.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1
    Голям фен Аватара на kiki1991
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Ловеч/В.Търново
    Мнения
    988

    Право на Майчинство

    Въпроса не е много за тук но моля който е запознат да ми отговори.Значи тази година завърших и до сега не съм работила нищо никога,искам да попитам ако решим с приятеля ми да имаме дете колко време трябва да работя...че ако забременея да мога да получа майчинство???И друго има ако примерно вместо мен бащата реши да вземе бащинството какви са изискванията?

  2. #2
    Шест месеца трябва да имаш стаж, но май трябва да забременееш на третия или по-нататък, за да те пуснат майчиноство. Трябваше да го питаш това в "Пълнолетник". Също така, това е безсмислено. Ясно ми е, че го правиш, защото те мързи, но замисли се за момент - ако се разделите с приятеля ти, ти оставаш сама с детето, какво ще го правиш? Да не говорим, че детето ще ти взема от времето МНОГО повече отколкото да работиш, и няма даже да печелиш толкова. По-добре просто си работи.
    В един момент, млади падуане, ти харесваш дупките, а в следващия - дупките харесват теб!

    http://s10.directupload.net/images/101008/q5bahilc.jpg

    The irony bringer. Т.И.Б.

  3. #3
    Голям фен Аватара на kiki1991
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Ловеч/В.Търново
    Мнения
    988
    а според теб кой ще го гледа,пък и аз искам аз да си го гледам като всяка майка когато е толкова малко и има нужда от майка си...а не да го оставиш във ясли и на баби.

  4. #4
    Голям фен Аватара на DREAM95
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Пловдив
    Мнения
    965
    9 месеца

    „Бизнесът е като карането на колело. Или продължаваш да се движиш или падаш.“ — Франк Лойд Райт

  5. #5
    Member
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    burgas
    Мнения
    63
    божееееееее божееееееееееееее кога се научихте да правите секс че вече мислите и за деца и като го родиш не забравяи да се присаединниш към "ДЕЦА РАЖДАТ ДЕЦА"!!!!!!!!!!!!


  6. #6
    Голям фен Аватара на kiki1991
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Ловеч/В.Търново
    Мнения
    988
    Цитирай Първоначално написано от mimencety9009
    божееееееее божееееееееееееее кога се научихте да правите секс че вече мислите и за деца и като го родиш не забравяи да се присаединниш към "ДЕЦА РАЖДАТ ДЕЦА"!!!!!!!!!!!!

    хаха виж кво аз съм на 20 не съм казала че утре ще забременнея,даже напротив на мен ми е рано искам да имам дете до 22-23 години,а не сега!!!..просто се информирам,а това кой кога да има дете не го решаваш ти,ти можеш да отговаряш само за себе си!!!вярно е че има много глупави и наивни момичета който правят глупости и сажаляват цял живот,но аз не съм от тях със сигорност!!

  7. #7
    Толкова рано е голяма грешка, наистина. Но да, минимум шест или девет месеца стаж е. Също така, не че е моя работа, но с приятеля ви на този етап ще ви скара едно потенциално дете. Може би след пет-десет години да го родиш ще е по-подходящо, иначе като имате дете от толкова малки, ще престанете да прекарвате време заедно толкова и т.н.
    В един момент, млади падуане, ти харесваш дупките, а в следващия - дупките харесват теб!

    http://s10.directupload.net/images/101008/q5bahilc.jpg

    The irony bringer. Т.И.Б.

  8. #8
    Голям фен Аватара на DREAM95
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Пловдив
    Мнения
    965
    Цитирай Първоначално написано от OldSchoolRebel
    Толкова рано е голяма грешка, наистина. Но да, минимум шест или девет месеца стаж е. Също така, не че е моя работа, но с приятеля ви на този етап ще ви скара едно потенциално дете. Може би след пет-десет години да го родиш ще е по-подходящо, иначе като имате дете от толкова малки, ще престанете да прекарвате време заедно толкова и т.н.

    „Бизнесът е като карането на колело. Или продължаваш да се движиш или падаш.“ — Франк Лойд Райт

  9. #9
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    ™ Варна ™
    Мнения
    2 662
    Завърши даскало, ами университет?

  10. #10
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Последното, което чух, бе, че трябва да си се осигурявала година и половина. Не съм сигурна дали е прието.
    Местя темата в Пълнолетник.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  11. #11
    Супер фен Аватара на thefreak
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    2 720
    Да намериш коректен работодател, който да ти плаща майчинство ми се вижда почти невъзможно, още повече, че никой няма сметка от това да те държи на работа около 1-2 години и след това още толкова да ти плаща за майчинство, едва ли ще бъдат съгласни.
    Да кажем, че успееш да намериш такъв, предполагам, че ще подпишете трудов договор на минимална заплата, защото никой работодател не се наема да поема пълните осигуровки, на това което плаща като заплати(поне аз не съм срещал такъв), следователно той ще ти плаща 240 лева на месец за майчинството, а не договорената заплата(така мисля). Отговора е или държавна работа или да работиш от вкъщи според мен.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си