.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14

Тема: Депресия

  1. #1

    Депресия

    Здравейте,аз съм момче на 19 г. и бях абитуриентка тази година.В 12 клас не исках да ходя на училище,беше ми изключително тежко.След дипломирането бях много щастлива,но съм вече в университет и не се чувствам добре.Усещам някаква празнота,всички съученици,учители и пр. ми липсват страшно много. Дори пътят към училище ми липсва.По цял ден плача,в депресия съм.Моля ви,дайте съвет как да я преодолея!

  2. #2
    Интересен парадокс. Не, не това:

    Цитирай Първоначално написано от rexona91
    Здравейте,аз съм момче на 19 г. и бях абитуриентка тази година.
    За друг парадокс ставаше въпрос, макар че и този е значим(но извън сферата на моите интереси/познания). Успяваш да се самодиагностицираш и да установиш че си в "депресия". Това означава, че знаеш какво е "депресия". Което прави съветите и отговорите излишни. Или не?
    Выполнения: Земля в илюминаторе (7.1 Амфитон Усилитель Системы 100-AC-022) Обратная связь:
    авторитетный ответ: 95.43.28.133
    вторичный ответ: 85.14.6.98
    Sponsored by: Реактивная Tехнология

  3. #3
    Потърси онези неща в сегашния ти студентски живот, които обслужват същите ти нужди от обкръжение и дадени дейности, както ги е обслужвал и училищния живот. Ако се постараеш, ще видиш, че сходностите не са малко.

    И най-важното, опитай да проумееш, че не си жертва на обстоятелствата или че въобще нищо лошо не се случва, а по-скоро потърси положителното в цялата ситуация.
    Въпрос на желание, повярвай ми!
    активизъм/превенция; писане; музика

  4. #4
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Намери сродни души сред колегите и поддържай контакти с тях. Ако учиш в друг град, отначало си е малко стресиращо, но се свиква. Особено и като си намериш подходяща среда.

  5. #5
    Не, не уча в друг град, но депресията ми не изчезва

  6. #6
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Цитирай Първоначално написано от rexona91
    Не, не уча в друг град, но депресията ми не изчезва
    Днес е 8-ми Декември. Няма ли да празнуваш?

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от rexona91
    Не, не уча в друг град, но депресията ми не изчезва
    Ето от такива реплики си личи, че е въпрос на воля, която очевидно ти липсва!

    Депресията не изчезва от само себе си - ти трябва да я изчезнеш!
    активизъм/превенция; писане; музика

  8. #8
    ^ не е точно така. (поне не винаги. всеки е способен да прецени единствено за себе си какви са възможностите му и евентуалните решения)

    във всеки случай депресията е заболяване и като такова следва да се третира, при медицинско лице.
    //понеже тези състояния са ми до болка известни, ще кажа, че разбирам авторката и знам, че от даден момент насетне нищо не зависи от теб, просто се намираш заклещен в едно празно времепространство и колкото и да опитваш да "се съживиш", съществото ти остава да лежи неподвижно, издъхващо.
    обърни се към специалист!

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    ^ не е точно така.
    Точно така е. Чуждата помощ може да е съвет, консултация и пр., да се анализират причините, да се намерят решения и стъпки, но всичко е по посока на това човекът сам да си мобилизира силите и да превъзмогне положението.
    Всеки случай, ако е сериозно, наистина е необходима подкрепа. Но в никакъв случай с презумпцията, че специалистът ще сервира панацеята (не казвам, че някой го е казал, ама да е ясно).

    И изразът "в един момент нищо не зависи от тебе" е крайно депресиран сам по себе си и отказващ да приеме, че отвън идва подкрепа, а решението си е някъде в теб.
    активизъм/превенция; писане; музика

  10. #10
    не ме разбирайте грешно, но не мога да отхвърля психичните проблеми като такива, защото те са именно това - проблеми, а наличието на обвързани с тях нелечими болести е факт.
    без да съм специалист (може да приканите Уош да се изкаже), мисля че подобни състояния се наричат "криза". и отново, не мога да говоря за авторката, но имам лични наблюдения над няколко души, страдащи от психични заболявания, и подобни състояния не са рядкост.

    http://www.icp-bg.com/depression.php

    //понеже разбирам от астрология повече, отколкото от психология, мога да предположа зодията на авторката, но тъй като това с нищо няма да й помогне, ще си го спестя:Д

  11. #11
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Имах си един като теб при мен, пред погледа ми тъкмо.
    От осми клас си започна тъй ..
    Страдаше , че е далеч от баща си и майка си (живеехме в общежитие), страдаше, че е беден (живееше със 70лв на седмица минимум, а аз чудесно си карах с 30-40 , Боже мой, а техните взимат минимум 3000 общо), абе едно глезанче такова. Само се оплакваше колко му е тежко, колко бил изпуснал в училище .. Така де, само стоеше по цял ден на РСто , играеше дота, пушеше, пиеше. Опитвах с добро - да му давам домашни, да му помагам с лични проблеми. Винаги, винаги съм го изслушвала каквото и да има да каже. Обаче не помогна.
    Започнах грубо. Обяснявах му, че ако наистина го беше грижа за техните, нямаше да им създава толкова проблеми и нямаше да бъде такъв слаб ученик. Пак никаква реакция. Абе, като детенце ми беше до 10ти клас. В 11ти го отбих вече, че той в моята стая си живееше.
    По цял ден се самосъжаляваше. Много преиначава реалността. Въобразява си сега, че страда от дефицит на вниманието (не е диагностициран от спец.) , това му е поредното извинение, че взима амфети.
    Общо взето хора като теб и него не са лесно присподобими и живота ги изчиства (рано или късно).
    В смисъл, или кротувате , стоите в стадото , намирате си поносимо място там и живеете, или се правите на интересни и ви изритват . Това е положението.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  12. #12
    Впрочем забелязвам, че депресията ми се усилва, когато не се занимавам с нищо и особено по празници.

  13. #13
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Имаш вътрешни терзания и конфликти, които излизат наяве когато не се занимаваш с нищо. Реши първо тях .
    Празниците - ако нямаш подходяща компания е нормално да не ти се празнува.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  14. #14

    депресия, дрънци

    ново начало, мацо. . не живей само със спомените си в университета срещнах едни от най-добрите си приятели, а и освен това доакто ти плачеш в депресия, в каквато очевидно не си, защото си нямаш и най-малка представа какво означава депресивното състояние, твоите досегашни и толко липсващи на теб приятели ще си намерят нови свий си 1на цигарка и отиди на лекции хората се променят, мацо. сама ще видиш, че след някоя и др. годинка ще сте много различни с досегашните си приятели, просто всеки поема по нов път

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си