.
Отговор в тема
Страница 55 от 75 ПървиПърви ... 54551525354555657585965 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 351 до 1 375 от общо 1856
  1. #1351
    Супер фен Аватара на Tiin
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 662
    Цитирай Първоначално написано от pamutto
    А този БАЛ от какво се определя ?
    За всяка гимназия си е различно. За езиковите е (оценка по МАТ. изпит+ оценка по БЕЛ изпит).2 + годишна по МАТ+ годишна по БЕЛ. и ти се получава бала.

  2. #1352
    Здравейте, аз ще кандидатствам в НТБГ ..но ако там не ме приемат..си мислех за 134-то СОУ Димчо Дебелянков..Има ли някакви коментари за това училище?!

  3. #1353
    Някакви мнения за 23 СОУ - "Фредерик Жолио-Кюри" ? Мерси предварително
    Life isn't about waiting for the storm to pass...! It's about dancing in the rain! <3

  4. #1354

  5. #1355

    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Къдет' ми падне
    Мнения
    67
    само ви съветвам в никакъв случай като наближи да си пишете листите с желанията да пи6ете някви смотани училища първо , те се пишат по нататъка за да имате някакъв шанс да влезете ев по добра (само ако искате разбира се) ина4е мн добри отзиви за СОУ-та след 7 клас ( с изключение на някои които са се доказали) няма защото те самите не са толкова добри. Мойто бившо училище едва събра хора за 1 паралелка а до 7 клас е най доброто от няколко квартала тъй чеее УМНАТАА

  6. #1356
    Mнения относно 164 гпие и НТБГ.Обмислям кое от 2те да пиша по-напред,
    A woman`s heart is a deep ocean of secrets ...

  7. #1357
    Цитирай Първоначално написано от blackdiamondd98
    Охх , това е доста актуална тема поне за мене .. В момента съм пред дилемата ЕГ "Пловдив " или ЕГ"Иван Вазов " .. И двете училища са едни от най-елитните в Пловдив и във всеки от случаите ще съм с немски език - не защото бала е по-нисък или нещо от сорта , а защото в днешно време няма как да не научиш английския език дори и като 2ри допълнителен , той е навсякъде около нас Първоначално бях решила твърдо ЕГ"ПЛОВДИВ",но тъй като съм не съм от Пловдив и ще ми се налага да пътувам ,а там както знаем са 2 смени ще е трудно .. Пък и разбира се ,че само трудните неща си заслужават , но защо да се мъча толкова като до нея е една НЕ ПО-МАЛКО елитна гимназия като ЕГ"ИВАН ВАЗОВ " , където накрая излизаш с 3 езика (ако не 3 , 2та са ти в кърпа вързани ) и е само 1 смяна.. Пък да не си кривим душата всеки знае преимуществата на 1вата смяна ! Няма какво да се залъгваме Но не знам все още се чудя , ще видим
    Препоръчвам ти ЕГ "ИВАН ВАЗОВ". Там нивото на преподаване е много по-добро, имам приятели там и са изключително доволни. В ЕГ "ПЛОВДИВ" влизат с най-високи балове, но не научават езика като хората. Една моя позната е там с първи АЕ и втори НЕ- налага й се да ходи на уроци и по АЕ,и по НЕ, тъй като нивото на преподаване не е добро, докато в ЕГ "ИВАН ВАЗОВ" ти гарантирам, че ако си постоянна ще научиш перфектно трите езика. Не го знам от личен опит, но виждам знанията на приятелите ми, а и като цяло се ослушвам за мнението на пловдивчаните спрямо елитните им училища.

  8. #1358
    Цитирай Първоначално написано от FuckingFreak
    Понеже не съм от София, но много ми се иска да уча там, някой ще ме запознае ли кои училища, в които се изучават езици или нещо с математика, или химия, са с по-нова материална база? Без значение от бала, с който се влиза
    Ами за езици има много училища, най-елитните са: 91 НЕГ, 9 ФЕГ, 1 АЕГ, 2 АЕГ, 164 ГПИЕ и други...може и НГДЕК ( аз лично съм там и съм много доволна от обучението, но освен съвременни се учат и 3 мъртви езика, както и засилено обучение по БЕЛ и История)

    С математика- НПМГ и СМГ ( доколкото съм чувала СМГ е на по-добро ниво от НПМГ)

    А за училищата в областта на химията не съм запозната.

