.
Затворена тема
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 71

Hybrid View

  1. #1
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Какво разбираш под "капиталистческо мислене"?

    В този псевдо термин влагам смисъл свързан с всички нео-либерални схващания за властта на корпорациите. Това, разбира се, влияе на човешкото развитие и променя ценностната система. Дори в по изостанали в някои аспекти страни като България се появяват хора, за които най-висша ценност е печеленето на пари, на много пари и на много, много пари. На всяка цена. Това обуславя и създаването на безумни законодателства подпомагащи по-богатите и стимулиращи ги да стават още по-богати за сметка на бедните. Този паричен-морал променя светогледа до такава степен, че превръща хората в два типа машини - машина за експлоатация тип експлоататор и машина за експлоатация тип експлоатиран. С тази разлика, че мотивацията при първия тип е само една - спечелването на възможно най-много позиции / считай пари / и най-изгодното им удвояване на всяка цена, докато мотивацията при втория тип се изгражда на базата на стремлението да се превърне в първи тип или на чисто битийната нужда да съществува по издиктуваните вече правила. Т.Е. "Аз ще бачкам, ще бъда мачкан, ще бъда плют и недоволен, докато ми плащат и ЗА ДА ми плащат".
    Интересно е, че това битие, този затворен кръг променя отношенията на хората още в най-ранна детска възраст и трови съзнанията им. Тук психолозите трябва да се намесят, но мисля че нещата са свързани... 16 годишната девойка търси вече не физически здрав или привлекателен мъжки индивид, колкото икономически по-добре поставен от нея. И прочее...

    Защо "капиталистическото" мислене е различно в различните държави. например печеленето на пари е много по-важно в Германия, отколкото в Холандия.

    Капитализмите, както много добре знаеш, са се развили на различен принцип и в различно време на различните места в света. Северните народи /икономически термин, благодаря, че ми позволяваш да продавам на краставичаря краставици/ сред които са и Германците имат по-различно схващане за нуждата от развиване на свободния пазар в този му вид и на капитализма, като обща шапка.
    За да не задълбавам, а и за да не навляза в недотам позната територия ще обсъдя конкретния въпрос за Холандия и Германия на плоскостта, на която аз го разбирам, а именно политическата.
    Управленията в Германия и тези в Холандия през годините са различни и макар и да имат общи допирни точки в много от случаите /най-вече в макроикономическите си виждания/ те се различават качествено и съответно обуславят разлики в управлението на нациите си. Когато това се случва с течение на средно дълги и дълги периоди това променя манталитета. Културните особености също играят роля.
    Ако искаш да обсъдиме разликите в политическите управления на двете държави последните години само дай знак.

    Мъжки срещу женски култури? / Колективни срещу индивидуални култури?

    Така зададен въпросът е некоректен. Макар и лично да не мога да подкрепя на 100% нито една от съществуващите теории, трябва да се съглася с тази част от изследванията, с която съм запознат.
    Безспорните плюсове, които носят по отделно както колективистичните, така и индивидуалистичните култури, според мен могат да бъдат съчетани чрез възпитаване на мерки. Колективистична конвергенция.


    Япония срещу САЩ например. И двете са богати страни, но едната е страна на индивидуалсити, а другата е колективна.

    Тук позицията ми ще се измени, поне малко. Според мен дълбоката традиция играе сериозна роля, справка азиатските политически режими с елементи на традиционни фактори.
    / бел. авт. леко на кучето в гъзЪ, ама... идеите Чучхе /считай доктрината на управлението в Сев. Корея / е хич-не-странна-за-региона симбиоза между комунизъм и конфуцианство. Примера идва в услуга на гореспоменатата разлика в традициите. /
    В Япония това играе твърда роля. Примера на лаика : Аз съм горд японец и ще бачкам, щото бачкането е важно. Ще бачкам в екип, защото така сме по-силни. За да построя своя дом, който е част от нашия дом - Япония. Или пък .. Аз съм горд американец, обичам да ям кюфтетата на МакДоналдс и завиждам на съседа за по-лъскавата кола, по-лачената жена, по-широката веранда, за т'ва утре в бачкане ще му подлея вода, за да мога да го заместя на неговия по-висок пост.

    Семейството на богатите дубайци например?

    Едно е да построиш нещо. Друго е да се родиш с него. "Битието определя съзнанието"

    За или Против абортът след края на пети месец, ако НЕ се налага по медицински причини? (хЪхЪ, в 2 изречения де)

    Точно в 2 изречения : Против абортите след петия месец. Това е убийство на човек, а убийството е лошо, незаконно и неправилно.

    10лв на куката или 100лв акт?

    Буквално зададен въпросът - 100 лева акт, тъй като едва ли ще успея да събера кураж да предложа рушвет. Долно, нали ? Дет' се вика, обаче, 100 кинта са си 100 кинтра

    Яки и корави пичове ли са тия, дето чертаят по кенефите?

    Не ги харесвам, според мен нито са яки, нито са корави, още по-малко са "различни" или "уникални". Всеки има личното право да играе на "тука има, тука нема" със своята съдба и живот. Някои намират чар и адреналин в това. Аз не.

    Защо 'ъндърграунд' или алтернативната музика се нуждае от дрогирани почитатели? Вярвам, че няма две мнения, че сякаш именно те са в голям процент такива - имам предвид бръснатите глави и буйните х-ри.

