.
Затворена тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4

Тема: pomognete mi

  1. #1

    pomognete mi

    molq pomognete mi za tazi tema: Защо единствен Вазов е наречен народен поет-ese ima i plan:1.Вазов пазнава живота на бълг. народ по време на турско робство и след това
    2.Той пеше за обикновените хора,а не за царе и управници
    3.Сам участва в барбата за свобода и паказва това в своите творби
    4.Вазов показва реалната дейност и истината от която боли
    5.Познава живота и бита на човека и си спечелва всенеродното признание ne moga da go napravq a trqbva mi za utre...molq pob1rzayte :S

  2. #2
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Иван Вазов се стреми да изрази не толкова сърцето на отделния човек, колкото копнежите на целия народ...
    Патриотизмът за него е обичта към България, докато при Ботев е любовта и омразата. За Вазов България е народът като цяло – народът в неговото историческо битие; народът с неговата земя – красотата на природата; с неговия език – езикът като най-съвършен инструмент на един народ да развива културата си; народът в неговото социално битие.
    Величието на Вазов се разкрива чрез образа на България и народът като цяло. За народния поет важно място в творчеството му заема народа с неговото историческо битие..Патриотизма,родинат и т.н..То е между две епохи - Българското възраждане и следоосвобожденското време..
    Вазов спечелва любовта на народа, защото остава верен на обещанието, което дава като младеж в стихотворението “Новонагласената гусла”. Когато половин век по-късно в своята юбилейна реч по случай по 50-годишната творческа дейност преценява своя извървян път, поетът изповядва: “Аз работих половин век на книжовното поле движим от вътрешен тласък…Аз пях за България, защото я обичах; аз насаждах в младите души вяра и обич към света, защото бях син на България; аз прославих нейната божествено хубава природа, защото бях очарован от нея; аз се вглъбявах в историята им, защото бях пленен от величието на нейния минал живот…аз не можех да остана хладен, аз се радвах, аз плаках, аз трептях с душата на целия народ. И всичко това изразих в моята песен…”


    - Смесила съм най-различни информация и се получи това..
    Не е чак толкова трудно,но явно ти чакаш всичко наготово..
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  3. #3

    pff

    mersi mnogo mila... no ti dokato mi otgovorish az ve4e go nap1sah... i oste eedno nesto tvoyto na ni6to ne mqza mnogo e kratko i t1po a mayto e po qsno izrazeno i e d1lgo zat1y ne mi sa obqsnqvay che sam 4akala vsi4ko na gotovo..

  4. #4
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Не толерирам латиница.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си