.
Отговор в тема
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 63
  1. #26
    Повече от фен Аватара на fanpire
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    401
    И аз бях на същата вълна тази година някъде към май месец започнах да мръкам на наще за куче ама те не искаха и проблема беше,че аз исах хъски а те стават доста големички.И така аз реших да взема нещата в мои ръце,събрах си пари и казах на тати,че имам пари и от него се очаква само да ми даде позволение.Той попринцип много обича животни и сме имали преди и котки обаче сега не беше съгласен.И една вечер много мрънках мама също го убевдаваше и той накрая се съгласи Обаче ако възнамеряваш да го гледаш в апартамент недей си взимай.Защото мойто хъски го гледахме в апартамента и:изяде ми обувките,лаеше рано сутрин и ни будеше,не искаше да спи в коридора и ако не го пуснем в стаята да спи упорито лаеше и да не говорим,че дъвчеше кабели и килими Другото което е,куче се възпитава до 6 месеца мойто така и не се научи къде да ходи до тоалетна,голям инат беше.Когато го извеждах не искаше да се изхожда на вън.Иии така не издържахме и накрая го продадохме :[[[ [да не говорим после тати колко часа пра килимите ] Не искам да те разубеждавам,но куче се гледа по-добре в двор според мен

  2. #27
    познат проблем искам куче от 2 или 3 години през който съм имала 2 котки и рибки с котките беше хубавото , че си стоят вкъщи и не искат разходки но сега съм на вълната куче както и ти обещах на нашите , че ще се грижа изцяло аз за него и те се съгласиха и след 3-4 месеца (макар и да не мога да ги дочакам ) ще ми вземааат !!!


    Пожелавам ти успех и дано да ги убедиш ))
    Nobody is perfect.
    I am Nobody.

  3. #28

    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    In Love ;]]
    Мнения
    17
    Заплаши ги с нож Бзк...амии деа знам..може би покажи че си отговорна,аз накарах за кучето нашите като първо си взех риба и се грижех мнг добре за нея,после като умря казах че ще се грижа така и за кучето и те се съгласиха ама да ти кажа че животните омръзват бързо,така че ако преди си имал/а животно и ти е омръзнало сега няма да ти земат по същата причина

  4. #29
    Повече от фен Аватара на fanpire
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    401
    Ето ти една страхотна идея която измислих току що ;д Значи ако още не сте направили баницата с късмети взимаш едно листче и пишеш такъв късмет: "Детенцето от куче се нуждае,в противен случай ще нехае." Както си се ровех из нета за късмети случайно попаднах на него и се сетих за тебе

  5. #30
    Голям фен Аватара на gugenceto2
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    584
    Намери пари купи си куче някъде близо до твой имен ден рожден ден или 1-2 дни след него и кажи че някакъв твой приятел ти го е подарил

  6. #31
    Имам пари! Ама това не значи нищо в моят случай... Мама се съгласи да си взема мопс...и тъкмо се зарадвах когато разгледах цените на тези животинки в интернет...паднах от стола... 500 лева са ми малко множко.Всъщност след 2 месеца ги събрах...НОО баща ми каза,че няма да дам толкова много пари за животно.Все цитираше една умнотия:
    „Жива стока,умрял стопанин“
    и пак им мрънкам...и те пак отказват...но ще ви послушам и ще си купя сама(може да ми подарят,де )
    МНОГО благодаря за съветите,но това не значи,че ви е забранено да спрете
    We work in dark and we do what we can>>>

  7. #32
    Продължи да настояваш!

  8. #33
    Моите родители са същите! От малка искам куче. Мечтаех /до преди няколко седмици/ за хъски, но те не стават за апартамент. Те са за по-широко пространство (двор). Гледах обяви и видях Мопс. Наистина са доста скъпи. Докато ровя в интернет и гледам обяви се натъкнах на нещо. Обикновенно породата Шар-Пей са на цена 250-300лв. Но аз видях обява на същата порода за 50 лв. Ваксинирано, с паспорт, обезпаразитено. Страхотно! На 2 годинки, с изградени хигиенни навици и всичко останало! Аз попринцип живея с баба си и сестра си в малък апартамент, но майка ми и баща ми не искат животно вкъщи. По-скоро не искат ТЕ ДА ГО КУПУВАТ!!! Направих малък експеримент-питах ги : може ли да си взема хамстер те казахане. Тогава един ден след училище се прибрах с клетка с хамстер. Те не казаха нищо, даже му се зарадваха. Изводът: дават ми, ако сама събера пари за разходите по животното и ако го гледам грижливо. Малкото Шар-Пей скоро ще е при мен . Парите лесно се събират - от джобни, подаръци и др.
    Всичко е по-лесно, когато се настроиш за него, приятел !