    "Ъндърграунд"-ът не се нужда от дрогирани почитатели. Най-малкото защото последните десетина години дрогата не е само ъндърграунд. Тя излиза на светло по смисъла на това, че нейните ползватели не са ъндърграунд.
    А защо ъндърграундът акумулира наркомани и почитатели на наркотиците е въпрос, който социалните служби трябва да разглеждат. Очевидно нуждата за отграничение от съществуващите норми предизвиква бунтарска, саморазрушителна реакция.
    Не много голяма част от "бръснатите глави" се стимулират по някакъв начин, извън стандартния алкохол и природен лумпенизъм, който си вирее на свобода на Балканите

    Спомням си едно твое мнение, в което обясняваше за нуждата да се знае руски език. Това свързано ли е с бъдещо икономическо израстване на Русия или нейно влияние в/у България? Или ако не - в какъв смисъл си го казал. /ако помниш/

    Не е нужно да помня, за да ти кажа мнението ми
    Знаенето на чужди езици е задължение. За съжаление или не знаенето на повече чужди езици, включително екзотични такива е предпоставка за сериозен личностен напредък и израстване във всяка една професионална среда, в която попаднеш. Знаенето на руски език съвсем скоро ще се превърне в доста добър ход поради ред причини - някои от които са свързани с т.нар. от теб "икономическо израстване" на Русия, която по същество никога не е била "безименна карта" и особено напоследък диктува жизнено-важните запетайки в правилата на играта. Изтокът е бъдещето във всеки един план, но това е друга тема. Иначе, ако имаш мерак, учи китайски или арабски - не се ебавам, това е бъдещ тренд

    Останала съм с впечатлението, че си учил латински. Запознат ли си с него или просто ти харесва и знаеш някои работи? Аз винаги съм имала афинитет към този език, но тук никой не преподава Mad И според теб има ли бъдеще, освен в медицината и за преводаческа дейност?

    Учил съм пет години латински. Не е като никой да не го преподава. Цяло училище се занимава с тази трудоемка задача, а доста хуманитарни специалности изискват поне основни познания по латински.
    Какво означава да има бъдеще мъртъв език ? Не може да има бъдеще, нещо което е умряло. Той е полезен, защото дарява неговите преносители с огромна обща култура, която може да се окаже дори основополагаща за развитието на бъдещи интереси. Знаенето на латински език /говоря доброто му познаване/ изключително улеснява научаването на испански, италиански и френски.

    Има ли език, европейски или не, който искаш да можеш свободно да говориш? Предполагам всеки има някакво желание и направо задавам въпроса на каква основа е решението - заради дадената страна, желание за създаването на контакти, заради бъдещата ти работа, звучност или комплексно решение.

    Винаги решението е комплексно. Според мен нуждата да се знаят максимален брой езици /когато това не е самоцел/ ни притиска до стената и нямаме особен избор. Трябва да знаем поне 2 европейски езика /все пак живеем в европоцентрични времена/, но знаенето на извън-европейски език придава онзи вид класа, която е недостъпна за много хора, поради ред причини, и те превръща буквално в човек без-граници.
    Всички романски езици са красиви. /и нужни/
    Аз лично много харесвам китайският, арабският и еускади от не-романските.

    Не мислиш ли, че е тъпа тази разпра за американския и британския английски :/ Въобще имаш ли мнение по този въпрос.. мен винаги ме е очудвала.

    Не съм от най-тънките познавачи на английския, но при положение, че хора от острова - да речем ливърпулец и лондончанин, трудно биха се разбрали по между си.. да. Звучи тъпа тая разпра. Но от друга гледна точка - културна такава, британистите имат право да казват, че американците осакатяват и без това осакатения до безумие английски език.

    Според теб в далечното бъдеще има ли възможност да отпадне кирилицата? (примерно, ако се претопят народите, приеме се латиницата и т.н.) и това би ли имало някакво негативно последствие за света / историята, след като най-важното - комуникацията - се запазва?

    В далечно бъдеще абсолютно всичко е възможно. Изчезването на цели езици и тяхното, така да се каже, "забравяне" е отколешна тенденция, която за добро или зло има различен интензитет през различните периоди. Например лингвистите са забелязали, че не е задължително популацията да е ниска, за да имаме сериозни предпоставки за изчезване на цели фрагменти от широко-разпространени езици.
    Примерът не е много точен, но китайският, и по-специално неговата писменост, имат две официални версии - традиционна и опростена. Това е заради високата степен на неграмотност, която стабилно поддържа темпа си. Най-логичното нещо е след време да се наложи само и единствено опростеният китайски, а традиционният да влезе в музея. А защо да не се случат и други, на пръв поглед естествено изглеждащи катаклизми.
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  2. #2
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Коя според теб е най-подходящата политическа система за България?

    Двупартийна демокрация с висока степен на политическа отговорност на управляващата партия.

    Според теб България продължава ли да е в преход и изобщо имало ли е такъв в България?

    Темата за прехода е любима на десетките псевдо-изследователи, които замърсяват звуковия и картинен фон наоколо. За да си отговорим най-лесно на този въпрос първо трябва да знаем що е то "преход" и аджеба преход от к'во в к'во..
    Преход или това, което ние наричаме Преходът с главно П и пълен член /защото е най-доброто оправдание на управляващите хунти/ е движение на /внимание!!!/ ОБЩЕСТВОТО И ПОЛИТИЧЕСКАТА КЛАСА от тоталитарен политически режим към демократичен, съответно плуралистичен такъв.
    Ето как стоят нещата към днешна дата. 21 години "преход" - резултат равен на нула. Защо - причините са хиляди, не мисля, че един пост би бил достатъчен, за да изразя в пълнота вижданията си, но теоритически погледнато преходът не е свършил. Защо ? Това движение, тази абдикация /насилствена, революционна такава/ на държавата, като суверен по смисъла на тоталитарен водач, от всички сфери на политическия, културен и обществен живот отваря една куха празнина. Ако си го представим картинно оттеглянето е бавно, на моменти по-бързо, на моменти едвам-едвам. Това е естествен процес, който няма как да се случи по друг начин. Тази вакумирана празнина се запълва от несъществуващото или фиктивното по време на тоталитарни режими "гражданско общество". Ще се радвам някой да ми опиши в пет изречения съществуващото българско гражданско общество, да се аргументира и след това ще призная, че преходът е свършил. А тиражираните от 2001г. насам теория, че преходът е приключил с "основното" събитие на века - завръщането на Симеон II, в лицето на партиен лидер и водач на партията спечелила изборите е нелепа. Теорията се аргументира с това, че периодът на прехода се характеризира с двупартийна политическа система, която НДСВ разбива на пух и прах. Вярно, но не съвсем. Настаняването на "партиите явления" в българската политическа реалност е абсолютно логичен резултат от вековната традиция на всенародно месианство. Обществото чака ли чака неволята в лицето на Месията. Или Месията в лицето на неволята, знае ли човек.. От Костов през Симеон до Сергей и Бойко, ценноста на политическата формация да бъде колектив е разрушена в името на нейния водач.
    Бесната СДС-арка не казва "ДСБ", а казва "Костов", както и повярвалите в псевдо-либералните идеи на НДСВ не споменаваха това четирибуквие, ами Симеон.
    Дори културен преход няма. Напротив. Има културен регрес. Завръщане назад в името на носталгичните чувства към сигурността и топлия хляб. Не виждам в коя сфера на живота преходът е завършил.

