.
Отговор в тема
Страница 5 от 75 ПървиПърви 1234567891555 ... ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 1856
  1. #101
    Какъв е бала за СГСАГ ??

  2. #102
    Какъв е бала за СГСАГ ??

  3. #103

    Re: 1eg

    Цитирай Първоначално написано от kamen971
    И аз тази година уча много само математиката мe притеснява,иначе по Бел. сам много добър.Аз се боря за Първа английска Варна(First language school) с немски език .Пожелавам успех на всички ви!! Тази година се очертава лесен изпит !
    Здравей ! Защо мислиш че се очертава лесен изпит , мойта учителка по мат ми каза , че тази година ще е по труден ??

  4. #104
    Голям фен Аватара на kamen971
    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    Varna
    Мнения
    576
    Никой не знае какъв ще е изпита,само можем да предполагаме.Твоята учителка може да си говори ,каквото си поиска,но виж изпита през 2010 какъв и после ми говори.При положение ,че 7-класниците са с 5000 по-малко нямат повод да дадат труден изпит.И това за по-труден изпит ви го казва само да ви нахъсва не за друго,а и сега сме по новият закон с 30 задачи.

  5. #105

    ..

    Ами аз мисля да си остана в моето у-ще, което не е нещо особено, но ще вляза в профилирана паралелка. Защо всички искате толкова да се напъвате? Според мен е 1000 пъти по-добре да завършиш някое не толкова елитно у-ще (сега не говоря за някое съвсем пропаднало, ами просто за съвсем нормално у-ще) с 6, отколкото да завършиш в някое "елитно" с четворка или петица. Все пак после никой не гледа какво средно образование сте завършили. Ако знаете със сигурност после с какво ще се занимавате - да. Примерно ако е нещо с математика - СМГ е перфектно (говоря за София, на другаде не знам). Нищо, чее там на другите предмети много внимание не им обръщат, математиката я знаят перфектно (повечето, навсякъде има по някой тъпак ). Но това при положение, че сте сигурни. Ако сте като мен без някакви специални предпочитания все още е много по-добре да си завършите някое нормално у-ще. Ако толкова държите на език, не се лъжете от "големите" имена. Мога да кажа, че като езикова гимназия немската е най-добра. Моята учителка по Бълг. и литература преподава във френската и наистина е много добра. Следователно - какъв е смисълът да ходя някъде длугаде, като мога и в моето у-ще да натрупам добре знания. ; ))

    За тези, които са зе запътили към АЕГ - пълно е с наркомани там, наистина, ужасно е. Ако искате толкова да имате сертификат, ще е много по-лесно да се запишете на уроци 1-2 пъти седмично и после да си ходите задочно да си вземете диплома (т.е се явявате само на изпити). Някой питаше за балообразуването - купи си справочник за училищата. Аз имам такъв за у-щата в София и наистина е доста полезен : )) А тези, които са се запътили към немската - балът е над 35, а видях доста неграмотно написани постове, така че, не знам на къде отивате.

  6. #106

    ..

    Ами аз мисля да си остана в моето у-ще, което не е нещо особено, но ще вляза в профилирана паралелка. Защо всички искате толкова да се напъвате? Според мен е 1000 пъти по-добре да завършиш някое не толкова елитно у-ще (сега не говоря за някое съвсем пропаднало, ами просто за съвсем нормално у-ще) с 6, отколкото да завършиш в някое "елитно" с четворка или петица. Все пак после никой не гледа какво средно образование сте завършили. Ако знаете със сигурност после с какво ще се занимавате - да. Примерно ако е нещо с математика - СМГ е перфектно (говоря за София, на другаде не знам). Нищо, чее там на другите предмети много внимание не им обръщат, математиката я знаят перфектно (повечето, навсякъде има по някой тъпак ). Но това при положение, че сте сигурни. Ако сте като мен без някакви специални предпочитания все още е много по-добре да си завършите някое нормално у-ще. Ако толкова държите на език, не се лъжете от "големите" имена. Мога да кажа, че като езикова гимназия немската е най-добра. Моята учителка по Бълг. и литература преподава във френската и наистина е много добра. Следователно - какъв е смисълът да ходя някъде длугаде, като мога и в моето у-ще да натрупам добре знания. ; ))

    За тези, които са зе запътили към АЕГ - пълно е с наркомани там, наистина, ужасно е. Ако искате толкова да имате сертификат, ще е много по-лесно да се запишете на уроци 1-2 пъти седмично и после да си ходите задочно да си вземете диплома (т.е се явявате само на изпити). Някой питаше за балообразуването - купи си справочник за училищата. Аз имам такъв за у-щата в София и наистина е доста полезен : )) А тези, които са се запътили към немската - балът е над 35, а видях доста неграмотно написани постове, така че, не знам на къде отивате.

