.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1

    въпрос, фотография

    здравейте !
    искам да попитам според вас имам ли талант да снимам. Моля за компетентни мнения
    http://prikachi.com/images/331/3201331G.jpg
    http://prikachi.com/images/317/3201317F.jpg
    http://prikachi.com/images/323/3201323Q.jpg
    http://prikachi.com/images/325/3201325R.jpg
    http://prikachi.com/images/329/3201329T.jpg
    Мисълта ми е, че искам хубав фотоапарат, но майка ми смята,че трябва да изкарам курс за фотографи и нз си ко бля бля (в нашия град няма такова "животно" следователно ми заявява все едно,че не може)
    Не е виждала мои снимки, но моля да ми кажете има ли смисал да се боря да ми вземат апарат, защото наистина ми се снима
    ПП. снимките са правени с телефона ми (5 мегапиксела и няма никакви ефекти на тях)
    Тишината е твоето име на ум
    всеки облак носи твоя парфюм
    всички влакове водят в твоя тунел
    през трупа си все към теб съм поел...

  2. #2

    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    55
    да попитам само какво разбираш под "хубав апарат" ? иначе снимките ти са добри,като за правени с телефон бих казала перфектни
    what goes around..comes around : )

  3. #3
    ами професионален или поне по-добър от цифров фотоапарат
    Тишината е твоето име на ум
    всеки облак носи твоя парфюм
    всички влакове водят в твоя тунел
    през трупа си все към теб съм поел...

  4. #4

    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    55
    Както казах снимките,които си показала на мен лично ми харесват,но не мога да ти дам компетентно мнение,защото не съм фотограф,занимавам се само любителски.И аз имах такъв период,в които исках да си взема огледално-рефлексен апарат,света оревах за него но си взех най-накрая.Имай търпение.Аз лично доста почаках,но си заслужаваше Дано мечтата ти се сбъдне
    what goes around..comes around : )

  5. #5
    благодаря
    чакам за още мнения сладури :P
    Тишината е твоето име на ум
    всеки облак носи твоя парфюм
    всички влакове водят в твоя тунел
    през трупа си все към теб съм поел...

  6. #6
    JustaLittleKid
    Guest
    Майка ти е права за курса, най- малкото ще ти помогне да снимаш по- добре.
    Не мога да ти кажа дали ставаш за фотограф, но някои снимки ми допадат доста.
    Но ако искаш да се занимаваш с това, ако искаш хубав фотоапарат, ако искаш да бъдеш добър фотограф, запиши се на някой курс, прочети някакви книги, нещо... ала-бала.
    Според мен, освен око за фотография и добър фотоапарат, човек трябва да има и знанията как да вкара емоция в снимката си, как да предаде най- добре това, което вижда.

    Успех!

  7. #7
    Голям фен Аватара на 4y4u_g
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    616
    Да се изкажа и аз.Не ми допада това,че центрираш всички снимки.Изглежда така сякаш си сложила нещо и си го снимала ,за да го покажеш на някой.Не вдъхва никаква емоция.Най-много ми допадна ягодата,но може би ,ако беше само тя на черен фон ,без лампата.Така е много разсейващо и не се разбира върху кое искаш да акцентираш.

    Моето скромно мнение е ,че добрият фотоапарат не те прави добър фотограф.Той е просто един компонент ,който подпомага получаването на добрата снимка,но ако нямаш усещането от кой ъгъл да я заснемеш и как да си я композираш ,колкото и мп и с каквото и качество да ти е снимката няма да впечатлиш никой.Продължавай да снимаш и се замисляй над това ,което снимаш. А като му дойде времето и апаратът ще дойде.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...light=#9156262 - Продавам бална рокля

  8. #8

    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    55
    Цитирай Първоначално написано от 4y4u_g
    Да се изкажа и аз.Не ми допада това,че центрираш всички снимки.Изглежда така сякаш си сложила нещо и си го снимала ,за да го покажеш на някой.Не вдъхва никаква емоция.Най-много ми допадна ягодата,но може би ,ако беше само тя на черен фон ,без лампата.Така е много разсейващо и не се разбира върху кое искаш да акцентираш.

    Моето скромно мнение е ,че добрият фотоапарат не те прави добър фотограф.Той е просто един компонент ,който подпомага получаването на добрата снимка,но ако нямаш усещането от кой ъгъл да я заснемеш и как да си я композираш ,колкото и мп и с каквото и качество да ти е снимката няма да впечатлиш никой.Продължавай да снимаш и се замисляй над това ,което снимаш. А като му дойде времето и апаратът ще дойде.
    Съгласна съм с теб
    what goes around..comes around : )

  9. #9

    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    55
    Честно казано аз съм правила много по-добри снимки със сапунерката ми,отколкото до сега с апарата,който си купих
    what goes around..comes around : )

  10. #10
    благодаря за мненията на всички до тук
    Тишината е твоето име на ум
    всеки облак носи твоя парфюм
    всички влакове водят в твоя тунел
    през трупа си все към теб съм поел...

