.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8

Тема: Химия..

  1. #1

    Химия..

    Трябват ми определенията за правилото на Марковников и метода на Вьорц .. В учебника ни просто е споменато за тях без да е обяснено .. Не откривам нищо и в Google, a ми е много необходемо. Моля ви пишете, ако сте на ясно с ''матриала'' .. :P
    "Знаеш ли какво е самота? -Знам какво е. -Но не знаеш какво е да си самотен, когато имаш възможност да бъдеш с когото си поискаш..."

  2. #2
    anonymous546178
    Guest
    не, че се правя на химик, ама Вьорц не познавам... виж, Вюрц има

  3. #3
    Опаааа Май веднага пролича колко съм '' добра'' по предмета ..
    "Знаеш ли какво е самота? -Знам какво е. -Но не знаеш какво е да си самотен, когато имаш възможност да бъдеш с когото си поискаш..."

  4. #4
    Мега фен Аватара на chemist9009
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Столичная
    Мнения
    3 267
    Правило на Марковников:Електрофилното присъединяване на полярни молекули към асиметрични алкени протича през междинно образувани по-стабилни карбокатиони.

    Забележка:горната дефиниция е за халогеноводороди,а тази е за всички полярни молекули и протичането на реакциите по електрофилен механизъм

    Синтез на Вюрц:http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%...8E%D1%80%D1%86

  5. #5

    Правило на Марковниковвзаимодействие на алкен,напр етен,с бромоводород)
    Водородният атом от полярната молекула на водата се свързва с този въглероден атом от двойната връзка,които е свързан с по-голям брой водородни атоми .
    От съвременно гледище присъединяването протича през образуване на междинно съединение-по-стабилния карбениев йон.Стабиността на карбениевите йони се изменя в следния ред:

    третичен>вторичен>първичен


    Относно лабораторния метод на Вюрдз за получаване на алкани,мога да предложа следното определение:
    Взаимодействие на монохалогеноалкани с натрий(Na)-процест протича в безводна етерна среда.
    например
    CH3CL+2NA+CLCH2CH3>>>CH3-CH2-CH2-CH3

    надявам се бях достатъчно полезен



  6. #6
    сорри ако сам допуснал правописни грешки,но ме мързи да поправям :Д

  7. #7
    Благодаря ви .. Имам някакъв проблясък ..
    "Знаеш ли какво е самота? -Знам какво е. -Но не знаеш какво е да си самотен, когато имаш възможност да бъдеш с когото си поискаш..."

  8. #8
    синтеза на Вюрц-Фитиг е подобна, но там реагират две различни халогенопроизводни, като протичат три процеса: 1)+1); 2)+2); 1)+2) , където 1) е едно Хпроизв., а 2) е другото.
    алкилиране по Фридел-Крафтс е взаимодействие между ВВ и монохалогенопроизводно на алкан. халогенният атом се свързва с един водород и се отделя хлороводород, а от остаъците се получава по висшо съединение(знам само за бензен със моноХпроизв. на алкан; не съм сигурен дали става с други ВВ).

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си