.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 37
  1. #1
    Супер фен Аватара на BrainDamage
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    2 010

    Морални доводи оправдаващи аборта

    Преди известно време имахме да пишем есе на тема "Морално оправдан ли е аборта", в него си изказах мнението, мотивирах се защо мисля така, а отговора беше нещо от рода на "тва е убийсвто, по никакъв начин не може да бъде морално оправдано" и т.н. След дълги спорове от страна на класа и госпожата се стигна до изцепката и "Като нямате пари, ще си стискате краката". Днес имахме биология с един всеизвестен, но непреподаващ ни за жалост господин.. тъ се сетих за следната ситуация. Майка с бебе в количка стой пред училище. Минават хора - радват му се. Минава той и казва: "Кво толкова му си радвате? Ларва в поднос на колелца!"
    И тук идват въпросите ми.. Първо - за или против аборта? Защо? Според вас аборта убийсто ли е, докато зародиша е все още в начален стадии? В определени случеи не е ли по-добре да се направи аборт, отколкото да се стига до странния казус "дете се грижи за дете"? Не е ли по-добре да се направи аборт, отколкото една майка да обрече детето си на лишения, знаейки че няма да може да му осигури това, от което се нуждае или по-лошото - да го остави в дом обричайки го на страдания? Общо взето интересно ми стана как повечето млади разсъждават над тази тема.
    Everybody has been through some shit,
    whether it's drastic or not so drastic.
    Everybody gets to the point of "I don't give a fuck".

  2. #2
    Категорично "ЗА" аборта, защото това е право и свобода на съзнателния индивид.

    Единствено патриархални и/или религиозни ценности могат да стоят (и стоят) срещу това право.
    активизъм/превенция; писане; музика

  3. #3
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Попринцип не ми допада като идея.По същата логика,като е зародиш,може да си кажеш и за малко дете "а,еми то е малко дай да го претрепем,че не ми се грижи за него,то не разбира,какво толкова".Бих приел аборта,ако например случайно се е скъсал презерватив и майката няма възможност да изглежда детето.

  4. #4
    Логиката е толкова същата, че чак ти убегна.
    активизъм/превенция; писане; музика

  5. #5
    Начина на зачеване няма отношение към самият акт на абортиране - може детето да е заченато в следствие и на изснасилване, а може и майката просто да се е напила и да се е продрала от ебане.


    Моралните доводи според мен са, че всяка една жена има правото да реши какво да прави със своето тяло, както и да абортира, ако прецени, че не е способна/готова/желае да гледа дете. От тук произтичат и други доводи относно бъдещето на детето.

    А за учителката ти, която казва на зародиша, че е дете - обвини я в геноцид и канибализъм, ако е гълтала спермата на мъжа си.

  6. #6
    Мисля,че този въпрос достатъчно е предъвкван, във форума.
    Винаги има хора, които са против и повтарят, само и единствено,че това е убийство, и други, които разбират,че тук важна роля играе изборът на майката.
    Всичко е въпрос на гледна точка.

    Аз мисля,че всяка една жена има правото да реши, дали да роди дете-или да направи аборт.
    Bring your love,baby, I can bring my shame
    Bring the drugs,baby I can bring my pain

  7. #7
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    ЗА! Не знам дали е убийство или не от медицинска гледна точка,но едва ли още след като разбера,че съм бременна (дано скоро не се случва!) ще имам толкова развит майчински инстинкт,та да усещам малкото човече в мене,което ще убия и т.н... Прекалено рано ми е за да развивам такива чувства.Ако не мога да гледам детето разбира се,че ще направя аборт.Не бих искала да го лиша от нищо...

  8. #8
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Ако и на учителката й говориш по този начин, е нормално да не успеете да проведете смислена дискусия.

    ЗА правото на избор съм и не го смятам за убийство, въпреки че, ако на мен ми се случи, едва ли ще го преживея особено леко. А ако ми се случи на тези години, ще е още по-жалко, че съм допуснала да се случи такова нещо и бих го направила само при определени условия. Дано никога не се изправям пред тази дилема.

  9. #9
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    ЗА аборта.
    Жената трябва да има правото да избере дали да бъде майка.
    Освен това има жени, които е по-добре да не стават майки.
    Освен това, домовете са пълни с деца без родители.
    Освен това... просто има случаи, в които абортът е по-добрият вариант.
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  10. #10
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Аз не толкова съм "против" аборта,даже съм за,но ме е яд,че има жени,на които им се случва редовно и то от безотговорност...Иначе като се замисля е по-добре да се направи аборт,отколкото домовете да се пълнят и беднотията и престъпността да растат прогресивно...

