.
Отговор в тема
Страница 72 от 75 ПървиПърви ... 22626869707172737475 ПоследнаПърви
Резултати от 1 776 до 1 800 от общо 1856
  1. #1776
    Цитирай Първоначално написано от happygirl321 Виж мнението
    Приета съм с първото си желание - ЕГ "Иван Вазов" - гр. Пловдив и съм доволна от резултата си.
    И аз съм там.. с какъв език си?

  2. #1777
    Здравейте, аз съм от София и се чудя къде по-добре да кандидатствам, в 9-та Френска гимназия или в 164 Испанска (Първа испанска)? Ще се радвам да ми помогнете в избора. Благодаря!

  3. #1778
    164 Испанска.

  4. #1779
    Защо? Нещо да кажеш по 2 думи за тези училища?

  5. #1780
    Зависи кой език повече те влече Но преди да решиш потърси подробна информация за всяко от училищата и качествата на преподавателите. Дано съм била полезна!

  6. #1781
    Може ли някой да ми даде подробности относно кандидатстването и учителите в 1 НЕГ, София? И може ли да ми разясните относно Лайстунгскласе - как да вляза там и какви дипломи ще получа?

  7. #1782
    В ПМГ''Св. Климент Охридски'' - гр.Силистра Ааа, ако знаете някакви училища, свързани с акрьорство или изобразително изкуство, моля кажете. ))

  8. #1783
    warman
    Guest
    1 matematicheskata

  9. #1784
    Аз мисля във 2-ра Испанска Сесар Вайехо..

  10. #1785
    Повече от фен Аватара на OMGOMG
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    355
    Цитирай Първоначално написано от slawi Виж мнението
    Ъмм я пак. Явно и аз съм от "хайманите", но защо смяташ, че всички, които не учат за изпитите ще изкарат 2-ки и 3-ки? Ти, която според теб си "учила", за най-добре отиди на уроци по Български и дано там да те научат къде се поставя запетая, къде тире, къде въпросителен знак, защото аз- "хайманът" открих на "училата" поне 5-6 пунктуационни грешки!!!

    @muhatacece, може би най-трудният изпит е бил през 2010г., но и през 2012г. (на 28.05, който беше проведен само в Перник) не е за подценяване. А до това, че брат ти е тъп не означава, че изпитите са трудни. Точно обратното е - те са направени за тъпаците (които в клас преписват и едвам изкарват 3-ки на тестовете) да изкарат 3-ки, колкото да не ги оставят на поправка. Айде кажи ми, нормално ли е едно момче (геймърче) на 13 да не може да си сметне средно аритметичният успех - истински премер от края на 6-ти клас.

    Отново към Li Na - аз "хайманът", който наистина цяла година не е учил, как можа да изкарам 95 точки на пробен изпит по БЕЛ и 100 точки - по Математика? Както казах по-горе, изпитите са направени за тъпаци. Имам една приятелка, която учи по цял ден като теб и в училище е "супер умна"(според нея и брат й), а на пробния изпит по БЕЛ изкара 71 т., а по Матем. -84. За най-добре направи като мен (вече е късно) през годината учи, колкото да ти пишат добри оценки, а пък през месец Май, зарежи всички предвети като Музика, ФВС, ИИ, Технологии, ИТ, История, Географияы Биология, Химия, физика, Английски (или там какъвто език учиш) и наблегни на Математика и Български. Но аз тъпия "хайман" не мога да давам съвети на "училите умници".

    Обожавам хора с самочувствие като твоето и на приятелката ми (не гадже), които учат и се смятат за умни и опа идва време за изпити и от паника да не забравят най-малката подробност (например, че 2 на 10 степен е 1024), която нито на изпита, нито някога ще им потрябва, забравят абсолютно всичко и се изложат. Чао и приятни празници.
    И теб ,ХАЙМАНАТА в кое училище се объркаха да те вземат ????

  11. #1786
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775
    Цитирай Първоначално написано от KrisiGerasimova Виж мнението
    Може ли някой да ми даде подробности относно кандидатстването и учителите в 1 НЕГ, София? И може ли да ми разясните относно Лайстунгскласе - как да вляза там и какви дипломи ще получа?
    Не съм учила там, но една позната сега завърши точно Лайстунгскласе. Не мога да ти помогна с кандидатстването, но знам, че излизаш с две дипломи - немска и българска, като държиш матура по български + там всичките немски изпити. Доста е тежичко, но определено си струва. За другите паралелки си кандидатстваш по редовния начин

  12. #1787
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Цитирай Първоначално написано от Ewok Виж мнението
    Не съм учила там, но една позната сега завърши точно Лайстунгскласе. Не мога да ти помогна с кандидатстването, но знам, че излизаш с две дипломи - немска и българска, като държиш матура по български + там всичките немски изпити. Доста е тежичко, но определено си струва. За другите паралелки си кандидатстваш по редовния начин
    За всички паралелки се кандидатства по редовния начин. И няма как да е иначе, тъй като лайстунг се обособява чак от 9 клас нагоре. В 8 клас всичките 7 паралелки учат на равни начала. Приети са с достатъчен бал от изпитите по математика и БЕЛ. В края на 8 клас се провежда изпит от немския отдел на гимназията, който има писмен и устна част. Най-добре представилите се ученици биват приети в две паралелки лайстунг. Учат по немска програма, имат учебници от Германия, имат повече немски преподаватели отколкото в другите паралелки. Позитиви със сигурност има, но е редно да се упоменат и негативите. Първият е по-ниските дипломи, с които завършват в общия случай. Отделно в 12 клас държат доста повече матури. И фактът, че има даскали немци не означава непременно, че всичките са на ниво. И сред тях има спорни елементи. Така че дали си струва лайстунг или не - това е въпрос, на който няма еднозначен отговор, всеки е най-добре да си прецени сам. Има ученици, които се съдират от яд, че не са влезли. Има и такива, които са влезли там с лекота, но се отказват. На тяхно място влизат резерви по реда им в списъка. Ако заветната цел е следване в Германия, то статистиката показва, че и завършилите лайстунг, и тези от другите паралелки успешно се справят с ученето навън. Преди години, когато България не беше член нa ЕС, несъмнено лайстунг е бил много добър трамплин за Германия, тъй като учениците имат немска диплома. Но днес е достатъчно просто да имаш висока бг диплома за средно и сертификат за владеене на езика и никое немско уни няма да те върне. Факт е, че доста от лайстунг кандидатстват именно с по-високата си бг диплома.

