.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 46
  1. #1

    Проблем ли е или вреден навик?

    Здравейте ,аз отново пускам една тема-проблем.Понеже от много време съм си свикнала да си спа по повечко ,това ще рече 10-12 часа,ако миналия ден съм станала рано и много съм се изморила,даже мога да откарам 14.Искам да ви питам нормално ли е това или си е до навика?Навивам си аларми да ставам по-рано ,когато в деня си нямам ставане рано за лекции,но като звънне си викам един ден имам да се наспя за какво ми е да ставам...и ставам някой път чак в 13,14 и си губя целия ден.Айде да е до 12 часа пак добре,но днес бая се оспах,понеже вчера пак ставах мн рано към 7 ,а мене 7 часа сън не ми стигат изобщо.Това проблем ли е или при всеки е индивидуално?Искам да променя този вреден навик у мен и да мога да се наспивам със 7,8 часа сън и да ставам без проблеми,но уви не мога....как да постъпя,как да променя това в мен,без да засягам здравето си?Мога ли да свикна или вече няма как....

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  2. #2
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Намери си работа.

  3. #3
    С тренировка. Просто НЕ спи повече от 7 часа. Въпреки, че 7 часа на мен ми се виждат много. Дори и 2 часа са напълно достатъчни за да си почине мозъка. Въпрос на свикване и тренировка.

    Аз лично съм си изградил навика 1 денонощие не спя, на другия ден не спя и чак вечерта лягам и заспивам. Такъв ми е цикъла в момента и ми отнема рядко повече от 8ч. сън. Познавам хора които спят по 3-4ч на вечер и са напълно отпочинали.

    Та, просто си го изгради като навик с постояннство. Ще ти е терсене докато свикнеш само, 1 седмица и това е.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от dimitar_ak
    Намери си работа.
    Благодаря за съвета,но в момента съм в процес на търсене!

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от GregoryHouse
    С тренировка. Просто НЕ спи повече от 7 часа. Въпреки, че 7 часа на мен ми се виждат много. Дори и 2 часа са напълно достатъчни за да си почине мозъка. Въпрос на свикване и тренировка.

    Аз лично съм си изградил навика 1 денонощие не спя, на другия ден не спя и чак вечерта лягам и заспивам. Такъв ми е цикъла в момента и ми отнема рядко повече от 8ч. сън. Познавам хора които спят по 3-4ч на вечер и са напълно отпочинали.

    Та, просто си го изгради като навик с постояннство. Ще ти е терсене докато свикнеш само, 1 седмица и това е.
    Уау!Покъртителен режим,не бих издържала!!!Аз ако стана една сутрин в 7 сутринта и следобяда вече ще съм като мушкато....и задължително трябва да си поспа 2,3 часа за да съм добре....Иначе лятото ми се наложи на ставам всеки ден рано,защото работих.Не ме питай как успявах,много трудно!!!Всяка сутрин ставането в 7 беше изтезание!!!Два дни в седмицата почивах и тогава естествено си спах до по-късно,наваксвах от миналите дни ,натоварването и умората се събират все пак.Така че.....тогава ми беше терсене, не само една седмица ..

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  6. #6
    Мега фен Аватара на marin4itu
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна/Русе
    Мнения
    3 672
    И аз не се наспивам от 7-8 часа.. Като се наложи да спя примерно 5 дни по толкова, после събота и неделя спя по 12 часа, иначе не съм много адекватна. По принцип 10 часа са ми идеални.
    Усмихвай се.. Това кара хората да се чудят какво мислиш..


    Частицата "НЕ" се пише отделно от глаголите! Пример: не знам, не мога..
    Изключения: недочувам, недовиждам..

  7. #7
    Както казах въпрос на адаптация. За да си отпочинеш мозъкът ти трябва да влезе в Delta и REM фаза. Делта предхожда РЕМ фазата. Продължават около 2 часа и всъщност това ти дава това свежо и отпочитало чувство. Проблема е, че всъщност си настроила съня си така, че общо взето Делта и РЕМ фазите ти идват след 5-6-7-8 часа. (REM e важната). Една проста тренировка. Заспиваш и се събуждаш след 2 часа. Прави го няколко дена подред. Спиш 2 часа и след това се събуждаш без значение как. След това лягаш и пак след 2 часа се будиш отново. След време просто мозъкът ти ще осъзнае, че има само 2 часа и ще превключва директно на тези фази. И след 2 часа ще се будиш сама дори - свежа като кукуряк...
    Трудно е свикването.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от GregoryHouse
    Както казах въпрос на адаптация. За да си отпочинеш мозъкът ти трябва да влезе в Delta и REM фаза. Делта предхожда РЕМ фазата. Продължават около 2 часа и всъщност това ти дава това свежо и отпочитало чувство. Проблема е, че всъщност си настроила съня си така, че общо взето Делта и РЕМ фазите ти идват след 5-6-7-8 часа. (REM e важната). Една проста тренировка. Заспиваш и се събуждаш след 2 часа. Прави го няколко дена подред. Спиш 2 часа и след това се събуждаш без значение как. След това лягаш и пак след 2 часа се будиш отново. След време просто мозъкът ти ще осъзнае, че има само 2 часа и ще превключва директно на тези фази. И след 2 часа ще се будиш сама дори - свежа като кукуряк...
    Трудно е свикването.
    Как така да се събуждам след 2 часа?Да спа 2 часа на вечер ли?Разясни по-подробно как става номера

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  9. #9
    Лягаш спиш 2ч. Някой те буди. Ама те дига ставаш разсънваш се. Стоиш 30 мин. Лягаш пак. Спиш 2ч. и те будят пак. Стоиш разсънваш се 30 мин. Лягаш пак. И така докато ти се отспи

    Следващата вечер повтаряш упражнението и така.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от GregoryHouse
    Лягаш спиш 2ч. Някой те буди. Ама те дига ставаш разсънваш се. Стоиш 30 мин. Лягаш пак. Спиш 2ч. и те будят пак. Стоиш разсънваш се 30 мин. Лягаш пак. И така докато ти се отспи

    Следващата вечер повтаряш упражнението и така.
    интересно :Р Може да го пробвам някой път

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  11. #11
    А така няма ли да си разваля съня между другото?Защо трябва така да го прекъсвам постоянно Какъв е смисъла?

