.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17
  1. #1

    За лицемерите

    Това е едно от нещата, които най-много ненавиждам в хората. Просто не мога както съм се усмихвал и говорил с някого и веднага след като си тръгне нещата да се обърнат нацяло. Много мразя, когато някой говори лошо за някого, а после се държи все едно му е приятел. Понякога напомням на такива какво са приказвали преди и много неудобно почва да им става, когато е в присъствието на въпросния.

    Та, това е. Просто исках да кажа какво мисля за тази черта на хората
    Audio ergo sum

  2. #2
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    и на мен ми е проблем.
    всъщност, основният, който (би) ми (по)пречи(л) да се реализирам в сферата, която съм си избрала.
    средата ме убива малко по-малко, все едно изтръгва по малко от мен с всяка престорена усмивка и дума. пх. хората не са актьори и светът не е сцена. не и в този смисъл. друго е.

  3. #3
    Евала за смелостта, че ги дъниш по тоя начин
    Аз предпочитам да го карам по-дипломатично, защото за момента нямам особено силни позиции в средите, в които всъщност най-често се срещам с лицемерието. Укорявам се за тази моя слабост, но сред прогнилите хора не виждам как може да спасявам света. Не вярвам да разберат или да се съгласят с мен, ако почна да изобличавам някви интриги и да ратувам за справедливост, щото ще настъпя нечий интерес, и щото всички сме апатични и никой не му пука за истината, за стойностните неща и т.н.
    Затова предпочитам да страня и да не задълбочавам отношенията си, съответно да не навлизам в дълбокото блато на клюките, злословиците и лицемерието
    Напоследък всички ми се струват еднакво прогнили, без да са им известни понатия като коректност, справедливост, правда, приятелство (!)

    Последно време ходя по купони и събирания и грозното лицемерие ми прави огромно впечатление. В клас уж всички се разбираме, но в момента, в който някой липсва и ние сме на купон "по-отбрани" хора, липсващият човек бива тропан и обиждан и то просто ей така, да има. Ще кажеш е огромно забавление за дребната душа да пуска слухове или да говори някви гадости.

    От съседните паралелки не са по-добре. Нагледах се на пачи, които само си проветряват устите. Влизат в стаята ни, където сме се събрали, нареждат някого, правят си оглушки и общо-взето заливат атмосферата с празните си душици, за които едничко мъничко удоволствие е злословенето. Ние уж сме "с тях". Смеем се там, включваме се там с някое предположение или осмиване. Като излязат злословниците - пак злословене само че по техен адрес от "наша" страна. Ех, че забавно!
    Кавичките са щото аз в такива ситуации си мълча. Не обичам да приказвам, колкото да си проветря устата.

    От тия случки аз се ужасих и се отказах да задълбочавам отношения с хората от класа. Исках да имам близки отношения с тях, но малко или много се отказах за по-голямата част от тях. Приятни са някои, но за истинско приятелство дума да не става. Те нямат смелост като нареждат някого да му кажат и това е супер отблъскващо. Само лицемерие и мазни усмивки. И най-вече клюки, колкото да си проветрим устите.Пълен ужас.

    Вярно е, че и моето може да се брои за лицемерие, защото не си роптая, ами се усмихвам и наум си преценявам, но поне не злословя и го правя от няква дипломация, де'а. И не е като да съм приятелка на всички=приятелка на никого. Който не ми е приятен не общувам с него, не да му се мазня после. Предпочитам да се дистанцирам от лицемерието и съпътстващите го интриги. Обикновено да задълбочиш приятелство с некоректен човек = да се замесиш в тия глупости и ЛАЙНА, в които се къпят голяма част от хората с огромен кеф.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Айде и аз не ги обичам. Но и аз мога да бъда лицемерна по един мил и любезен начин.
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  5. #5
    А да ги дъниш не е ли пак интриганство?

  6. #6
    Супер фен Аватара на cunt
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    София
    Мнения
    1 687
    Надали на някой са му приятни. Лошото е че не успях да преценя навреме хората , с които да се "сприятеля" и сега си патя точно заради такива типове.
    Better to be king for a night than schmuck for a lifetime.
    L'homme est n

  7. #7
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    A когато говориш с възхищение за един човек, кйто не присъства в момента измежду събеседниците ти, как се нарича?

    Избираш приятели и познати, съдейки по техните качества и недостатъци. Съзнавайки, че човек е съвкупност от тях, приемайки даден човек за приятел, за мен не е неетично да обсъждаш с него, без него личността му, характера му, навиците му, живота му. Дори в процентно съотношение минусите да са по-малко от плюсовете, тях ПРОСТО си ги има, ВИНАГИ. И винаги се забелязват и коментират (налии.. не само те).

    А другото е, че щом се говори - значи има за какво.

    Неспособността да разкриеш цялостно мнението си за даден човек, се дължи и на това, че човек винаги може да извлече полза от познанството си с някого. Нека сме честни, не всеки търпи критика очи в очи. А възможността да развалиш познанството си с човек, казал ти право в очите за колко некадърен те смята, е голяма. (обърнете внимание на изречение първо от посл. абзац )

  8. #8
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    И аз много мразя лицемерието и двойните стандарти.Добре,че успях да си намеря все свестни приятели и да отсея точно такива типове.Преди месец-два е така 1 момиче супер много ме издразни.Харесваше ме,но аз й казах,че ме привлича само като приятел.Нямаше смелост да ми каже,квото и да било в очите.И тя като почна 1 интригии 1 лицемерщини Настрои няква нейна приятелка против мен скарахме се с приятелката й и накрая ми заяви,че няма нищо общо с тва с приятелката й,само и само,за да се сдобрим и да не й се сърдя...

