.
Отговор в тема
Страница 2 от 48 ПървиПърви 12345612 ... ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 1176
  1. #26
    Аватара на Slawi92
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Улицата
    Мнения
    1 778
    Цитирай Първоначално написано от NawleK
    Господата със заучените фрази... Блаблабла... Да минеме по същество! Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата! Вие можете да имате рефлекса да спрете при дадена ситуация, но ваща таратайка няма възможноста да го направи! Когато някой от вас "големите шофери" ме удари без книжка застрахователя няма да ми изкупи колата... Застраховката (от ваша страна) ще бъде отказана и заради ваще грешки страдат и другите!

    Макар да съм по пътищата от 9 годишен аз съм твърдо против да ми се правите на шофери без книжка!

    ПС: Не случайно има възрастово ограничеие за взима на книжка! Има индивиди на които им идва от вътре(като мене), но не всички сте такива! Не можете от нищото си на 14 години да се качите в кола и да можете да карате! Просто не може!
    кажи кога и къде аз с мойта ти с твойта отиваме на полигон и ще видим коя ще спре по лесно? ако искаш ще редим и конуси завой обръщаници паркиране и т.н. ? искаш ли? И само да отбележа, че когато съм карал без книжка е било на село и из квартала и никога не съм се правел на шофер, когато съм бил без книжка! Точно поради такава причина, че хората с УНИКАЛНИТЕ коли ще духат супата след като ги удара и ще плачат!
    "Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата!" не мисла, че ти си човекът който може да определени колата каква ми е поради простата причина, че нито знаеш как се подържа, нито какво и е техническото състояние!
    Итал. Посланик: Да Бъдеш Алфист Това Е Религия

    Lancia Alfa Romeo Мотори

  2. #27
    Голям фен Аватара на s40t4
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    635
    Цитирай Първоначално написано от NoHaB
    Цитирай Първоначално написано от manliftingbanner
    Марка : Volvo
    Модел : S40
    Година : 1999
    Мощност : 1.6 бензинов - 70KW (мисля, че беше толкова)
    Разход: Градско - около 11, Извънградско - около 7-8

    Колата е моя, но я кара баща ми предимно, защото не обичам да шофирам градско.
    Добър избор...
    Баща ми е фен на марката и е много доволен (сега е със S60)
    И аз се замислям за едно S40 като посъбера малко пари.. а S60 .. големичко ми се вижда... 70 kw демек 90-100 коня?

    Чуечц с две разбити яйца и един черпак

  3. #28

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Плевен, България
    Мнения
    44
    Цитирай Първоначално написано от s40t4
    И аз се замислям за едно S40 като посъбера малко пари.. а S60 .. големичко ми се вижда... 70 kw демек 90-100 коня?
    На баща ми е 2.4 BiFuel и е 160 коня...
    И да наистина е доста голямо

  4. #29
    Аватара на Slawi92
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Улицата
    Мнения
    1 778
    Цитирай Първоначално написано от manliftingbanner
    Е, някак си не се учудвам, че си карал без книжка и имаш село. То Андрешко откъде е...
    мда СЕЛЯНИН СЪМ нищо, че не съм имал село и майка ми и баща ми са си купили къща ама не си ти човекът на който ще се обяснявам и целта на темата беше съвсем друга не да стане тоя Кенеф!
    Итал. Посланик: Да Бъдеш Алфист Това Е Религия

    Lancia Alfa Romeo Мотори

  5. #30
    Да поразчупим малко темата, с един въпрос. Става дума за някаква мътна Индия - застраховките.

    Вече съм се пенсионирал, та се лиших от кола. Сега ползвам старата на баща ми, когато ми потрябва(той си предпочита джипа в 90% от случаите, а зимата дума да не става да кара някоя от другите коли). Та някакъв сладурко се е натресъл на паркинга в колата, преди около седмица. Потрошени задни стопове, задна броня, багажника е огънат навътре. Застраховката е пълно авто КАСКО.

    Ескпертни оценки, глупости, млупости - оцениха щетата за 2450 лева и ще ги изплатят, ама мрънкат на заклано. Защо мрънкат - защото колата е купена нова 2008-ма, и от тогава до момента има 3 идентични удара в задната част(стопове, броня, багажник) и винаги не се знае кой е ударил колата(hit`n`run). Застрахователя изпада в душевен екстаз да купува задни стопове за по 600 лева.

    Първият път бяха много мили, вторият път погледнаха на криво, сега мрънкат недоволно. Защото вноската е около три хиляди и нещо лева годишно за застраховката, а като дръпна чертата и са ни изплатили повече отколкото сме им дали.

