.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1
    Member
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    burgas
    Мнения
    63

    въпрос за лихвари

    трябват ми 5000 лв и понеже немога да ги взема от банка и искам да прибегна до лихвар моля някои които е ползвал тяхните услуги да ми обясни подробно за какво става вапрос.
    Аз съм от бургас и ако някои може да даде телефон на лихвар ще е още по-добре
    Моля без коментари от рода на : "ти знаеш ли колко е опасно и тинтири минтири"

  2. #2
    Повече от фен Аватара на Kurdokolenko
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Sofia City
    Мнения
    339
    Така ще се набуташ, че ти е бедна фантазията.
    5000лв се изкарват за 4-10 месеца, в зависимост от заплатата.
    Ho Ho Ho, I'm using tEh internet

  3. #3
    Мега фен Аватара на GD
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Варна морето сините вълни
    Мнения
    31 518
    Цитирай Първоначално написано от Kurdokolenko
    Така ще се набуташ, че ти е бедна фантазията.
    5000лв се изкарват за 4-10 месеца, в зависимост от заплатата.

    Неискаш да чуваш че е опасно еми набутай се и после си пати от тъпата ти глава. И да много ще съжаляваш а и другото което ти не си ли гледала новини? и на мен ми трябват не 5000лв а 200 000лв

  4. #4
    Member
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    burgas
    Мнения
    63
    мога да ги изкарам за 2 месеца но ми трябват в момента и изрично помолих за разяснение не някои си да ми казва колко е опасно!!!!!!!!
    Моля само сериозни коментари от хора които са наясно как стоят нещата не от такива дето били гледали новините сещате ли се че и аз имам тв и аз също ги гледам

  5. #5
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Ще вземеш 5000, а може да се наложи да върнеш над 7000. Отделно тези не си поплюват, да не се чудиш ако чуеш "искаш ли да се повозиш в багажник".

  6. #6
    Member
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    burgas
    Мнения
    63
    това че ще върна 7 000 не ме плаши притеснява ме факта че такива хора са напред и ако решат да си ги искат по рано от договореното кво се прави в такав случаи и вазможно ли е да кажат даи ни ги сега нищо че има още 1 год до срока примерно

  7. #7
    Member
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    burgas
    Мнения
    63
    а за какав срок долу горе наясно ли си

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от mimencety9009
    това че ще върна 7 000 не ме плаши притеснява ме факта че такива хора са напред и ако решат да си ги искат по рано от договореното кво се прави в такав случаи и вазможно ли е да кажат даи ни ги сега нищо че има още 1 год до срока примерно


    Правиш 5000лв за 2 месеца, а пък питаш за заем от повече от 1 година? Ма с този правопис едва ли имаш работа в която правиш добри пари.

    Банката не може да ти каже така защото има закони които следва. Лихвара не е законна работа при което следва че може да ти каже каквото си иска. А защо си мислиш че лихвар ще ти даде 5000лв просто ей така без да има никъква информация за тебе?

  9. #9
    Определено не искаш да се забъркваш в подобни неща.

    Ето ти основна постановка - искаш сума пари, да кажем 5000 лева. Лихварчето ти дава сумата и те кара да подпишеш "запис на заповед" за двойна сума(най-често), което му е гарнацията за дадените пари. Тоест, вече абсолютно легално му дължиш 10 000 лева.

    От тук нататък всичко е преговорно и на "честна пионерска". Разбирате се за срок(3 месеца, 6 месеца, 12 месеца... за повече от година никой не се навива). Да кажем, че се разберете за 8 месеца - дава ти 5 000, разбирате се да му върнеш 8 000, записа на заповед е за 10 000 лева. Всеки месец му цъкаш по 1000 лева.

    Проблема е, че реално лихваря не може по никакъв начин да отчита какви пари са му дадени - записа на заповед си го пази, а той си е за 10 000 лева. Реално и да му върнеш всички пари, той пак може да го депозира в съда и да си иска сумата, която е записана. При вноските ти дава едни хвърчащи листчета, които нямат никаква стойност в съда или пред полицията.

