.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 96
  1. #1

    Изпит пред КАТ

    Хора, утре съм на изпит пред КАТ - кормуване.

    Искам да попитам някой, който вече е взел книжка, през какви препятствия се е преминал докато я вземе, от кой път, как е протекъл изпита му, каква е била продължителността на изпитването, паркирал ли е, също така какви са грешките, за които те късат (първостепенни) и второстепенните?

    Мерси..

  2. #2
    Миналата година взех книжка. Нямах камера в колата. Изпита беше към 15 минути. Паркирах само, когато трябваше да сляза от колата. Не направих нито 1 грешка. Когато се качваш зад волана запомни: С.О.К !
    Седалка, огледало, колан! Късат те за не спиране на STOP веднага. Ако забравиш да сложиш колана. Предполагам, че инструктура ти, ти е обяснил как да проверяваш нивото на маслото, на спирачките и дали има вода в радиатора. Гледай знаците, гледай в огледалото, не забравяй мигачите. Дръж волана с 2-те ръце. Изпита би трябвало да ти бъде 30 минути кормуване. Успех леко и безаварийно!
    Научно е доказано, че жената може да бъде задоволена и само с 8,5 сантиметра... И няма значение дали картата е Виза или Мастеркард.

  3. #3
    Фен Аватара на stigmata
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    bulgarian
    Мнения
    293
    Също така внимавай да не те подведе на знак-забранено завиването(дясно,ляво) след знака.Защото от притеснение и бързина аз му казах,че нямам право,а всъщност преди знака имам право.Та го черпих уиски и бяла риба за тая работа.Престроявай се на време и много внимавай с пешеходците!Смисъл ако са на пешеходна пътека им давай предимство,задължително!Ме н лично не са ме карали да паркирам и да карам назад.Кормувах 25 минути.Пропуснеш ли стопа или не спреш колата в покой преди него съм убеден,че ще те изгони!

  4. #4
    Мен ме скъсаха веднъж за пълна ( моя ) простотия -- изтрита пътна маркировка и продължих направо от платно за завиване надясно ... два пъти на едно и също място Ама иначе карах общо взето добре. Втория път карах адски нервно, обаче беше пичав изпитващият, не направих нарушения и го взех. Първия път ме караха да паркирам, втория не. Иначе 25 минути продължава изпитът, случаите, при които веднага те късат, са преминаване на червено, ПТП ( като да качиш колата върху бордюр също се счита за ПТП ) и неспиране на знак STOP. Оттам насетне могат за всичко да ти се заядат или пък не -- много зависи на какъв човек попаднеш. За отнемане на предимство вече не помня дали директно късат, ама май да. Ще ви направят подробен инструктаж предварително, така че ще знаеш, споко.
    И, моля ти се, разучи си откъде да си включваш фарове, чистачки, аварийни и такива работи, 'щото е цифра смешно като питат на устройство на колата елементарни неща да не се знаят. Никой няма да те кара на изпита да обясняваш как функционира двигателят, ама е срамота утре да излезеш на пътя и да не знаеш откъде да си отвориш капака на колата, нали ...

    Успех!
    Big A, little a, bouncing B
    The system might have got you but it won't get me!


    http://lobotomyforfree.blogspot.com/

  5. #5
    А в колата отзад има още курсисти, които се возят нали?

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от penetration
    А в колата отзад има още курсисти, които се возят нали?
    Зависи от инструктора ти, ако има още курсисти за явяване на изпит.
    Научно е доказано, че жената може да бъде задоволена и само с 8,5 сантиметра... И няма значение дали картата е Виза или Мастеркард.

  7. #7
    Баче, ти се казваш penetration, няма да имаш ядове!
    активизъм/превенция; писане; музика

  8. #8
    Супер фен Аватара на iLovePussyJuice
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Sofia
    Мнения
    2 168
    е добре тия неща инструктора не ти ли ги е казвал?

