Тоест след време ще трябва да събереш още малко парици и да му добавиш още една плочка 2гб. гледай да е същия модел и марка. Иначе откъм всичко останало смятам, че е добре. Процесора е 4 Cores, вярно най ниския от i3, ама пак е по мощен от повечето Quad Cores(без High-eнд изгъзиците ) и държи на стабилен овърклок. Картата си е перфектна, поддръжка и на DX11. Мислех си за GTX 460 ама тез 50$ отгоре...и то за 768MB вариянт, не благодаря!
    На тва дъно не можеш да правиш CrossFireX обаче. Ъпгрейда може да дойде само откъм повечко рам, и евентуално по мощен процесор. Поддържа i3, i5, i7. Пък Core i7 си реже земята направо

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  20. #20
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 553
    Хаус, направо да взема АМД-то. То Windows 7 яде 1гб рам, че и повече, 2 за никъде няма да стигнат. Процесора ще е пушка, но това е все едно на Бентли да сложиш желязни джанти и тазове Сокета на i3 е малко кофти за ъпгрейд признавам, докато на АМД е отворен към 6 ядрените дзверове. За тия пари няма смисъл да инвестираш в Интелска конфигурация.

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от Cybershot
    Конфигурацията на доктор Хаус е много добра. За тия пари си е перфектна. Сметна ли потреблението на конфигурацията, май 500W може да дойдат малко. За тия пари АМД можем да си позволим (бих се изкушил за един i3 ммммм). Дъното ти поддържа USB 3.0 --> супер!
    Вече не е важно колко са ти ядрата и колко гб рам имаш, защото може двуядрен процесор да извади производителност по-висока от 4 ядрен процесор.
    След време ще стигнете до извода, че няма смисъл да давате по сумати и пари за компютри, които и на 20% не можете да ги натоварите
    Ммм захранването ще му стигне засега. HD5770 не е лакома като на НеВидя земейовете
    Мерси, че ме сети! ВАЖНО! Ако решиш след време да правиш CrossFireX, задължително ще ти трябва по-мощно захранване от рода на 700W.

    Та казах, че ще обясня за процесорите и видеотата. Защо в първата конфигурацийка дадох процесор AMD Phenom II x2 550. Ами много просто. Тук въпросния процесор се продава за двуядрен. Номера обаче е, че физически е произведен със четири ядра! Цялата Phenom серия е със 4 физически ядра.Но 2 функционират, 2 са заключени и не се използват. Та при тези процесори има възможност закупени като двуядрени техните заключени ядра да бъдат отключени и да се превърне в 3ядрен или 4ядрен процесор. Та въпросния става един Phenom II x4 3.20Ghz 6MB кеш. Казано на прост език:
    - 4 ядра
    - 3.20Ghz тактова честота
    - 6МБ кеш памет
    - 90$
    За сравнение да вземем Intel Quad Core Q9400S
    - 4 ядра
    - 2.70Ghz
    - 6MB кеш памет
    - 247$

    Сами си го сметнете. Вярно разликата е, че при добро охлаждане (водно примерно за 300лв) Intel процесора може да достигне тактови честоти от 4.2Ghz приблизително, докато AMDто може да достигне дори с водно охлаждане 3.6Ghz проблизително.

    При видеокартите, просто казано, колкото повече памет имат, на толкова по голяма резолюция можете да играете. Тоест карта със 512MB не е по слаба като производителност от карта 1024MB. Относно прозводителността има доста други фактори които влияят. Като брой steam процесори, клок на паметта, клок на ядрото, клок на шината, колко битов интерфейс е и мноогмноого други. Но като цяло важи правилото - "Колкото повече, толкова повече."

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  22. #22
    Абе сокета може да е калпав, ама тва i3 на OC направо ги сцепва тези Phenom-и Смятай, че 6 ядрените Phenom II са по слаби от i7 с 4 ядра на стокови честоти Пък и ся AMD ще вадят нов сокет и те. Тоест ще си наблъскат новите 6 ядрени феноми на AM3+...Пък и една плочка 2GB Kingston HyperX 1600Mhz все пак е 45$, а е бахти лудата рамка...Мисля, че като ъпгрейд си е добре. Пък и нека не забравяме, че пича има 17 инчово CRT. Малко зор да се насладиш на това което изкарва компа ти на такъв монитор.... Тоест за вдъдеще ще трябва пак да купува мониторка...
    Аз затова и давам варианти с техните плюсове и минуси. Нека си реши и да си прецени човека.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  23. #23
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 553
    Тая HyperX 1600 е и податлива на клок.
    Ония Феноми не винаги се отключват ядрата (няма 100% шанс), пък и май тия от АМД се усетиха и вече не става номера, май у hardware bg някой беше тествал че напоследък от 10 бройки само 1 е успял да отключи.
    правилото - "Колкото повече, толкова повече." - тва закона на Мечо Пух, който важи в hardware bg

  24. #24
    Ами HyperX си е баш клокърска
    То винаги е така. Не са се усетили. Просто при всичко което се произвежда. Първите партиди са яки. със следващите пада качеството, защото в тях се вкарва голяма, част от рециклираните части от предните партиди с цел да се сваля цената. И нали се сещаш какво става със качеството като цяло Общо взето от първите партиди почти всичко се оключваше... от последните почти нищо, щот са си дефектни
    Иначе 100% Шанс няма - да. Но е яко да си вземеш двуядрен, да платиш за двуядрен и накрая да се получи 3ядрен или 4риядрен Пък като не стане какво? Нищо не губиш

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  25. #25
    Каква е разликата между трой и бокс и как да отклуча двуядрения на четитиядрен ? лесно ли става ? да не гръмне нещо? ако става лесно то тогава дай двуядрен пък за сметка на по добро видео ли ддз ти кажи ти си спеца

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си