    Та въпросът е, ако се случи за четвърти път някаква подобна ситуация, дали няма да направят някакъв цирк и да откажат да платят? И ако има такава вероятност, не е ли разумно да си сменя застрахователя? Или направо да се отказвам от този вид застраховка?

    ПП. Питам защото след като изтече тая година, имам усещането, че баща ми ще постави върпоса "или плащай данъците, застраховките и винетките на колата, или да я продавам защото не я ползвам". А не искам разправии след като се набутам с 3-4 хиляди. Не че ме слуша главата и нещо би ме спряло да я паркирам в офиса на застрахователя и да им я подаря, просто искам да живея по-спокоен живот като пенсионер.
    Выполнения: Земля в илюминаторе (7.1 Амфитон Усилитель Системы 100-AC-022) Обратная связь:
    авторитетный ответ: 95.43.28.133
    вторичный ответ: 85.14.6.98
    Sponsored by: Реактивная Tехнология

  6. #31
    Аватара на Slawi92
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Улицата
    Мнения
    1 778
    ТЕМАТА Е ЗА СЪВСЕМ ДРУГО НЕЩО! НЕКА НЕ СЕ ПРЕВРЪЩА В ЧАТ ТЕМА! СТИГА СМЕ Я "РАЗЧУПВАЛИ"!!! МОЛЯ ПИШЕТЕ САМО ПО САМАТА ТЕМА!
    Итал. Посланик: Да Бъдеш Алфист Това Е Религия

    Lancia Alfa Romeo Мотори

  7. #32
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    464
    Цитирай Първоначално написано от Slawi92
    Цитирай Първоначално написано от NawleK
    Господата със заучените фрази... Блаблабла... Да минеме по същество! Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата! Вие можете да имате рефлекса да спрете при дадена ситуация, но ваща таратайка няма възможноста да го направи! Когато някой от вас "големите шофери" ме удари без книжка застрахователя няма да ми изкупи колата... Застраховката (от ваша страна) ще бъде отказана и заради ваще грешки страдат и другите!

    Макар да съм по пътищата от 9 годишен аз съм твърдо против да ми се правите на шофери без книжка!

    ПС: Не случайно има възрастово ограничеие за взима на книжка! Има индивиди на които им идва от вътре(като мене), но не всички сте такива! Не можете от нищото си на 14 години да се качите в кола и да можете да карате! Просто не може!
    кажи кога и къде аз с мойта ти с твойта отиваме на полигон и ще видим коя ще спре по лесно? ако искаш ще редим и конуси завой обръщаници паркиране и т.н. ? искаш ли? И само да отбележа, че когато съм карал без книжка е било на село и из квартала и никога не съм се правел на шофер, когато съм бил без книжка! Точно поради такава причина, че хората с УНИКАЛНИТЕ коли ще духат супата след като ги удара и ще плачат!
    "Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата!" не мисла, че ти си човекът който може да определени колата каква ми е поради простата причина, че нито знаеш как се подържа, нито какво и е техническото състояние!
    Не живея в България, и няма смисъл от твоята гъзарщина! Колата на години е кола на години! Каквото и да и смениш тя пак е на години! Метала е остарял, а гумените втулки са се скапали. Да не говориме за солта която е яла the undercarriage(нзн как е на БГ). Имам опит с коли повече от колкото можеш да си представиш и от опит знам в какво състояние е 1 стара кола, колкото и да е подържана!

    По въпроса ти за големия ти майсторлък! Ти си си купил неква таратайка с за 1000 лева и си сменил джантите че да си гъзар(Снимката го показва).

    Аз от друга страна си купих първия скутер(още живеех в БГ) на 8 години който беше падано с него и корпуса на двигателя беше счупен. Аз и баща ми го оправихме и на 9 години почнах да карам по квартала(няма ви казвам кой квартал, но в този квартал всички на моята възраст бяхме с пърпоретки).По-късно аз го продадох и със сабраните пари си купих по-нов по който си бърниках. После си купих рампа от Ендуро и имах двигател от 125цц и аз и баща ми зглобихме по-голям и мощен мотор който не съм карал толкова много, докато в същото време на Резиденцията се учех да карам кола(Не, не съм излизал по пътищата като тебе великия) и така времето минаваше с малка по малка стъпка напреде.

    Излезнах на пътя да карам с кола за пръв път когато си взех learners...
    И колкото и да съм имал някакъв си опит и добри рефлекси пак си спомням за моменти в които не съм знаел какво правя!

