.
Отговор в тема
Страница 57 от 75 ПървиПърви ... 74753545556575859606167 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 401 до 1 425 от общо 1856
  1. #1401
    Прочетох някои от мненията в темата, но за съжаление нищо плевенско не можах да намеря. Та, да си кажа и аз , мисля да кандидатствам в МГ "Гео Милев" в паралелката с Биология, Химия и ИТ, с английски език. Ако има някой учил там, да пише, плз.

    Just shut up and smile.

  2. #1402
    Езиковите гимназии водят в класацията на най-добрите училища, поръчана от Европейската комисия. Този факт е свързан с приемането на техните зрелостници в университетите в чужбина.
    В световната класация на градовете, предоставящи най-добри условия на живот през 2012 г., сред първите 10, по рейтинг, са 7 града, които се намират в немскоезични държави. Останалите са чак в Австралия, Нова Зеландия и Канада.

  3. #1403
    Мнения за търговска гимназия ст загора??

  4. #1404
    Цитирай Първоначално написано от AsSaSsInNn Виж мнението
    Мен си ме приеха там където исках на първо класиране

    Направих една голяма глупост....не подредих желанията си както трябва . Като първо желание писах 1ЕГ Варна с немски......амаааа аз не съм за там . Исках да уча там, защото знам, че е хубаво училище, а и ми е наблизо (на около 5 мин път). По-късно разбрах, че там много ги мъчат, имат много изисквания и т.н. Ако уча там, ще трябва да уча по цял ден, а това не е по силите ми . Иначе мога да си уча редовно уроците, но не и цял ден като ненормален да стоя с главата в учебника (веднъж опитах...щях да умра ). И така реших, че за мен ще е по-добре да уча в 4ЕГ с испански (писах я като второ желание). За щастие, не ме приеха в 1ЕГ. Приеха ме в 4ЕГ !!!

    Балът ми е 32.126 , можех да искарам и по-висок де
    по БГ на втория модул пак съм се разсеял и съм объркал глаголното време
    по Математика можех да искарам много по-висока оценка, но през цялото време си говорехме с един фр и не ми стигна времето за доста задачи
    какви са ти били оценките?

  5. #1405
    Обективен критерий за сравнение на качеството на обучение в отделните гимназии е резултатът им на държавния зрелостен изпит – матурата, включваща един задължителен изпит – по БЕЛ, другите предмети са избираеми. Доколкото знам, само в 91-ва Немска гимназия се държи и втора матура, на чужд език. Тя не е като получаването на IB диплома.

    Ето линк - http://rezultati.zamaturite.bg/uspeh/index.php
    В София, в класацията на резултатите на матурите по БЕЛ в първите 30 училища има само 8 частни училища, а по математика в първите 30 у-ща има само 5 частни! Тези 5 частни училища са се явили ОБЩО с 16 ученика, което е по-малко дори от „математиците” на 91-ва Немска гимназия! От „Златарски” са се явили на математика само 3 ученика!!! В този смисъл и Американският колеж не прави изключение - със седем явили се ученици на ДЗИ по математика срещу 132 явили се ученици от СМГ.
    Класациите на училищата трябва да се правят и по броя явили се, защото това е най-интересно - колко зрелостници е мотивирало и подготвило съответното у-ще да посмеят да се явят на матурата по даден предмет и да дадат съответния среден успех.
    Тази последна статистика на резултатите на матурите на отделните гимназии и СОУ-та е от 2010г. В София, в първите 40 по резултат на матурите, има само 2 частни СОУ (от 1-ви до 12-ти клас). Те са се явили на БЕЛ общо с 56 ученика, а едното у-ще - на математика – С НИТО ЕДИН УЧЕНИК!
    Изкривявания в сравненията идват оттам, че всеки ученик се явява по този предмет, по който се чувства най-силен, с изключение на БЕЛ, който е задължителен. Затова сравненията между училищата може да се правят по резултата по БЕЛ. В частните гимназии, колкото и да са качествени учителите, изпитват неудобство да проявяват строгост заради платеното обучение, а тази строгост, понякога, се оказва най-важна. Затова, вече 4 години, частните гимназии „издишат” на матурите. Американският колеж, като изключение, потвърждава правилото. Но неговите зрелостници са значително по-малко от тези на Първа немска и Първа английска. Дори в Англия и САЩ вече се говори, че IB-дипломата „не си заслужава парите”.

  6. #1406
    лелее, колко ми липсва 7 клас :Х :Д Цялото т'ва напрежение ще ме приемат ли където искам, дали съм се справила на изпитите..алелей :Д

  7. #1407
    Искам да кандидатствам в Английската или Руската гимназия с английски понеже много ама мнооого ми върви, но се опасявам, че може да не ме приемат защото оценките ми за срока са масово 5-ци, а доколкото знам се иска 6 А и родителите ми искат да отива в езикова. Явно трябва да се стягам и да уча, че този мързел дето съм го хванала не е на добре :д

  8. #1408
    Цитирай Първоначално написано от bubka98 Виж мнението
    Хора имам да пиша-Какви са изпитанията на духа в разказа "Една Българка"...Моля помогнете..
    има го в интеренет....ами какви са изпитанията според теб от 1 до 6 част...??

