.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    Как се кандидаства в Англия

    Здравейте съфоромници сега съм 11 клас и уча интензивно английски език. Имам една мечта и тя е да следвам в Англия (по-специално в Кеймбридж, но може и в друг университет) проблема ми е, че след подробно запознаване с таксите от страниците на университетите открих, че не мога да си го позволя Но в същото време съм чувала от разни източници, че се отпускат пълни стипендии, но никой не може да ми каже по какъв начин. Та ще помоля ако някой има инфо за английски университети, които отпускат стипендии, моля да ми отговори
    Be careful what you ask for... you might just get it

  2. #2
    И аз се чудя същото, така че ако някой има информация...

  3. #3
    Голям фен Аватара на lmao
    Регистриран на
    Feb 2007
    Мнения
    596
    ето специално за Кеймбридж:
    http://www.cam.ac.uk/admissions/unde...uirements.html

    много е готино там, имах удоволствието да прекарам 1 ден в града

    иначе ви препоръчвам: http://ucas.com/
    отдясно на Where To Stydy ще ви изкара една карта с всички университети в Англия и тн. ще се оправите да намерите каквото ви е нужно като информация.

    таксите наистина са доста високи, чувал съм за разни сутдентски заеми, които ти покриват цялото обучение и започваш да го изплащаш, чак когато си намериш работа там и получаваш определена минимална заплата.
    So much anger aimed in no particular direction
    Just sprays and sprays



  4. #4
    Нито един английски университет не отпуска стипендии. Има еднократни финансови помощи само за постоянни жители на UK и рядко за жители на ЕС в някои университети.
    Обучението се покрива със студенстки заем, който изплащаш след като завършиш.
    В Шотландия обучението е безплатно - пак кандидатстваш за финансиране, но то се поема от правителството - SAAS.
    Пълни стипендии за покриване на таксите - САЩ.

    Колкото до UCAS - от там се кандидатства.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си