    Години по късно ето ме мене тука в друга държава занимаващ се с коли. Нямаш си на представа колко пъти съм падал от тези мотори и колко пъти съм ги оправял. Нямаш си на представа колко пъти съм гледал на зад във времето и си викам какви грешки съм правил!

    Грешките и нещата които съм правил ги прави всеки 1 млад шофЕр(ддз къде ми е ер малък на клавиатюрата) ги прави под 1 или друг форма. Ако ти още не си катастрофирал ти гарантирам че си направил много движения с които си съсдал ситуация за катастрофа.

    И да се върнеме на темата за застраховките... Ако сме в България и ме блъснеш без застраховка ще те завържа за колата и ще карам с 20 от София до Пловдив по селските пътища!!! Ако сме тука където живея просто ще влезнеш в затвора за 5г и после ще ми изплатиш колата до стотинка!

    А за тея твой простии с съревнуваването си много смел. Жалко че твоята барака не е в класа на нито 1 от моите(за лично ползване) коли!

    И права евелата на Модератора с Фиата 2008, или Harley че искат да си купат по-новичка кола която да ги вдижи, за разлика от индивиди като тебе дето се опитват да бъдат гъзари!

    "уникалните коли" показва само твоята злоба! Злоба че ти никога няма да имаш кола която за тебе е найстина хубава! Злобните хора не могат се аргументират добре! Те са точно тези които скачат на бой, или в този случей съревнувание след като не можеш да чуеш някой неща!
    Speed 3 Axela

  8. #33
    Аватара на Slawi92
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Улицата
    Мнения
    1 778
    Цитирай Първоначално написано от NawleK
    Цитирай Първоначално написано от Slawi92
    Цитирай Първоначално написано от NawleK
    Господата със заучените фрази... Блаблабла... Да минеме по същество! Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата! Вие можете да имате рефлекса да спрете при дадена ситуация, но ваща таратайка няма възможноста да го направи! Когато някой от вас "големите шофери" ме удари без книжка застрахователя няма да ми изкупи колата... Застраховката (от ваша страна) ще бъде отказана и заради ваще грешки страдат и другите!

    Макар да съм по пътищата от 9 годишен аз съм твърдо против да ми се правите на шофери без книжка!

    ПС: Не случайно има възрастово ограничеие за взима на книжка! Има индивиди на които им идва от вътре(като мене), но не всички сте такива! Не можете от нищото си на 14 години да се качите в кола и да можете да карате! Просто не може!
    кажи кога и къде аз с мойта ти с твойта отиваме на полигон и ще видим коя ще спре по лесно? ако искаш ще редим и конуси завой обръщаници паркиране и т.н. ? искаш ли? И само да отбележа, че когато съм карал без книжка е било на село и из квартала и никога не съм се правел на шофер, когато съм бил без книжка! Точно поради такава причина, че хората с УНИКАЛНИТЕ коли ще духат супата след като ги удара и ще плачат!
    "Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата!" не мисла, че ти си човекът който може да определени колата каква ми е поради простата причина, че нито знаеш как се подържа, нито какво и е техническото състояние!
    Не живея в България, и няма смисъл от твоята гъзарщина! Колата на години е кола на години! Каквото и да и смениш тя пак е на години! Метала е остарял, а гумените втулки са се скапали. Да не говориме за солта която е яла the undercarriage(нзн как е на БГ). Имам опит с коли повече от колкото можеш да си представиш и от опит знам в какво състояние е 1 стара кола, колкото и да е подържана!

    По въпроса ти за големия ти майсторлък! Ти си си купил неква таратайка с за 1000 лева и си сменил джантите че да си гъзар(Снимката го показва).

    Аз от друга страна си купих първия скутер(още живеех в БГ) на 8 години който беше падано с него и корпуса на двигателя беше счупен. Аз и баща ми го оправихме и на 9 години почнах да карам по квартала(няма ви казвам кой квартал, но в този квартал всички на моята възраст бяхме с пърпоретки).По-късно аз го продадох и със сабраните пари си купих по-нов по който си бърниках. После си купих рампа от Ендуро и имах двигател от 125цц и аз и баща ми зглобихме по-голям и мощен мотор който не съм карал толкова много, докато в същото време на Резиденцията се учех да карам кола(Не, не съм излизал по пътищата като тебе великия) и така времето минаваше с малка по малка стъпка напреде.

    Излезнах на пътя да карам с кола за пръв път когато си взех learners...
    И колкото и да съм имал някакъв си опит и добри рефлекси пак си спомням за моменти в които не съм знаел какво правя!

    Години по късно ето ме мене тука в друга държава занимаващ се с коли. Нямаш си на представа колко пъти съм падал от тези мотори и колко пъти съм ги оправял. Нямаш си на представа колко пъти съм гледал на зад във времето и си викам какви грешки съм правил!

