Привет,

Реших да започна темата в този форум, тъй като тук за пръв път ме насочиха към нещо, което вярвам ще промени живота ми към по-добро в бъдеще. Целта на темата е да помогне и даде малко информация и надежда на други като мен, които имат желание да възстановят пораженията по тялото си, нанесени от обрязването.

Обрязан съм като дете - винаги съм чувствал вътрешно недоволство и яд заради това, че не съм могъл да го избегна. Винаги съм искал по някакъв начин да се върна назад и да възстановя това, което ми е отнето.

Не знам доколко активни са дискусиите около обрязването в този форум, но гледам че темата за фимоза е около 300 страници.

Към момчетата: Ефектите от обрязването, колкото и да ви казват, че са положителни са и много отрицателни, главно от гледна точка на пълнотата на сексуалните усещания.

При обрязване пенисът губи от 50 до 75% от своята чувствителност. Изрязват се тъкани, силно наситени на нервни окончания, които ви "осакатяват" сексуално завинаги. Такива тъкани са най-сексуално чувствителната част на човешкото тяло - френулумът, която бива изрязана окончателно и вътрешната част на препуциума, която по чувствителност е сравнима с вътрешната част на устните.

Добрата новина е, че с определени действия може да се възстанови загубената чувствителност на главичката на пениса, да се възстанови изрязаната кожа, дори да се възстанови почти 100% предишната и НОРМАЛНА визия на члена.

Всичко това в интернет пространството е известно под термина Foreskin Restoration - практика, широко използвана в САЩ, където все по-широко се прилага и където все повече хора осъзнават колко погрешно и комерсиално е било масовото обрязване на новородените. Ако се интересувате и разбирате английски - потърсете го в нета и ще изскочат много информационни материали.

Възстановяването на кожата на пениса може да отнеме 1-2 години, но ефектите от това са поразителни. Аз самият го правя от 2 месеца вече и съм оптимист за крайния резултат.

Вбъдеще може да преведа 1-2 статии за ефектите от обрязването върху сексуалната чувствителност и за положителните ефекти от възстановяването на препуциума, както и различните методи за възстановяване, ако има момчета, които се интересуват от това Правя го от благодарност към човека, който ме светна затова в този форум, защото без него сигурно все още щях да се лутам насам натам в търсене на начин да възстановя члена си такъв, с какъвто съм се родил. Като се замисля търсех как по хирургичен път да ми присадят кожа и всякакви други щуротии..


Поздрави