    Кое е последното нещо което те подразни?

    Помня ли.. аз се дразня нон-стоп на всякакви неща. Най-вероятно на себе си съм се издразнил.

    Според теб сайтове като фейсбук,майспейс и т.н-социализират ли младеща или я десоциализират?

    Тези сайтове си имат своите плюсове. По-добра, бърза и качествена комуникация, която разбира се е за сметка на други неща. Социалните мрежи са до толкова социални, до колкото превръщат света в огромно глобално село. Превръщат компютъра ти в СРС устройство, което действа на абсолютно доброволен принцип. Превръщат клюкарката в добър фейсбукур, майспейсър, тренд-уенкър и е.а ли му майката там к'во... Аз ползвам някои социални мрежи, но с друга цел. Фейсбукът си го изтрих.

    Мнението ти за медиине в България?

    Няма независими медии, всички те участват в голямата игра между свръх-богатите корпорации и свръх-властните политически формирования.
    За съжаление почти няма и свестни журналисти. Вестниците се превръщат в парцали, а телевизиите в огромни шопинг машини за кинти.
    Анализаторските умения на всякакъв тип журналисти са заменени от преписваческите им възможности.
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  3. #3
    Всъщност отношението към парите и живота е повече култура, отколкото нагласа за мен. Изкарвате нео-либерализма по-черен от дявола, при положение, че той не поставя парите като висше благо. Поне аз не го разбирам така.

    Просто исках да подтикна към 5 културни измерения според Hofstede.

    други културни изследвания сочат и други интересни неща. Например, че баланса семейство/работа е по-важен в САЩ, отколкото в Испания, което е малко парадоксално.


    Пост-индустриалните ценности не се градят около парите.
    Например много хора в Западна Европа са готови да се откажат от прдмета кола, но ако им е соигурена мобилност.
    Това например е немислимо за Китай, Русия, Филипините например, където колата е символ на нещо.

    Затова се питах и да намекна за мъжки/женски култури - в мъжките култури стремежа към статус в обществото е много по-ясно изразен. Затова например в Германия рядко ще видиш единия партньор да е високо образован и с положение (лекар, архитект), а другия да е обикнвоен работник. В Дания това е възможно в много по-голяма степен.

    за съжаление я няма България, но ние сме нещо средно между бившия СССР и арабсия свят - мачо култура, приемаме голямата разделение на властта (всяка жаба да си зане гьола), индивидуалността нараства (в училище не са ни подготвяли за това), а освен това сме ориентирани много краткосрочно.
    От точно тази комбинация резултира и сегашната ситуация.
    Това разбира се е общата картинка, а не цялостния облик. Хора, чиято цел са парите има навскяъде.

    Тази фаза ще отмине. мога да дам пример с градовете от ханзата (Бремен, Хамбург, Любек) и тези от рурската област. първите са забогатели няколко века по-рано и по-отрано са тръгнали да се облагородяват - паркове, градини и тн.
    Вторите забоатяват едва през 20 век и са грозни и сиви и сега се опитват да се "разкрасят".
    Ценностната система се изменя. Просто в момента определени култури са на периода на индустрилните ценности на акумулиране на богатство, а други гледат към устойчивото развитие.


    Как виждаш ролята на държавата в своя живот?

    Стандарт на живот и качество на живот?

    (тук почти си изписах мнението)
    ...

  4. #4
    Супер фен Аватара на montana6
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    1 048
    Каза, че почти няма свестен журналист. А можеш ли да дадеш пример за свестен?

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 236
    Ама защо му задавате толкоз скучни и сложни въпроси...

    Шумните места или по-спокойни предпочиташ?
    Какъв шоколад обичаш?
    Опиши ми дома на мечтите си. ^_^
    Мил ли си?
    Имаш ли някой странен навик?
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от ShtrudeL
    Ама защо му задавате толкоз скучни и сложни въпроси...
    И аз ще му задам един интересен и лесен въпрос тогава:

    Какво е отношението ти към хомосексуалистите?

    За или против полигамията?

    Баничката с боза или кифла с айран?
    ...

  7. #7
    BT at school или BT at work?
    Audio ergo sum

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от ShtrudeL
    Мил ли си
    се днес?
    активизъм/превенция; писане; музика

  9. #9
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Canis, относно коментара... Няма нищо странно в примера за Дания, особено, когато се има предвид, че това е държава, чиято минимална заплата осигурява такъв стандарт на живот, който в някои случаи в България е считан дори за лукс.

    Как виждаш ролята на държавата в своя живот?

    Държавата трябва да е моето голямо улеснение и да е машина, която работии за мен, а не аз за нея и нейните користни цели.
    Днес държавата /българската/ е големият камък, който тежи върху хората, а те го дялкат ли дялкат с надеждата да се превърне в паметник, а той си остава голям, грозен и тежък камък. И неговата функция е да тежи.
    Надявам се някой ден това да се промени и да мога да кажа, че се гордея с българската държавна машина и че ролята ѝ в живота ми е да бъде мой закрилник и съгледвач на моите права.