    Грешките и нещата които съм правил ги прави всеки 1 млад шофЕр(ддз къде ми е ер малък на клавиатюрата) ги прави под 1 или друг форма. Ако ти още не си катастрофирал ти гарантирам че си направил много движения с които си съсдал ситуация за катастрофа.

    И да се върнеме на темата за застраховките... Ако сме в България и ме блъснеш без застраховка ще те завържа за колата и ще карам с 20 от София до Пловдив по селските пътища!!! Ако сме тука където живея просто ще влезнеш в затвора за 5г и после ще ми изплатиш колата до стотинка!

    А за тея твой простии с съревнуваването си много смел. Жалко че твоята барака не е в класа на нито 1 от моите(за лично ползване) коли!

    И права евелата на Модератора с Фиата 2008, или Harley че искат да си купат по-новичка кола която да ги вдижи, за разлика от индивиди като тебе дето се опитват да бъдат гъзари!

    "уникалните коли" показва само твоята злоба! Злоба че ти никога няма да имаш кола която за тебе е найстина хубава! Злобните хора не могат се аргументират добре! Те са точно тези които скачат на бой, или в този случей съревнувание след като не можеш да чуеш някой неща!
    колега виждам че не си от глупавите дебилни същества ... саревнованието ми не е защото злобея повярвай ми ... по новата кола мога да я имам но въпросът е там, че искам аз да си я купа със собствен труд а не да се помола на мама тате баба дедо ... а така наречената таратайка от теб или моята кола повярвай ми че е е разглобена частичка по частичка и всичко е сменено и е напревено но това му се вика реставрация ако незнаш го гледам разбираш и сам трябва да се досетиш ... за джантите еми не съм ги купил за гузария взех ги с колата ... пак не позна ... и никога не съм казал, че съм перфектния шофЕр няма човек който да не е до пускал грешки или да не е причинявал конфликтна ситуация ... и лъбимата ми фраза е Fuck new model cars i'm riding old school
    Итал. Посланик: Да Бъдеш Алфист Това Е Религия

    Lancia Alfa Romeo Мотори

  9. #34
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    464
    Колко лесни ми ги даваш... Жалко че вече не ми е интересно ,но ще кажа няколко думи е така за заключение....

    И отново! Таратайки като твойте не трябва да са по пътя! В много държави има лимит на колко стара кола може да се движи по пътищата поради причини които изброих! Колекционерските коли имат друг статут, и не се карат всеки ден по улицата(ако се карат)...

    Шофирането без книжка е идиотщина! И претендирането че можеш да караш без опит е същото! Заучени фрази като излизане от ситуация си ги дръжте! Аз не искам да навлизам в такива ситуации....

    И отново, само злобен човек може да се радва че някой с нова кола го "духа" понеже некъв като тебе го е ударил.

    И да, забравих че в България всички сте некви супер мега милионери и можете да си купите Bugatti Veyron, но не искате защото сте много работливи! Но действителноста е че нямате пари за скъпа, нова, немска кола и за това злобеете...

    PS: Аз може да не мога да пиша много грамотно на Български, но нямам никакъв респект към хора които живеят в България, общуват всеки ден на Български и пишат на Английски по Български форуми! Фрази които са преведени дума по дума и значението се гуми! За мене това е друг показател на ниска обща култура...
    Speed 3 Axela

  10. #35
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Не ми се влизаше в спора нова или стара кола, но ще кажа как беше при мен. В един момент се съчетаха няколко фактора. Първият беше, че разходите за подръжка на стара кола станаха големи и съизмерими с лизингова вноска (поне последния месец преди да я продам). Вторият фактор бе, че работата ми се увеличи и предпочитах уикенда да почивам вместо да запретвам ръкави. Третият фактор бе разхода, който мога да имам с един малолитражен дизел.

  11. #36
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Къде Славчо бе?

