.
Отговор в тема
Страница 59 от 75 ПървиПърви ... 94955565758596061626369 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 451 до 1 475 от общо 1856
  1. #1451
    Цитирай Първоначално написано от whitexswan Виж мнението
    Здравейте. Аз също се колебая къде да кандидатствам (Варна). Взела съм си твърдо решение, че искам да изучавам немски език. Смятам, че оценките ми са на ниво и бих могла да изкарам нужния бал. Проблемът е в това, че не мога да реша между 1 ЕГ и 5 ЕГ. И за двете училища получавам положителни отзиви, но и много отрицателни за 1 ЕГ. Доста ученици, познати на ученици и родители на ученици казват, че преподавателите им не били на ниво, не била същата гимназия, която е била преди. Самото преподаване по немски не било на ниво. Аз лично не знам на кое да вярвам. Още един е проблемът и с транспорта - мога единствено да хващам автобусите 121, 409 и 409А. Не ми е голям проблем да вървя от акациите до 5 ЕГ всеки ден, ако ме приемат, но не знам дали ще се чувствам така да го върша почти всеки ден в продължение на 5 години. А за 1 ЕГ със 121 трябва да мина под един подлез и готово. Ала разписанието на този автобус е доста разредено. Ако изтърва автобуса, ще се наложи да чакам доста време и да бездействам. Самата сграда на 1-ва много ми допада. Чрез сайта на 5-та нищо не мога да разбера и да се ориентирам. Нито снимка мога да видя, нито нищо. Моля ви, който каквото знае, нека го сподели. Благодаря предварително
    Само ще ти кажа, че е по-добре в 1ва ЕГ защото се води езикова гимназия и дипломата ти и обучението ти ще са много по-добри

  2. #1452
    Цитирай Първоначално написано от gabrielichka Виж мнението
    Аз смятам да кандидатствам в МГ Варна с информационни технологии, ВТГ с информационни технологии и 1ва и 4та ЕГ и в 5та
    С какъв език в 1ва, 4та и 5та ?

  3. #1453
    Цитирай Първоначално написано от kamen971 Виж мнението
    Аз лично не съм чувал за ,,Туризма в София,, но мисля че най-добрите училища в София са Испанската,СМГ и немската
    Ами някоя която не е езикова в софия знаеш ли ??? И ако някои може да ми каже нещо за Джон Атанасов ?
    Последно редактирано от Bebee13 : 05-01-2012 на 14:08

  4. #1454
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    Здравейте ,
    искам да ви попитам нещо относно кандидатстването . Въпроса ми е как да разбера в кои у-ща език се учи от 0-та ? Само в елитните езикови ли ? Тоест ,примерно , ако първи език е англ. ,а втори .. японски , японският отначалото ли се учи ,или от там , от където би трябвало да сте стигнали до края на 7-ми клас - да го продължите . ?

    ! Bebee13 ! - кое те интересува ? Бала , паралелките , или като цяло как е - учители , обучение , база ?

  5. #1455
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от Xriis.. Виж мнението
    Здравейте ,
    искам да ви попитам нещо относно кандидатстването . Въпроса ми е как да разбера в кои у-ща език се учи от 0-та ? Само в елитните езикови ли ? Тоест ,примерно , ако първи език е англ. ,а втори .. японски , японският отначалото ли се учи ,или от там , от където би трябвало да сте стигнали до края на 7-ми клас - да го продължите . ?

    ! Bebee13 ! - кое те интересува ? Бала , паралелките , или като цяло как е - учители , обучение , база ?
    За вторият език - започва се отначало, а ако имате много желаещи - възможно е да ви разделят на групи, чрез тест.
    Но едната винаги ще е начинаеща.
    Нулева година има и в математическите гимназии, питаш в самото училище //или гледаш на уебсайта.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  6. #1456
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от Bebee13 Виж мнението
    Ами някоя която не е езикова в софия знаеш ли ??? И ако някои може да ми каже нещо за Джон Атанасов ?
    Джон Атанасов има хубави профили, но нивото на учениците е доста ниско, и е възможно и твоето да падне.
    За гимназия от този тип - ТУЕС, има допълнителен изпит по математика (по мое време държах и физика, и математика).