    Стандарт на живот и качество на живот?

    Абе имаше наскоро едно изследване, което показва, че ние българите сме били най-нещастните хора в ЕС. Сигурно има нещо такова, но тук на Балканите, за разлика от Западна Европа и северните народи качеството на живот не е правопропорционално на стандарта.

    Каза, че почти няма свестен журналист. А можеш ли да дадеш пример за свестен?

    От спортните не мога да се сетя. Сериозно. От другите.. ами Велислава Дърева отчасти.

    Шумните места или по-спокойни предпочиташ?

    Зависи от случая и момента. Понякога предпочитам пълно спокойствие, но това е сравнително рядко. Случва се тишината и спокойствието да ме натоварват и депресират.

    Какъв шоколад обичаш?

    Всякакви шоколади обичам. Много обичам сладко. Всъщност май не мога да живея без сладко. Може би млечни и такива със стафиди и ядки. Мхм.

    Опиши ми дома на мечтите си. ^_^

    .. на мечтите ми. Добре. Ще е голяма къща с много голям двор. Много голям. В двора ще има малко игрище за футбол и къса скейт рампа. Самата къща ще е с огромни джамове и дълги и широки тераси, на които жена ми ще си слага цветята. Цял етаж за гости, където ще могат да спят отрепките, които наричам свои приятели. В подземието ще има саунд студио, а над него голяма стая с билиярдна маса и дартс автомат.
    Няколко тоалетни и две три бани мисля, че ми стигат. И всичко /без тоалетните и баните/ ще е в цвят банан.
    В 98% от времето си едва ли ще използвам повече от 1/3 от всичко това, но да има

    Мил ли си?

    Рядко.

    Имаш ли някой странен навик?

    Имам страшно много странни навици. Приятелите ме ебават заради манията ми да си чистя обувките/кецовете. Изпълнен съм със странни навици, толкова са много, че сега не мога да откроя нито един като странен и да го цитирам

    Какво е отношението ти към хомосексуалистите?

    Негативно. Винаги е било такова и винаги ще бъде. Не харесвам хомосексуалисти, но тъй като живеем в такова време, че няма как да се получи моето, за това ми се налага да се съобразявам и да изтърпявам хомосексуалната пропаганда, която е навсякъде - от телевизията през вестниците, музиката и въобще навсякъде. Промиват мозъците на малките деца, че е нормално да си педал. Според мен не е. Това си е моето мнение. И все пак всеки е свободен да си бърка по които иска дупки, стига да не е в очите ми.

    За или против полигамията?

    Против. Полигамията е признак или на болестно състояние или пък знак за това, че не оценяваме жените като равни на нас човешки същества.

    Баничката с боза или кифла с айран?

    Баничка с айран

    BT at school или BT at work?

    Не разбирам въпроса, съжалявам.

    Заговорихме за нео-либерализъм и реших да попитам - според теб какво трябва да представлява свободния пазар? И какъв би бил удачен да е в момента?

    Засилен държавен контрол и участие в свободния пазар е по-удачен и работещ вариант за днешната реалност.
    Free market is free doom.
    Корпорациите и едрите търговци контролират валутите, контролират цялата търговия, а чрез това регулират и отношенията на държавите. В техни ръце е най-голямото и унищожително оръжие за масово поразяване - парите.
    Частната инициатива и свободният пазар трябва да са ограничени в рамките само на някои сфери.


    Кое е качеството на българите (като национална черта на обществото), което мразиш/ненавиждаш и кое ти харесва?

    Това, което може би най-много ме дразни е "По-добре Вуте да е зле, отколкото аз да съм добре." Има страшно много типично български черти, от които ме е срам или ненавиждам, но същото се отнася и за тези, които ми харесват. Например ние сме натурални купонджии. На Балканите е така - пък и сме сравнително топли и доста гостоприемни в много случаи.


    Какво ти харесва и обичаш в София?

    Това е моят роден град, по неговите улици съм израснал. Обичам я защото е моят дом. Тук се чувствам сигурно и щастливо. Харесвам го, дори когато е студен, сив, мрачен. /с малки изключения де/

    Обичам нощния живот на София. Обичам градинките и огромните разлики между кварталите. Обичам центъра, обичам парковете.. Обичам и западните квартали. Обичам София през лятото и по празници. Обичам подлезите, обичам кафенетата. Обичам традиционните за нас клубове, обичам софиянките , обичам да говоря на "копеле" и "братле". Обичам да се връщам от дълъг път, екскурзия или море. Обичам София през първите топли пролетни дни. Обичам Витошка през лятото. Обичам НДК и петоъгълния шестохуй. Обичам паметника на Съветската Армия и Игла. Обичам метрото и това, че стигам от т. А до т. Б за 5-10 минути. Обичам субкултурните кафенета, гъзарските кафенета, клошарските кафенета. Гарибалди, сандвичите на Раковска, пиците на Аптека, Южния Парк и комарите с размери на хеликоптер "Апачи", страшната жега през лятото, кучия студ през зимата, отражението на десетките светофари в локвите и задръстванията, когато си в тролей и имаш оправдание просто да стоиш и да гледаш в една точка.. А да.. обичам тролеите, мразя трамваите.

    Мхм.
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  10. #10
    Egregious! Мега фен Аватара на burpp
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Някъде, където мисловната дейност надделява незнаниет
    Мнения
    3 209
    Кой за теб е най-хубавият град в България?
    Мислиш ли, че си преуспял в живота ?
    Любимото ти ястие ?
    Харесва ли ти работата в която работиш? Защо ?

  11. #11
    Страхотни отговори, realantisocial
    Поздравявам те.

    Ще извадиш ли тук няколко твои любими латински сентенции + превода им, разбира се?

