.
Отговор в тема
Страница 56 от 75 ПървиПърви ... 64652535455565758596066 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 376 до 1 400 от общо 1856
  1. #1376
    не съм от Бургас, но по принцип езикова гимназия е по-добре, защото отваря повече възможности за бъдещето ти

  2. #1377
    НЕ ЗНАМ КЪДЕ ДА КАНДИДАТСТВАМ...УЧА МНОГО И СЪМ ОТ СТАРА ЗАГОРА...ПОМОГНЕТЕ МИ ................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #1378
    Аз съм от Сливен, мисля да кандидатствам в езиковата с немски. По едно време си мислех дали да не се запиша в друг град, защото сестра ми е в езиковата и изобщо не е доволна, а искам да уча немски. Проблемът е, че първо, ако се запиша в друг град, мама ще трябва да дойде с мен и татко ще остане тук, което... Освен това тук ходя на пиано, на китара и на рисуване. Ако се преместя ще трябва да забравя за пианото, а свиря вече 7 години и не знам дали ще успея да го понеса. От друга страна пък, след гимназията искам да отида в чужбина, а ако не съм с добро образование, колкото и да съм умна и колкото и да ми се отдават нещата... Не че няма начин, де, ама е много по-трудно. Сестра ми също ще заминава, ще видим тя как ще се справи. А другото е, че винаги ме е привличала промяната и възможността за ново начало. В по-голям град има по-голяма възможност да срещна хора с моите интереси... Но наистина, най-големият ми проблем е пианото, все пак искам да се занимавам с музика...
    Бледа кукла си ти,
    която студено ме гледа с очи.

  4. #1379
    Супер фен Аватара на Runaway11
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    1 087

    Talking

    Относно дилемата - ЕГ "Пловдив" и ЕГ "Иван Вазов

    1. Мога да кажа, че и двете са много добро ниво. Аз уча в английската с немски и е бая зор първата година, но мога да ви гарантирам, че в руската моите приятели с немски там доста от нещата не ги знаят толкова добре. Също така английската взима едни от най-добрите учители. В обучението при руската едно е по-добро от нашето и това е че ако влезете ще имате учителка по езика, която не знае български а само дадения език. Което си е един доста голям плюс, но като цяло гимназиите са си сравнявани доста пъти на матури например и винаги английската води.

    2. За смените съм съгласна. Но подочух, че руската ще прибавят още една паралелка, заради която евентуално могат да се въведат смените.

    ПП Аз също бях пред тази дилема, но нито за миг не съжалих, че избрах английската. Мога само да ви кажа, че която и да изберете ще сте много доволни! Успех на изпитите!

  5. #1380
    Повече от фен Аватара на bbadass
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    323
    Цитирай Първоначално написано от mariqanastasova Виж мнението
    НЕ ЗНАМ КЪДЕ ДА КАНДИДАТСТВАМ...УЧА МНОГО И СЪМ ОТ СТАРА ЗАГОРА...ПОМОГНЕТЕ МИ ................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    В Езиковата

  6. #1381
    Здравейте аз също ще кандидатствам тази година , но не съм се спряла на конкретни училища . Може ли някой да ми каже нещо повече за ПГИ "Д-р Иван Богоров " Варна .

  7. #1382
    Цитирай Първоначално написано от krisssi Виж мнението
    Аз мисля да кандидатствам в НГДЕК, нещо повечко за това училище ?
    Разпитай някъде, приятелят ми учи там и доколкото разбрах вече изпита по история не е устен, а писмен..
    Не съм сигурна.
    The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow

  8. #1383
    Най-добрите български гимназии
    Рейтингът на гимназиите бе възложен от Европейската комисия на фондация „БГ шанс", която оцени