    НПМГ - има математика, химия, физика, география, биология, каквото ти сърце иска, но пак има допълнителни изпити.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  7. #1457
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от MoulinRouge Виж мнението
    Аз пък мноого искам в 9 ФЕГ (София) Или 31 СУЧЕМ , защото и то е с езици .. Дано ми стигне бала обаче за френската Някои мнения ?
    Във френската бала не е висок, мен ме приеха там , на времето, с около 33.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  8. #1458
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    Във френската бала не е висок, мен ме приеха там , на времето, с около 33.
    ааа ! Така лии ! Кой клас си ? Как намираш френската ?

  9. #1459
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    NomNomNom - Благодаря ти за отговора
    ____________________________________________

    Имам и още 1 въпрос ..
    Купих си книжка с тестове по Мат. и БЕЛ ... Реших единия примерен тест , но не знам как да си сметна точките . Т.е. има дадена скала само за 1-ви тест , а аз реших 4-ти - дадени са отговори , решения , но не и по колко точки дава дадена задача ..
    Та питането ми е дали някой знае сайт със примерни тестове за 2012 година .. Търсих в сайта на МОМН и в Гугъл , но безуспешно - има тестове и отговори от минали години - 2011 , 2010 , 2008 , но не и за 2012 .. И вобще излизат ли примерни тестове за тази година (2012) в някой сайт , или ги има само в книжките , които се закупуват ? ;дд

  10. #1460
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Цитирай Първоначално написано от Xriis.. Виж мнението
    NomNomNom - Благодаря ти за отговора
    ____________________________________________

    Имам и още 1 въпрос ..
    Купих си книжка с тестове по Мат. и БЕЛ ... Реших единия примерен тест , но не знам как да си сметна точките . Т.е. има дадена скала само за 1-ви тест , а аз реших 4-ти - дадени са отговори , решения , но не и по колко точки дава дадена задача ..
    Та питането ми е дали някой знае сайт със примерни тестове за 2012 година .. Търсих в сайта на МОМН и в Гугъл , но безуспешно - има тестове и отговори от минали години - 2011 , 2010 , 2008 , но не и за 2012 .. И вобще излизат ли примерни тестове за тази година (2012) в някой сайт , или ги има само в книжките , които се закупуват ? ;дд
    http://www.minedu.government.bg/open...math_7klas.pdf

    има си разбивка по точки

  11. #1461
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от MoulinRouge Виж мнението
    ааа ! Така лии ! Кой клас си ? Как намираш френската ?
    Ааа, отписах се и записах НПМГ, иначе една мацка в 8ми клас сега казва, че ги скъсват от френски, обаче ще ходят на екскурзия в Париж, за около 1000лв, 6-7 дни, нещо такова.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  12. #1462

    Unhappy

    Здравейте аз съм от Варна.Мисля да вляза в 4 ЕГ с испански.Проблемът са изпитите.По БЕЛ съм за 5.50 ама математиката...Много се притеснявам,че няма да ми стигне бала.Вече има около 16 дни до изпитите и не знам какво да правя,а много искам да вляза там.Дайте някой съвет.

  13. #1463
    Здравейте!От Бургас съм и в момента съм 6 клас. Другата година искам МНОГО да вляза в ГРЕ "Г.С.Раковски" в паралелка с испански език.(мечта ми е от малка да уча испански) Проблемът е, че майка ми иска да ме ориентира към ГПАЕ със английски и немски Когато й спомена за испанската, започва да ме убеждава, че не съм се насочила добре ПОМОЩ!

  14. #1464
    Здрасти nutellaxx! Ако това ти е мечта напомняй винаги на майка си,че не тя избира къде да влезеш и ако го искаш трябва да те остави ти да избереш. Но и варианта с немския също не е лош,но това е въпрос на лично мнение.Аз самата искам да вляза с испански във Варна,но не знам какво е положението в Бургас.Все пак имаш още една година.Давай,можеш да успееш! Ако искаш пиши лично съобщение

  15. #1465
    Аз се колебая между Първа езикова гимназия (Варна) с английски или немски..също си мисля и за МГ с информационни технологии и английски език Постоянно си променям решението..