    И ще обясниш ли по-подробно виждането си за полигамията?

    Не е ли заложено на мъжа да 'хойка', да изневерява (според теб)?

    Може ли един мъж да е полигамен?

    Трябва ли?

    Учуди ме изключително много отговора ти на въпроса за полигамията ... в положителна насока

    Би ли имал проблем с егото ако жена ти работи повече от теб и е по-платена?

    Какви жени харесваш като характер (да си дойдем на думата)?

    Какъв модел семейство ти допада (патриархален, матриархален и т.н.)?

    Какво може искрено да те зарадва?

    Каза, че искаш къща с рампа, караш ли скейт?

    Какво ти е отношението към животните и имаш ли домашен любимец?

    За/против кастрацията на животните?

    За какво си благодарен в живота си?

    И последно .. има ли култура, на която се възхищаваш и защо?
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  12. #12
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    *какво си е взел българинът от чуждите култури?
    *защо, за разлика от руснаците, например, българинът не цени собствената си култура и изкуство? (пр: в Русия за един успешен бизнесмен/фирма е въпрос на чест да финансира даден театър, у нас - хм, още държавата възпрепятства културния живот, камо ли възможното му развитие.)
    //и подвъпрос - нематериалното "лека дисциплина" ли е - 1) за теб 2) за българина/за Бойко 3) в по-големи мащаби?

    *калокагатията възможна ли е във времена като нашите? а необходима ли е?
    стадион-театър, магистрала-библиотека, къде е Храмът, за кого е и как се стига до него?

    *какво остава?

  13. #13
    И аз имам затруднения с въпросите. Все пак ще разведря обстановката с няколко бедняшки такива. Можеш да си ги познаеш и да си ги вземеш

    Кога най - накрая ще напием Е. /Т/?

    Защо закриха лайното?

    На кого са тия 2 лева?

    Мое ли?

    Как мое бе?

    Кажи ми мое ли?

    Какъв е срокът преди нещо да се окаже твое?

    И накрая разясни "If we are good they will never remember us, if we are bad they will never forget us".
    Свобода е свободата да кажеш, че две и две правят четири. Приеме ли се това за дадено, оттук следва всичко останало.

    Sofia Rebel Station

  14. #14
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Кой за теб е най-хубавият град в България?

    Надявам се не очакваш сто процента безпристрастност от мен. Най-хубавият град за мен е моят роден град София. Не се сърдя на никой от провинцията, който отговори по същия начин и каже своят град.
    Други много хубави градове са Велико Търново и Варна. Тук съчетавам всичко, което съдържа един град в себе си.

    Мислиш ли, че си преуспял в живота ?

    Не. Напротив. Мисля си, че съм страшен боклук и отрепка и се самосъжалявам. Разбира се не правя нищо по-въпроса.

    Любимото ти ястие ?

    Хмм.. Много са. Не мога да отговоря еднозначно. Телешко варено например.

    Харесва ли ти работата в която работиш? Защо ?

    В момента не работя, по смисъла на това да изкарвам пари. Цялата друга "работа", която върша ми доставя удоволствие, да.

    Ще извадиш ли тук няколко твои любими латински сентенции + превода им, разбира се?

    Няма смисъл. Всичките са ми любими. Не мисля, обаче, че най-важното от латинския са сентенциите. Най-популярното и това, което най-много се помни и цитира да. Въпреки това ще ви цитирам нещо друго... по-яко.

    Fortuna puerarum inter pedis puellarum est
    Щастието на момчетата се намира между краката на момичетата.
    Това е надпис, открит в Римска обществена тоалетна.

    И ще обясниш ли по-подробно виждането си за полигамията? / Не е ли заложено на мъжа да 'хойка', да изневерява (според теб)? / Може ли един мъж да е полигамен? / Трябва ли?

    Мисля, че няма нищо нетипично за изясняване. Защо трябва на мъжа да е "заложено" да хойка. Това, според мен, са легенди, които са наложени предимно от холивудската филмова индустрия и от сексуалната революция. Всъщност, научно доказано е, че мъжете са много по-вярни на своите половинки, отколкото обратното. Поправете ме, ако греша с това си твърдение. Аз познавам /с много малки, вярно важни, изключения/ предимно неверни невести. Като под хойкане не визирам само секс или открит акт на изневяра /целувка, например./ Дори заигравка и флирт може да е хойкане, защо не.

    Би ли имал проблем с егото ако жена ти работи повече от теб и е по-платена?

    Не знам дали ще е проблем с егото, не съм психолог, но ще имам някакъв вид проблем, да. Определно ще се чувствам слаб и по-малко мъж, ако съпругата ми издържа семейството, отнемайки ми природното право аз да се грижа за него.

    Какви жени харесваш като характер (да си дойдем на думата)?

    И аз това съм се чудил дълго време. Емпиричният ми опит показва някакъв тип шизофрения, но го отдавам на периоди, в които съм бил объркан. Ако си говориме за сексуално привличане, няма място за сравнение на характери. Ако говорим за по-сериозни неща със сигурност мога да кажа какво НЕ харесвам. Не харесвам прекалено самоуверени, наперени, свръх-сексуални, излишно клиширани в своята екстровертност девойки.

    Какъв модел семейство ти допада (патриархален, матриархален и т.н.)?

    Тип здраво патриархално семейство с мъж, който поема главната част от отговорността за стандарта и качеството на живот. Отговорност към съпругата и най-вече към децата. Отдаден на каузата за отглеждане на здраво, възпитано и силно поколение, което достойно да го замести след време.

    Какво може искрено да те зарадва?

    Много неща. Да виждам, че хората ме разбират, например. Или пък възраждането на позагубената надежда. Приятелската "ръка" и дружеското рамо.
    Дребни работи. Една бира. Няколко бири. Добра компания. Хубава женска компания. Добра и хубава женска компания.
    Добър концерт, от която и страна на сцената да се намирам.
    Победа на любимия тим.
    Не са малко нещата..