  11. #11
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    За да си добър фотограф, трябва да можеш да разбираш изкуството. Затова ти предлагам следната задачка - кажи ми какво мислиш за тези снимки. Ама не "Харесва ми" а дай по задълбочен анализ. За да се види дали разбираш заложените идеи от другите. Ако можеш - сподели с какви настройки са направени снимките.

    А иначе по хубавия апарат е нищо повече от средство за по добро изразяване на самата теб. Т.е. хубавия апарат няма да те направи фотограф. Дай си мнението, и по отговора ти ще разберем дали си фотограф или щракач



    П.П. Снимките са авторски. Така че правата са уредени.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  12. #12
    здрасти !

    Относно 1-та снимка в моите представи е вмъкната идеята за самотата.
    В смисъл акцентирано е върху 1 обект,а всичко друго остава на заден план. Това е нещо като пример за човека и околните около него. В представата на човека неговата личност остава на преден план а всички други са след него (малко егоистично прозвуча, но ако се замислим си е самата истина).

    Във 2-та снимка е прокарана мисълта за вечното състезание в живота. Една вечна надпревара, в която в крайна сметка няма победител, защото в повечето случеи човек се надпреварва единствено със самият себе си.

    В 3-та снимка виждам уплаха и страх в мразовит ден. Гълъбът е просто олицетворение на страхът.
    Тишината е твоето име на ум
    всеки облак носи твоя парфюм
    всички влакове водят в твоя тунел
    през трупа си все към теб съм поел...

  13. #13
    Аватара на TheBee
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Димитровград
    Мнения
    186
    Според мен не му е времето да мислиш за професионален апарат.По-добре си вземи съпунерка,"разгадай" я до такава степен,че просто да няма накъде повече и чак тогава си вземи огледално-рефлексен.Пък и с времето ще разбереш,че една съпунерка може да прави чудеса в някои режими.Ще ти постна няколко мои снимки,правени с малкото ми апаратче :










  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от cranberry696
    Здравей, авторке.
    Аз също бих желала да изкажа моето скромно мнение по въпроса.
    Харесвам хора изпълнени с желание.
    А ти го имаш. Снимките, които си посочила тук са едно добро начало.
    Аз лично обичам да снимам, не мога да кажа, че разбирам от изкуството, защото то е необятно и всеки ден може да го откриваш все повече и повече. За това и предпочитам да бъда снимама. Но, за да бъдеш фотограф не ти е нужен само хубав фотоапарат и талант. Трябва да имаш усет към нещата, стил, жлеание/страст към това, което заснемаш, за да може хората, които видят това, което си сътворил, да останат без ума и дума. Сиреч снимката ти да ги отдалечи от ежедневието и реалността. На мен това ми се е случвало няколко пъти, докато гледам снимки на мои познати и приятели. Като за начало, ще ти предложа да продължаваш да се развиваш. Не е задължително да ходиш на курс. Е..ако желаеш да се занимаваш профисионално, може би да. Но от моя гледна точка, аз снимам и бивам снимана само за развлечение. Харесва ми. Това ми придава някакво спокойствие и баланс. Леле това стана доста дълго...
    Като за край бих ти показала последната снимка, която аз съм снимала с проста сапунерка, територията пред общежитието ми:
    http://prikachi.com/images/433/3205433j.jpg

    Късмет и съжалявам за романа, хих.
    благодаря ти, определено ми вдъхна ентосиазъм
    Тишината е твоето име на ум
    всеки облак носи твоя парфюм
    всички влакове водят в твоя тунел
    през трупа си все към теб съм поел...

  15. #15
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Гледаш прекалено философски на тези иначе простички снимки. Идеите, които съм вложил в тях.. не са точно същите.

    Особено за гълъба.

    Иначе... добре се справи, защото това, наистина са възможни тълкувания на снимкиите ми. Сега идва другия въпрос - имаш ли идея какви са настройките на апарата с който са правени? Питам за фоксуно разстояние на обектива, бленда и евентуално разстояние от което е снимано?

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  16. #16
    не, честно казано въобще не разбирам
    нищо не съм чела относно тези неща и ми е тъмна индия
    Тишината е твоето име на ум
    всеки облак носи твоя парфюм
    всички влакове водят в твоя тунел
    през трупа си все към теб съм поел...