  16. #1466
    А ти sweet_girl_98 в кое училище учиш в момента???Аз съм от ,,Гео Милев'' Тук тази година направиха нещо като езикова паралелка,казаха че било същото като в езикова гимназия

  17. #1467
    Цитирай Първоначално написано от soletkaa98 Виж мнението
    А ти sweet_girl_98 в кое училище учиш в момента???Аз съм от ,,Гео Милев'' Тук тази година направиха нещо като езикова паралелка,казаха че било същото като в езикова гимназия
    Аз съм от "Г.С.Раковски" ние сме в една сграда с 5ЕГ

  18. #1468
    Цитирай Първоначално написано от soletkaa98 Виж мнението
    А ти sweet_girl_98 в кое училище учиш в момента???Аз съм от ,,Гео Милев'' Тук тази година направиха нещо като езикова паралелка,казаха че било същото като в езикова гимназия

    И аз съм от "Гео Милев"

  19. #1469
    Цитирай Първоначално написано от sweet_girl_98 Виж мнението
    Аз се колебая между Първа езикова гимназия (Варна) с английски или немски..също си мисля и за МГ с информационни технологии и английски език Постоянно си променям решението..
    Точно като теб съм в момента. Но за английски/немски съм решила, че желая първото ми желание да е немски език, защото английския стана вече 7 години в училище го уча, отделно и да уроци, за по-високо ниво и смятам да го продължа на уроци, защото се съмнявам да науча немски език ако не съм в ЕГ ... МГ също е хубав вариант, но друго си е езиковата диплома. Успех на изпитите и подреждането на желания.

  20. #1470
    така ли?!?как се казваш?

  21. #1471
    Цитирай Първоначално написано от soletkaa98 Виж мнението
    Здрасти nutellaxx! Ако това ти е мечта напомняй винаги на майка си,че не тя избира къде да влезеш и ако го искаш трябва да те остави ти да избереш. Но и варианта с немския също не е лош,но това е въпрос на лично мнение.Аз самата искам да вляза с испански във Варна,но не знам какво е положението в Бургас.Все пак имаш още една година.Давай,можеш да успееш! Ако искаш пиши лично съобщение
    Aми, продължавам да се напъвам ии се надявам да надвия майка си

  22. #1472
    Мега фен Аватара на Зайче..
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    4 073
    Аз мисля да кандидатствам в Несебър - Английска паралелка с усилено изучаване на езика, т.е. сутрин занималня, след обяд - училище /или обратното - според зависи смяната/. Още се двоумя, защото все пак това си е цял ден. Вярно, че има почивка между занималнята и училището /доколкото знам/, ама все пак не знам дали няма да ми дойде в повечко. Някой от вас пробвал ли е? И как му се отрази?

  23. #1473
    Моля за съвет от по-големи ученици.8-9 или 10 клас да ми каже ако е в специализирана паралелка с какъв горе-долу БАЛ се приема..много съм се притеснила за тзи изпити,а си изчислявам бала към 30!Това добре ли е или няма да м истигне за хубаво училище?Знам,че изискванията са различни,но ме вълнува като цяло!Едва ли по-голям ученик ще отвори тази тема..но все пак някой може да ми каже..защото не мога да спя направо заради този прием!

  24. #1474
    Мега фен Аватара на Зайче..
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    4 073
    Аз имам още един въпрос:
    Ако, да кажем, влезна в Английска вярно ли е, че на края на годината ще държа изпит (по Английски)?

  25. #1475
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    Здравейте ,
    отново имам въпрос ;дд . Тази седмица класната ни раздаде някакви документи + 1 лисче , на което пише банкови сметки . Та според нея и директора , за да се явиш на 2-ри модул по БЕЛ и М трябва да вложиш в тази банкова сметка общо 10 лева (по 5 за тест и ако искаш да се явиш на проверка на способностите - още 5) . Днес баща ми ходи до банката ,за да ги вложи , но касиерите (или както се казват) са го гледали тъпо и са му казали ,че се дават пари само за ПС (проверка на способностите) . В бланката , на която пише айбана (сметката там ;дд) , пише ,че се давам САМО за тези ПС (^^) . Но класната и директора упорито ни убеждават ,че се дават и за БЕЛ и М .

    Нашите нямат проблеми да вкарат допълнително 10 лева , но така ли е ? Трябва ли и за по БЕЛ и по М да се вкарват ?

    Аа .. и да питам ;дд
    След като излязат резулт. от матурите (НВО) ли се подават документите (за да кандидатстваш в у-щата , които искаш ) в у-щата "гнезда" или сега ? Понеже като ги знам как ще ни прецакат и все нещо няма да ни кажат се побърквам . Ако може някой да помогне ^^

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си