.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 49
  1. #1

    ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ ?

    Здравейте,

    искам да попитам момичетата, които са пили противозачатъчни(контраце тиви), от кои сте най-доволни и какво бихте ми препоръчали? Интересувам се и от страничните ефекти... споделете :S

  2. #2
    Мега фен Аватара на Josefinne
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    FoReVeR LoST
    Мнения
    4 211
    Аз съм пила Регулон и Жасмин.
    Положителни ефекти:
    1) секс без презерватив ( ако имаш постоянен партньор и нямате венерически болести, които да си менкате),
    2) няма страх от бременност, ако ти закъснее
    3) почти никога не ти закъснява
    4) махат ти се пъпките
    отрицателни ефекти ( които съм набл'давала при мен )
    1) засилен апетит и желание към сладки и пържени ( въобще висококалорични ) храни
    2) намаляване на либидото ( при продължителна употреба, повече от 1 г)
    Има и други, но все пак при всеки се наблюдават индивидуално.
    I have the thin line between
    destruction and creation
    drawn through me.

    For that
    I am cursed to never feel the peace in rest
    and to find
    new begginings in my restless soul.

    I will never get the approval of the people
    that are close to me,
    but I hope to get it from a greater power.

    For that
    I accept myself the way I am today
    and hope to find
    the strenght to do the same tomorrow.



  3. #3
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Не съм "момиче, пило противозачатъчни", но ще кажа. За разлика от бонбоните в кварталното магазинче, противозачатъчните са хормонални препарати и следва да се вземат изключително по лекарско предписание. Всичко друго е игра със здравето. Гинекологът със сигурност ще намери начин да установи оптималните противозачатъчни.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Josefinne
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    FoReVeR LoST
    Мнения
    4 211
    Цитирай Първоначално написано от Emilen
    Не съм "момиче, пило противозачатъчни", но ще кажа. За разлика от бонбоните в кварталното магазинче, противозачатъчните са хормонални препарати и следва да се вземат изключително по лекарско предписание. Всичко друго е игра със здравето. Гинекологът със сигурност ще намери начин да установи оптималните противозачатъчни.
    Вярно е , че е добре да ти ги предпише гинеколог, обаче не е като да ти пуснат специални изследвания, за да ти назначат точните противозачатъчни. Мен лично ме питаха дали мога да си позволя по-скъпи!
    I have the thin line between
    destruction and creation
    drawn through me.

    For that
    I am cursed to never feel the peace in rest
    and to find
    new begginings in my restless soul.

    I will never get the approval of the people
    that are close to me,
    but I hope to get it from a greater power.

    For that
    I accept myself the way I am today
    and hope to find
    the strenght to do the same tomorrow.



  5. #5
    Ходих на гинеколог, но не ми каза нищо смислено.. Каза "вземи или Ясмин или което и да е друго" и аз естествено попитах какво ще ми препоръча, получих отговор " Няма значение какви ще са, важното е да не забременееш". Какво да говоря ..

  6. #6
    Мега фен Аватара на Josefinne
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    FoReVeR LoST
    Мнения
    4 211
    Цитирай Първоначално написано от h0peless
    Ходих на гинеколог, но не ми каза нищо смислено.. Каза "вземи или Ясмин или което и да е друго" и аз естествено попитах какво ще ми препоръча, получих отговор " Няма значение какви ще са, важното е да не забременееш". Какво да говоря ..
    Моята гинеколожка ми каза, че Ясмин е подходящо за млади момичета. Не знам точно какви са й съображенията. Ако мислиш, че гинекологът ти не е достатъчно компетентен или загрижен - отиди при друг на консултация и/или преглед. Наистина е най-важно да не забременяваш, но като човек, който 3 години е взимал противозачатъчни мога да ти кажа, че не във всеки случай са най-доброто решение.
    I have the thin line between
    destruction and creation
    drawn through me.

    For that
    I am cursed to never feel the peace in rest
    and to find
    new begginings in my restless soul.

    I will never get the approval of the people
    that are close to me,
    but I hope to get it from a greater power.

    For that
    I accept myself the way I am today
    and hope to find
    the strenght to do the same tomorrow.



  7. #7
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Цитирай Първоначално написано от h0peless
    Ходих на гинеколог, но не ми каза нищо смислено.. Каза "вземи или Ясмин или което и да е друго" и аз естествено попитах какво ще ми препоръча, получих отговор " Няма значение какви ще са, важното е да не забременееш". Какво да говоря ..
    Отивай при друг. Този е фалшив. То бива, ама чак пък толкова да се изродят повечето лекари в България...

  8. #8
    Съгласна съм за лекарите, не стига че ми взе 30лв. за преглед и то какъв преглед беше "какво искаш да ме питаш" ами на всичкото отгоре и какъв отговор получих. Тук в Габрово няма компетентни лекари и не знам какво да правя..