    Каза, че искаш къща с рампа, караш ли скейт?

    Карах като по-малък. Сега ми се вижда тийнейджърско, макар и много познати на достолепна възраст все още да се търкалят. Но си мисля, че ако имам къща с мини скейт-парк ще мога да се отпусна и да се наслаждавам на звука от колелцата.
    Всъщност никога не съм бил чак толкова запален скейтър, за разлика от по-големият ми брат. Но за сметка на това през целият ми живот съм имал скейтбординга за много близък до себе си, дали заради хората или заради самата идея, не знам.

    Какво ти е отношението към животните и имаш ли домашен любимец?

    Обичам животните. Мисля, че това изчерпва въпроса. Останалото е ненужно словоизлияние.
    В момента нямам. Искам прасе.

    За/против кастрацията на животните?

    За. Това е единственият хуманен начин да се справиме с т.нар. "проблем с бездомните животни". Защото това си е проблем.

    За какво си благодарен в живота си?

    За всичко, което имам. Абсолютно всичко. И за това, което нямам. И за него съм благодарен.

    И последно .. има ли култура, на която се възхищаваш и защо?

    Много са. Но най-много се възхищавам на източните култури. Все повече се разочаровам от консуматорското общество от западно-европейски-християнски тип. На Изток хората обясняват нещата чрез себе си и заобикалящото ги битие, за да направят отговорите по-лесни и достъпни без излишна елитарност.

    Споделям възгледите ти за ролята на държавата и индивида, като също смятам, че сме обърнали обществения договор. Какъв тогава ще е начина да обърнем отново процеса и държавата да защитава интересите на обществото, а не индивида на държавата?

    Като начало, трябва да обясним на хората, които четат това, че с теб имаме предвид един ОПРЕДЕЛЕН обществен договор. Общественият договор и неговата интерпретация на Русо.
    Аз приемам, че този обществен договор трябва да представлява всеобща идея за относително равенство на индивидите, така, както всъщност си го представя швейцарският философ и теоритик.
    Като цяло проблемът, според мен, не идва от правното равенство, което така или иначе съществува, а от идеята за самоосъзнаване.
    “За това че винаги трябва да се връщаме към едно първоначално споразумение.”
    Народът е народ отпреди да се отдаде на царя, държавата, суверена, обществената личност. И следвайки този факт можем да изходим, че държавата е и трябва да бъде слуга на народа, а не обратното. / това обръщане, за което ти говориш /
    Сега концепцията, обаче, е по-различна. Идеята, че сме формирани около общ притегателен център и сме получили /благодарение на него/ общоприети и общовалидни за територията на неговото влияние, политически, правни и социални права, ние трябва да заплатим. Понякога, обаче, цената се оказва толкова непосилно висока, че центъра на тежестта в този прост механизъм се обръща и човекът се превръща в длъжник.
    Създаването на социалната държава е добър опит за промяна на статуквото. И отчасти успешен. Скоро, обаче, предсказаният от естеството на държавната машина крах е ясен.
    Изходът е нова концепция за държава, държавност и пр. Нямам представа каква ще е тя. В момента в света вървят паралелно две тотално противоположни тенденции. Уедряване и изчезване на националните държави в полза на наднационални формирования /ЕС, например/ и раздробяване на националните държави в полза на засилващото се местно самоуправление. Което и от двете да надделее със сигурност ще доведе до нов тип държавност, надяваме се и нов тип / в добрия смисъл на думата / "обществен договор", колкото и архаичен да е терминът.

    А всъщност някога обществения договор съществувал ли е или винаги е бил по-скоро лъжа/терория, но на практика нещата са си запазили статуквото?

    Общественият договор съществува и до днес. Всеки един, който, разбира се няма избор, става нечий гражданин, делегира права на държавата, чийто гражданин е, да регулира отношенията в обществото, на което той е член, с правото да прилага законова /и законна/ сила.
    Коректното му спазване не зависи от теоритиците, които са го описали, а от хората, които регулират неговите инструменти.
    Т.Е. проблемът е в човека.

    *какво си е взел българинът от чуждите култури?

    От векове народът ни живее на кръстопът и взима. Който е минал оттук е оставил по нещо, за да обогати тази културна съкровищница в сърцето на Балканите.

    *защо, за разлика от руснаците, например, българинът не цени собствената си култура и изкуство? (пр: в Русия за един успешен бизнесмен/фирма е въпрос на чест да финансира даден театър, у нас - хм, още държавата възпрепятства културния живот, камо ли възможното му развитие.)
    //и подвъпрос - нематериалното "лека дисциплина" ли е - 1) за теб 2) за българина/за Бойко 3) в по-големи мащаби?


    Не винаги е било така. За съжаление в момента грижата за вещната и невещна култура на българите всява ужасТ сред управляващата клика, която по този начин си припомня отминалите времена на тоталитарен режим.
    В последно време е модерно да се зачерква всичко вписано в черния списък демоде. В него са галерии, театри, кина, БАН, учени... А пък х'американските учени-икономисти под-сурдинка признаха, че във времена на криза инвестицията в културата е една от малкото логично-обосновани. Сефте, по-добре, че изобщо има някакъв дял от Дянковата пица, който все още не е преместен по ресора МВР-РСПАБ-ДАНС-подслушване, че тогава хептен щяхме да осъмнем с молове, вместо културни средища или по-скоро НАместо културни средища.
    Знаете ли, връщам се мисловно 21г. назад и в онова прекрасно "утро", в което за зор за аман бг народът си е казал "юруш на маслините" и си давам сметка, че разршаването на политически, икономически и социални въпроси от важно и голямо естество, каквото несъмнено е падането на "чл.1" е замаскирало едно постепенно, но изключително хладнокръвно убийство, запланувано, добре изпипано и изпълнено с удивителна точност. Убийството на неподготвената за промените българска култура, която в рамките на 21г. получава избирателна помощ и благодарение единствено и само на огромната си скорост, превърнала се в абсолютна инерция, съществува и до днес. И в това визирам подпомагането на млади таланти, например. Защото пък творбите не се подчиняват на икономическите закони и практики, но пък и творците не съществуват от въздух и вятър.
    Май е време да разберем, че всичко, което няма реална парична стойност и не се продава в мол или по интернет е неприложимо и е пълен боклук в двора на днешната българска реалност. И с това или да се съобразим или да го променим на секундата, преди да сме се събудили tabula rasa.
    Какъвто народът - такова и управлението. Каквато е възпитаната в електората ценностна система, такива ще са и културните приоритети на правителството, а най-вече за нематериалното.

