.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12
  1. #1

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    V*R*A*C*A
    Мнения
    79

    Как да накарам нашите да ми вземат коте...

    Здравейте!Знам че има и други такива теми но написаното там не ми помогна.Значи аз и брат ми много искаме да си вземем коте, но нашите не са съгласни.Вече съм избрала порода-американска късокосместа. Баща ми е отчасти съгласен, но мама твърди че мирише а то въобще не е така.Как да накараме мама да е съгласна с идеята да си вземем коте?Благодаря предварително!

  2. #2
    Голям фен Аватара на DREAM95
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Пловдив
    Мнения
    965
    Щом вече са го решили малко трудно.Кажете им че вие ще полагате грижи за животното,убеждавайте ги говорете колкото се може по-често за това.И аз съм попадал доста често в такива ситуации но винаги съм ги убеждавал.Също така аз съм си купувал домашните любимци...
    Напълно те разбирам успех!

    „Бизнесът е като карането на колело. Или продължаваш да се движиш или падаш.“ — Франк Лойд Райт

  3. #3

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    V*R*A*C*A
    Мнения
    79
    Много мерси ще очаквам и още отговори

  4. #4
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Мисля, че съветите са що-годе универсални.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...t=%EA%F3%F7%E5
    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...t=%EA%F3%F7%E5

    Обещаваш, че ще я решеш, ще чистиш след нея, ще си свиеш разходите, за да пестиш пари да й купуваш храна и принадлежности, че ще събираш пари за прегледите при ветеринар и т. н.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  5. #5

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    V*R*A*C*A
    Мнения
    79
    Мерси отново

  6. #6
    И моите родители не са съгласни.Какво ли не им казах.Че ще му чистя,аз ще си грижа за него и подобни.Отказаха.Днес си изревах очите,пак отказаха.Майка ми ме съжали и каза че е съгласна и че ще се опита да обеди баща ми.Обаче той е доста твърдоглав.Много искам котенце.Какво друго да му кажа за да ми позволи.

  7. #7
    Голям фен Аватара на OnlyGirl
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    524
    Говори постоянно за това, ако пак не стане си вземете без позволение, абсурд майка ви да го изхвърли
    <3 d(ˆˆ)b

  8. #8
    Banned
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    10
    Покажи им ТОВА и да видим тогава

  9. #9
    Повече от фен Аватара на JungleJaguar
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    София
    Мнения
    448
    1.Котките не миришат.
    Мирише урината им,когато са разгонени.
    С кастрация се оправя проблема.Както знаете,за разлика от кучетата,които са като магнит за боклуци,миришат и се врат винаги в най-големите боклуци,ядат ги,ядат дори изпражнения,което е меко казано отвратително (това им е в природата),котките са пък напълно чисти и при най-малката мръсотия не ви чакат като кучето да го изпикаете,измиете и въобще всичко друго,а сами се чистят.Тъй като котките са върховните хищници,природата ги е научила да са чисти и безмирисни,за да не ги усетят при лов.Е,това не означава и да не се къпе,напротив.
    Така,че ако говорим за чистота-котката е перфектния домашен любимец.

    2.Разходи-малко.Това не е 400 кг сибирски тигър,който яде по 50 кг месо на ден.Не е и куче,където разходите са в пъти повече.

    3.Нрав-всеки,абсолютно всеки,който познавам и има куче,когато го оставят само,то полудява,маркира в къщи,събаря неща,чупи,къса и т.н.
    Котките са свръхсъобразителни и бих казал дори културни животни.Не,че няма и при тях бели,но са незначителни.Както и разходите.Когато й се приходи тя не се изтропва по средата на стаята пред всички,а дискретно и далеч от погледа на другите отива и си върши работата в котешката тоалетна.Има и по-дивички породи,има и направо почти диви като Савана и Ашера.Това са свръхредки и скъпи котки смеска с див сервал,леопард и ягуар като Саваните са над 30 000 лв,а Ашерите стигат до близо 200 000 лв.

    Кучето е родено за слуга и е силно зависимо от човека,а котката на практика се гледа сама и няма нужда от господар,който да й заповядва.
    Котките и да ги пребиеш,няма да се огънат и да ти се подчинят.Те не са създадени за подчинение.