  9. #9
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Много сте честолюбиви. Хората редовно си клюкарят. И нали е важно дори да говорят зад гърба ти, ако се обърнеш да млъкнат.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi
    Много сте честолюбиви. Хората редовно си клюкарят. И нали е важно дори да говорят зад гърба ти, ако се обърнеш да млъкнат.

    Евала, фолктупалки

  11. #11
    Мега фен Аватара на marin4itu
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна/Русе
    Мнения
    3 672
    И какво? Всеки в живота си е лицемерствал и лъгал, нали така?

    Например работиш, получаваш що годе добра заплата, ама шефът ти е гаден човек. Еми много ясно, че ще го поздравяваш и ще му се усмихваш, защото от него ти зависи заплатата и това как ще изхраниш семеството си! Това не е ли пак лицемерие? Кво ще му кажеш, че е пълен кавал ли? Еми не, защото ще те уволни.. Такъв е животът и за да оцелеем понякога се налага да не показваме истинскто ни мнение за хората.

    Не говоря обаче за хората, които по цял ден коментират от скука, сякаш са перфектни..
    Усмихвай се.. Това кара хората да се чудят какво мислиш..


    Частицата "НЕ" се пише отделно от глаголите! Пример: не знам, не мога..
    Изключения: недочувам, недовиждам..

  12. #12
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    ^Тва е съвсем различно...Аз например не харесвам даскалката ми по математика и не й се мазня(не й подарявам цветя и не й обяснявам как математиката ми е висша цел в живота),но естествено няма да й кажа в лицето,че е шибана злобарка...Просто,щото нямам голям избор...Казвам й го -> горя...Мен ме дразнят хората дето примерно се държат супер дружелюбно с теб,правят ти се на приятели,а обърнеш ли се да говорш по телефона примерно,вече са те обсипали с всевъзможни обиди и клетви пред някой друг,а с този "някой друг" обикновено се държат както с теб...Много са ми еднотипни тия хора...

  13. #13
    Мега фен Аватара на marin4itu
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна/Русе
    Мнения
    3 672
    Именно поради тази причина трябва да си отсееш приятелите и да знаеш на кого можеш да разчиташ и на кого не. И да им се ядосваш и да не се ядосваш, това е положението тези хора винаги ще ги има. Хубаво е да се отнасяш добре с всички, защото не се знае един ден даден човек какъв щи е, било то началник или нещо друго. Кво да ти кажа да не пука..
    Усмихвай се.. Това кара хората да се чудят какво мислиш..


    Частицата "НЕ" се пише отделно от глаголите! Пример: не знам, не мога..
    Изключения: недочувам, недовиждам..

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    i`m lost (;
    Мнения
    2 152
    в един колектив винаги възникват подобни дрязги. много тъжно става обаче, когато наричаш злите езици покрай себе си приятели.
    Свестните у нас считат за луди


    части от мен

  15. #15
    Аватара на SuspectS
    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    plovdiv
    Мнения
    16
    путкинска история брат и аз ги мразя много ,типично женски черти които се виждат във все повече пичове ,което е кофти ..
    Яко е да си принципен и да си изказваш мнението независимо какво е пред независимо кой стои пред теб .. Винаги се опитвам да съм такъв ,и познавам такива пичове на които искрено се кефя ,затва и сме приятели толкова години ..
    Когат съм в 500 SL съм весел ..


  16. #16
    Голям фен Аватара на NamelessRomantic
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Един объркан човек в един объркан свят.
    Мнения
    779
    Аз самия като човек който често смее да поставя под въпрос вечната тема "лицемер-искрен човек" все повече се отчайвам от положението в днешното общество като цяло.Излиза че има някаква едва ли не здравословна доза лицемерие,което дори се наричало,разбираш ли,такт.Не е бягство от отговорност,лицемерие,клюк арство,лъжи.Такт.Защото искрения човек е мразен и досаден,хората не желаят да чуят истината за себе си,понеже както всички знаем истината боли.Аз самия съм така за съжаление.Мечтая за едно общество в което хората ще са освободени от днешните ограничения,в което хората свободно ще признават грешките си и няма да се притесняват да казват истината в лицето на другия,който на свой ред ще ги облагороди с истината за тях.Виждам го като един вид начин на прогрес,еволюция ако щете.Защото се отвращавам когато отида в компания един от членовете на които напусне зоната и незабавно бива оплют.Или когато някой ми досажда,но от учтивост се държа подобаващо.Всеки може да ме обвини че го правя на своя отговорност,но...какъв е смисъла да се държиш наопаки?Дори да противоречиш,си Робинзон сред всички,сам сред тълпата.След време се научаваш да се правиш че се променяш според обстоятелствата само за да се вписваш.Да поддържаш котакт с приятелите си.Да има с кой да си говориш.

    Докога?


    P.P. В своя защита ще кажа,че не казвам за никoй нещо зад гърба му ако не съм го казал преди това пред него;ако това все пак се случи,то при първа възможност го споделям със въпросния човек.Според мен няма истинско приятелство без откритост,дори съм забелязал че за да се сприятеля истински с някой трябва да се скарам поне един път,да не си говорим 2-3 месеца и тогава когато някой направи крачка за да се разберем и си кажем всичко в очите,това е един вид издигане.Така се гради приятелство,тъжната истина.
    Ако има нещо - свиркай на ЛС.

  17. #17
    Всеки 'мрази' лицемерието, ама всеки лицемерства, когато казва, че го мразя-също.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си