    Аз не спама! Имам: Audi, Mazda, VW, BMW

  12. #37
    Slawi92 съгласен съм с фразата Fuck new model cars i'm riding old school аз понеже съм им фен в момента реставрирам Opel Rekord 2.2 E (115 Hp) врати 4 Седан Година на производство 1984
    сега чакам да за Opel Commodore 2.8 GS/E (160 Hp) врати 4 Седан год. на производство 1972
    само че много пари отиват за реставрация

  13. #38
    Мега фен Аватара на GD
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Варна морето сините вълни
    Мнения
    31 518
    Марка: Фолксваген
    Модел: голф 3-ка
    Година: 1996
    Мощност: 1.9 / 75 коня
    Разход: 6-7 градско, 4.5 извънградско


  14. #39
    Голям фен Аватара на s40t4
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    635
    Цитирай Първоначално написано от firstdiesel
    големи шофьори и големи ебачи, няма .. тва са само митове
    Големината на колата е обратнопропорционална на големината на детеправещия орган

    Цитирай Първоначално написано от NoHaB
    Цитирай Първоначално написано от s40t4
    И аз се замислям за едно S40 като посъбера малко пари.. а S60 .. големичко ми се вижда... 70 kw демек 90-100 коня?
    На баща ми е 2.4 BiFuel и е 160 коня...
    И да наистина е доста голямо
    Вървежа не се ли усеща кат 2.0-йка 150 коня.....

    Чуечц с две разбити яйца и един черпак

  15. #40

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Плевен, България
    Мнения
    44
    Цитирай Първоначално написано от s40t4
    Вървежа не се ли усеща кат 2.0-йка 150 коня.....
    Ами не мога да преценя , защото съм я карал 1-2 пъти...
    Иначе като с кача от Алфата(1.4 105коня)на Волвото и направо коренна разлика

  16. #41
    Голям фен Аватара на s40t4
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    635
    Цитирай Първоначално написано от NoHaB
    Цитирай Първоначално написано от s40t4
    Вървежа не се ли усеща кат 2.0-йка 150 коня.....
    Ами не мога да преценя , защото съм я карал 1-2 пъти...
    Иначе като с кача от Алфата(1.4 105коня)на Волвото и направо коренна разлика
    Аз на ауди купе 2.0 160коня карах на едно приятелче.. те тва кат мине 4000уборота и напрао се източваш от вървежа... блазни ме едно такова, ама с мойто каране няя му смогна все ше има 20 на 100 :X Едно S70 си е истината

    Чуечц с две разбити яйца и един черпак

  17. #42
    Повече от фен Аватара на Kurdokolenko
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Sofia City
    Мнения
    339
    BMW 5та серия '00 E39 530i и BMW 3та серия '04 Е46 330cd

    И няколко думи за колите: 5тицата върви много и харчи много(разбирайте 14-15 градско)! Тройката върви по-малко и харчи бая по-малко(7-.


    И 2та автомобила са с летни гуми(не ме разбирайте погрешно, имам си зимни гуми, ама с тях няма да карам кола повече(освен ако не се налага да излизам извън града, да катеря чукарите)).
    Ho Ho Ho, I'm using tEh internet

  18. #43
    Голям фен Аватара на s40t4
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    635
    Б аааах
    М ааааму и
    В арел



    Чуечц с две разбити яйца и един черпак

  19. #44
    Повече от фен Аватара на Kurdokolenko
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Sofia City
    Мнения
    339
    Варел, варел, ама влиза с вратите напред в завоите
    Ho Ho Ho, I'm using tEh internet

  20. #45
    anonymous546178
    Guest
    Собствена кола нямам, шофирам Nissan Almera N16 2.2di със турбо, 110коня, гори малко ако се кара икономично (4.5/100), ако се натиска дига до 10/100
    Относно спора за спирачките, съм сигурен, че тази кола може да спира по-добре и по-ефективно от 90% от колите, без значение, че е кола на 10г вече

  21. #46
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    2 203
    неам вече, бати якото ми е. нема харчове. ползвам такси като окъснявам или се прибирам с некоя да спя у тях

  22. #47
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    Бургас
    Мнения
    492
    Марка: hyundai
    Модел:coupe
    Година: 1998
    Мощност: 2.0 / 140 коня
    Разход 8-9градско и извън 6
    Най-голямото удоволствие не е сексът, а страстта, с която го правиш.

  23. #48
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    ^^ Модела е Tiburon...

  24. #49
    Повече от фен Аватара на Kurdokolenko
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Sofia City
    Мнения
    339
    Тибурон е 2рото име на Купе. Нещо като МХ5 - Миата.
    Ho Ho Ho, I'm using tEh internet

  25. #50
    Голям фен Аватара на s40t4
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    635
    Цитирай Първоначално написано от Kurdokolenko
    Варел, варел, ама влиза с вратите напред в завоите
    Лете го караш, зиме го гледаш
    Дай ги проаме баварците на бояна по уличкиките дет са с ебати наклона дали ше ги изкатерат в снега... Щом една алфа 166 2.4 jtd неможа го изкачи.. (хем е с предно) кво да говорим за варелите Друго си е куатрото на ауди купе

    Чуечц с две разбити яйца и един черпак

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си