  11. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    ЗА.
    Една клетка не е човек. Но пък е живо и би могло да стане нещо огромно. Човек имплантиран в човек...и все пак ЗА.
    И за това с радването съм съгласна. Много ми е лигаво като някои почнат да се лигавят над някое бебе/дете.
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  12. #12
    В наш интерес е да сме ЗА, в противен случай улиците ще се напълнят с безработни коплета и ще стане смрад!!!

  13. #13
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Когато бях на 15-16 бях категорично против аборта. Поотраснах малко и видях, че нещата не са толкова розови, колкото съм си представяла. Дори и тук във форума, само че в раздел "Секс" изказвах крайното си мнение и се карах с потребители твърдящи обратното.

    В момента съм ЗА аборта, за правото на избор, както казаха няколко потребителя над мен. Колкото и да се внимава и т.н. шанс за забременяване винаги има, бил той и малък. А когато едно дете е нежелано, с времето се усеща.

  14. #14
    Само морални ли могат да бъдат доводите "за" и "против" ?

  15. #15
    Аз съм ЗА правото изборна жените Така или иначе, повечето са против, защото морала им го набил в главите, не че ви пука за живите същества

  16. #16
    ^Ъкфо?
    активизъм/превенция; писане; музика

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от catalogueofanger
    Само морални ли могат да бъдат доводите "за" и "против" ?
    В темата се искат морални...

  18. #18
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775
    ЗА!

    Все пак, ако едно дете е нежелано и родителите нямат възможност да го гледат/ твърде млади са/ не са подготвени психически/ не желаят дете, защо да се пълнят домовете и улиците?
    Ако има дори и едно от тези неща, то детето е обречено на кофти живот.

    А колкото до това, дали е убийство - не смятам, че един зародиш, даже зигота може да се нарече живо същество, камо ли пък дете.
    Всеки ден ми е екзистенциална криза.

  19. #19
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    За, няма да давам доводите си , другите са казали .
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  20. #20
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Аз нямам ясна позиция - от една страна съм "за", а от друга "против". Разбира се подкрепям аборта по медицински причиним. Но и съм против, защото всеки трябва върши неща, осъзнавайки последствията си. За аборта съм, ако горното се превърне в един вид наказание за един родител. И не знам.

  21. #21
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Скоро бях пуснала същата тема...

  22. #22
    Как по дяволите може да бъде оправдано това?
    Ако нямате пари няма да се чукате без гумички.
    Ако майка ви каже че ще ви убие защото няма пари да ви гледа,сигурно ще скачате от радост...

  23. #23
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от 53downfall
    Как по дяволите може да бъде оправдано това?
    Ако нямате пари няма да се чукате без гумички.
    Ако майка ви каже че ще ви убие защото няма пари да ви гледа,сигурно ще скачате от радост...
    Ами ако реши да ни убие никой не може да я спре. Личен избор, лично право . Всеки може да убива . Всичко при това. Докато някой не го спре физически , само това може да е пречка.

    Хора умират всеки ден, децата в Хаити - от глад се влачат по улиците .

    Вие тук се ловите за купчина клетки.

    Когато мога да дам на едно дете хубава среда и образование - окей , ще го гледам . Сега ще си се чукам на воля и не ми дреме . Стига да не умра от чукане де , 'щото някои хора забравят , че сме бозайници , и колкото да си тикат инстинктите някъде си те винаги ще избият. По един или друг начин, забележимо или не.

    Явно съм от гадната непукистична младеж , която хората плюят масово.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  24. #24
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Добре де. Аз съм мъж и съм за аборта по следните причини:

    - Може да се замаже положението покрай някакъв инцидент
    - Не го правя аз.

    Всичко останало е как ще избера да го изразя, за да не се чувствам антисоциален.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от 53downfall
    Как по дяволите може да бъде оправдано това?
    Ако нямате пари няма да се чукате без гумички.
    Ако майка ви каже че ще ви убие защото няма пари да ви гледа,сигурно ще скачате от радост...
    Според тази логика - гумичката не е ли равносилно на това да влезеш в детска градина и да задушиш всички деца с найлонови торби на главите?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си