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  12. #12
    За да принудиш мозъка да те вкарва в РЕМ фаза още когато си легнеш. Тоест още в първите 2ч, а не в последните 2 от 12ч сън... Общо взето си е бруут форс

    И да определено ще ти се раздрънка мамата на съня в началото. Но ще го коригираш в последствие.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  13. #13
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    За който се чуди REM = Rapid eye movement и google има доста какво да каже по въпроса.

    Методът, който House (ха-ха, докторе, добра тема :Д) коментира, се предполага, че и небезизвестният Леонардо да Винчи също е използвал, така че на с накъсване на съня, всъщност да си буден повече време, отколкото ако караш по нормалният си ритъм. Доколкото си спомням, за това пишеше един журналист, който сам изпробвал схемата и наистина успял да си наложи новия режим.

    Моето мнение е, че не е полезно за организма. Сънливостта идва от светлината или по-точно от липсата на такава. Предполагам, че има смисъл в това, да се спи докато е тъмно, с други думи през цялата нощ. Недоспиването води до неприятни последствия за тялото.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  14. #14
    Мега фен Аватара на 3oPuTy
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    в сърцето на едно момче ... (sun)
    Мнения
    6 912
    Как може да спиш 10-12-14 часа?!
    Аз най-много съм спала 12 и то,защото не бях спала около 40 часа
    4-5 часа са ми напълно достатъчни ако си легна навреме (т.е. не по-късно от 1-2 вечерта).Ако си легна към 4-6 сутринта спя около 6-7 часа.На мен лично адски много ми влияе това дали ще си легна сутринта,на обяд или вечерта.
    http://vbox7.com/play:f64c99f309
    Шофирай разумно - стигни жив!!!

  15. #15
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Както ти се чудиш на нея, така и аз мога да се чудя на теб. Под 10 часа сън не ме възстановяват, имам нужда да си проспя половината ден, за да съм fully charged.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  16. #16
    аз ако не спа минимум 10ч направо нямам сили за нищо, как може да спите по 5 ч не знам

  17. #17
    Повече от 6-7ч. сън си позволявам само при над 48ч без сън или интензивно физическо ПРЕтоварване.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от ri41
    аз ако не спа минимум 10ч направо нямам сили за нищо, как може да спите по 5 ч не знам
    И аз това викам,явно при всеки е индивидуално ))))))

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  19. #19
    Мега фен Аватара на 3oPuTy
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    в сърцето на едно момче ... (sun)
    Мнения
    6 912
    Направо ви съжелявам След време като започнете да работите и сте от 8 до 17ч. (примерно) ще се прибирате и веднага ще лягате за да успявате да спите по 10 часа
    http://vbox7.com/play:f64c99f309
    Шофирай разумно - стигни жив!!!

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от 3oPuTy
    Направо ви съжелявам След време като започнете да работите и сте от 8 до 17ч. (примерно) ще се прибирате и веднага ще лягате за да успявате да спите по 10 часа

    Вероятно е да започна работа за 12 часа на ден За това и пуснах тази тема,да започвам лека полека да се настройвам психически Знам,че ще бъде много трудно..но няма как!Трябва да се учи и работи!

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  21. #21
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Започни да спортуваш нещо, Стаменке, имаш нужда,
    Ще си регулираш всичко.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  22. #22
    Ами като е до навик и като е терсене само първата седмица, защо когато съм първа смяна цял срок не мога да свикна да ставам в 6 и ми е терсене цял срок. И това не е само при мен. Явно не е само до навик... до ся да съм свикнала. Чувствам се ужасно при ставането си всяка сутрин в 6 часа и не се чъвствам отпочинала.

  23. #23
    Супер фен Аватара на montana6
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    1 048
    Не съм съгласен с доктор Хаус. 2 часа определено не са достатъчни за пълно отпочиване на мозъка. За 2 часа може да си почине тялото ти (тоест да си възстановиш известна част от физическата енергия), но дори и това не е напълно достатъчно само за тялото. След 4-тия час вече мозъкът ти започва да си почива.

    Наскоро четох, че и 6-7 часа са напълно достатъчни, за да си почине човек (естествено, при положение, че няма някакви странични фактори, които да пречат да спиш като хората), но 2 часа са нищо работа.

    И няма нужда да ми обясняваш, че щом ти така си свикнал, схемата ти действа и си напълно отпочинал, значи, че няма проблем. Сега, докато си млад, може и да не го усетиш, но после ще го усетиш.

  24. #24
    Върви спори с учените които са го доказали. Не говоря просто защото си нямам работа. В началото и аз го посрещанх със сериозна доза скептицизъм. Има си цели научни трудове по въпроса.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom
    Започни да спортуваш нещо, Стаменке, имаш нужда,
    Ще си регулираш всичко.

    А ти пък кой си?

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си