  9. #1359
    Цитирай Първоначално написано от RainbowLady
    Цитирай Първоначално написано от FuckingFreak
    Понеже не съм от София, но много ми се иска да уча там, някой ще ме запознае ли кои училища, в които се изучават езици или нещо с математика, или химия, са с по-нова материална база? Без значение от бала, с който се влиза
    Ами за езици има много училища, най-елитните са: 91 НЕГ, 9 ФЕГ, 1 АЕГ, 2 АЕГ, 164 ГПИЕ и други...може и НГДЕК ( аз лично съм там и съм много доволна от обучението, но освен съвременни се учат и 3 мъртви езика, както и засилено обучение по БЕЛ и История)

    С математика- НПМГ и СМГ ( доколкото съм чувала СМГ е на по-добро ниво от НПМГ)

    А за училищата в областта на химията не съм запозната.

    Аз мисля да кандидатствам в НГДЕК, нещо повечко за това училище ?

  10. #1360
    То всеки четвърти от София иска в 164 ГПИЕ, не знам мен кога ще ме приемат. А пък и не ходя на допълнителни уроци ..

  11. #1361
    Аз искам да питам,ако имате нещо да кажете за 164 ГПИЕ,как се образува БАЛ (видях най- ниския БАЛ искам просто да знам формулата) и има ли някои от провинцията,които учат там...

  12. #1362
    Цитирай Първоначално написано от vladislavcheto
    Аз искам да питам,ако имате нещо да кажете за 164 ГПИЕ,как се образува БАЛ (видях най- ниския БАЛ искам просто да знам формулата) и има ли някои от провинцията,които учат там...
    2.(Оценката от теста по БЕЛ + Оценката от теста по Мат.) + Оценката от дипломата по Бел + оценката от дипломата по Мат.
    A woman`s heart is a deep ocean of secrets ...

  13. #1363
    Повече от фен Аватара на kittyKat
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    384
    Аз имам да кажа само едно минало годишните седмокласници пускаха безброй теми по въпрос с еди какъв си БАЛ къде и къде мога да вляза. Мнозинството имаха бал около 29-30, а се зориха за по-елитни училища т`ва за мене беше просто някаква трагедия. Преди 2 години,когато аз щях да кандидатствам си спомням,че от моето училище повечето имахме БАЛ над 32. Може и да греша,но или някои седмокласници са се взели на много сериозно и си нямат реална представа за нещата, или просто нивото е паднало. Човек се замисля....
    "Andrea, Runway is a fashion magazine, so an interest in fashion is crucial." -The Devil wears Prada

  14. #1364
    Така е.Не може с бал 28-29 да искаш някоя от по-елитните езикови.Едва ли си на нивото на едно момиче,което цяла година е учило и е влязло там с бал 33-34.Малко по-реалистично трябва да се мисли.

    Искам да ви питам за мнения относно немската (за 1ва става въпрос). Не ми казвайте глупости от сорта на ,,Там са само зубъри.'' - не ме интересува.Някой който има приятел/приятелка там да сподели мнение,ако може.
    A woman`s heart is a deep ocean of secrets ...

  15. #1365
    Супер фен Аватара на Fiction7577
    Регистриран на
    Feb 2011
    Мнения
    1 489
    Цитирай Първоначално написано от kittyKat
    Може и да греша,но или някои седмокласници са се взели на много сериозно и си нямат реална представа за нещата, или просто нивото е паднало. Човек се замисля....
    Първото. Със сигурност.

  16. #1366
    Мега фен Аватара на gummybear
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 153
    охх споменииии..
    в тази тема колко много съм писала

    вие как сте?Седми клас ..
    Имате още време до изпитите, спокойно ,но не се отпускайте

    theo <333


  17. #1367
    Голям фен Аватара на justasmile
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    Sofia
    Мнения
    662
    Цитирай Първоначално написано от bebzgirl
    Така е.Не може с бал 28-29 да искаш някоя от по-елитните езикови.Едва ли си на нивото на едно момиче,което цяла година е учило и е влязло там с бал 33-34.Малко по-реалистично трябва да се мисли.

