.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1

    Много езици и главно ЛАТИНСКИ!

    Здравейте .8 клас съм и искам да ви попитам нещо,бях пуснал тема преди,но не получих много отговори,но мисля че го сложих в грешния раздел.Та много съм се зарибил да изучавам много езици.Знам,почти перфектно да разговарям с англичани и американци,защото много често разговарям с такива .Също така,почнах Немски да уча от уроци,а следващата година в училище ще уча Руски език.Но много искам да уча и Латински език.Едва ли ще мога да почна уроци,но примерно дали е възможно да го науча от помагала и т.н ? Някакви идеи ?Благодаря ви
    A men has only one lifetime,but HISTORY can remember you forever..

  2. #2
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    ми голяма мъка е латинския, но така и така си е мъртъв и няма кой да ти трие сол на главата колко ти е зле, пробвай се.

    поне основните неща може да се схванат само с помагала
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  3. #3
    Мега фен Аватара на chemist9009
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Столичная
    Мнения
    3 267
    за кво ти е да учиш мъртъв език като няма смисъл от него!?!?

  4. #4
    Голям фен Аватара на LaChupacabra
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    885
    Цитирай Първоначално написано от chemist9009
    за кво ти е да учиш мъртъв език като няма смисъл от него!?!?

    ами може да му е интересно ??
    не мисля,че ще го усвоиш перфектно...доста трудно ще си намериш учител според мен а с помагалата - няма да ти е лесно... всмисъл ти може да научиш азбуката и т.н. което е супер ,но няма как от помагалата да научиш точните произношения на думите и техните ударения :/
    two thousand years I've been awake waiting for the day to shake...to all of you who've wronged me...I am.I am a zombie. :]

  5. #5
    Древногръцкия,древноперси ския,хутския и други също няма да ви трябват почти никъде,но хората ги изучават,защо?Защото толкова ,колкото да намериш някоя гробница,толкова история и интерес крие и мъртвия език,използван преди хиляди години.Мисля,че е готино да знаеш,че разбираш език,който малцина други са си правили труда да научат и знаят изобщо
    A men has only one lifetime,but HISTORY can remember you forever..

  6. #6
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Ти не си човек да искаш да учиш латински и то доброволно Шегувам се,ама наистина си е гаден езика,личен опит..
    Та..
    Аз изучавам латинският по учебника на издателсктво "Отворено общество",поредица Античност.Потърси ги из нета някъде,на нас си ни ги доставят в училище и чакахме поне месец да ни ги доставят :/ Учебника е добър,има информация,много текстове,отзад речник с използваните думи и граматиката за всеки урок.
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от brutaLxxbunny
    Ти не си човек да искаш да учиш латински и то доброволно Шегувам се,ама наистина си е гаден езика,личен опит..
    Та..
    Аз изучавам латинският по учебника на издателсктво "Отворено общество",поредица Античност.Потърси ги из нета някъде,на нас си ни ги доставят в училище и чакахме поне месец да ни ги доставят :/ Учебника е добър,има информация,много текстове,отзад речник с използваните думи и граматиката за всеки урок.
    Благодаря,ще го пробвам.А да ви питам,знаете ли език,който не е много труден и може да бъде изучен от интернет,че не мога да си позволя уроци за 2-3 различни езика?Просто от обща култура,да знам повече
    A men has only one lifetime,but HISTORY can remember you forever..

  8. #8
    Голям фен Аватара на Moderatorius
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    587
    Хора, говорите глупости. Езика може да не се използва вече, но от него произлизат почти всички термини, знаеш ли латински, лесно можеш да направиш връзка с другите езици. Иначе за помагала - не знам. Освен да си намериш някакви латински мъдрости и тях да учиш за начало. Пък после - по-задълбочено.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от DaVinciCode
    Цитирай Първоначално написано от brutaLxxbunny
    Ти не си човек да искаш да учиш латински и то доброволно Шегувам се,ама наистина си е гаден езика,личен опит..
    Та..
    Аз изучавам латинският по учебника на издателсктво "Отворено общество",поредица Античност.Потърси ги из нета някъде,на нас си ни ги доставят в училище и чакахме поне месец да ни ги доставят :/ Учебника е добър,има информация,много текстове,отзад речник с използваните думи и граматиката за всеки урок.
    Благодаря,ще го пробвам.А да ви питам,знаете ли език,който не е много труден и може да бъде изучен от интернет,че не мога да си позволя уроци за 2-3 различни езика?Просто от обща култура,да знам повече

    Да,учебникът е добър. Латинският език е лесен и приятен. Поне аз така смятам. (особено след като се сблъскаш със старогръцкия ..осъзнаваш лекотата на латинския) Авторите на учебника са : Искра Атанасова (имам удоволствието да ми преподава) , Лили Йорданова и Анна Шелудко
    Така изглежда.
    А затова дали е полезен. Изключително полезно е да учиш латински. Той е в основата на френския,португалския,испа нския,италианския,английск ия и т.н. Обогатява речника,много!