  17. #17
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Относно мнението на TheBee - няма смисъл да си купува сапунерка, която след това ще смени за огледално рефлексен. Защото ако си купи евтина сапунерка - забрави да се научи да снима без ръчни настройки и ръчен фокус. А ако си купи скъпа - ще се обезцени много бързо, и няма да има никаква възвращаемост на средствата, които е дала за нея. Другото важно нещо е че настройките пак няма да са ръчни, защото сапунерката няма покритието на огледално релфлексен нито като количество опции(споменавам само фокусните точки и ръчния фокус а ако се замисля ще се сетя куп други неща) така и качеството на припокриващите се опции(шумът при високо ИСО, блендата, естеството на снимане и т.н.)

    Т.е. сапунерката не био те научила на нищо, което можеш да използваш при огледално рефлексите. Макар и принципите да са едни и съши, начините на прилагането на тия принципи определят и различията на двата типа апарати.

    Та моя съвет е да вземеш няколко книжки(онлайн има доста) да прочетеш за основите на огледално рефлексните...за да имаш представа за това, което ще те очаква. След това да започнеш с някоя базово моделче, например Canon EOS 1100D с китово обективче(1100 лева - http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional ). И след като свикнеш да използваш техниката по предназначение, ще прецениш какво още ти трябва Аз започнах с Канон 300Д и китовия обектив.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  18. #18
    Аватара на TheBee
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Димитровград
    Мнения
    186
    Да,прав ,но имах предвид,че със сапунерката ще спести пари,ще види дали и се отдава и чак тогава професионален.Смисъл,че ако веднага вземе огледално-рефлексен и разбере,че не й се отдава..-пръснати пари на вятъра.Но да-има много повече възможности,естествено.Аз започнах със сапунерка Canon (не знам модела,за което съжелявам,след това Nikon D3000 и сега Canon eos 550D.И честно казано,доста неща научих от сапунерката..
    "I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." - Kurt D. Cobain

  19. #19
    Ако наистина го искаш толкова много, не се колебай..
    Моя съвет е да се запишеш на курс, ако не в твоя град, в някой съседен, не може да няма.. Да четеш повече из интернет, да си купиш 2/3 книги за фотографията, да гледаш повече професионални и не толкова снимки, да се запознаеш с други хора със сходните интереси.. И ако тогава още се колебаеш, не, не си взимай нищо друго освен сапунерка..
    Но фотографията не е шега работа..
    Изисква време, търпение, /за жалост :d/ пари и най-вече желание..Но запалиш ли се веднъж, няма отърване.
    Long Live Rock N' Roll .. !

  20. #20
    Много благодаря за мненията ви
    Тишината е твоето име на ум
    всеки облак носи твоя парфюм
    всички влакове водят в твоя тунел
    през трупа си все към теб съм поел...

  21. #21
    Голям фен Аватара на Mirage3
    Регистриран на
    Feb 2011
    Мнения
    726
    Значи и моя съвет към теб е да се разровиш за уроци (книжки, в интернет) или да ходиш на уроци някъде, ако откриеш. Самата аз съм в търсене на такива места в града ми. Първо трябва да разбереш какво е фотографията, като цяло. Ясно е, че с професионален фотоапарат ще станат по-хубави снимките, но това няма да промени снимката изцяло. Пак си зависи от кой ъгъл ще хванеш кадъра - дали ще е от високо, в центрирано място; дали ще е макро. Според мен не трябва да си даваш парите на вятъра, особено като знаеш, че има опасност да не се справиш. И аз искам професионален фотоапарат, но в момента съм с един цифров (Samsung). Пак ми върши работа, даже стават много добри снимки.
    Мисля, че има още да поучиш за фотографията. Ако си купиш фотоапарата - много пари ще дадеш. Ако се окажат напразно - още по-зле за теб.
    Надявам се не приемаш моето мнение лично, просто изразявам гледната си точка по откровен начин.
    п.п. Даже аз смятам да се занимавам отблизо с фотография, но не мога сама. Не откривам нужната информация, а е нужна и много практика. Както каза valdesbg за фоксуното разстояние на обектива, блендата и разстоянието от което е снимано - имам желание да ги науча.

  22. #22
    Защо стана толкова модерно повечето хора да мислят, че правят страхотни снимки като професионалистите или, че искат да станат фотографи?
    П.С. не визирам автора на темата, а като цяло някои хора

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Можеш да се опиташ, но при всички случаи НЕ купувай сапунерка (т.е. цифров фотоапарат). Един Canon EOS 1000D или 500D ще ти свърши чудесна работа. За курсовете по фотография... не е нужно да ходиш при някого и да му плащаш, за да станеш добър. Просто вземи апарата в ръка, излез, снимай, пробвай всичките му възможни опции, прочети повече за него тук-там, можеш да си вземеш и подходяща литература, можеш да питаш в интернет, винаги ще се намери някой, който да ти помогне.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си