.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 34
  1. #1
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557

    Бебе или брак? Кое ви плаши повече?

    То не е плашене, нито страх, по-скоро несигурност, но кое ви притеснява повече? Като чуете за едно от двете кое наслага у вас повече чувства? Каквито и да било?

  2. #2
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    464
    Брака много трудно ще стане ако нямаш желание...

    От друга страна бебе-то...
    Speed 3 Axela

  3. #3
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Бебето разбира се...Никой не може да ме накара насила да се оженя,освен ако няма основателна причина(бебе)

  4. #4
    Бебето е много по-страшно :Д По-голяма отговорност е. Изисква сигурен доход. Бебето харчи доста. Плаши ме най-вече болката и това, че 9 месеца, а и след това известно време не трябва да пуша, трябва да си седя на гъза. От там нататък няма неща, които да ме плашат толкова, ако си имам сигурен доход, но началото е трудно.
    Let the psycho plays with you...

  5. #5
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    бебе..
    при брака винаги можеш да се разведеш и да продължиш напред, докато при бебето... е по-различно :/
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  6. #6
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    бебе или брак с черинка?

    Тогава навлизаме в дилемата
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  7. #7
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Цитирай Първоначално написано от Dopeass
    9 месеца, а и след това известно време не трябва да пуша, трябва да си седя на гъза.
    Ти сериозно ли ?

    Това ти е от най-големите проблеми при раждането ?

    Сериозно ? о.0

  8. #8
    ^^ не съм казала, че тва ми е най-големия проблем. Но, за да имаш бебе, трябва да можеш да си седиш на гъза. За мен това в момента е невъзможно. Както е и невъзможно да не припалвам по някоя цигарка.
    Let the psycho plays with you...

  9. #9
    Повече от фен Аватара на stayh1gh
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    I'm from where it's forever sunny
    Мнения
    471
    По - скоро ще ми е тегаво ако не мога да издържам семейството.. иначе нито едното, нито другото е тегаво ако го искаш

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от stayh1gh
    По - скоро ще ми е тегаво ако не мога да издържам семейството.. иначе нито едното, нито другото е тегаво ако го искаш
    труе
    зависи от възрастта
    двете са си най нормални, така че..
    Може да съм селски бек с брада и мустак, ама си знам мястото, за разлика от тия дето летят на бабения си.

  11. #11
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    За момента бебето. И без това живея на семейни начала с приятеля си, така че едва ли един подпис би променил сегашното ми положение. Но все още не съм готова за отговорността, която идва с едно дете. Мисълта, че животът, здравето и щастието на това човече ще зависят от мен... Не съм достатъчно узряла за това.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  12. #12
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Когато нещата са обмислени, разумни и преди всичко желани човек не би трябвало да се страхува. А колкото до отговорността- то не може цял живот безгрижие. Като цяло съм привърженик на брак в по-ранна възраст, тоест не мисля, че един мъж трябва да стане на 30 примерно за да се ожени.Също така съм и против мисленето, че кариерата на една жена трябва да бъде на първо място, поради простата причина, че за някои жени призванието да бъдат майки е много преди професионалната реализация.
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  13. #13
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Бебето си е по-страшно. Трябва да го храниш, поиш, приспиваш, къпеш, сменяш осраните пелени и никой не те пита искаш ли не искаш ли.

    Докато брака аз лично не се плаша от него, защото просто не смятам да се женя. Не виждам какви привилегии може да ми донесе, докато проблеми бол. А колкото до съвместния живот - живота с гадже/жена ми изглежда по-приемлив отколкото живота със съквартиранти или с родители, въпреки че не толкова колкото да си живееш сам в апартамент.

  14. #14
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Цитирай Първоначално написано от PainMonopoly
    Бебето си е по-страшно. Трябва да го храниш, поиш, приспиваш, къпеш, сменяш осраните пелени и никой не те пита искаш ли не искаш ли.
    По-притеснителното е, че изграждането на една цяла личност зависи изцяло от теб. Храненето и почистването е лесна работа. Възпитанието е страшно
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  15. #15
    кога, Лейди, кога?))

    //не мога да формулирам отговор по темата, защото... аз си знам защо:Д

  16. #16
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    кога, Лейди, кога?))
    Айде сега. Когато, тогава.
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  17. #17
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Във възрастта, в която съм и двете неща си звучат плашещо и доста рано,но ...бебето(нежеланата бременност) ме стряска много повече.

  18. #18
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Бракът и децата между 10 и 13 годишна възраст. Няма такава гад.

    Предпочитам бебе особено пред второто. Крайно противни са ми децата в тази възрастова група. Неоправдано лигави и малоумни са в 98% от случаите. Отврат.

  19. #19
    Мега фен Аватара на SonataArctica
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    9 997
    Разбира се, че бебето... Трябва да си напълно сигурен дали ще успееш да му осигориш бъдеще, дали ще можеш да го издържаш и т.н.

  20. #20
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    бебе

  21. #21
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    i`m lost (;
    Мнения
    2 152
    мен като че ли бракът повече ме плаши. абсолютно съзнавам отговорността да възпиташ и отгледаш, да създадеш личност със здрав дух и здраво тяло. но брак брр особено ме притеснява, защото при него зависиш от някой, а животът ни е учил, че дете може да бъде отгледано и от самотен родител, колкото и трудно да е това.
    Свестните у нас считат за луди


    части от мен

  22. #22
    Определено бракът звучи по-плашещо. Ако той куца, естесвено е, че децата няма да имат подходяща атмосфера, в която да се развиват правилно психически! Ако бракът върви добре ( такъв между другото аз май не съм виждала ) всичко останало се нарежда, включително и възпитанието на децата, даже май най-вече то.
    Може би там и тогава друга съм била ...

  23. #23
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Последните две мнения ми харесаха най-много!

  24. #24
    Супер фен Аватара на Shia
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 665
    Детето.
    Бракът се прави и е в реда на нещата да има дте,докато ако е само едно дете ,то може и да не несъзнателно направено

  25. #25
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Бракът не ме стряска толкова. Както се казва, мога да подпиша в понеделник и да се разведа в сряда, ако ми щукне, че си "искам свободата обратно". Докато бебето не е тамагочи, което да зарежа на бюрото в съседната стая, защото вече ми е "минал меракът". Деветте месеца въздържание от кафе не са ми проблем. Дойде ли моментът да се ражда, няма къде да ходя, ще си търпя и ще си слушам съветите "Напъни!", "Изпусни!, "Дишай!"/ако е SC, пак. С парите и жилището сме много критични, но съм убедена, че, появи ли се бебе, таткото ще зареже идеята за висше и ще се хване да бачка на 2 места. Физическото съществуване все ще го уредим. Големият шок и ужас поне за мен идва от отговорността не просто да го отгледаш- къпеш, сменяш пелени, водиш го на ясла, пишете заедно домашни, а от това как ще го възпиташ и какъв човек ще излезе от него. Ето това си струва страхът, а не там някакви контракции+шев и кройка в родилното.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си