.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Въпрос за приготвяне на кафе(нескафе)

    Здравейте,
    тъй като в кухнята малко няма място да си сложим кафе машината пък и е малко старичка да питам за нескафе - имам чувството, че нещо бъркам много жестоко и предозирам много. Виждам на бурканчето, че пише 1.5-2 грама за 1 кафе.
    Тук гледам http://www.barmagazin.net/index43.html гледайки лявата колона просто си сипвам 1 такава лъжичка и е ОК така ли?

    мерси

  2. #2
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    То си е до вкус. Ако си го правя в малка кафе чаша ползвам лъжичка за кафе като я пълня с връхче. Ако си го правя в голяма чаша слагам чаена лъжица. Голямата чаша е по-добрия избор защото ако ти е силно може да добавиш вода. Ако ти е слабо винаги може да добавиш още малко кафе.

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от dimitar_ak
    То си е до вкус. Ако си го правя в малка кафе чаша ползвам лъжичка за кафе като я пълня с връхче. Ако си го правя в голяма чаша слагам чаена лъжица. Голямата чаша е по-добрия избор защото ако ти е силно може да добавиш вода. Ако ти е слабо винаги може да добавиш още малко кафе.
    йес ! аз лично слагам 3/4 лъжици с връх
    Money was never a big motivation for me, except as a way to keep score. The real excitement is playing the game!

  4. #4
    всеки различно аз си слагам най малко 2 чаени лъжички а съм стигала и до 4

  5. #5
    Аватара на holsteNbg
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Пловдив
    Мнения
    2
    аз го правя в голяма чаша в микровълновата вода или мляко или 1към1 вода с мляко на 120 сек. и 1 лъжица чаена кафе с 1 лъжица захар, даже малко по-малко ..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си