.
Отговор в тема
Страница 3 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 114

Тема: Окултизъм

  1. #51
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от Azariel
    Аз се сещам и за една друга книга Grimorium Verum. Ако предположим че съществуват такива неща като деноните, тази книга би ти била полезна като куршум в главата, че даже и още по полезна ако схващаш какво имам предвид.
    Не схванах, но според окултизма демоните са злите мисли или злите духове от тънките светове.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  2. #52
    В прав текст че използването на тази книга може да те убие.

  3. #53
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от Azariel
    В прав текст че използването на тази книга може да те убие.
    Ами с тия сили шега не бива, то и в началото на окултните книги предупреждават за какво става въпрос.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  4. #54
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Да, такива книги са опасни:

    "И мнозина от повярвалите дохождаха та се изповядваха и изказваха делата си(т.е. се покайваха от окултните си дейности). Мнозина още и от тия, които правеха магии, донасяха книгите си и ги изгаряха пред всичките; и като пресметнаха цената им, намериха, че бе петнадесет хиляди сребърници."(Деяния 19: 19),

    всъщност ето я (и) пълната история:

    "А някои от юдейските(т.е. от духовническите) скитници заклинатели предприеха да произнасят името на Господа Исуса на тия, които имаха зли духове, казвайки: Заклевам ви в Исуса, когото Павел проповядва. И между тия, които вършеха това, бяха седемте синове на някой си юдеин(т.е. духовник) Скева, главен свещеник, Но еднаж злият дух в отговор им рече: Исуса признавам, и Павла зная; но вие кои сте? И човекът, в когото беше злият дух, скочи върху тях, и, като надви на двамата, превъзмогна над тях, така щото голи и ранени избягаха от оная къща. И това стана известно на всички ефески жители, и юдеи и гърци; и страх обзе всички тях, и името на Господа Исуса се възвеличаваше. И мнозина от повярвалите дохождаха та се изповядваха и изказваха делата си. Мнозина още и от тия, които правеха магии, донасяха книгите си и ги изгаряха пред всичките; и като пресметнаха цената им, намериха, че бе петнадесет хиляди сребърници. Така силно растеше и преодоляваше Господното учение."(Деяня 19: 13-20).

  5. #55
    Guest
    нпп, спри с тези цитати от Библииката...не знам дали има някой да ги чете...амо като видя "истинския Господ Бог", а сега като видях Господа Исуса....какво да говоря...Исус не е Бог дори и според Библията....

    А по темата....Как може да те убие една книга(не злорадствам, просто любопитство)...?

  6. #56
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Виж какво пише тук:

    "И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята. И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде. И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята."(Битие 1: 26-28 ),

    Господ Бог създаде човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа."(Битие 2: 7),

    "И сега прослави Ме, Отче, у Себе Си със славата, която имах у Тебе преди създанието на света."(Йоан 17: 5),

    "Отче, желая гдето съм Аз, да бъдат с Мене и тия, които си Ми дал, за да гледат Моята слава, която си Ми дал; защото си Ме възлюбил преди създанието на света."(Йоан 17: 24),

    "Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света. Той бе в света; и светът чрез Него стана; но светът Го не позна. У Своите Си дойде, но Своите Му Го не приеха. А на ония, които Го приеха, даде право да станат Божии чада, сиреч, на тия, които вярват в Неговото име;"(Йоан 1: 9-12),

    "И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина. И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината."(Битие 1: 3-4),

    "И на дрехата и на бедрото Му имаше написано име: Цар на царете, и Господ на господарите."(Откровение 19: 16),

    "сам царят служи на нивите."(Еклесиаст 5: 9).

  7. #57
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от npp
    Виж какво пише тук:

    "И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята. И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде. И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята."(Битие 1: 26-28 ),

    Господ Бог създаде човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа."(Битие 2: 7),

    "И сега прослави Ме, Отче, у Себе Си със славата, която имах у Тебе преди създанието на света."(Йоан 17: 5),

    "Отче, желая гдето съм Аз, да бъдат с Мене и тия, които си Ми дал, за да гледат Моята слава, която си Ми дал; защото си Ме възлюбил преди създанието на света."(Йоан 17: 24),

    "Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света. Той бе в света; и светът чрез Него стана; но светът Го не позна. У Своите Си дойде, но Своите Му Го не приеха. А на ония, които Го приеха, даде право да станат Божии чада, сиреч, на тия, които вярват в Неговото име;"(Йоан 1: 9-12),

    "И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина. И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината."(Битие 1: 3-4).
    Знам, че мисленето е сложен процес и не се отдава на всеки, но опитай....Без цитат от Библииката....