    Записа на заповед представлява горе долу това(можеш да го намериш с гуглиту):

    Аз (имената), с ЕГН еди какво си, номер на лична карта еди каква си, декларирам че дължа на еди кой си еди каква си сума пари, която ще му върна до ей тая дата.
    Може да платиш 1000 лева, може да платиш 8000 лева(както сте се разбрали) - в момента в който депозира този запис на заповед в съда, вече му дължиш още 10 000 лева(от примера).

    При депозирането в съда на запис на заповед, в двуседмичен срок съдът се произнася дали тя е валидна или не е валидна(достоверност, проверка на подписи и т.н.). Ако е валидна, вече следва събирането на задълженията, чрез съдия изпълнители.

    Съдия изпълнителя в двумесечен срок иска да му бъде внесена 30% от дължимата сума(3000 лева, ако следваме примера) и всеки следващ месец по 10% от сумата(по 1000 лева), докато не се изплати цялата. При забавяне на плащанията се започва принудително събиране(продават каквото имаш на твое име, ако нямаш те вкарват в затвора да дялкаш павета - плащат по 12 лева на ден принудителен труд).

    Обикновено се случва следното - внасяш на лихваря, внасяш на лихваря, а той по някое време започва да иска по-бързо да си изчистиш дълга и започва да те натиска. В повечето случаи се получава някакво забавяне и лихваря вече не иска 8000 лева(от примера), ами да речем общо 9000 лева. В момента в който платиш да речем 8500 от 9000, той започва да си измисля как да му дадеш още пари и те заплашва, че ще депозира записа на заповед и ще ти вземе още 10 000 лева. Познато като "Дай 1000 лева сега, да не се налага да даваш 10 000 лева после...".

    В крайна сметка, по мои наблюдения, докато се отървеш си дал поне 200% от получената сума. Един път подпишеш ли записа на заповед, вече попадаш в дилемата - дали да я депозира и да платя толкова много, или да му плащам малко по малко и да се надявам да не я депозира... Е, по мои наблюдения винаги я депозират. И в крайна сметка хем си платил на лихваря много повече от договоренето, хем му плащаш двойно полученото заради записната заповед, което е около 400% лихва в средният случай. Понякога и повече.

    По принцип избягват да дават големи суми. Защото има една интересна идея - вземаш 15 000 лева от лихвар и плащаш 10 000 да се ликвидира лицето на чието име е записа на заповед(обикновено роднина на лихваря - майка, сестра, брат, братовчед...). Така си 5000 лева напред(записа на заповед не се онаследява ). Колко пъти е реализирана няма да споменавам.

    От Бургас познавам 4-ма лихвари, но няма да те свържа с никой от тях, защото силно се надявам да се вразумиш. Доколкото ги познавам ще те изпапкат с парцалките Не че са лоши хора, но като опре до "бинес", изобщо не искаш да си част от плановете им. Срещал съм се случайно с още трима, но и отзвуците от тях също не са добри.

    Ако реално търсиш, ще ги намериш много бързо. В най-лошият случай третият човек, който питаш ще ти спомене име и място...
    Выполнения: Земля в илюминаторе (7.1 Амфитон Усилитель Системы 100-AC-022) Обратная связь:
    авторитетный ответ: 95.43.28.133
    вторичный ответ: 85.14.6.98
    Sponsored by: Реактивная Tехнология

  10. #10
    Member
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    burgas
    Мнения
    63
    Правиш 5000лв за 2 месеца, а пък питаш за заем от повече от 1 година?

    не мисля че трябва да ти обяснявам каква ми е работата със сигурност месечния ми дохог е колкото твоя за 5 месеца минимум, а до правописа повярваи ми тои е на ниво друг е вапроса че в момента пиша бързо така че не мисля че ти си човека които да ми обяснява колко ми била заплатата и да ме преценя по правописа ми

  11. #11
    Повече от фен Аватара на Kurdokolenko
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Sofia City
    Мнения
    339
    Мда, аз също пиша много бързо, ама възможността да допусна грешка, е сведена до минимум...как го правя, сигурно съм FUCKIN' GENIUS .

