.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    ходене или бягате

    Кое е по-добре да бягам или да ходя по 2 км примерно на ден бързо ходене?И това съчетано с упражнения вкъщи и хранителен режим дали ще има ефект?

  2. #2
    Повече от фен Аватара на JZfan
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    New York
    Мнения
    321
    със сигурност ще има ефект!

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Ще има.Зависи от хранителният режим и от тренировката ти.Най-добре прави 500 м тичаш 50-100 метра вървиш и така 2 км,въпреки,че би било добре да е поне 4-5 км с хранителният режим като съчетаеш да имаш и силички ще хвалиш вързо (ако това ти е целта)

  4. #4
    Тичаш 200 метра, ходиш 80 метра ..
    Мога да ти предложа една програмка :
    Ходиш в седицата 3 пъти да тичаш
    Седмица 1 ( 1,2,3 ден )
    1 . 200 метра тичане
    2 . 80 метра ходене
    Така 3 серий 1 + 2, между серията почиваш 2-3 минути и пак
    Седмица 2 ( 1,2,3 ден )
    1. 200 метра тичане
    2. 80 метра ходене, овеличаваш серийките, и така дублираш

  5. #5
    бягането е по-добър вариант Има известни доказателства, че енергичните упражнения са по-благоприятни за организма, отколкото умерените упражнения. Някои проучвания показват, че енергичните упражнения, могат да увеличат опиоидните пептиди (известни още като ендорфини – естествени опиати, които, съчетани с други невротрансмитери, предизвикват еуфория).

  6. #6
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Аз ходих да бягам пред 1 седмица и по принцип бягам рядко, но бягах около 1 км, след като се изморих ходих да почина малко и после пак бягах. Един вид ползвах вървенето само да си почина малко, че спреш ли се ...
    n00bs

  7. #7
    От една година всеки божи ден около 6 часа ходя да бягам по 2 км. Мога да кажа, че след първия месец се чувствах като супермен - цял ден имам висок тонус, енергия, настроение и не на последно място, така спрях цигарите

  8. #8
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Преди време и аз потичвах, почнах на 1.5 км и стигнах до 7км. Същевременно си тренирах на лост и успоредка, и други видове тренировки (разтягане, бързина, рефлекси, техника). Идеята ми е, че тичането си е тичане и не ми влияеха други тренировки на него. Мисълта ми е, че фитнеса не мисля, че ще ти пречи на бягането.

    От друга страна, от тренировките за маса с тежести станах доста бавен. Съвсем далеч съм от мисълта, че тежестите докарват до това, въпросът е до методите на трениране. Според мен вдигане за маса и вдигане за бързина са две различни неща. Също така тренирах само с тежести, не се представях много добре на упражненията със собствени килограми.

    Това, което искам да кажа е, че в зависимост от целите си съставяш тренировките и за да поддържаш различните си качества, трябва да се търси разнообразието в методите. Сега, като тренирам, ходя на лост+успоредка, разтягам, тичам, изпълнявам разни техники от БИ-тата, които съм тренирал и, ако намеря с кого, играя спаринг, за да мога да си поддържам цялостната форма.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си