  8. #58
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от SmeLotYyKiuFte
    Знам, че мисленето е сложен процес и не се отдава на всеки, но опитай....Без цитат от Библииката....
    Добре, ето: Исус Христос е самият Господ.

  9. #59
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    това е твърдение.

    не е нито идея, нито хипотеза, нито разсъждение, нито заключение.

    току що доказа на кюфтето че наистина не можеш да вържеш кохерентна мисъл без цитати (които пък и са релевантни към темата колкото звездата VY Canis Majoris към лезбийска оргия в Бостън на всичкото отгоре)





    бих те посъветвал да изслушаш тази песен

    http://www.youtube.com/watch?v=AGY_8...eature=related
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  10. #60
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от npp
    Цитирай Първоначално написано от SmeLotYyKiuFte
    Знам, че мисленето е сложен процес и не се отдава на всеки, но опитай....Без цитат от Библииката....
    Добре, ето: Исус Христос е самият Господ.
    ОМГ....човек ти си много съркан, честно....Ти трябва най-добре да занеш какво е Бог....а не знаеш.....пък само ми цитираш библииката...

  11. #61
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от SmeLotYyKiuFte
    Цитирай Първоначално написано от npp
    Цитирай Първоначално написано от SmeLotYyKiuFte
    Знам, че мисленето е сложен процес и не се отдава на всеки, но опитай....Без цитат от Библииката....
    Добре, ето: Исус Христос е самият Господ.
    ОМГ....човек ти си много съркан, честно....Ти трябва най-добре да занеш какво е Бог....а не знаеш.....пък само ми цитираш библииката...
    В момента си се представям в спалнята ми . Има много свещи запалени, навсякъде - по шкафовете, по раклата, по скриновете. Сложила съм си бежевите копринени завеси и покривала за леглото . Облеклото ще го пропусна. В стаята има някакъв притеснен тип . В погледа му има ужас . В ръцете - библия. Трескаво ми чете цитати от нея и се опитва да ме убеди пелтечейки , че в мен се е вселил зъл дух.
    Аз му взимам библията от ръцете, той е "втф?!?!?" . Паля я с една гадна усмивка . Момчето си гълта езика и припада . После мисля да го сготвя, примерно.


    Иначе, преди посещавах един окултен форум, имаше страшно много информация в него , но хората започваха да ме ядосват.

    Всички хора, занимаващи се с окултно, които познавам, са с твърда вяра в Бог. Даже някои твърдят, че са християни.
    Госпожата ми по история пък сега каза, че чете за християнския окултизъм, който бил по-познат на запад.
    Ще я питам за четива.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  12. #62
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Сега очакваме вкючване с цитат от Библията как всъщност Истинския Бог е бога на доброто и светлината и че неговия син също е добрина и светлина и трябва да се спасиме чрез Него и всичко друго е зло и не-добрина за ралика от истинския Бог и т.н. и т.н.............което няма да има нищо общо с темата естествено

  13. #63
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от SmeLotYyKiuFte
    ОМГ....човек ти си много съркан, честно....Ти трябва най-добре да занеш какво е Бог....а не знаеш.....пък само ми цитираш библииката...
    Господ Бог е Администраторът на Вселената, т.е. Спасител, Изцелител, Възкресител, Осигурител, Поддръжник, и тям подобните, за всеки "човек"(всяко одушевено).

  14. #64
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от npp
    Цитирай Първоначално написано от SmeLotYyKiuFte
    ОМГ....човек ти си много съркан, честно....Ти трябва най-добре да занеш какво е Бог....а не знаеш.....пък само ми цитираш библииката...
    Господ Бог е Администраторът на Вселената, т.е. Спасител, Изцелител, Възкресител, Осигурител, Поддръжник, и тям подобните, за всеки "човек"(всяко одушевено).
    Като е админ и има заповеди/правила, защо не банва тези, които не ги спазват.

    Направих асоциация с Мачока
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  15. #65
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom
    В момента си се представям в спалнята ми . Има много свещи запалени, навсякъде - по шкафовете, по раклата, по скриновете. Сложила съм си бежевите копринени завеси и покривала за леглото . Облеклото ще го пропусна...

    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  16. #66
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Не искам да притеснявам хората , достатъчно спам ударих .

    Ако ми падне някой тип с библия у нас, веднага ще си купя нещо в стил садо-мазо / или ще скалъпя с подръчни материали.


    Майка ми спря цигарите, аз трябва да спра спама, да.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  17. #67
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от npp
    Цитирай Първоначално написано от SmeLotYyKiuFte
    ОМГ....човек ти си много съркан, честно....Ти трябва най-добре да занеш какво е Бог....а не знаеш.....пък само ми цитираш библииката...
    Господ Бог е Администраторът на Вселената, т.е. Спасител, Изцелител, Възкресител, Осигурител, Поддръжник, и тям подобните, за всеки "човек"(всяко одушевено).
    Браво...Евала...Шапка ти свалям....как успя да не цитираш библията...не знам.

