.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7

Тема: Раждане

  1. #1

    Раждане

    Малко странна тема но пък лично за мен доста интересна надявам се и за други момичета... много ми е интересноо... чуството след като ти истекът водите и от там всяка една секунда... боли ли как е горе долу колко време г/д продължава.. вярно ли е че след раждането не трябва да заспиваш 2 часа ?! многоо ми е интересно и ще съм много благодарна ако някоя майка която е родила скоро би разказала нещо
    Ак0 няк0га в живота падна искам да знам,че сЪм скочила,а не че някой ме е бутнал...

  2. #2
    Седни пред компютъра някой ден и отвори уикипедия, за да прочетеш това, което те интересува. Защо мислиш, че някоя майка би посещавала секцията за бъдещи такива?
    Здраве и съвети за здравословен живот

    Здраве и болести - информация

  3. #3

    Re: Раждане

    Цитирай Първоначално написано от Miglenka
    Малко странна тема но пък лично за мен доста интересна надявам се и за други момичета... много ми е интересноо... чуството след като ти истекът водите и от там всяка една секунда... боли ли как е горе долу колко време г/д продължава.. вярно ли е че след раждането не трябва да заспиваш 2 часа ?! многоо ми е интересно и ще съм много благодарна ако някоя майка която е родила скоро би разказала нещо
    Хубава тема, жалко наистина че никоя майка не би писала тук

  4. #4
    Фен Аватара на vde
    Регистриран на
    Dec 2003
    Град
    Виена
    Мнения
    269
    Ето ти мнението на един баща:

    Съдейки по съпругата ми след като ти изтекат водите, не се променя, просто, знаеш, че раждането е започнало. По принцип викаш линейка и лягаш докато дойде.
    Боли - не.
    Раждането със сигурност боли - колко не мога да ти кажа, но си зависи от теб дали държиш на болка. Имай предвид, че този момент тялото ти бошуват доста хормони и болката не ти е основния проблем.
    Нещото което може да стане ако нямаш достатъчно разкритие е да ти сложат хормон, окситоцин, който да предизвика разждане т.е. да оскори процеса - проблем изкуствения окситоцин БОЛИ!!!
    След раждането да спиш - няма такова нещо, ако си уморена спи, ако не гушкай си бебока макар, че първите 12-15 часа след раждането не знаеш на кой свят си.

    Най-важното е да си слушаш тялото. В Бългатия за съжаление ражданията ако не са уговорени може да имат доста сериозни последици което си е грубо и плашещо. Чувал съм не малко направо страшни истории на познати които са родили в родните АГта.
    Честно ако се случи нещо такова със съпругата ми (от историйте в котто се оставят да раждаш сам) мисля, че ще има доста пребити от АГ клиниките.
    Aко не можете да пишете на български пишете на език, на който можете - английски, немски, руски, френски, японски и тн.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Mi6inka
    Регистриран на
    Aug 2008
    Мнения
    4 303
    МОя близка приятелка, която вече е мамче ми разказа всяка една подробност за раждането. С тази разлика, че при нея водите на са изтекли, а са и ги спукали после...Обясни ми, че самото раждане не боли чак толкова, колкото самите контракции....Болки в областта на корема и кръста, дости силни ....Всичко все пак си е индивидуално, нейното раждане специално е минало леко, без много мъки.

  6. #6
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Цитирай Първоначално написано от magito023
    Седни пред компютъра някой ден и отвори уикипедия, за да прочетеш това, което те интересува. Защо мислиш, че някоя майка би посещавала секцията за бъдещи такива?
    Що пък не ? Може да дават съвети на бъдещите (:
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си