    320 български гимназии по 24 критерии.
    Те са базирани на аналогични американски изследвания с дълги традиции. В тях се отчита качеството на обучение по обективни и съизмерими константи – признаване на дипломите в университетите в чужбина, стойност на минималния приемен бал за учениците, наличие и наситеност с преподаватели от чужбина, резултати на общите държавни матури, реализация на зрелостниците, подготвеност и квалификация на преподавателите, изключителност на самото училище, наплив на кандидати, ниво на езиково обучение, материална база, спортни съоръжения, традиции на обучение и възпитание, редовна практика в чужбина, компютъризация, достъп до интернет и др.
    Проучването обхваща всички областни центрове. В него са включени и някои гимназии от по-малки градове и села, за които чрез анкета имаше предварителна информация. Като контролно изследване са анкетирани ученици и родители, които също оценяват нивото на преподаване. При установени разминавания между рейтинга и оценката на родителите и учениците анкетата е повторена заедно с допълнителни въпроси, за да се елиминира вероятна заблуда, каза доц. Валентин Веселинов от фондация „БГ шанс", която ръководеше изследването.
    Публикуваното класиране е от крайната тестова обработка. Основният извод е, че рязко се е увеличила разликата между т.нар. елитни и останалите гимназии. Почти във всеки град има едно или две училища, които постигат 2 или 3 пъти по-висок резултат от останалите.
    Двете водещи с огромна разлика училища - 91-ва Немска ЕГ „Проф. Константин Гълъбов" и НУКК с Италиански лицей в София надхвърлят 7-8 пъти стойностите, които се получават в обичайните градски училища.
    Тъй като оценката се получава с натрупване и няма горна граница, за ориентир може да послужи фактът, че гимназия, която постига над 300 точки рейтинг, със сигурност се определя като отлична. Оптимистичната новина е, че в почти всеки областен град има поне по едно такова училище.
    Над 450 точки имат т. нар. национални училища, както и някои математически и езикови гимназии в по-големите градове. Този резултат гарантира почти 100% добро университетско образование.
    Причината е, че тези гимназии са си извоювали международен авторитет и техните възпитаници лесно биват приемани в най-престижните места у нас и по света.
    Има критерии, по които изостават дори и най-добре оценените български училища - наличие на плувен басейн и наситеност с компютри.
    По тези условия някои училища не дават достатъчно качествена услуга, както би трябвало да се очаква. Ако 91-ва Немска ЕГ „Проф. Константин Гълъбов" разполагаше с басейн и по-добри възможности за спортуване, щеше да получи още по-висок рейтинг, заяви доц. Валентин Веселинов. Тя е уникална спрямо всички други гимназии с наличието на голям брой преподаватели от чужбина. 91-ва НЕГ е с класа над всички останали национални гимназии – възможностите за реализация, които дава, са най-високи и признаването на дипломите й и изграденият й авторитет в чужбина са основно предимство при кандидатстване във ВУЗ на интернационално ниво. От друга страна, НУКК с Италиански лицей в Горна баня е с много висок рейтинг, защото притежава най-добрата материална и спортна база от всички тествани гимназии.

    В изследването не са включени частни и чужди средни училища, защото достъпът до тях не е всеобщ и равнопоставен и оценяването им няма да бъде съизмеримо с останалите.

    Национален рейтинг на средните училища в България

    1. 91 гимназия с преподаване на немски език „Проф. Константин Гълъбов” – 708т. Езикова, София
    2. НУКК с Италиански лицей – Горна баня – 691т. Езикова, София
    3. НПМГ – 564т. Природоматематическа, София
    4. Гимназия за преподаване на чужди езици „Ромен Ролан” – 552т. Езикова, Стара Загора
    5. СМГ „Паисий Хилендарски” – 545т. Математическа, София
    6. Първа езикова гимназия – 500т. Езикова, Варна
    7. Първа английска гимназия – 488т. Езикова, София
    8. НГДЕК – 485т. Класическа, София
    9. 164 ЕГ „Мигел де Сервантес” – 483т. Езикова, София
    10. Образцова математическа гимназия – 456т. Математическа, Пловдив
    11. 9 ЕГ „Алфонс дьо Ламартин” – 456т. Езикова, София
    12. 4 ЕГ – 444т. Езикова, Варна
    13. 18 СОУ „Уилям Гладстоун” – 438т. Езикова, София
    14. 133 СОУ – 413т. СОУ, София
    15. ГПЧЕ „Петър Берон” – 411т. Езикова, Монтана
    16. Езикова гимназия – Пловдив – 408т. Езикова, Пловдив
    17. 73 СОУ „Владислав Граматик” – 402т. Езикова, София
    18. МГ „Баба Тонка” – 397т. Математическа, Русе
    19. ГЧЕ „Екзарх Йосиф I” – 397т. Езикова, Ловеч
    20. ПМГ „Добри Чинтулов” – 396т. Природоматематическа, Сливен
    21. 33 ЕГ „Света София” – 393т. Езикова, София
    22. 5 ЕГ – 378т. Езикова, Варна
    23. ГЧЕ „Г. С. Раковски” – 375т. Езикова, Бургас
    24. ГПЧЕ „Проф.д-р Асен Златаров” – 373т. Езикова, Хасково
    25. ЕГ „Д-р Петър Берон” – 373т. Езикова, Кюстендил
    26. ЕГ „Гео Милев” – 370т. Езикова, Добрич
    27. ЕГ „Симеон Радев” – 367т. Езикова, Перник
    28. Втора английска гимназия – 344т. Езикова, София
    29. ГПЧЕ „ Захари Стоянов” – 344т. Езикова, Сливен
    30. 8 СОУПЧЕ „А. Пушкин” – 341т. Езикова, Варна