    Разбира се,повечето,които имат агресивни и големи кучета избиват комплекси и си мислят,че мъж да има котка е педалско,а в същото време познавам рокери,които гледат в тях котки,а не големи кучета.Като цяло аз никога не бих си взел куче.Просто няма сила във Вселената,която да ме накара !
    ЦЕНИ НА РАП ВИДЕОКЛИПОВЕ:
    Mc Hammer-Too Legit To Quit
    (5,5 милиона лв)

    Puff Daddy-Victory
    (5,2 милиона лв)

    Puff Daddy-Come With Me
    (4,9 милиона лв)

    Jay Z-Heartbreaker
    (4,8 милиона лв)

    Busta Rhymes-What's It Gonna Be
    (4,6 милиона лв)

    Missy Elliot-She's A Bitch
    (3,9 милиона лв)

    САМО ТЕЗИ 6 ХИПХОП ВИДЕОКЛИПА СТРУВАТ КОЛКОТО ПРОДУКЦИЯТА НА ВСИЧКИ ПОПФОЛК ПЕВЦИ ВЗЕТИ ЗАЕДНО ЗА 100 ГОДИНИ НАПРЕД!
    И СМЕШНИЦИТЕ ТРЪГНАЛИ ДА МИ СРАВНЯВАТ ХИПХОПА С ЧАЛГА! ВИЖТЕ СЕ КОЛКО СТРУВАТЕ СЪС СЕЛСКИТЕ СИ ВИДЕОКЛИПЧЕТА ЗА 1000 ЛВ,БЕ СМЕШНИЦИ !

  10. #10
    Супер фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    1 373
    Аз също много исках коте, но мама не беше съгласна, а тате казваше, че тя ако е съгласна, и той е съгласен.Мрънках и се молех 3 години, че и повече и накрая миналата година една сутрин, няколко дни преди рд-то ми ми донесоха персийско коте.
    Не мирише, стига да си ходи в тоалетната.Само трябва да се чисти и да се сменя редовно, това е.Само когато е разгонен/а може да ти прави бели, но това ще се случва рядко ... моята не прави толкова.Абе, при всяка котка е различно.

  11. #11
    Повече от фен Аватара на JungleJaguar
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    София
    Мнения
    448
    Ами да,само тва е.
    И като я кастрираш, тоз проблем с разгонването изчезва и котката става далеч по-спокойна.
    Перфектен домашен любимец е.
    То фактите говорят-в световен мащаб се гледат около 300 милиона кучета и над 600 милиона котки !
    ЦЕНИ НА РАП ВИДЕОКЛИПОВЕ:
    Mc Hammer-Too Legit To Quit
    (5,5 милиона лв)

    Puff Daddy-Victory
    (5,2 милиона лв)

    Puff Daddy-Come With Me
    (4,9 милиона лв)

    Jay Z-Heartbreaker
    (4,8 милиона лв)

    Busta Rhymes-What's It Gonna Be
    (4,6 милиона лв)

    Missy Elliot-She's A Bitch
    (3,9 милиона лв)

    САМО ТЕЗИ 6 ХИПХОП ВИДЕОКЛИПА СТРУВАТ КОЛКОТО ПРОДУКЦИЯТА НА ВСИЧКИ ПОПФОЛК ПЕВЦИ ВЗЕТИ ЗАЕДНО ЗА 100 ГОДИНИ НАПРЕД!
    И СМЕШНИЦИТЕ ТРЪГНАЛИ ДА МИ СРАВНЯВАТ ХИПХОПА С ЧАЛГА! ВИЖТЕ СЕ КОЛКО СТРУВАТЕ СЪС СЕЛСКИТЕ СИ ВИДЕОКЛИПЧЕТА ЗА 1000 ЛВ,БЕ СМЕШНИЦИ !

  12. #12
    При мен е обратното - с мама искаме, но тати не обича котки и все повтаря "Когато се омъжиш, тогава си купувай колкото котки си поискаш"... Еее, бива ли така?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си