.
Отговор в тема
Страница 9 от 11 ПървиПърви ... 567891011 ПоследнаПърви
Резултати от 201 до 225 от общо 256
  1. #201
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359
    Свилен я заведе в малък и уютен ресторант, където вечеряха морски деликатеси с бяло вино и опитаха специалитета на заведението – ягодово парфе. Светлината беше приглушена, свиреше тиха музика, на масата между тях гореше алена свещ. След като приключиха, Мая настоя да плати сметката, а той извади малка кадифена кутийка във формата на сърце.
    – Може да бъде годежен пръстен или просто пръстен – както предпочиташ – каза с усмивка. – Знаеш, че те обичам, но искам заедно да решим кога ще е подходящият момент!
    – Подходящият момент е сега! – отвърна тя. – Задай ми въпрос и отговорът ще бъде „да“!
    – О, супер! Въпросът е: „Ще ми дадеш ли назаем три бона?“

    („Седемте живота на Мая“, Красимира Стоева)

  2. #202
    "Защото, старче, нямаш право на избор дали да бъдеш наранен – сам можеш да избереш единствено кой да те нарани."
    - Джон Грийн, "Вината в нашите звезди"

  3. #203
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359
    Горният цитат улавя една от най-любимите ни илюзии – че може да ни нарани (емоционално, не физически) някой друг... А не че ние даваме да ни наранят. Или не даваме.

    Повече сме си говорили ей тук:

    http://choveshkata.net/forum/viewtopic.php?f=2&t=20

    (Изисква регистрация.)

  4. #204
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Изисква регистрация.

  5. #205
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    "Порастваш, ставаш мъж, свикваш да получаваш по-малко, отколкото си се надявал, и изведнъж откриваш, че на машината за мечти виси огромна табела с надпис “НЕ РАБОТИ". "
    Стивън Кинг, "Капан за сънища"

  6. #206
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    432
    Аз нямам любим, защото не знам какво е книга

  7. #207
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Тези господа изхождаха от логиката, че колкото по-чудовищно излъжеш, толкова по-бързо ще ти повярват. Обикновените хора по-скоро вярват на голямата лъжа, отколкото на малката. Това съответства на примитивната им душа. Те знаят, че за дребното и самите те са способни да излъжат, но да излъжат за повече, май че биха се притеснили. Голяма лъжа даже няма да им дойде наум. Ето защо масите не могат да си представят, че другите са способни на къде по-чудовищни лъжи, на къде по-безсъвестно извращаване на фактите. И даже, когато им разяснят, че става въпрос за чудовищна измама, те все още ще продължават да се съмняват и ще бъдат склонни да смятат, че вероятно тук все пак има частица истина. Ето защо виртуози на лъжата и цели партии, изградени основно върху лъжата, винаги прибягват именно към този метод. Тези лъжци прекрасно знаят тази черта на масите. Излъжи, само че повечко, и нещо от лъжата ти ще остане."
    "Моята борба", А. Хитлер

  8. #208
    Голям фен Аватара на Ouroboros
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    987
    Millard, put your cothes on this instance! Polite people don`t dine in the nude!

    -Miss Peregrine`s Home for Peculiar Children

  9. #209
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    "Тези господа изхождаха от логиката, че колкото по-чудовищно излъжеш, толкова по-бързо ще ти повярват. Обикновените хора по-скоро вярват на голямата лъжа, отколкото на малката. Това съответства на примитивната им душа. Те знаят, че за дребното и самите те са способни да излъжат, но да излъжат за повече, май че биха се притеснили. Голяма лъжа даже няма да им дойде наум. Ето защо масите не могат да си представят, че другите са способни на къде по-чудовищни лъжи, на къде по-безсъвестно извращаване на фактите. И даже, когато им разяснят, че става въпрос за чудовищна измама, те все още ще продължават да се съмняват и ще бъдат склонни да смятат, че вероятно тук все пак има частица истина. Ето защо виртуози на лъжата и цели партии, изградени основно върху лъжата, винаги прибягват именно към този метод. Тези лъжци прекрасно знаят тази черта на масите. Излъжи, само че повечко, и нещо от лъжата ти ще остане."
    "Моята борба", А. Хитлер
    знаех си, че си нацистко леке като докторчето

  10. #210
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    знаех си, че си нацистко леке като докторчето
    Аз винаги съм го зявявал открито. Не беше нужно да се правиш на детектив.

  11. #211
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Заинтригува ме с този цитат и ще я прочета и аз. И преди нпп да ме анатемоса, да кажа, че никога не съм била изкушавана от националсоциалистическата идеология. Мисля, че това... нещо трябва да се прочете с отворен ум, доколкото това е възможно, де.