    *калокагатията възможна ли е във времена като нашите? а необходима ли е?
    стадион-театър, магистрала-библиотека, къде е Храмът, за кого е и как се стига до него?


    καλοκαγαθία може да бъде единствено стремеж. Резултатът е финалната присъда на другите, не на нас самите, нали така ?
    Ненужна е само на циниците, които наричат себе си реалистични наблюдатели и на тези, които никога не са мечтали за хармония.
    Против съм противопоставянето, но ще ги приема като понятия. И Храма ще го приема като такова, за да отговоря по своему. Храмът е там, където е бил винаги, а пътят към него намира вярващият. Този, който не Вярва и е загубил или е накаран да загуби Вярата. Във всички нейни аспекти. Храмът го няма, ние не го виждаме, защото сме загубили Вяра(та).

    *какво остава?

    Активно да търсиш смисъла.

    Кога най - накрая ще напием Е. /Т/?

    Онзи ден изпи /ДОБРОВОЛНО И САМ!!/ една бира в Билкова. По тоя случай се Е. /Ш./ се напихме

    Защо закриха лайното?

    Пост-лайното искаш да кажеш. Е, да.. дойде краят и на тази ера. Защо ? Ами защото са малоумници без идея как се управлява такова заведение.

    На кого са тия 2 лева?

    Мои очевидно.

    Мое ли?

    ЕЕКАКМОЕЕ ??

    Как мое бе?

    Защо бе сине ?

    Кажи ми мое ли?

    скан.. дал.

    Какъв е срокът преди нещо да се окаже твое?

    Аз така действам и с живите неща, които се оказват мои

    И накрая разясни "If we are good they will never remember us, if we are bad they will never forget us".

    Всичко е казано. Просто и точно. Добрите пичове са yesterday heroes. Лошите се помнят вечно.
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  15. #15
    А домашните любимци трябва ли да бъдат кастрирани?

    Защо постна гадния цитат с щастието на мъжете?

    В това ли се състои щастието на мъжете наистина според теб?
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  16. #16
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    А домашните любимци трябва ли да бъдат кастрирани?

    Ако съществуването им в условията на дом е невъзможно без кастрация - да.

    Защо постна гадния цитат с щастието на мъжете?

    Защото е гаден тоалетен графит от Рим. Това е целта му. Да е гаден. И тоалетен.

    В това ли се състои щастието на мъжете наистина според теб?

    Не, но..
    Благодаря, че разглеждаш нас мъжете еднопланово. Тъй като аз гледам на нас не-еднопланово не мога да ти кажа в две изречения в какво се състои щастието на мъж/ете/.
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  17. #17
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Каква е мечтанатати работа? Какво по-точно искаш да работиш?

  18. #18
    Повече от фен Аватара на SemperArdens
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    472
    с гума или без?

  19. #19
    Мега фен Аватара на tuzaro
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    hate city plovdiv, майна
    Мнения
    10 852
    кое те накара да пишеш у форона?
    Локо Пловдив и тесни пичkи майна.

  20. #20
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Каква е мечтанатати работа? Какво по-точно искаш да работиш?

    Да стоя и да давам акъл. Не знам какво по-точно искам да работя. Не е грях, нали ?

    с гума или без?

    На този етап със.

    Мултикултурните и толерантни общества имат ли бъдеще или ще се провали този модел? А има ли разлика в тези общества в Европа и САЩ?

    Според мен провала на мултикултурните общества в Европа бе неизбежен. Малък континент с много икономическа и политическа мощ е привлекателна дестинация за хора от други континенти и култури, които търсят препитание и/или по-добър живот. Но сблъсъкът на цивилизациите, който макар и да е леко преекспонирано понятие, дава отражения дори в общества, които са отколешно гостоприемни.
    Европейският мултикултурен модел, наложен от Франция и Англия във втората половина на отминалия век малко по-малко започва да изиграва лоша шега, както на местните икономики, така и на формирането на обществата.
    САЩ е създаден като мултикултурен център и там законодателството плюс традициите играят изключително важна роля в това статуквото да се запази. Според мен Америка ще остане последния бастион на многообразието дори след евентуален бъдещ катаклизъм в отношенията между расите и етносите.
    Според мен е много късно "мултикулти" да се оказва погрешна стъпка, защото тя вече е направена. Пък и потокът от хора не може да бъде рестриктиран. Трябва да се търсят други алтернативи за справяне с проблема.

    Сега ще задам един малко тъпо формулиран въпрос, но се съобразявам и с аудиторията и всичко - Какво е мнението ти за ЕС? Подкрепяш ли идеята за подобно обединение на нации с толкова различна култура и порядки?