  9. #1409
    Аз мисля да кандидатствам в Ямбол в Професионална Гимназия по Хранителни Технологии и Туризъм Но не се знае !

  10. #1410
    Аз мисля да кандидатствам в Ямбол в Професионална Гимназия по Хранителни Технологии и Туризъм Но не се знае !

  11. #1411

    Talking

    Еми сигурно на 1во място ще е испанската, на 2ро немската, на трето втора английска

  12. #1412
    Искам да кандидатствам в Търговска гимназия "Княз Симеон Търновски "със специалност Счетоводна дейност.Според вас каква е оценката за влизане в тази гимназия?Който разбира нека ми пише.Благодаря!

  13. #1413
    ще ми помогнете ли ,че се колебая коя гимназия да избера испанска или търговска в град бургас
    Последно редактирано от girl_98 : 03-11-2012 на 15:16

  14. #1414
    Голям фен Аватара на heartlesandfreaky
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Plewen
    Мнения
    826
    МГ "Гео Милев"
    "You fail to recognize that it matters not what someone is born, but what they grow to be."
    Albus Dumbledore.

  15. #1415
    Вие хубаво се колебаете, и ей така си ги избирате училищата,
    ама не знам дали знаете, че не става просто с '' искам '' и то веднага да стане.
    Първо, аз като ви гледам колко сте грамотни, и по български няма да завършите с 6-ца,
    да не говорим за изпита, не е толкова труден, ако си добре подготвен и си знаеш нещата.
    Напънете се една година, после цял живот ще ви е лесно.
    Сядайте си на гъзовете, ей.

    И вместо да търсите по форумите и гугъл готови съчинения, есета,
    преразкази и такива неща, вземете и се научете как се пишат и какво се
    прави, никой не изисква от вас да пишете най - добрите съчинения и каквото
    още изредих там, старайте се, че после ще имате оплаквания, ама ще е късничко вече.
    Последно редактирано от BaffaLsc : 03-11-2012 на 16:45
    The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow

  16. #1416
    Фен Аватара на wezinka
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    Фф МоЯ сфЯт, а СеГа ИзЛезз ;dd
    Мнения
    133
    И аз се колебая на Руската или Английската в Пловдив? Мнения ?

    Усмихвай се на живота, каквото и да ти поднесе!

  17. #1417
    angliiska spored men za6toto tova e nai govoreniq ezik ama ti si re6ava6

  18. #1418
    Здравейте, аз съм от Ямбол и в момента съм 7-ми клас.Много се колебая къде да кандидатствам.Ако някой може да ми препоръча някоя гимназия в Ямбол, където да се учи, защото искам да получа добра подготовка, да пише!

  19. #1419
    хора аз съм на 15 год и съм втора година в електрото ще мога ли да се преместя в търговската и според вас добре ли ще е учили се много? кажете плс

  20. #1420
    Здравейте аз съм от Варна и искам да вляза в езикова гимназия с френски и английски,обаче идва и момента с оценките.Имам масово петици-по български съм за около 5-6, но по математика съм пълна нула.Какво да правя????

  21. #1421

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    Lovech
    Мнения
    56
    Аз ще кандидатствам за ГЧЕ "Екзарх Йосиф I" Ловеч( Гимназия по чужди езици).За второ желание ПМГ( Природоматематическа гмназия), пак в Ловеч. Но по- скоро 1то, падам си повече по езиците. За сега мисля да си остана в моя град. Учителите в ГЧЕ са доста добри според мои познати, е пада голямо учене. Но това е училище с много традиции( Ежегодния фест, пиесите и т.н.). Не знам за мен това е най- доброто училище. ако някой го интересува да погледне, може пък да му хареса.!!!!

  22. #1422
    Аз съм от Бургас и сега съм 7 клас. Колебая се между природоматематическата (с информационни и английски) и търговската (още не съм решила каква паралелка). Моля бургазлийте, който имат някаква информация за бала на гимназиите и доколко се учи в тях. И кажете какво мислите за тях.

  23. #1423

    Unhappy aman ot tva uchilishte!!

    kade da kandidatstvam we hora az sam blizo do kozlodui.Mislq nqkade v Montana ili nzz.
    Dobre sam s biologiqta i iskam da ucha medicina ma nzz kade da ucha heelp

  24. #1424
    Аз мисля да кандидатствам в СОУПНЕ ,,Фридрих Шилер'' в Русе ,ако може да ми кажете някакви отзиви.

  25. #1425
    ni nai malka predstava

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си