    Американският колеж, Немската гимназия и 73-то СОУ („Втора немска”) са с най - високи резултати в София
    от първите матури

    Най-висок среден успех от първите задължителни зрелостни изпити са постигнали Американският колеж, 91-ва Немска гимназия и 73-то СОУ.
    На първата задължителна матура дванайсетокласниците в София са се представили по-добре в сравнение със своите връстници в страната.
    В София с най-нисък резултат са две професионални гимназии – по строителна техника и по строителство и енергетика, съобщи Евелина Цанева, председател на Регионалната комисия за провеждане на матурите.
    На матурата по български език и литература се явиха 12789 ученици в София. С най-висок резултат е Американският колеж- 5,80, 73-то СОУ "Вл. Граматик"- 5,78 и 91-ва Немска езикова гимназия - 5,66. Сред най-добре представилите се гимназии на матурата по български в София следва училището по изкуства в Горна баня, известно като НУКК с Италиански лицей – 5,65. Зрелостниците от Испанската гимназия са изкарали 5,62, от Френската - 5,61, от 7-мо СОУ – 5,60, НГДЕК - 5,59. Същият е резултатът и на Втора английска гимназия. В челната десетка се нарежда и 35-то СОУ "Добри Войников" - с 5,57. Най-слаб резулат по български език - 2,89 - са показали учениците от професионалната гимназия по строителна техника.
    По математика 13 са столични училища със среден успех под 3. Софийската математическа гимназия е изкарала 5,79 на тази матура, на която са се явили 134 ученика от училището. Следващите най-добри математици са от Американския колеж – 5,65 и от 91-ва Немска езикова гимназия - 5,63. След тях е Първа английска – 5,59, 73-то СОУ - 5,58, а 9-а Френска гимназия със средна оценка 5,50 е изпреварила с една стотна Националната природо-математическа гимназия.
    По история най-добре са се представили частните гимназии "Св. Кирил и Методий", "Ерих Кестнер" и "Ровел".
    По философия най-високата оценка е 5,88 на абитуриент от 91-ва немска гимназия. Най-ниските оценки по философия са в професионална гимназия "Карл фон Линде" - 2,96 и в 5-то ВДОУ "Пеньо Пенев"- 2,66.
    Три пълни шестици има по физика и асторонимия - изкарали са ги ученици от частната гимназия в Банкя, в 12-то СОУ и в Американския колеж. Най-добре по този предмет са се представили зрелостниците от Националната природо-математическа гимназия - средният успех е 5,90.
    По биология най-висок среден успех са показали абитуриентите от 9-та френска гимназия – 5,93. Следват връстниците им от 7-мо СОУ с 5,91 и от 39-то СОУ "П. Динеков" с 5,88.
    Любопитни са и резултатите по английски език - матурата по предмет по избор, най - много предпочетена от зрелостниците в София. Средният успех за града е 5,12. Най-висок резултат има Американският колеж – 5,85, плътно следван Софийската математическа гимназия - 5,81 и Испанската гимназия - 5,73. Италианският лицей и Първа английска имат еднакъв резултат - 5,70.
    По руски език 133 СОУ "Пушкин" е с 5,73, а другото руско училище - 32-ро СОУ - е с 5,64.
    Последно редактирано от irenhristo : 02-02-2012 на 03:32

  9. #1384
    Брей,моето е на 21 място,очаквах изобщо да го няма в списъка.
    The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow

  10. #1385

    Wink

    И аз мисля да влизам в първа обаче с английски даскалото е много елитно, а и е близо до нас :P

  11. #1386
    Аз ще кандидатствам в 73 СОУ "Вл. Граматик" - Втора немска в гр. София, аз и сега уча там

  12. #1387
    Тази класация на гимназиите е изготвена 1 година преди първите задължителни матури. В нея има две гимназии, които са подценени – Втора немска (73-то СОУ) и Втора английска в София. Освен това, Втора английска се премести на „по-хубаво място”.
    90% от учениците на 73-то СОУ не са влезли в 91-ва НЕГ, защото не им е стигнал приемният бал за първо желание, но на матурите тези две гимназии се представят еднакво добре. Обаче 91-ва НЕГ разбива 73-то СОУ на олимпиадите по немски език. Един от 24-те критерии, по които е съставен националният рейтинг, оценява представянето на гимназиите на различните олимпиади.

  13. #1388
    Здравейте! тази година ще кандидатствам и мисля да пиша 133 а.с. пушкин. Какво смятате за него и мислите ли, че е добро училище?

