.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27
  1. #1

    Улично куче със счупен крак

    Днеска си седим пред даскало, пушим и едно кученце на 2-3-4 месеца идва при нас.Обаче едвам ходеше и решихме да го заведем на ветеринар, обаче когато го заведохме беше полуумряло имаше температура и гурли по очите ветеринаря каза че е гана-чума по кучетата нещо такова и каза да го приберем ако до утре не е умряло да сме отишли пак, ама явно не видя че крака му е счупен. И понеже никой друг не се нави, аз го прибрах и след като поседях малко с него видях че кърви от някаде не разбрах от къде обаче.Цял ден не е спряло да скимти и лае, а вече е късно да го водя пак на ветеринар пък за първи път гледам куче дайте някаф съвет с кфо да го нахраня или да му облекча болката мазах го с реванол ама то не може да се разбере къде е кръвта много е мръсно и за през нощта къде да го държа на терасата няма как студено ше е сигурно кфо да правя хора само може ли да зарасне

  2. #2
    не съм аз тоя дето ше решава кой ше мре и кой не ако има шанс що да не му помогна?

  3. #3
    Супер фен Аватара на BadAss
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 561
    Крака ако е наистина счупен, е хубаво да се обездвижи (превръзка или най-добре шина). Също е добре да се огледа за други наранявания.
    Иначе ако наистина има гана симптомите не мога да ти ги кажа с точност, щото до колкото знам тя е в 2 "форми".
    http://www.kak-da.bg/viewpost.php?idto=1511 прочети тука.

  4. #4
    държа го на терасата щото имам котка, а това за ганата нито от свръхострите симптоми нито от острите има освен конюктивит така че явно няма. ще изчакам майка ми да се прибере ако може да го превърже ще е добре ако не ше се опитвам сам пак гугъла ше помага. между другото съм от плевен така че едва ли има такава ветеринарна клиника с нощно дежурство дал съм му мляко и изглежда по-добре от колкото когато го намерихме

  5. #5
    Супер фен Аватара на BadAss
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 561
    Ветеринарен кабинет и зоомагазин –Плевен

    д-р И. Савчев

    Адрес : ул. Цар Калоян №1
    Мобилен : 0888864016





    Ветеринарна клиника и зоомагазин ЗАРИВЕТ

    Д-р Светлозар Манолов

    Адрес : ул. "Поп Богомил" 3
    Мобилен : 0889217602




    Ветеринарна клиника ИДА ВЕТ

    Д-р Ангел Ангелов

    Адрес : ул. Неофит Рилски 28
    Мобилен : 0898514376

    и аз съм от плевен btw ;d

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от BadAss
    Ветеринарен кабинет и зоомагазин –Плевен

    Ветеринарна клиника и зоомагазин ЗАРИВЕТ

    Д-р Светлозар Манолов

    Адрес : ул. "Поп Богомил" 3
    Мобилен : 0889217602

    и аз съм от плевен btw ;d
    е тука ходих, дано да се оправи сега поспря да скимти ако е топло цяла нощ го оставям на терасата кфо да права..

    къде учиш?

  7. #7
    Супер фен Аватара на BadAss
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 561
    езиковата

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от miminko
    А студено ли е? Пипни го и се опитай да прецениш.Остави му някое старо одеяло,ако му стане студено да се сгуши в него.За крака ти казаха,майка ти да го превърже стегнато и гледайте да не става много,за ядене му дай някое месце и му оставете вода през нощта.
    ми не е студено, оставих му сичко нужно обаче то като се наведе напред да пие вода или мляко и не може да запази равновесие и се забива в земята, а пък не ще да седи на едно място ходи напред назад скимти и от време на време почва да лае някфо силно

  9. #9
    Супер фен Аватара на BadAss
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 561
    Еми то си е стрес.. за сега е важно да се обездвижи крака че да не стане по-зле.

  10. #10
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Дано успееш да го спасиш. Принципно Barathrum е прав донякъде, ако се влоши, не го оставяй да се мъчи...
    Обаждаш се в клиниката, в която си била и питаш какво да правиш, защото явно не си разпитала добре, а и не са му превързали крака. Ако вече е затворена, звънни на някоя денонощна в София, обясняваш им, че в твоя град няма денонощна и какво да правиш и какви обезболяващи за хора биха помогнали, защото сигурно вече няма да намериш кучешки. Другият вариант е да излъжеш, че си от София и си водила същото куче преди време при тях за нещо дребно.
    Щом го боли от навеждане, го храни ти и ти му давай вода, щом е малко, сигурно няма да ти е трудно.

    Успех.

  11. #11
    мъж съм. явно в града има много болни кучета от гана, утре ше се разбере със сигурност ако е болно няма смисъл да се мъчи наистина

  12. #12
    Повече от фен Аватара на Shiz0
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    352
    Браво, че все пак си го взел, много малко хора биха го направили. Въпреки всичко, не ми звучат добре нещата които описваш. Скимтенето и нервността може да се обяснят с това че е на ново място, страх го е и е стресирано, но от друга страна може да означават че наистина е зле (дали от крака, дали от болестта (ако я има). Когато го вземеш при теб, заспива ли в ръцете ти, успокоява ли се?
    Като цяло.. съм много щастлива, че има хора като теб, и искрено се надявам палето да преживее нощта.

  13. #13
    Днеска го водих пак, биха му 2 спринцовки. Не излгежда да има гана и се оказа че крака му не е счупен, а не може да ходи и куца щото е слабо.

  14. #14
    Повече от фен Аватара на Shiz0
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    352
    Еее супер!

    Сложи някоя снимчица и ние да видим сладура
    Като започне да се храни редовно и му дадеш витаминчета, ще се оправи напълно

  15. #15
    Какви са тия витаминчета, от къде се купуват? Скоро ше го снимам, ама не знам дали ше мога да го задържа, иска ми се ама...

  16. #16
    Повече от фен Аватара на Shiz0
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    352
    Питай вет за витамините и добавките. Калций се дава, но зависи от възрастта, така че трябва да попиташ

  17. #17
    Голям фен Аватара на Forest_girl
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    в къщи =)
    Мнения
    752
    Добре, че има хора като теб!

  18. #18
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    В такива случаи се ампутира главата

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от bulgarche
    В такива случаи се ампутира главата
    личи ти че ти се е случвало

  20. #20
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Не, не ги оставям сакати

  21. #21
    Повече от фен Аватара на Shiz0
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    352
    какво стана със снимките?

  22. #22
    бе то да се оправи пък ше го снимам уж имаше някфо подобрение сега само лежи не иска да яде и едвам се държи на краката си

  23. #23
    водих го пак каза че е от глистите и чак във вторник каза пак да го водим обаче май ше ида още утре при някой друг

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си