  12. #212
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Цитирай Първоначално написано от Ssummerjam Виж мнението
    То не е от книга, а от разказа "Шибил" на Йовков.

    "Каква чудновата бърканица - мислеше си той - от жена, дете и дявол! "
    ЛЮБИМА ЗАВИНАГИ!


  13. #213
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора с които искаш да бъдеш, не може да не бъдеш. Хора, които изграждат своя дом в сърцето ти!", С. Кинг- "То"

  14. #214
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    "Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора с които искаш да бъдеш, не може да не бъдеш. Хора, които изграждат своя дом в сърцето ти!", С. Кинг- "То"
    Чел ли си книгата ?

  15. #215
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    "Тези господа изхождаха от логиката, че колкото по-чудовищно излъжеш, толкова по-бързо ще ти повярват. Обикновените хора по-скоро вярват на голямата лъжа, отколкото на малката. Това съответства на примитивната им душа. Те знаят, че за дребното и самите те са способни да излъжат, но да излъжат за повече, май че биха се притеснили. Голяма лъжа даже няма да им дойде наум. Ето защо масите не могат да си представят, че другите са способни на къде по-чудовищни лъжи, на къде по-безсъвестно извращаване на фактите. И даже, когато им разяснят, че става въпрос за чудовищна измама, те все още ще продължават да се съмняват и ще бъдат склонни да смятат, че вероятно тук все пак има частица истина. Ето защо виртуози на лъжата и цели партии, изградени основно върху лъжата, винаги прибягват именно към този метод. Тези лъжци прекрасно знаят тази черта на масите. Излъжи, само че повечко, и нещо от лъжата ти ще остане."
    "Моята борба", А. Хитлер
    Хитлер е уникален ! Укончателно съм му фенка вече ! От къде намери цитата ? Чете го в книга, или ?

  16. #216
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от LoveInfect Виж мнението
    Чел ли си книгата ?
    Да, единствената на Кинг, която съм чел.

  17. #217
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от LoveInfect Виж мнението
    Хитлер е уникален ! Укончателно съм му фенка вече ! От къде намери цитата ? Чете го в книга, или ?
    Да, от книгата. Има го и на други места, но не е целият и се губи смисълът.

  18. #218
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Аз съм като стара топка за голф — от мен отдавна е очукана цялата ми бяла боя. Сега животът може да ме удря колкото си ще, но следа не ще остане. А рискът, млади приятелю — това е солта на живота. Само ако рискуваш, си струва да живееш.", Артър Конан Дойл, "Изгубеният свят"

  19. #219
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    "Man weiß nicht, was man sagen soll, wenn man eigentlich so viel sagen möchte." - "Bitterschokolade"

    Eдинственото изречение, което ми направи впечатление от цялата книга.

  20. #220
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Има много хора, които никога не разказват своите приключения, защото не хранят надежда, че някой ще им повярва.", Артър Конан Дойл, "Изгубеният свят"

  21. #221
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    - Ами хората търсят нещо - обади се друг плах глас на един от най - новите лекари. (...)
    - Точно така ! - потвърди професорът. - Търсят ! Но какво търсят ? Още от най - ранна детска възраст едно от най - определящите неща за поведението на всички хора е това дали получават любов.
    "ДОКТОРЪТ " Иво Топалов

  22. #222
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Надявам се, сър, че моето име ще се ползува с други, по-заслужени почести пред потомството — отвърна сурово Челинджър. — Всеки невежа може да остави безценното си име на поколенията, като им натрапи някоя планина или река. На мен такъв паметник не ми е нужен.", "Изгубеният свят"

  23. #223
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    "Чудесен ден да се взреш в себе си: студената светлина, която слънцето отправя към всички същества като безпощадна присъда, навлиза в мен през очите; вътрешно съм озарен от пресушаваща светлина. Сигурен съм, че само за четвърт час бих стигнал до върховно себеотвращение."
    Жан Пол Сартр, "Погнусата"

  24. #224
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    "Чудесен ден да се взреш в себе си: студената светлина, която слънцето отправя към всички същества като безпощадна присъда, навлиза в мен през очите; вътрешно съм озарен от пресушаваща светлина. Сигурен съм, че само за четвърт час бих стигнал до върховно себеотвращение."
    Жан Пол Сартр, "Погнусата"
    Цитатът ми хареса препоръчваш ли книгата ?

  25. #225
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от LoveInfect Виж мнението
    Цитатът ми хареса препоръчваш ли книгата ?
    На 100%... Също можеш да прочетеш и "Битие и нищо" пак е негова..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си