  14. #1389
    Цитирай Първоначално написано от NIKE121 Виж мнението
    Здравейте! тази година ще кандидатствам и мисля да пиша 133 а.с. пушкин. Какво смятате за него и мислите ли, че е добро училище?
    В никакъв случай недей да пишеш само едно училище, ако не те приемат, какво правиш ?
    Поне 5-6 пиши. Иначе съм чувала, че училището е доста добро, както и учителите.
    Но под добър учител аз разбирам строг учител, който дава домашни, преподава си прекрасно уроците, етц.
    The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow

  15. #1390
    Фен Аватара на BlizeR
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Sofia
    Мнения
    114
    Аз мисля в НГДЕК

  16. #1391
    Хора имам да пиша-Какви са изпитанията на духа в разказа "Една Българка"...Моля помогнете..

  17. #1392
    Здравейте и аз имам проблем ..чудя се къде да вляза чувала съм добри отзиви за 2аег и испанската моля мнения най-вече от хора учещи там какви са учителите базите , и всичко там мерси предварително

  18. #1393
    Аз имам един въпрос . Когато направим външното оценяване след това ще държим ли друг изпит в училището , което искаме или направо влизаме с оценката от външното ?

  19. #1394
    Ако има някой, който е от СГСАГ ( Софийска гимназия по строителство,архитектура и геодезия) ( Строителния техникум ) да ми пише, защото искам да разбера повече за училището. Благодаря Ви предварително!
    МОМЧЕ

  20. #1395
    Фен Аватара на eilhar
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    The dark side of the moon, in the eye of the storm.
    Мнения
    238
    Цитирай Първоначално написано от kamen971 Виж мнението
    Аз лично не съм чувал за ,,Туризма в София,, но мисля че най-добрите училища в София са Испанската,СМГ и немската
    Абсолютно си в грешка :д от Испанската, НГДЕК и СМГ излизат нормални хора. Другите.. пропадаш просто.
    Last.fm

    ~ Seek the roses along the way, just beware of the thorns
    ~ Si vis pacem, para bellum

    dontcare ^^

  21. #1396
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Цитирай Първоначално написано от eilhar Виж мнението
    Абсолютно си в грешка :д от Испанската, НГДЕК и СМГ излизат нормални хора. Другите.. пропадаш просто.

    Айде пак обобщения. А какви излизат от 1 АЕГ, от 2 АЕГ, от 91 НЕГ, от 73 СОУ, пропадняци някакви ли? Аре стига бе ! Пропаднали има навсякъде.Нормални хора също, такива си излизат и от по-обикновени училища. Всичко си зависи най-вече от човека.

  22. #1397
    Фен Аватара на eilhar
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    The dark side of the moon, in the eye of the storm.
    Мнения
    238
    Цитирай Първоначално написано от BaffaLsc Виж мнението
    Разпитай някъде, приятелят ми учи там и доколкото разбрах вече изпита по история не е устен, а писмен..
    Не съм сигурна.
    Изпитът вече е писмен, нещо като олимпиада. Пиши на лс да ти разкажа, аз уча там :д
    Last.fm

    ~ Seek the roses along the way, just beware of the thorns
    ~ Si vis pacem, para bellum

    dontcare ^^

  23. #1398
    Фен Аватара на eilhar
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    The dark side of the moon, in the eye of the storm.
    Мнения
    238
    Цитирай Първоначално написано от irrationalDecision Виж мнението
    Айде пак обобщения. А какви излизат от 1 АЕГ, от 2 АЕГ, от 91 НЕГ, от 73 СОУ, пропадняци някакви ли? Аре стига бе ! Пропаднали има навсякъде.Нормални хора също, такива си излизат и от по-обикновени училища. Всичко си зависи най-вече от човека.
    Мдаа, от човека и от компанията
    Last.fm

    ~ Seek the roses along the way, just beware of the thorns
    ~ Si vis pacem, para bellum

    dontcare ^^

  24. #1399
    Фен Аватара на eilhar
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    The dark side of the moon, in the eye of the storm.
    Мнения
    238
    Цитирай Първоначално написано от BlizeR Виж мнението
    Аз мисля в НГДЕК
    Аз съм там сега, пиши на лс ако имаш въпроси :д
    Last.fm

    ~ Seek the roses along the way, just beware of the thorns
    ~ Si vis pacem, para bellum

    dontcare ^^

  25. #1400
    Повече от фен Аватара на bwef
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    311
    Аз съм от Мездра и ще кандидатствам по първо желание в ПМГ Враца ( Мат-АЕ ), в града ми има едно единствено училище в което в много краен случай мога да остана, но предпочитам във Враца.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си