.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    Бургас
    Мнения
    253

    Сътбата на Гърция

    Спи ми се и затова ще го давам накратко. Според мен до близките 20 години Гърция вече няма да е същата, ако въобще съществува като самостоятелна държава. В момента страната дължи над 300 млрд. евро на ЕС, които няма как да ги върнат и доколкото се вижда за момента сумата продължава да расте, а основните им приходи са от туризъм и данъци.Единственият начин да върнат тези пари е като масово орежат заплатите, пенсиите,социалните осигуровки и парите за въоражаване. Но в този случай разглезените гърци ще почнат да разкъсват страната от протести, които е възможно да прерастнат в бунтове. Общо взето Гърция ще затъне при това сериозно .
    Очаквам да видя вашите мнения по този въпрос !
    Same shit,different day .

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    И да протестират, и да не протестират, пак ще си плащат за всичко. Вярно са много разглезени, сега им се връща.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  3. #3
    Току виж станала автономна държава на някой съсед

  4. #4

    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    Бургас
    Мнения
    253
    Напълно е възможно всъщност.
    Same shit,different day .

  5. #5
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Цитирай Първоначално написано от mortor
    Току виж станала автономна държава на някой съсед
    А дано де

  6. #6
    няма да е на съседа България обаче... по-скоро на Турция...

  7. #7
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Не се знае,защото Турция не са в ЕС :P

  8. #8
    Икономиката на Гърция е пряко свързана с нашата, колко инвестиции са пуснали тук и колко от банките ни са техни са важни фактори. Лично аз им свалям шапка за протестите, но без да разберат, че съдбата на държавата им зависи от самите тях в момента, не знам как ще стане.

    Държава не можеш да градиш на туризъм и инвестиции - виждате какво става.

    Гърците не ги понасям като хора, за мен са огромни шовинисти. Пък и помним още гръцките борби за Македония...

    Подкрепи и мен ръката,
    та кога въстане робът,
    в редовете на борбата
    да си найда и аз гробът..!

  9. #9
    абе според мен не би станала никаква автономна държава - нито на България, нито на Турция... просто има голяма вероятност да се срине и дано да им стане някоя гражданска война (devil) и да отидат "омиротворилите" от НАТО да си изръсят бомбите... в такъв случай бихме могли и ние да се намесим, ама надали бихме успели да си цапнем някоя парченце - Беломорие примерно - ония натовци най-много и върху нас да си изсерат бомбите... ама пък ако се намерят повечко българи, които съмнявам се да са останали след зверските претопявания от преди 80-90 години... абе като цяло съмнявам се да намажем нещо от такива ситуации, пък и не ми се вярва чааааак толкова яко да затънат... ама ще ми е кеф ако стане така

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Rot

    Държава не можеш да градиш на туризъм и инвестиции - виждате какво става.

    Гърците не ги понасям като хора, за мен са огромни шовинисти. Пък и помним още гръцките борби за Македония...
    Това за инвестициите... не съм много съгласен японците и сащианците и запада доста са постигнали от инвестиции... друг е въпросът ако са лоши инвестиции ама не съм толкова запознат с тези работи на Гърция... и не знаех, че са шовинисти и дай примери нещо

  11. #11
    Значи японците и американците имат база... те са индустриална сила.
    Нека споменем и факта, че без помоща на САЩ японците след втората световна са щяли да бъдат абсолютно нищо.

    В абсолютно всеки разговор, който съм имал с грък (на някакво по-високо ниво естествено), почват да защитават тезите, че те са едва ли не най-великата нация на света и се сравняват с древните гърци... Имам и един познат, който бачкаше в Гърция, съвсем ниско квалифицирана работа - казва, че отношението към българите е под всякаква критика.

    Подкрепи и мен ръката,
    та кога въстане робът,
    в редовете на борбата
    да си найда и аз гробът..!

  12. #12

    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    Бургас
    Мнения
    253
    Всъщност днешните гърци по произход са византийци и нямат много общо с елините...
    Same shit,different day .

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Destroyer89
    Всъщност днешните гърци по произход са византийци и нямат много общо с елините...
    Точно... !

    Подкрепи и мен ръката,
    та кога въстане робът,
    в редовете на борбата
    да си найда и аз гробът..!

  14. #14
    Може да дължат 300 милиарда, но брутния им продукт на година е повече от 300 милиарда. Впрочем 9 милионна Гърция има 50% от брутния продукт на 70 милионна турция на година.


    Демек гърците не ги мислете. Най-много да си свият яко гъза за 5 години.

  15. #15
    Сърбия се разпада, сега и Гърция. Много добри овъзмездяващи времена настанаха на Балканите.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си