    Ама с твърдението което изказа, че Исус е Бога ....ми говори колко си на ТИ с библията...

  18. #68
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от SmeLotYyKiuFte

    Ама с твърдението което изказа, че Исус е Бога ....ми говори колко си на ТИ с библията...
    Ами естествено че е така. Той е Бог и християнството е правият път към него, окултизма е грешен според християнството. На който не му харесва - ами негов си проблем
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  19. #69
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    КЕБАП ТИ СИ ЕБАТИ ТЪПОТО ПАРЧЕ!

    ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ ДЖИЗЪС Е БОГ

    гласувано е да бъде такъв през 325 година.

    бахти необразования дивак. ма какво да очакваме все пак, трябва да не си атеист за да ги знаеш тези работи

    нали в библията той сам казва че не е бог, обръща се към бог, атрибутира на бог знание което той самият не притежава, моли се на бог и още кууууп неща които биха изглеждали просто смешни ако бяха адресирани към него самия

    за'тва и се обсъжда този въпрос - да се изглади мат'риала и да стане удобен за властта


    тогава е и гласувано какво да бъде използвано за да се направи книгата сега известна като тех библе и кое е неудобно за тогавашната власт.

    но какво да очакваме от тебе, атеисте смотан, нищо не знаеш *пу!*
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  20. #70
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Чак и вярващите не спорят толкова като вас на темата Христос Бог ли е Божи Син ли е какво значи това и т.н.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  21. #71
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Хем са различни хем са едно. Триединството(Бог) е:
    Бог Отец - ума
    Бог Син - словото
    Святият Дух - силата
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  22. #72
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    ^ ИМЕННО! браво неймлес, каза им го.

    войните, мъченията, екзекуциите и събранията породени от този въпрос са свършили отдавна.

    сега има само една-две мини групички които не са съгласни с тази идея - мюсюлмани, евреи - некви такива дебили. както и една-две от 40 000 хиляди християнски секти.

    но въпроса вече е що-годе официално решен - кога за последно са давали по новините че горят на кладата някой с такива идеи?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  23. #73
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    ^ ИМЕННО! браво неймлес, каза им го.

    войните, мъченията, екзекуциите и събранията породени от този въпрос са свършили отдавна.

    сега има само една-две мини групички които не са съгласни с тази идея - мюсюлмани, евреи - некви такива дебили. както и една-две от 40 000 хиляди християнски секти.

    но въпроса вече е що-годе официално решен - кога за последно са давали по новините че горят на кладата някой с такива идеи?
    Мюсюлманите се намират на нивото на което християните са се намирали в Средновековието(може би защото е по-младо с 7 века)
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  24. #74
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    КЕБАП ТИ СИ ЕБАТИ ТЪПОТО ПАРЧЕ!

    ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ ДЖИЗЪС Е БОГ

    гласувано е да бъде такъв през 325 година.

    бахти необразования дивак. ма какво да очакваме все пак, трябва да не си атеист за да ги знаеш тези работи

    нали в библията той сам казва че не е бог, обръща се към бог, атрибутира на бог знание което той самият не притежава, моли се на бог и още кууууп неща които биха изглеждали просто смешни ако бяха адресирани към него самия

    за'тва и се обсъжда този въпрос - да се изглади мат'риала и да стане удобен за властта


    тогава е и гласувано какво да бъде използвано за да се направи книгата сега известна като тех библе и кое е неудобно за тогавашната власт.

    но какво да очакваме от тебе, атеисте смотан, нищо не знаеш *пу!*
    Знаеш ли, че ти си първия който срещам(е не буквално), който знае за гласуването относно Библията по времето на Константин Велики...
    Иначе не съм сигурен дали това го каза с ирония....но имах в предвид дори и да има нещо божествено той е 1/3 от бога...

  25. #75
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    ^ ИМЕННО! браво неймлес, каза им го.

    войните, мъченията, екзекуциите и събранията породени от този въпрос са свършили отдавна.

    сега има само една-две мини групички които не са съгласни с тази идея - мюсюлмани, евреи - некви такива дебили. както и една-две от 40 000 хиляди християнски секти.

    но въпроса вече е що-годе официално решен - кога за последно са давали по новините че горят на кладата някой с такива идеи?
    Мюсюлманите се намират на нивото на което християните са се намирали в Средновековието(може би защото е по-младо с 7 века)
    Само по отношение на годините....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си