  9. #9
    Повече от фен Аватара на SemperArdens
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    472
    колан, огледала -странични, средно, седалка.
    може да си цъкнеш и фарове ако е някво мрачно, ако ти каже що ги цъкаш и иска да ги спреш, няма проблем, важен е факта, че си се сетил/а.
    като гледаш страничните огледало, даже и средното, гледай да си мърдаш повече главата, не само очите, защото понякога изпитващия се заблуждава, че не гледаш въобще. на мен след изпита ми каза нещо от сорта на "имаш изградени навици да получаваш информация за околната среда", именно поради факта, че си следях през няколко секудни огледалата.
    спираш на спот, не само да намаляш. няма значение дали е изтрит, наклонен, счупен..
    гледай си знаците/маркировката, че може да те накара да правиш обратен, на места където е забранено. като го правиш обратния (ако), изнасяй се малко повече в дясно преди завоя за да имаш място, иначе рискуваш да не го вземеш и да се забиеш насредата на пътя, да почнат да ти бибиткат, нямаш право мисля че да даваш назад, и обстановката става изнервяща.
    дръж си волана с 2 ръце, не го върти с една.
    винаги мигачи, при престровяване в лентите, при завои - винаги.
    спирай на пешеходни ако са стъпили на платното, иначе не си длъжна/ен да спираш, както и на хора, които пресичат където си искат.
    като паркираш, гледай да не дереш колите / бордюрите около тебе, ако те кара на паркинг (кауфланд, била) гледай да не стъпваш в/у лините, които разделят паркоместата.

  10. #10
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    За всички, които четат тая тема - всички даи-аджии късат директно за някои неща

    1. Не спиране на знак СТОП
    2. Висока скорост
    2. ПЕШЕХОДЦИ...
    3. Влизане в забранена (еднопосочна) улица .. от към грешната страна.
    4. СВЕТОФАР (за това по-долу)

    по време на изпита, още докато пешеходецът си взима душ у тях, трябва да СПРЕТЕ и да го изчакате да дойде до зебрата и да мине през нея! Ако сте на голям булевард и пешеходецът е тръгнал по зебрата, но вие имате достатъчно време да минете преди него и да не го застрашите - НЕ го правете. Стъпи ли с единият крак на нея, ако ще вие да сте в София, а той в Перник, СПИРАТЕ.За това са НАЙ-стриктни.

    Шегата на страна, когато някой малоумник пресече ПЛИСКА отгоре (или за несофиянците - пешеходец пресича на булевард, където НЯМА право), повечето курсисти си мислят 'ся ше мина пред него, щото съм в правото си'... в правото си сте, НО ЩЕ ВИ СКЪСАТ директно, а ако вече имате книжка и сте бастисал човека - ВИЕ влизате в затвора, нищо че сте били в правото си.

    Следват второстепенни грешки -

    1. Спряли сте на наклон нагоре и при потегляне МПС-то тръгва назад - тогава изпитващият ще ви натисне спирачката демонстративно така, че МПС-то да се разтресе като в японско земетресение, но не се панирайте. Би трябвало инструкторът да ви е научил да дърпате ръчна на наклон и да тръгвате плавно на първа при отпускането и.

    2. Предимство в кръгово движение - ВИНАГИ спазвайте, в 99% от случаите в България и по света предимство имат тези ВЪТРЕ в кръга, т.е. като захождате към него гледайте на ляво и пропускайте движещите се МПС-та, докато можете да тръгнете плавно и без да бързате - да навлезете в кръговото движение, без да отнемете предимството на идващото МПС.

    3. Син знак 'завой САМО надясно след знака', вие сте дали ляв мигач. Гледайте да се поправите, преди да сте завили дефакто и спирачките на изпитващият ви залепят отново муцуната на волана.

    4. СВЕТОФАР - ЖЪЛТАТА СВЕТЛИНА НЕ Е ЗЕЛЕНА! На жълто трябва да сте заковали. Също много важно - има стоп линии преди светофарите. НЕ ги настъпвайте с предните гуми.

    5. Спазвайте доволно преувеличено отстояние от предното МПС. ДИСТАНЦИЯ!

    5. Трамваите (за софиянците) ВИНАГИ са с предимство.

    Има и други, това са важни неща. От по-малките грешки едно време имахте право на 2. На третата късаха, сега не знам как е.