  7. #107
    Аз съм твъдо за математическа гимназия. В София най-добрите са СМГ и НПМГ. Склонна съм на 2НЕГ. Чесно казано се чудя за НПМГ паралелката ми математика и информатика ли да е или Химия и Биология...

  8. #108
    Някакви отзиви за Златарски от първа ръка??

  9. #109
    Супер фен Аватара на polssa
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    съмуеър ин йор фъкин хед :)
    Мнения
    1 162
    Цитирай Първоначално написано от Mecheto506
    Аз също съм седми клас и мн се чудя м/у НЕГ и АЕГ.. Всъщност ходя на курсове, при които правим пробни изпити, ама точно както ще са в действит. .. и там ти казват резултатите.. на мен най-високия ми досега беше 5,64 по БЕЛ и 4.82 по МАТ ( вече сиг. се досетихте къде ми е слабото място ).. Наистина се притеснявам за изпита.. ако дадат лесни задачи, това ще направи висока конкуренция, а ако дадат трудни задачи пак ще е трудна конкуренцията, ако се справяш зле.. Изобщо.. балът ми излиза (ако имам 6-ци за годината и оценките по-горе) . .. около 32,92.. което е доста несигурно като резултат.. МНого се притеснявам, но се успокоявам като си помисля, че остава около 1 месец, освен това ако вляза в елитно училище ще получа лаптоп!!!
    >
    Трябва да си подобриш бала за Немската-минималният миналата година там е бил 34.572 !
    Аз взех малко да се поуспокоявам, защото балът ми излиза 34.9 о последните пробни изпити и може и да вляза в 1НЕГ !
    I'm great in bed.
    I CAN SLEEP FOR DAYS.

    -I love you.
    -Cool. I love food.

  10. #110

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Sofia
    Мнения
    18
    asky написа:
    Аз мисля в гимназията по туризъм-софия. Някой знае ли колко е бала тази година??


    Туризъм-София това Софийска професионална гимназия по туризъм ли е?

    Имам "Наръчник за родители и седмокласници от цялата страна" и там пише баловете за всички гимназии и паралелки и в София и още места. За тази Софийска ПГ по туризъм има три специалности - минималните балове са от 29.714 до 27.608. Не знам как се образува обаче бала - пише балообразуващи предмети - химия и география. Как си с химията?

    Мерси, ми с химията горе-долу. И да говорех за Софийската гимназия по туризъм.

  11. #111
    Супер фен Аватара на Runaway11
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    1 087
    Тука няма Пловдивчани ХД Иначе смятам да кандидатствам в ЕГ "Пловдив" с немски или в ЕГ "Иван Вазов" пак с немски. Мислила съм и в МГ-то с дизайн обаче се отказах щото математиката куца..ХД.

  12. #112
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Хеей! Кога са ви изпитите? Помня миналата година как бях изпаднала в някакъв ужас покрай кандидатстването, мненията ми оттогава са някъде из форума. Пожелавам ви на ВСИЧКИ да влезете там, където най-много желаете и да попаднете в хубави класове и на добри учители! И най-вече живот и здраве, това е най-важното, другото се постига.

  13. #113
    Голям фен Аватара на kamen971
    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    Varna
    Мнения
    576
    Вече не знам ,но знам само ,че ако човек си учи от 15 септември до 27 и 30 май много и + това ходи на уроци ,ще си направи изпита,и с каквато сложност да бъде той.

  14. #114
    Супер фен Аватара на Runaway11
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    1 087
    За мен няма значение какъв ще е изпита. Ако е лесен повече хора ще са с високи оценки и баловете ще се вдигнат. Ако е труден пак ще си с по-малък бал, но пък другите може да са по-зл или обратното. Всичко е до човека. И още нещо...не бъдете толкова сигурни в себе си. Може да останете разочаровани...

