.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    Sofia, Bulgaria
    Мнения
    23

    бучка в гърдата

    Аз съм момиче на 12 години. Вчера открих малка бучка в дясната ми гърда, която се мести. Смятам още утре да кажа на майка ми и да отида на монолог, но въпросът ми е дали това е нормално в пубертета и дали е възможно да е нещо опасно или рак на гърдада
    моля ви отговорете!!!! много се притеснявам!
    Ти си ДО ти си РЕ, ти си готино хлапе!!!

  2. #2
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777

    Re: бучка в гърдата

    Цитирай Първоначално написано от nkostova
    да отида на монолог
    Мамолог ти трябва.
    За рак си много мъничка. По-скоро е хормонална реакция. Все пак си в зората на пубертета.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  3. #3

    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    Sofia, Bulgaria
    Мнения
    23
    А имаш ли представа дали тези бучки изчезват бързо или си стоят с месеци?
    Ти си ДО ти си РЕ, ти си готино хлапе!!!

  4. #4
    Мега фен Аватара на Mi6inka
    Регистриран на
    Aug 2008
    Мнения
    4 303
    Ммм... да не би да е от растежа на гърдите? Смисъл.. не знам де, но нали в началото като започват да растат са като топчета... Не мисля, че е нещо притеснително, но няма нищо да споделиш на майка си, тя със сигурност ще ти даде най-адекватния отговор.

    П.с. Съжалявам за тъпото изказване, но не знам как да си формулирам въпроса.

  5. #5
    Супер фен Аватара на ThisIsMe
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    1 514
    Изключено да е рак,така че споко.Внушаваш си.Тврърде си млада за рак.Възможно е да е от пубертета или щом казваш че се движи по-вероятно е да е мъртва кост.Боли ли те?

  6. #6

    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    Sofia, Bulgaria
    Мнения
    23
    В смисъл дали ме боли като натисна бучката ли? Не.
    Ти си ДО ти си РЕ, ти си готино хлапе!!!

  7. #7
    Най - вероятно е киста..поне по описанието ти.. и не не е страшно.. отиваш на мамолог и ще ти я махнат

  8. #8
    Повече от фен Аватара на Red_Hair
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    454
    обяснението е просто ти влизаш в пубертета,нямаш си на идея какво нещо става в организма ти,той преминава от един стадий в друг,от дете което се напикава ставаш жена,отключват се хормони,който са чакали да влязат в метаболизма ти,хипофизата и хипоталамуса дават сигнали на жлезите ти,че е време да отделят типичните т.нар. женски хормони (естроген,пролактин,тирокс н и т.н.),заради които и млечните ти жлези респ. гърдите нарастват, и предполагам знаеш,че те служат не за да ти ги гледат и мачкат момчетата,та този процес е неизбежен а това което си напипала не е такава бучка за каквото мисли а е просто съединителна тъкан с мастно фоликулче,но нали не очакваш като легнеш днес и утре да станеш с цици като на Анджелина Джоли,не се хващай за такива раоти,това си е нормален процес,остави природата да си върши раотата и не се впрягаи,а и най-малкото ти си прекалено малка за ракови заболявания тей че хев фън

  9. #9
    Мега фен Аватара на titinkaa
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    6 691
    Това е от пубертета и разтежа на гърдите,но все пак ако се притесняваш кажи на майка си и идете на лекар.

  10. #10
    Здравейте ,аз съм момиче на 15 години и след като се изкъпах забелязах не малко образувание като топче в гърдата .Какво може да е ?Много се притеснявам .

  11. #11
    Знам ,че темата е доста стара ,но релих саси попитам

  12. #12

  13. #13

  14. #14
    Все си мисля, че най-правилното нещо, което можеш да направиш, е да се допиташ до професионалист. Дори да имаш и най-малкото съмнение за каквото и да е, би следвало да се консултираш с човек, който има кетапа за това. Където има една приказка: "Страх, лозе пази!". Този форум може да е много неща, но едва ли трябва да е барометър що се отнася до човешкото здраве. Успех.

  15. #15
    Разбира се ,че ще отида на лекар ,но часа ми е за другата седмица .Искам да попитам дали може да е нещо опасно .

  16. #16
    Всичко е възможно, но и понякога се оказва, че е било нещо незначително, което ни е побъркало. От една страна това е добре, защото ни кара да се замислим над това, колко често ходим на профилактични прегледи, които без да се лъжем имат огромно значение за здравето на човек. Като цяло нацията ни няма много добра здравна култура. Добре е да зачестим рутинните изследвания, за да можем да реагираме бързо при нещо неблагоприятно, преди да се е развило.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си