    Колкото до учителите - както навсякъде има и добри, но има и такива, които човек се чуди защо се зоват преподаватели. С две думи - училището е малко или много прехвалено.Но като знам, че и в другите е така (ако не и по-зле), пак бих учила в него.
    Последно редактирано от irrationalDecision : 08-22-2014 на 08:06

  13. #1788
    HoralSupernatural
    Guest
    Здравейте ;д Уча в едно частно в София, но искам да се преместя в 1 Испанска някакви мнения за там, зле ли е и да си търся ли друго училище ?

  14. #1789
    чета варианти математическа, не е лошо училище, но зависи какво искате да учите, то предлага информатика като цяло и биология, другото вече, си избираш паралелка от дадените, стига да ти стигне бала където си искаш ходиш
    Аз бях от 5 до 7 клас в природоматематическата гимназия в стара загора, после влезнах след 7 клас в същата гимназия с математика и информатика, като втори език се учеше немски, в последствие, се преместих от училището и отидох в едно друго , с информатика и телекомуникация, в Италия, обаче поне предлага разнообразие и е оборудвано, можеш да ползваш електронните учебници на таблета, да си видиш оценките в онлайн регистъра или да ползваш безплатният интернет на училището, има предмети като "право" като ти предоставя възможност да станеш не само програмист или нещо такова, а дори адвокат

  15. #1790
    Супер фен Аватара на Rafa7a
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    1 473
    Другата година къде? Английска Гимназия или СОУ Христо Ботев? От Русе съм!

  16. #1791
    66-то много било яко там




    коли за скрап изкупуване на коли за скрап за гр. София и региона

  17. #1792
    boiana
    Guest
    Ами аз съм от Плевен...бива ме в математика,физика,биология (и то доста),но ме влечат изкуствата :/. Малко се страхувам дори като с помисля, че някога ще ми се наложи да избирам професия..аз съм доста разговорлива,артистична,им ам непоносимост към простите хора и ме отвращават!Честно казано смятам, че ако пожелая мога да се занимавам със всичко без проблем...сега се колебая м/у МГ и Вазов..ако съм за МГ ще съм с физика и математика,ако съм в Вазов ще съм с биология и химия.Но истината е ,че не ме влече нишо друго повече от театъра,киноизкуството,мод ата,отличния стайлинг и кариерата в живота като актьор.Но какво да правя ..да следвам мечтите си или да следвам ума си!? Ако трябва да се занимавам с кино изкуство в бъдеще ще трябва да поставя "основите" си най-късно след 3 години...но ако не успея?! Тогава какво?! Страх ме е от реакцията на семейството ми...те дори не подозират за сегашното ми влечение...до преди 3 години играех в театъра,бях водеща на много събития в града ни...но се отазах,защото се уплаших и аз незнам от какво...Ако трябва да избирам други професий освен изкуство може би трябва да бъдат свързани с право или бизнес,или може би медицина...дайте ми съвети моля ви! Да следвам ли мечтите си и да замина като стана на 18 за САЩ,Германия,Милано...или да замина в престижен колеж !?

  18. #1793
    Супер фен Аватара на Юлиян
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    1 679
    записвам се и ас. кое е по добро? Музикалното или Спортното с кик-бокс.

  19. #1794
    Смятам да кандидатствам в 1 испанска и 22 соу в софия.. Някой "вътрешен" да даде мнение за тях?

  20. #1795
    Цитирай Първоначално написано от maq_pd Виж мнението
    Здравейте, аз съм от София и се чудя къде по-добре да кандидатствам, в 9-та Френска гимназия или в 164 Испанска (Първа испанска)? Ще се радвам да ми помогнете в избора. Благодаря!
    И аз ще кандидатсвам в 164 та се чудех за някакви мнения относно гимназията :д

  21. #1796
    Някой може ли да ми каже минималният бал на приемане в ГЧЕ "Екзарх Йосиф I"-Ловеч..

  22. #1797
    Повече от фен Аватара на qkataa_123
    Регистриран на
    May 2015
    Мнения
    321
    Аз съм в седми клас и скоро завършвам след окол месец и мисля да ходя в икономическият техникум гр.Русе за адвокат или в Облеклото за моделиер

  23. #1798
    Втора английска

  24. #1799
    Здравейте хора, имам няколко въпроса относно училището " Ромен Ролан ". Каква е обстановката, добро ли е училището и с какъв бал мога да вляза там? Надявам се да получа отговор. : )

  25. #1800
    AlexUrbanstep
    Guest
    Хубаво ли е в 22-ро? Искам да кандидатствам там в паралелка с испански

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си