    Клипче в ютуб..Why study latin (:

  10. #10
    Аз ти препоръчвам ето тези уроци от интернет безплатни
    http://www.learnlatinonlinefree.com/
    Пича обяснява доста добре, а и ако не разбираш нещо можеш да го питаш, много отзивчив.

  11. #11
    Голям фен Аватара на LaChupacabra
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    885
    ъм съжалявам че повдига стара тема но не мисля,че има смисъл от нова..имам един въпрос...някой би ли ми казал каква е цената на учебника който Loreena1McKennitt е показала? ии дали мога да г намеря в някоя по-голяма книжарница или трябва да си го поръчам от някъде?
    two thousand years I've been awake waiting for the day to shake...to all of you who've wronged me...I am.I am a zombie. :]

  12. #12
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Май дадохме 15 лв като го поръчвахме в началото на годината,но ние поръчвахме от издателството,с намаление съответно.

  13. #13
    Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    551
    Аз лично знам български и немски като майчини езици, английски знам доста добре, после латински, от тази година почвам руски...латински уча от две години, самият език е много красив и ми доставя удоволствие да го уча, уча го от 2години, може да е мъртъв, но е основата на италиански, испански, френски, португалски и румънски, така че научиш ли го много лесно научаваш тези езици, но и не само тези, а и много други, просто в почти всеки европейски език има нещо от латинския..да не говорим за английския...не вярвам обаче да го научиш сама.
    Благодарност...това е болест, от която страдат кучетата.

    Je besser ich die Menschen kenne, desto mehr liebe ich die Hunde.

    Am Anfang schuf Gott den Menschen, aber als er sah, wie schwach er war, gab er ihm den Hund.

    Der Hund ist das einzige Wesen auf der Erden, das dich mehr liebt als sich selbst.

    Ein Hund hat die Seele eines Philosophen!

    Гордея се с моите прекрасни кучета и ги обичам ужасно много!

  14. #14
    Няма лошо да учиш латински, интересен език е. Доста ще ти помогне, ако решиш да се занимаваш с медицина, или пък, ако искаш да бъдеш историчка. Страхотно е да можеш да прочетеш нещо, създадено преди повече от 1000 години, но мисля, че само с учебници и помагала, няма да го усвоиш много добре. По-добре почни с частни уроци, преподавани например от учител от НГДЕК.

  15. #15
    Може ли някой да ми даде линк към сайт, от което мога да си я поръчам, защото там където проверих я нямяха в наличност???

  16. #16
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    http://knigabg.com/index.php?page=book&id=29846
    http://knigabg.com/index.php?page=book&id=29845

    По мое мнение не може да се тръгне направо от тях (без никакви предварителни знания по не по обща граматика), но ако смяташ, че ще ти свършат работа успех!
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  17. #17
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Цитирай Първоначално написано от RainbowLady Виж мнението
    Няма лошо да учиш латински, интересен език е. Доста ще ти помогне, ако решиш да се занимаваш с медицина, или пък, ако искаш да бъдеш историчка. Страхотно е да можеш да прочетеш нещо, създадено преди повече от 1000 години, но мисля, че само с учебници и помагала, няма да го усвоиш много добре. По-добре почни с частни уроци, преподавани например от учител от НГДЕК.

    Чак пък доста. Щото ученето на език е учене на диагнози, анатомични области и др специфични за медицината термини. Медицинският латински не е труден и с годините неусетно си става част от речника.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  18. #18
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Чак пък доста. Щото ученето на език е учене на диагнози, анатомични области и др специфични за медицината термини. Медицинският латински не е труден и с годините неусетно си става част от речника.
    Дам, мед. латинският ппц не е език на практика, защото няма глаголи, няма времена, почти няма склоненя на съществителни и т.н. То е предимно терминология. И не се и използва в много страни в днешно време. Дори в България, в официални документи се прилага МКБ, не латински имена.
    Освен това, медицинският латински не е само латински странно звучи, да, ама има и много старогръцки, който се пише на латиница... напр. oedema
    Повечето студенти по мед. таят върла омраза към този предмет

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си