  11. #11
    Оставането в кръстовище - в София е много често срещано да влезеш в кръстовище и да не можеш да се изнесеш преди да е светнало червено.

    Когато аз взимах книжка не беше толкова зле, но вече доста сериозен процент са изгърмяли заради това...

  12. #12
    Супер фен Аватара на BrokenInnocence
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    1 328
    За отнемане на предимство късат директно също... за съжаление, личен опит.
    No man for any considerable period can wear one face to himself and another to the multitude, without finally getting bewildered as to which may be the true.

  13. #13
    Скъсаха ме ...
    И то заради някакви тъпи грешки, дето не знам и аз защо ги направих..
    Отивам си аз първо в 9.30, спокоен, 3 учебни коли имаше, 10 курсиста, 1 изпитващ. Курсистите от нашата кола бяха 4-ма, от втората - трима и от третата - трима. ОК, разбра се даяджията с инструкторите, че нашата кола ще е последна. И от там като почна едно чакане, едно висене, до 3 на обяд. ОК, дойде и моят ред. Качвам се, седалки, огледала, колан. На контакт, паля и ха да тръгна и загасна. Викам си край, ебаси гадното започване направих. Викам си вкарал съм трета вместо първа. Изключвам, включвам, паля отново и пак угасна. Иии тъпата ръчна била вдигната. Ама понеже колата е от новите, ръчната има малък ход, така че на пръв поглед не можеш още при качване в колата дали е вдигната или не. Както и да, почнах да карам. Не знам за чия простотия реших да карам динамично, но в лявата лента. ОК, всичко точно, после карах в една тясна уличка, някакъв джип в нарушение - спрял на пешеходна пътека и аз леко минавам и един пешеходец изкочи из нищото и даяджията скочи върху спирачката. Е сега, дано имам повече късмет на следващото явяване, защото грешката си беше напълно у мен! ..

  14. #14
    Повече от фен Аватара на SemperArdens
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    472
    кво динамично каране, бе, пич, каква лява лента :д
    на изпит си.
    ще караш така както искат да караш, ще казваш това, което искат да чуят......

    пп. и ръчната няма да око да определяш пусната ли е, не е ли.. има си индикация на таблото.
    I am free of all prejudice. I hate everyone equally.

  15. #15


    тоя е счупил тъпометъра направо

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    5. Трамваите (за софиянците) ВИНАГИ са с предимство.
    Ти знаеш. А ако излизат от път без предимство?

  17. #17
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    е тоя чупи тъпомера дваждий.

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Aleks5x4
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    5. Трамваите (за софиянците) ВИНАГИ са с предимство.
    Ти знаеш. А ако излизат от път без предимство?
    Ако това стане се обади на полицията на телефон
    1651611216515pp25446341bb634654ad34wr64s646q4r46we
    Ама БЪРЗО!
    ...

  19. #19
    Милко вече не му трябва тъпометър, а Гайгеров брояч

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от Rorschach
    Милко вече не му трябва тъпометър, а Гайгеров брояч
    Е недейте така , той поне се е опитал
    Искат да съм кофа... Боклучийски кош - аз им го показах с "Гол в ръката нож"

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    е тоя чупи тъпомера дваждий.
    Кой водач е с предимство в показания пример - A или B?


  22. #22
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от Rorschach
    Милко вече не му трябва тъпометър, а Гайгеров брояч


    100% съм сигурен, че въобще не схвана как го обиди.

  23. #23
    Това е като да твърдиш, че пътуваш без визи заради членството в ЕС.

  24. #24
    Голям фен Аватара на go71n
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    806
    Цитирай Първоначално написано от Aleks5x4
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    е тоя чупи тъпомера дваждий.
    Кой водач е с предимство в показания пример - A или B?

    трамвая винаги е с предимство извода е B минава преди А !! ако тръгнеш да минаваш първи А гази В
    Обещания безброй уш да ме правят герой, една след друга лъжи въляха като порой.. [music]``

    Роден съм известен, Разпознаваем съм.. И ако сина ти не знае.. Сигурен съм, че дъщеря ти е добре запозната!

    women are people too
    sometimes

  25. #25
    Някой друг ще се изкаже ли преди да дам верния отговор?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си