  15. #115
    Ейййй... бъдещи зайчета!! Охх като ви чета коментарите така се радвам, че минах вече през всичко това и съм там където исках(фег плд) ... Пожелавам на всички да си направите изпита без проблеми и догодина да ядете моркови там където сте искали!

  16. #116
    Супер фен Аватара на polssa
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    съмуеър ин йор фъкин хед :)
    Мнения
    1 162
    Има ли значение какъв ще е изпитът ? Хайде да не гадаем, а просто да се стегнем още 2 седмици и това е !..
    П.С. Благодаря за хубавите пожелания от по-големите ученици !
    I'm great in bed.
    I CAN SLEEP FOR DAYS.

    -I love you.
    -Cool. I love food.

  17. #117
    Аз искам и с Химия в НПМГ и, затова ходих на Олимпиадата по Химия и отидох на областен кръг и там не ми стигнаха 6 точки, за да вляза! След тва ходих на някакво състезание "Талантлив химик" и не ми стига една точка и съм направо бясна! Дано поне на изпита в НПМГ да не се изложа....

  18. #118
    Аз сега съм шести клас и знам че още ми е рано да мисля за тези неща, но много се вълнувам и сега търся биологична паралелка и незнам къде да отида и искам съвет.Ако може някой който е от враца и знае, да ми помогне.

  19. #119
    Остава още много малко до края на годината, а аз все още се колебая за училищата. Искам да попитам какво е мнението ви за първа и втора аег?

  20. #120
    Ето едно хубаво частно училище http://www.bulprogress.com/ !!!

  21. #121

    ...

    Първо желание ще ми е най-вероятно 1 ЕГ Варна с немски, второ 1 ЕГ Варна с английски и трето 5та Йоан Екзарх май беше, с немски ) Надявам се да вляза по първо или второ желание, защото мисля, че там образованието е на най-високото ниво и по-лесно ще науча езика, било то немски или английски. А след гимназията мисля да изляза в чужбина да си взема висшото, а след това и да си остана да си живея там или нещо такова. Причина за това е, че виждам накъде отива държавата и т.н. и мисля, че нещата няма да се развиват в много розов план в бъдещето...
    Това е от мен. ПОЗДРАВИ!

  22. #122
    Супер фен Аватара на Fiction7577
    Регистриран на
    Feb 2011
    Мнения
    1 489
    Цитирай Първоначално написано от Runaway11
    За мен няма значение какъв ще е изпита. Ако е лесен повече хора ще са с високи оценки и баловете ще се вдигнат. Ако е труден пак ще си с по-малък бал, но пък другите може да са по-зл или обратното. Всичко е до човека. И още нещо...не бъдете толкова сигурни в себе си. Може да останете разочаровани...

    За другите не знам, но ако продължаваш да мислиш по този начин, ти ще си разочарованата. Ако човек не вярва и не е сигурен в себе си ще се издъни като първият КИФЛАДЖИЯ! Минала съм през това преди 2 години и знам за какво ти говоря.

  23. #123

    Регистриран на
    May 2011
    Град
    gr.Peshtera
    Мнения
    27
    Привет и от мен Аз съм раздвоена Мисля да се пробвам във МГ.Пазарджик и в ЕГ.Пазарджик.Във МГ.със профил химия-биология-английски.И във ЕГ.с английски.Да видим къде ще ме приемат и дали ще ме приемат някъде разбира се По БЕЛ. съм ОК. но с математиката съм скарана.Някой ако знае какъв ще е балът и за двете училища нека пише.

  24. #124
    Привет от мен...Аз много искам да кандидатствам в НПМГ ,но не съм сигурна за вътрешният изпит....Ако има някой който миналата година е кандидатствал там-да ми разясни малко.В какъв формат е изпита-свободен отговор,работа по един или два урока или е с а)б)в) ???А и какъв е балът за биология и биотехнологии и химия и биология???А и ако някой може да ми предложи други училища с биология...Благодаря предварително

  25. #125
    Аз се гласих първо за ПМГ Биология с английски,после химия и английски,после Електротехникума с Системно програмиране и английски,а сега пак се върнах на ПМГ Биология с английски.Вече не знам,но сигурно ще е ПМГ.Ако някой учи в някое от тези училища да си каже мнението за всяко.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си