.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17
  1. #1

    Лична карта

    Здравейте
    След няколко дни навършвам 18 години и искам да попитам дали трябва да си сменя личната карта, която по принцип е валидна до 2014г.
    (някои от моите познати/приятели твърдят, че трябвало да се смени в което се съмнявам)

  2. #2
    Мисля, че не е нужно, щом не и е изтекъл срокът...то нищо по-различно няма да пише в нея дори и да си изкараш нова.Аз като станах на 18 си извадих нова и дори ме питаха 'имаш още година защо си вадиш нова?"

  3. #3
    И аз така си мислех, благодаря.
    =======================
    Умните си решават проблемите.
    Мъдрите не ги допускат.
    =======================

  4. #4
    Лична карта се сменя, когато изтече. Повечето си вадят на нова 18 защото на 14 им е била издадена такава за 4 години.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  5. #5
    Фен Аватара на meganet
    Регистриран на
    Dec 2009
    Град
    Varna
    Мнения
    259
    Не, ще я сменяш през 2014

  6. #6
    Супер фен Аватара на ForzaFelipe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    Варна
    Мнения
    2 333
    Няма значение,тя си е валидна до 2014 и няма смисъл да я сменяш освен ако е от старите,тогава май трябва,щото нали сега въведоха нови с пръстов отпечатък и тем подобни глупости...Трябва и аз да ходя сега да си вадя
    >>DjBelev<<

  7. #7
    От новите е.
    Иначе пръстов отпечатък в личната карта няма, само в паспорта.
    =======================
    Умните си решават проблемите.
    Мъдрите не ги допускат.
    =======================

  8. #8
    Супер фен Аватара на ForzaFelipe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    Варна
    Мнения
    2 333
    Щом е от новите няма нужда да я сменяш
    >>DjBelev<<

  9. #9
    anonymous768631
    Guest
    К'ви са тия глупости с пръстовите отпечатъци...

  10. #10
    Супер фен Аватара на ForzaFelipe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    Варна
    Мнения
    2 333
    Еми зимат ти там,не знам що и аз,правих си сега задграничен паспорт и ми зимаха...
    >>DjBelev<<

  11. #11
    Трябва да си вадиш. Аз първата си я извадих на 14 и половина, затова ми беше валидна половин година след 18тия ми РД, но отидох в районното и ми казаха, че щом съм направила 18 трябва да си я сменя.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  12. #12
    Аватара на Slawi92
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Улицата
    Мнения
    1 778
    Цитирай Първоначално написано от marilyn
    Трябва да си вадиш. Аз първата си я извадих на 14 и половина, затова ми беше валидна половин година след 18тия ми РД, но отидох в районното и ми казаха, че щом съм направила 18 трябва да си я сменя.
    ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!
    Личната карта се сменя когато ти ИЗТЕЧЕ СРОКЪТ НА ДАВНОСТ, при теб този срок е 2014г, следователно личната карта ще си я сменяш през 2014година, а пръстов отпечатък се иска само за паспортите!
    Итал. Посланик: Да Бъдеш Алфист Това Е Религия

    Lancia Alfa Romeo Мотори

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Slawi92
    Цитирай Първоначално написано от marilyn
    Трябва да си вадиш. Аз първата си я извадих на 14 и половина, затова ми беше валидна половин година след 18тия ми РД, но отидох в районното и ми казаха, че щом съм направила 18 трябва да си я сменя.
    ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!
    Личната карта се сменя когато ти ИЗТЕЧЕ СРОКЪТ НА ДАВНОСТ, при теб този срок е 2014г, следователно личната карта ще си я сменяш през 2014година, а пръстов отпечатък се иска само за паспортите!


    Това за отпечатъците е така, но аз ви казвам какво ми казаха в районното.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  14. #14
    Фен Аватара на Tennnnn
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Майна city
    Мнения
    238
    Няма нужда да я сменяш.

  15. #15
    Аватара на Slawi92
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Улицата
    Мнения
    1 778
    Цитирай Първоначално написано от marilyn
    Цитирай Първоначално написано от Slawi92
    Цитирай Първоначално написано от marilyn
    Трябва да си вадиш. Аз първата си я извадих на 14 и половина, затова ми беше валидна половин година след 18тия ми РД, но отидох в районното и ми казаха, че щом съм направила 18 трябва да си я сменя.
    ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!
    Личната карта се сменя когато ти ИЗТЕЧЕ СРОКЪТ НА ДАВНОСТ, при теб този срок е 2014г, следователно личната карта ще си я сменяш през 2014година, а пръстов отпечатък се иска само за паспортите!


    Това за отпечатъците е така, но аз ви казвам какво ми казаха в районното.
    Така са ти казали в райнното, защото ако си я извадила на 14г. на 18г. е вече изтеклас, а това вече самата на колко ти самата си извадила личната си карта е оделен въпрос и на личните карти на едно место пише: Валидност/Date of expiry 27.12.2020
    Итал. Посланик: Да Бъдеш Алфист Това Е Религия

    Lancia Alfa Romeo Мотори

  16. #16
    ^^ Да, но моята не беше изтекла, имаше още 6 месеца валидност и пак ми казаха, че щом имам 18 трябва да си я сменя.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  17. #17

    Re: Лична карта

    Цитирай Първоначално написано от veselski
    Здравейте
    След няколко дни навършвам 18 години и искам да попитам дали трябва да си сменя личната карта, която по принцип е валидна до 2014г.
    (някои от моите познати/приятели твърдят, че трябвало да се смени в което се съмнявам)
    Може и да не я сменяш , но зависи от колко време ти е снимката . Аз когато навърших 18 години имах още 2 години срок но я поднових веднага , защото на старата бях много малък нищо общо със сегал...все пак това са важни документи моя съвет е да я смениш но ти си знаеш

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си