.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1

    Една нощ в работилничка за разбити сърца

    Късно през нощта, в мрака за заспалият град, прозорчетата на малката работилничка за разбити сърца все още светеха. Вътре в нея умората се опитваше да вземе надмощие и принудително да прекрати случващото се там.

    Младото момиче разтърка очите си, а умората се дръпна от нея, сви се в един ъгъл на работилничката и започна отново да дебне удобен момент да връхлети. Момичето погледна с презрение към ъгъла и продължи работата си.

    Тя хвана две парченца от разбитото сърце, което в момента поправяше, разгледа ги внимателно и пробва да ги долепи едно до друго. Не пасваха. Момичето върна едната част обратно в купчинката и взе друга. Пробва отново. Тези съвпадаха! Тя взе голяма четка и внимателно ги почисти, после сложи капчица лепило и притисна двете части една към друга. Задържа ги така известно време и когато ги пусна те останаха заедно. Момичето се усмихна доволно и взе следващата част от купчинката.

    'Хората изобщо не пазят сърцата си в днешно време' помисли си тя. 'Ето това го поправям за втори път тази година...' продължи недоумението й, но в този момент разтвори дла и отново усмивка озари лицето й. Още две парченца се бяха превърнали в едно.

    ' Толкова много работа има напоследък' каза си момичето на ум, като метна един поглед през рамо към ъгъла. Умората все още беше там, прокрадвайки се едва забележимо напред. 'Ако има дори само още едно разбито сърце и не знам дали ще мога да се справя. Та и в момента едва ми стига времето...' притеснено продължи мисълта си тя.

    Момичето се улиса в работата си, а усмивката все по-често се появяваше по лицето й, докато накрая не се дръпна леко назад. Въздъхна с облекчение. Купчинката частици бе свършила. Сърцето беше готово.

    Тя го грабна в ръце, загаси светлинките на работилничката, сложи големият катинар на вратата и се отправи по пустите тъмни улици на града. На няколко пъти я стряскаха кучета с лая си и дори за малко да изтърве сърцето едининият път, но това не я спря. Нито групичката пияни хулигани, които й подвикваха някакви неприлични неща в една много тъмна пресечка. Тя стискаше сърцето и бързаше да го занесе.

    Когато пристигна на място, собственика все още спеше, но тя ловко се прокрадна до леглото му. Погледна човека, чието сърце беше поправяла, почака го малко, после леко го бутна по рамото, но той не се събуди. Тогава тя остави поправеното му сърце на възглавницата до него, усмихна се за последно, обърна се и си тръгна.

    Не се притесняваше, че няма да й се отплатят, понеже нейната награда бе щастието на другите хора. Именно то й даваше сили да върши работата си, а и на нея не й трябваше повече.

    Момичето то работилничката бързо прекосяваше тъмните улички по пътя към домът си, а умората неумолимо я преследваше и застигаше. Колкото повече тя ускоряваше своите стъпки, толкова по-близко усещаше умората до себе си. Тя се движеше все по-бързо и по-бързо с всяка стъпка, докато накрая вече тичаше с все сили.

    Момичето стигна задъхана до вратата на домът си, влезе и бързо заключи, за да не може преследвачът й да я последва. Но умората се промъкваше през цепнатините на вратата, под нея, през ключалката... и продължи бавно да пълзи към жертвата си. Момичето изпищя и побегна уплашено. Скочи в леглото си, скри се под чаршафите и зачака.

    Сякаш бе успяла да се скрие от умората. Тя любопитно показа главата си и се огледа наоколо. През прозореца на стаята преминаха първите няколко лъча на изгряващото слънце. Те я заслепиха за момент, но тя усети топлината, която носеха. Изпълни я щастие. Човека вече бе намерил поправеното си сърце. В този момент умората изскочи от скривалището си и я връхлетя. Прегърна я и я стисна здраво в хватката си.

    'Колко ли е хубаво да си имаш сърце' помисли си момичето, докато умората затваряше клепачите й.
    Выполнения: Земля в илюминаторе (7.1 Амфитон Усилитель Системы 100-AC-022) Обратная связь:
    авторитетный ответ: 95.43.28.133
    вторичный ответ: 85.14.6.98
    Sponsored by: Реактивная Tехнология

  2. #2
    Повече от фен Аватара на Millen4ety
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    401
    много ми хареса
    we follow the danger wherever it goes.. we are the believers... we are.. heroes...

    Jeff Hardy forever!!

  3. #3
    Много ми хареса, браво. : )))))))) Само не повтаряй "умора" толкова често.

  4. #4
    TheNewReligion, дни наред се опитвам да се сдържа. Прехапвам устни, чупя пръсти. но не мога. Трябва да се поддам на изкушението. По-силно е от мен. Съжалявам...

    Умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора.

    ПП. Сега вече съм доволен, но малко ме е срам
    Выполнения: Земля в илюминаторе (7.1 Амфитон Усилитель Системы 100-AC-022) Обратная связь:
    авторитетный ответ: 95.43.28.133
    вторичный ответ: 85.14.6.98
    Sponsored by: Реактивная Tехнология

  5. #5
    Супер фен Аватара на stefity
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Варна...
    Мнения
    2 139
    Прекрасно е! усетих го...
    To strive, to seek, to find, and not to yield...

  6. #6

    Re: Една нощ в работилничка за разбити сърца

    Цитирай Първоначално написано от minus273dot15
    'Хората изобщо не пазят сърцата си в днешно време' помисли си тя. 'Ето това го поправям за втори път тази година...'
    Ето това ме грабна!
    Страшно идеен разказ и много добре осъществена идея. Браво! Хареса ми и то много.
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от minus273dot15
    TheNewReligion, дни наред се опитвам да се сдържа. Прехапвам устни, чупя пръсти. но не мога. Трябва да се поддам на изкушението. По-силно е от мен. Съжалявам...

    Умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора, умора.

    ПП. Сега вече съм доволен, но малко ме е срам
    Това в комбинация с коментара на Jumbie
    В един момент, млади падуане, ти харесваш дупките, а в следващия - дупките харесват теб!

    http://s10.directupload.net/images/101008/q5bahilc.jpg

    The irony bringer. Т.И.Б.

  8. #8
    Много е добро..

  9. #9
    Супер фен Аватара на p3tinc3t0
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 071
    Страхотно е..

  10. #10
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    плд
    Мнения
    407
    Много, много ми хареса! Продължавай така!
    Не заливай с омраза този, когото някога си обичал!!!

  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2010
    Мнения
    1 081
    Много хубаво се е получило. И мен това, което Jumbie483 спомена ме впечатли.
    Ако искаш да си щастлив - бъди.

  12. #12
    Аватара на Grommash
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Провинцията
    Мнения
    745
    Много добро! Впечатли ме и коментара на Ssummerjam. :P

  13. #13
    Супер фен Аватара на pitfall
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    Самоков/София
    Мнения
    1 200
    уникален разказ, продължавай да пишеш, удава ти се
    Аз ще ти говоря тихо,
    да ме чуеш само ти.
    За мъничко до мен се спри.


  14. #14
    Много е хубаво! Интересна идея,още заглавието ме грабна.
    Може би си мислех,че сюжетът ще е малко по-друг,когато видях заглавието,но въпреки всичко може да се каже,че очакванията ми са покрити.
    One day you're a muse. The next day you're old news.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си