    Относно заплатата - като можеш да изкараш толкова пари, за чии са ти "смешните" 5000лв?

    вярваИ
    тоИ
    вАпроса
    коИто(за единствено число)

    Много липсващи запетайки, пълни и непълни членове(в правописа, не полови органи, да уточня )...
    Ho Ho Ho, I'm using tEh internet

  12. #12
    Member
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    burgas
    Мнения
    63
    мн сте смешни бе хора нямам думи даже да опиша колко а замислял ли си се че пиша с някоя си програма примерно и за това се получава така и другото което е не сам направила тема за да ми обсъждате правописа ама нищо нали има и такива простички и ограничени хора и все пак и те трябва да се намират на работа като си стоят по цял ден в къщи и никои не ги взима на работа така ще бъде и сега моля които има нещо да каже нека бъде свързано с темата

  13. #13
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от mimencety9009
    не мисля че трябва да ти обяснявам каква ми е работата със сигурност месечния ми дохог е колкото твоя за 5 месеца минимум
    Те тогава що търсиш лихвар, след като взимаш една шапка пари?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  14. #14
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Ама пък и нахакано. Виж, мога да те уредя да ги изкараш и за един уикенд ама после може известно време да не се справяш с ходенето. Пфуууу аман. Задава въпрос а като не му хареса отговора почва да подскача.

  15. #15
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Вземи ги назаем от някой платежоспособен познат/приятел, вместо да търсиш лихвар. Все трябва да имаш такъв познат или пък някоя твоя близка приятелка да има.

  16. #16
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    ^^ Или вземи от няколко.

    А, примерно, ако имаш някой близък роднина с по-високи доходи - може да го помолиш да ти изтегли заем.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от mimencety9009
    Правиш 5000лв за 2 месеца, а пък питаш за заем от повече от 1 година?

    не мисля че трябва да ти обяснявам каква ми е работата със сигурност месечния ми дохог е колкото твоя за 5 месеца минимум, а до правописа повярваи ми тои е на ниво друг е вапроса че в момента пиша бързо така че не мисля че ти си човека които да ми обяснява колко ми била заплатата и да ме преценя по правописа ми
    Ако изкарваше на месец повече от колкото аз за 5 месеца то ти нямаше да търсиш заем от 5000лв. Също така всяка 1 банка щеше да ти отпусне заема с усмивка на лицето и душата и нямаше да си толкова проста....

    Всеки умен човек който работи слага някой % от месечния си доход на страна, така че като дойде момент като този е готов да извади парите...

    Абе абортите в България не бяха ли по-малко от 5000лв?

  18. #18
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Имаше едни кредити, дето са точно до 5 бона и не те питат за какво ще са ти парите и т.н., доста мангали тука теглиха такива и като не можеха да ги изплащат им прибираха каруци, телевизори и т.н., след това банките пускаха тея неща на търг и доста хора спечелиха стоки на изгодна цена jet credit или нещо подобно мисля, че бяха
    n00bs

  19. #19
    Мега фен Аватара на 3oPuTy
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    в сърцето на едно момче ... (sun)
    Мнения
    6 912
    Ако изкарваше по над 2000лв. на месец (примерно) щеше да имаш заделени пари и ся нямаше да питаш в ТИЙН форум подобни неща ...
    Ако предположим,че си от хората,които гледат да изхарчат всяка стотинка в джоба си - би следвало да имаш бижута,техника и т.н. на твое име,които можеш да заложиш и готово.Все пак,колкото и неграмотна,и тъпа да си едва ли е възможно да си даваш всичките пари за парцали,обувки,ядене и пиене,нали?!
    Да не говорим,че в България трудно може някой на 21 години,само със средно образование да бачка нещо нормално за толкова пари
    http://vbox7.com/play:f64c99f309
    Шофирай разумно - стигни жив!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си