.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    графика/живопис във велико търново - изпити

    някой знае ли какво точно представляват изпита по графика и изпита по живопис във велико търновския университет и какви материали е позволено да се използват? намерих информация само за изпита по рисуване... ще съм благодарна ако ми кажете всякаква информация по този въпрос

  2. #2
    Хм. Преподавателите ти нямат ли информация? Като засека баща ми или сестра ми ще ги питам. Така или иначе за живопис със сигурност ще знаят, но за графиката не съм сигурен...

    А щом ще полагаш някакви изпити там... уроци, подготвителни курсове.. нещо? Или вече се влиза както си искаш?
    Выполнения: Земля в илюминаторе (7.1 Амфитон Усилитель Системы 100-AC-022) Обратная связь:
    авторитетный ответ: 95.43.28.133
    вторичный ответ: 85.14.6.98
    Sponsored by: Реактивная Tехнология

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    Бургас
    Мнения
    492
    графиката е с молив зависи от дадения предмет които трябва да рисуваш и му правиш и светлосенки при мен беше лице на човек ,а живописа главно рисуване на чувства сам решаваш къде и как да поставиш цветовете главно с акварелни бои е
    Най-голямото удоволствие не е сексът, а страстта, с която го правиш.

  4. #4
    Направо прасвам лог. Ако възникнат по-конкретни въпроси -> питай, аз ще го притисна да отговори. Иначе май това е общо взето за изпитите.

    [Синковеца ти] Bashta mi, otreagirai
    [Бащатко] ?
    [Синковеца ти] dobre... i tova vyrshi rabota
    [Бащатко] Казвай какво искаш пак.
    [Синковеца ти] ehe, kak me hvastash ot dalech Ako te chue nyakoi sluchaen shte reshi, che se poznavame...
    [Бащатко] Иронията е неуместна. Давай бързо, че съм зает.
    [Синковеца ти] ahym... blitz vypros. Izpiti zhivpois za Veliko Tyrnovo?
    [Бащатко] Първо - глава, с молив. Дванадесет часа постановка - три дни по четири часа. Ако комисията реши може да бъде намалена. При намаляне на времето оценяването се изменя към конструктивност на изпитната работа, а не общо оценяване.
    [Синковеца ти] Glava?!?
    [Бащатко] Намаляне, да речем - два дни по четири часа.
    [Бащатко] Да, глава. На човек, с молив. Върху картон. На приземният етаж при теб има струпани стотина такива работи. В северната стая, към улицата. Ако не разбираш за какво говоря отиди и разгледай. Имат и оценки, и рецензии от комисия.
    [Синковеца ти] yasno, yasno... next?
    [Бащатко] Етюд, с маслени бои върху платно. Два дни по четири часа стандартно, отново времето може да бъде намалено, както в предният случай.
    [Синковеца ти] koeto po-konkretno shte reche...?
    [Бащатко] Ще рече нахвърляни паници, вази, праз лук, ако искаш. Напъни си мозъчната гънка и ще се сетиш за десетки мои, които си виждал и още толкова на сестра ти, още толкова на приятелите ми. За това ли те водя по изложби?
    [Синковеца ти] bashta mi, ne se yadosvai
    [Бащатко] Какво да не се ядосвам? Аз те водя изкуство да гледаш, а ти се врътнеш колкото да ти се лепне някоя и се изниваш. После имаш наглостта да ме питаш какво е етюд...
    [Синковеца ти] izkliuchitelno ot gledna tochka na izpita pitam... ne pali ot chetvyrt
    [Бащатко] Трето висше ли ще вземаш?
    [Синковеца ти] mne
    [Бащатко] Тогава кой ще се пробва да влиза?
    [Синковеца ти] e... nyakoi, ima li znachenie?
    [Бащатко] Ако е някой от твоите познати - забрави. Те знаят че са с две леви ръце и затова рисуват с крака. И пак не им се получава.
    [Синковеца ти] znachi tova e izpita, taka li?
    [Бащатко] По мое време имаше и конструктивна задача. Или казано по-простичко, като за теб - композициионна. Отдавна я няма, но се вмъква много простичко в изпита. Без да се усети от кандидатстващия.
    [Синковеца ти] dobre, dobre. Mersi che otdeli na sina si celi deset minuti. Da izlochim po edno kafe utre?
    [Бащатко] Ти ако искаш лочи, ако искаш сърбай - аз ще пия. Ще ти се обадя утре. И по някое време се обади на майка си, да се чуете. Не си й звънял повече от седмица. Притеснява се жената.
    Выполнения: Земля в илюминаторе (7.1 Амфитон Усилитель Системы 100-AC-022) Обратная связь:
    авторитетный ответ: 95.43.28.133
    вторичный ответ: 85.14.6.98
    Sponsored by: Реактивная Tехнология

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си