  9. #34
    ЕЕмиии, имах този проблем, но взехме куче! Просто моето е намерено, но е МНОГО ГОТИНО - прилича на сърнист пинчер! Вече 2 години и половина го имаме и нашите, най-вече баща ми отричат, че са искали куче. Аз съм го бил довел, те не са искали |( А ДЕФАКТО стана така, че като го намерих беше колкото шепата на ръката ми, със още 7 дребосъка и ги донесах в един кашон в нас сичките!! Наще в първуя момент реагираха " КВО Е ТВА БЕ " и аз им обясних, че като неискат да дават пари за куче, им нося няколко безплатно, намерени.. Трябваше да се грижат в клиника известно време за тях, след това като по-пораснаха ни ги върнаха и бяха 8 малки дребоса, които неспираха да се борят, играят и каквото се сетите.. Избрахме едно и баща ми каза да му мисля име.. О.О Майка ми беше против, но баща ми беше много ЗА! Сега той отказва да е казвал нещо такова, а аз и майка ми полагаме грижи за него, баща ми само му се кефи.. Другите ги пораздадох на роднини и познати Абе да си намериш куче е най-оферта!!

  10. #35
    Супер фен Аватара на Supermassive____
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    2 812
    Всяко едно животно изисква особенно много грижи.. Ето в твоя случай ти искаш куче,дори и да си голям човек всяка сутрин рано трябва да го разхождаш,следобед пак,вечер пак.. трябва да се храни,да се чисти,да не говорим ако се разболее пък..Това е все едно да се гледа дете,може би за това майка ти и баща ти не искат домашен любимец.. Ти не можеш да поемеш цялата отговорност за отглеждането му а и за разходите,защото такива също ще има.. Успех!

  11. #36
    Сигурно имате роднини или семейни приятели, които имат куче. Като заминат на почивка за седмица - две, ти се грижи за него и покажи, че си отговорна!

  12. #37
    Супер фен Аватара на druzilla
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    България
    Мнения
    1 182
    Темата е доста стара,но все пак ще споделя мнение.Дрънкам се за куче от както бях в детската градина,а сега съм на 14 и най-после имам. 1. Реши каква порода искаш да е.Ако ще го гледаш вкъщи най-добре да е малко. 2.Разрови се в интернет и виж най-важното за породата и за самото отглеждане на куче. 3.Обясни на майка си колко си подготвена,как кучето няма да цапа и т.н. 4.Покажи и че си отговорна като и помагаш в домакинството и не я ядосваш известно време (аз лично просто си оправих леглото 2/3 пъти и им беше достатъчно) 5.Изтъкни колко си самотна и колко имаш нужда от другарче.Кажи им че искаш да се грижиш за нещо (Аз си хванах един скакалец и го гледах в буркан 3 дни и им казах,че щом няма да имам куче ще си хващам разни животни и ще ги нося у нас ) И така след около месец и половина вече бяха съгласни.
    “If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with.” - Michael Jackson ♥

  13. #38
    Цитирай Първоначално написано от druzilla Виж мнението
    Темата е доста стара,но все пак ще споделя мнение.Дрънкам се за куче от както бях в детската градина,а сега съм на 14 и най-после имам. 1. Реши каква порода искаш да е.Ако ще го гледаш вкъщи най-добре да е малко. 2.Разрови се в интернет и виж най-важното за породата и за самото отглеждане на куче. 3.Обясни на майка си колко си подготвена,как кучето няма да цапа и т.н. 4.Покажи и че си отговорна като и помагаш в домакинството и не я ядосваш известно време (аз лично просто си оправих леглото 2/3 пъти и им беше достатъчно) 5.Изтъкни колко си самотна и колко имаш нужда от другарче.Кажи им че искаш да се грижиш за нещо (Аз си хванах един скакалец и го гледах в буркан 3 дни и им казах,че щом няма да имам куче ще си хващам разни животни и ще ги нося у нас ) И така след около месец и половина вече бяха съгласни.
    При теб доста лесно е станало!

  14. #39
    Исках куче в продължение на поне 10 години , а сега съм на 18. Нещата не са лесни , когато родителите ти са инати. Зависи от положението ти. Ако къщата ти не предразполага гледане на куче , ако вашите се страхуват , че ще го зарежеш и няма да го гледаш, кофти е. Много са навързани нещата , както знаеш вече. Тази година си взех куче, слава Богу. 10 години битка с нашите и аз спечелих. :P Моя съвет е да ги подготвяш дълго време , малко по малко , един ден все ще се поотпуснат. Успех !

  15. #40
    Даа .. този проблем и аз го имах .. аз нашите съм ги молила 2 години. Мама изобщо не обича кучета а и ние сме в апартамент нея я е страх от всякакво животно колкото и малко да е то нноо за мой голям късмет баща ми след 1-вата година молене нещо и на него му се прииска и така и той ми взе куче мини пинчерче кръстихме го Бъки ии така вече и мама свикна .. но ако родителите ти не са съгласни просто няма какво да направиш не им мрънкай постоянно .. те ако решът ще ти вземат ))

  16. #41
    Ot 2 godishna iskam kyche no nashite sa yporiti molila im s1m se i postoqnno sa mi kazwali ,,shte ti wzemem '' ama do sega ne sa mi zimali na rowq se w obqwi w internet i namerix kuchence no neznam kak da ybedq mama tq ne e lesna kat tati molqwi kajete mi kakwo da prawq?