  9. #9
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Не ми говори за Габровските гинеколози... Преди 6 години ходихме на частно с жена ми, уж за по-сигурно. Накрая установи, че е бременна, но при очевидни симптоми, не можа да определи, че е ИЗВЪНМАТОЧНА бременност! Едва се отърва жива, с обилен вътрешен кръвоизлив! Добре, че там където после отидохме, веднага поставиха диагнозата. Разпитай. Наистина не знам кой е свестен...

  10. #10
    Ужасни са, няма къде да отида освен с майка ми няма с кой друг да говоря и затова реших да поразпитам тук. Тъй като знам, че никой няма да тръгне да се заяжда и който може ще помогне..

  11. #11
    Josefinne, ти лично кои мислиш са по-добри Жасмин или Регулон?

  12. #12
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Единствено да разчиташ, че някоя по-опитна потребителка от Габрово ще ти препоръча гинеколог, друго не се сещам.
    Не е препоръчително да се вземат противозачатъчни без наблюдение. "Личното" мислене е индивидуална преценка на база особености на организма. Не е сигурно, че точно това при теб няма да има странични ефекти. Бивша приятелка вземаше така без рецепта, но си докара всевъзможни странични ефекти .

  13. #13
    Ами ако има някоя да пише.. Отчаяла съм се вече от тези лекари...

  14. #14
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Разходи се до Велико Търново, там може да са по-свестни специалисти. И си вземи направление от личния лекар, значително по-евтино е.
    Welcome to the Jungle...

  15. #15
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Лекарят е прав да пита имаш ли възможност да купуваш по-скъпи ОК. Повечето родители в тази криза биха се озъбили да дават по 15-20 лв за блистер, при положение че могат да минат с 21 лв за три месеца.

    DarkTemplar, ти хубаво й даваш акъл да мине тънко, ама не пита дали последното ходене при АГ е било с направление.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  16. #16
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Е щом й е взел 30ка за обикновен преглед едва ли е било с направление.
    Welcome to the Jungle...

  17. #17
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    h0peless, за лечение ли ти трябват или не щеш да ставаш мама? Щото и тия от 2 лв вършат работа, ама си слагаш главата в торбата с тях.
    За страничните ефекти- вдигах кръвно, имах страхотни отоци, от диуретиците пък получавах болезнени мускулни крампи, сдобих се с бучки в гърдите /сега пия витамини в конски дози за протекция/, имах контракции, май и тромбемболичен инцидент прекарах- събуждам се в 03.00 с болки в гърдите, сърцебиене, страх, но явно е било нещо малко, защото за 30 минути отшумя. Не бих посегнала отново, освен ако не се налага. Сега съм на тръни и всеки месец се радвам на овулация, защото фертилитетът може да е засегнат от контрацептивите и да са му нужни две години да се възстанови. Вярно, тези две години минаха, но все пак страхът и наблюдението остават.


    DarkTemplar, всичко е възможно.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  18. #18
    Не ми се става мама ... И да бях с направление последния път.. По принцип родителите ми никога няма да ми откажат пари за нещо такова. Говорих дори с майка ми и тя каза, че ще ми ги осигури, само че и тя вече не знае къде да ме праща Затова каза поразпитай и реши аз съм с теб .

  19. #19
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Не посягай към тях, ако е само това.

    Няма да ти дадат направление пак. Просто няма начин в рамките на 1 месец да ти издадат две направления с една и съща диагноза. Сори.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  20. #20
    Аз не ходих този месец, ходих преди 2 или 3 може би. Бях се отказала, защото не получих отговор ама така пък с приятеля ми всеки месец да сме на тръни е доста трудно.

    Говорих и с познати вземали без предписание и са доволни, при тях нямало странични ефекти, ни никога не мога да съм сигурна, че и при мен ще е така. ;S

  21. #21
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Самият страничен ефект от увеличаване риска от рак на гърдата ми е достатъчен да ме спре да пия подобно нещо.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  22. #22
    Всъщност се поразрових и прочетох на няколко места, че това е глупост и няма как да стане. Не знам колко е вярно ..

  23. #23
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Щом го пише и в листовката на самите ОК, надали е глупост.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  24. #24
    При приемащите противозачатъчни таблетки достоверно е намален риска от развитие на рак на дебелото черво и ректума, на маточното тяло, яйчниците. Намален е като цяло и комбинирания риск от поява на трите най-чести гинекологични неоплазми (рак на ендометриума, яйчниците и маточната шийка), както е намален и риска от появата изобщо на какъвто и да е рак.


    Ами окончателно се отказах. Благодаря на всички много !

  25. #25
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    А защо се спираш точно на този метод за контрацепция? Нито е най-сигурен, нито най-здравословен.


    Иначе за марката - на мен ми препоръчаха Линдинет 20 при консултацията. Но нямам намерение да си тормозя организма с орални контрацептиви.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си