    Искам да ви питам за мнения относно немската (за 1ва става въпрос). Не ми казвайте глупости от сорта на ,,Там са само зубъри.'' - не ме интересува.Някой който има приятел/приятелка там да сподели мнение,ако може.
    Аз съм там, и повярвай ми - НЕ СА САМО ЗУБАРИ.. много хора влизат с връзки... като цяло почти всички сме кифли или банички Учителите са много добре, но немския е много тежък. На ден ни дават около 80 думи (10 пъти на немски+български) и 14 дъъългии упражнения. Ама тея по рисуване дава домашни (които, разбира се - никой не пише). В край на 8 клас се сържи изпит за 2 специални паралелки. Тежко е в НЕГ - 7 клас е нищо, в сравнение със сега (а го казва човек, който е за 5-ца по немски )
    ..Когато погледна в очите ти.. сякаш светът свършва...

  18. #1368
    Аз мисля да кандидатствам в 1-ва Испанска .. какво мислите за нея?

  19. #1369
    Цитирай Първоначално написано от ForbiddenButterfly
    Някакви мнения за 23 СОУ - "Фредерик Жолио-Кюри" ? Мерси предварително
    Аз съм в 23 СОУ и мисля и тук да кандидатствам освен в Испанската и мога да ти кажа, че след 7 клас в паралелките с езици се учат много добре езиците. Още не е сигурно какви паралелки ще има в 23 пред учебната 2012-2013, тези решения ще се вземат през януари. Но няма да сгрешиш ако влезеш в 23

  20. #1370
    Фен Аватара на ralinka17
    Регистриран на
    Nov 2011
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    131
    Здравейте , чудя се къде да кандидатствам в ЕГ Пловдив или ЕГ Иван Вазов с английски първи , където и да е . Вие какво мислите , какво ще ме посъветвате ?

  21. #1371
    Цитирай Първоначално написано от ralinka17 Виж мнението
    Здравейте , чудя се къде да кандидатствам в ЕГ Пловдив или ЕГ Иван Вазов с английски първи , където и да е . Вие какво мислите , какво ще ме посъветвате ?
    Според мен ЕГ ПловдиB (angliiskata) като цяло е по-добро.Нямам нищо против ЕГ Иван Вазов (pycKATA), но имам познати и в 2те училища.Момичето в ЕГ Иван Вазов не разбира някои от нещата а е вече за 3та година там.Въпреки че се учат повече езици явно не всичко им обясняват и направо им дават тестове.А момичето което е в ЕГ ПЛОВДИВ е много доволно, няма никакви проблеми.Поне това са ми казвали.
    И аз си мислех че ЕГ Иван Вазов е по-добре защото учиш още един език, но какъв е смисълът да го учиш щом направо ще ти дават тестове и нищо няма да разбереш.
    Аз мисля да се пробвам тази година да вляза в ЕГ ПЛОВДИВ не съм решила с какъв език може би английски.
    Това е мое мнение.
    Последно редактирано от STAMINA : 12-28-2011 на 07:26

  22. #1372
    Здравейте, който е от Бургас да ме посъветва в тоха ли е по-добре или в някоя езикова ? .. Благодаря ви

  23. #1373
    Здравейте, който е от Бургас да ме посъветва в тоха ли е по-добре или в някоя езикова ? .. Благодаря ви но все пак зависи от бала..

  24. #1374
    Повече от фен Аватара на dem0to
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Internet
    Мнения
    471
    Здравейте хора.Тази година ще кандидатствам след 7-ми клас.Бих желал да ме посъветвате къде да отива засега съм си харесал две училища много ще се радвам ако ми кажете мнението си.

    1. 23 СОУ - "Фредерик Жолио-Кюри"
    2. 130 СОУ"Стефан Караджа"

    И в двете училища искам да отита с паралелка за “Технологичен”-предприемачество и бизнес с АНГЛИЙСКИ език

    Always remember that you are special and there's always somebody who likes you

  25. #1375
    Някой може ли да даде малко повече информация за Испанската. Влизах в сайта, но друго си е някой, който знае от опит да каже. Мерси предварително

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си