  17. #42
    I moqta maika q e strax ot jiwotni oswen ribki i zaici,a bashtami mn obicha jiwotnite ako obedq nego shte obedq i mama i xem shte i kaja che taka shte i mini straxa ot jiwotni :P

  18. #43

    Unhappy az sa6to iskam ku4e

    az iskam mnogo ku4e ot5 godi6en iskam ama na6te sa trunda rabota pretstavqte li si iskal sam mini-pin4er ot 5 godini a na6te ne iskat i da 4uqt za ne6to za kopuvane ili za po4ivka ba6ta mi e saglasen samo da sabera pari i 6te kupq no maika mi e trudna rabota sa6toto semeistvo e na ednata mi lelq neinoto dete e na 15 toi mi e bratov4et i nai-posle mu kupixa a moite roditeli iskat da si izxar4at pove4eto pari za tqx emi mnogo iskam ama moje i da mi kupqt i maika mi da svikne davaite otgovori molq vi

  19. #44
    Голям фен Аватара на slimbo
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    916
    Събери си пари , купи си куче за РД, Коледа или нещо дай го на бфф да ти го подари като е подарък искат не искат го взимат

  20. #45
    ooo i az imam problem iskam nov tel no na6ite kazvat 4e trqbva da si go zasluja no kazaha bez takiva dobri ocenki az taka li ina4e trqbvalo da gi izkarvam nqkakvi idei

  21. #46
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    Пробвала си всичко - не се получава.
    И помисли все пак, това може да е за твое добро. Кучетата изискват грижи - да си играеш с тях, да ги чистиш, да ги разхождаш и така нататък. Не всичко опира до искането, а до отговорността - имаш ли я и си се доказала пред родителите си, може да има вероятност.

  22. #47
    И аз много съм мрънкала на нашите за куче...и майка ми, и баща ми обичат животните, но не ми купуват, защото "няма да го гледам аз и ще го зарежа на 2рата седмица"!! Супер много обичам големите кучета ... една приятелка на майка ми ни даде кучето й за някъде седмица - две! За по-малко от 2 дена това куче обърна целия апартамент с краката нагоре. Много, ама много искам куче, но след тази случка не напирам толкова много! Особено кучетата изискват голяма грижа и най-вече време, и средства де Та ако мислиш да си взимаш куче хубаво си помисли дали ще можеш да се грижиш за него - не можеш да го оставиш, поразгледай се за породите! УСПЕХ!

  23. #48
    avi21
    Guest

    Question Как да обедя нашите за куче

    Още от много малка винаги съм искала куче.На скоро говорих с мама за домашен любимец но тя каза, ако убедя тати.Аз говорих с него, но той даже не искаше да ме чуе.Как мога да го убедя.

  24. #49
    kuchetata
    Guest
    Приятели, моля харесайте страничката. Гарантирам Ви, че тук ще намерите много полезна и интересна информация свързана с нашите любими и верни приятели - кучетата. Нека се съберем всички на едно място и да се превърнем в най-голямото "онлайн общество" от хора отглеждащи и обичащи кучетата! Заедно с Вас ще го постигнем!

    Благодаря Ви!

    https://www.facebook.com/pages/%D0%9...17935141761855

  25. #50
    [QUOTE=fanpire;9049190]И аз бях на същата вълна тази година някъде към май месец започнах да мръкам на наще за куче ама те не искаха и проблема беше,че аз исах хъски а те стават доста големички.И така аз реших да взема нещата в мои ръце,събрах си пари и казах на тати,че имам пари и от него се очаква само да ми даде позволение.Той попринцип много обича животни и сме имали преди и котки обаче сега не беше съгласен.И една вечер много мрънках мама също го убевдаваше и той накрая се съгласи Обаче ако възнамеряваш да го гледаш в апартамент недей си взимай.Защото мойто хъски го гледахме в апартамента и:изяде ми обувките,лаеше рано сутрин и ни будеше,не искаше да спи в коридора и ако не го пуснем в стаята да спи упорито лаеше и да не говорим,че дъвчеше кабели и килими Другото което е,куче се възпитава до 6 месеца мойто така и не се научи къде да ходи до тоалетна,голям инат беше.Когато го извеждах не искаше да се изхожда на вън.Иии така не издържахме и накрая го продадохме :[[[ [да не говорим после тати колко часа пра килимите ] Не искам да те разубеждавам,но куче се гледа по-добре в двор според мен Личи си ,че нямаш никакъв опит с кучета .Взел си куче което се възпитава страшно трудно защото е своенравно и си му позволил да ти се качи на главата .

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си