Цитирай Първоначално написано от LadyDi
Ами не, не разбирам. Защо да нямаш моралното право да кажеш на някой, че цигарите са вредни? Все пак, той (също като теб) има правото да направи информиран избор. Т.е. ти му казваш, че е вредно да пуши, а той може да избере да си трови живота, както си направил ти.

Нещо бъркаме двата щата, струва ми се.

Така както аз имам правото да имам високи критерии и да подбирам приятелите си особено внимателно, така и другите хора могат да го правят. Да, това сигурно ще ме свали от доста френдлисти, но пък какво да правиш - не може да се угоди на всеки и навсякъде. И когато си поставям критериите за приятелите, го правя с пълното съзнание, че едва ли ще ги покрият повече от 2-3 души, но пък на мен си ми стигат.

Разбираш ли какво се опитвам да кажа, че тая сутрин не ме бива много в обясненията.
Какво общо имат цигарите с темата?Както и да е примера не е удачен,щом човека е направил този избор,той най-вероятно знае рисковете,да не говорим че върху самата кутия цигари си пише.Но пак не зацепвам какво общо има този пример.Не би общувала с човек,само защото пуши ли?Боже,ами ако майка ти примерно пуши и с нея ли не би общувала?

С извинение но или не схващаш смисъла на темата или наистина нещо ти хлопа.

Авторката говори за тип характер,начин на държание и общуване...