    Европейският проект идва като решение на сериозната икономическа неравнопоставенст в следвоенна Европа. Стратегическото и икономическо обединение на страните от Европа е важно, за да оцелее западният европо-центричен модел. Във времената на студената война това изиграва най-важна роля в победата над десните-демократични системи над Източния блок и социализма. След разпада на двуполюсния модел на международните отношения, в Европа крещящата нужда от обединение като ЕС е удължила срока на годност на съюза.
    Днес, всички някогашни и сегашни изчисления показват, че това начинание излиза много скъпо. Европа остава разделена, макар и обединена под знамето със звездите. Нещо повече... някои от тези, които диктуват правилата успяват да изпаднат от водещата група в ролята си на догонващи. / Франция "слиза на юг" и се превръща в южноевропейска страна от иконом. гледна точка./
    Модела на ЕС трябва да претърпи сериозна революция, защото изпълва своя капацитет и всички очаквания са насочени към последната стъпка. Не се знае дали ще е за добро или зло, но според мен бъдещето на подобно обединение е единствено и само федерация. В този си вид ЕС започва да се превръща в бреме както за неговите двигатели, така и за неговите ползватели.
    Две са алтернативите, според мен. Европа на националните държави - стъпка назад. Или федеративна Европа, населявана от една политическа нация - европейците.

    Би ли подкрепил създаването на ОЕА (Обединена Европейска Армия)? Това е нещо, което чух докато бях в Страсбург и тогава доста ме заинтригура, защото в идеята има много плюсове и минуси.

    Плаши ме идеята за създаване на обща армия, под ръководството на малка група хора. Това е съсредоточаване на много бойна и дори политическа мощ в ръцете на малко хора.
    По-скоро ме плаши проекта за нещо подобно. След като го има, означава, че все още има нужда от такава армия.
    В хода на развитието на военните технологии, с малки изключения, глобални военни конфликти няма да имат нужда от конвенционални армии, съставени от стотици хиляди войници. Евентуална реална заплаха идваща срещу Европа ще акумулира 3 дневна война, ръководена и изпълнена от малък брой хора в различни точки на конфликта плюс не много голям брой хора, които да довършат започнатото от тактическите удари. В 21 в. не мога да си представя глобален конфликт като конвенционална война, такава каквато е била втората световна.


    САЩ, ЕС, Източният тигър/дракон = Евразия, Океания и Изтазия?

    Аз, обаче, ще си позволя в рамките на този въпрос, да го тълкувам така, че да споделя с вас нещо, за което си говориме от край време с хора, интересуващи се от политика и икономика.

    Събитията в световен политически и икономически план последната една година показват интересна зависимост.
    Ако мислено си представиме влиянието на световните икономически мотори като два географски паралела - източен и западен, и техните неразривно свързани взаимоотношения като движения на тези паралели с лекота ще открием следното...
    Движението на източния паралел /Китай, Индия, Русия и вс. наоколо/ и движението на западния паралел /САЩ, ЕС и партньори/ е странно симбиотично свързано. Нещо повече. Западният паралел се движи КЪМ източния заради огромната му притегателна сила. И докато изтокът пленява западните пазари, а тяхната защита срещу прииждащото множество стоки и услуги е почти нулева, то той в даден момент ще остане в играта на предлагането само с едно-единствено нещо - себе си. С думи прости - силно развиващите се източни икономики подчиняват пост-индустриалните западни икономики, които колкото и да се роят и обединяват не могат да се противопоставят и съответно стават в началото малко, впоследствие повече зависими - както една от друга /това ги прави несуверенни/ така и от Изтока.
    Визитата на китайският прайм министър при Барак Обама се превърна в едно безкрайно молене и целуване на крака с една единствена цел - да се спре изкуственото занижаване на юана, което прави Китай най-големият завод в света.
    Световната икономическа криза показа на западния капитализъм /считай гореописания художествено западен паралел/, че е балон с въздух под налягане поради много причини. И една от тях е, че той се опита да печели експлоататорски, възползвайки се от бедния, но пренаселен изток. В даден момент това започна да се обръща и в момента двата паралела вървят бясно един към друг. Въпрос на догадки е какво ще се случи, когато се сблъскат /по мои изчисления на базата на износа на Китайски, Руски и Индийски производства, блага и пр./ някъде около Украйна или бившия Източен блок.
    /Завод за китайски автомобили в България дава абсолютното законово право китайските инжинери да произвеждат коли и продукция с етикет Made in EU, което със сигурност ще нанесе в даден момент съкрушителен удар върху европейското автомобилостроене/
    Така че нека забравим за този знак за равенство.

    кое те накара да пишеш у форона?

    Ново изживяване.
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  21. #21
    Какви мисли ти нахлуват в главата когато излезеш на сцена? Коя за теб е най-силната емоция и в каква ситуация би я почувствал ?

  22. #22
    Egregious! Мега фен Аватара на burpp
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Някъде, където мисловната дейност надделява незнаниет
    Мнения
    3 209
    Пребиваването на стола не е ли 48 часа, или се лъжа ?

  23. #23
    /не ги владея полит-икономическите въпроси, за това няма да се правя на луд... /

    Поради липсата на умение да свириш ли си вокалист или го предпочиташ?

    Какво е най-голямото (за теб) несъответствие, в това как се възпремаш ти и как те виждат другите?

    Кой е най-лошият продукт/изобретение/способие, предназначен за мъже?

  24. #24
    Мега фен Аватара на tuzaro
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    hate city plovdiv, майна
    Мнения
    10 852
    Майна пусни нещо да те чуем
    Локо Пловдив и тесни пичkи майна.

  25. #25
    Голям фен Аватара на Brooklyn
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    •••Пловдив•••
    Мнения
    709
    да стоя и да давам акъл вика и аз така много обичам ,хиляди житеиски съвети мога да дам на някои от кандидатурата на пълния айляк


    ако имаш син какъв път в живота би му дал ,как ще подходиш за неговото личностно израстване ?

    как би го предпазил от забранените удоволствия които предлага съвременния свят ?

    разговор или наказание оказва повече ефект ?

    при какви обстоятелства би го излъгал ?

    лъгал ли си някога близки хора ,и ако да каква е причината да го правиш ?

    смяташ ли че човек които лъже ежедневно близки и приятели е по малко грешен от един рецивидист например ?
    Mr. Makaveli tell me to ride and I'ma ride..


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си