.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1
    Голям фен Аватара на kiki1991
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Ловеч/В.Търново
    Мнения
    988

    Право на майчинство???

    Искам да попитам ако реша с мъжът ми да имаме дете,колко време трябва да работя че да имам право на майчиство???(на 20 години съм до сега не съм работила нищо в българия)?Някой ако може по подробно да ми обясни???

  2. #2
    Голям фен Аватара на kiki1991
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Ловеч/В.Търново
    Мнения
    988
    Тука намерих нещо подобно,само дет аз не съм бременна

    Въпрос:
    Бременна съм, на 19г. (тази година завърших училище) , без трудов стаж и не знам към кого да се обърна. Искам да разбера имам ли право да получавам майчинство или някакви помощи? Живея с родителите си и няма да живея с бащата на детето, поне за сега. Можете ли да ми помогнете или да ми кажете към кого да се обърна за повече информация?

    Отговор:
    Имаш право на майчинство в рамките на една година,като ще получаваш минималната работна заплата за страната от социалните.Ако имаш възможност да си намериш някоя фирма,която да те води на работа си внасяш осигуровките(върху минималната работна заплата) за 6 месеца и ще си получаваш пак минималната ,само че 2 години.Успех и лека бременност

    Отговор:
    Здасти мила.Доколкото знам имаш право на майчинство една година , като размерът му ще бъде една минимална работна заплата.Ако си в началото на бременността и ако имаш възможност да си внасяш осигуровки,трябва да внесеш за шест месеца и колкото на по- голяма заплата ще внасяш , толкова по-високо майчинство ще получаваш- 90 % от заплатата - девет месеца след раждането, а до наваршване на две години ще получаваш минимална работна заплата.Само да уточня , че трябва да си намериш фирма , която иска да те осигурява и да те предупредя , че размерът на осигуровката ще бъде около половината от заплатата , на която искаш да се осигуряваш. Аз , например имах 5 месеца стаж и си внесох една осигуровка от 700 лв,на заплата 1400 лв,.Размерът на майчинството се изчислява средно аритметично от шесте месеца. Незнам дали се изразих достатъчно ясно, ако имаш въпроси питай

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си