.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 39
  1. #1
    Супер фен Аватара на BlackWings
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във форума
    Мнения
    1 636

    Детски смехорийки

    Ще ми е интересно да прочета интересни и смешни неща , които вашите деца , малки племенничета , братовчедчета и т.н. са казали или направили. И с какви лудории се изявяват и проявяват характер. Детската наивност доста ме умилява и развеселява. Надявам се и за вас темата да е интересна.

    Ето пример , едно съседско момиченце 4-5 годишно ,веднъж ми вика "Како ,айде да скачаме на мъже" (ест. за въже ставало въпрос ама аз си викам "Айдеее...")
    Същото момиченце като му кажеш - " Я ,кукличке" , тя вика - "Не съм кукличка! Аз съм Дени. Цял ден съм Дени!"
    А това майка ми ми го разправя , че като е била бременна със сестра ми , съм я питала : "Мамо , ти обичаш ли го това бебе? " И тя:"Обичам го , разбира се." И аз "Тогава защо си го изяла??""

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    hahah,"cql den sum Deni"..tova e sladko.
    Moq bebe6ok o6te ne prikazva suvsem qsno,no ve4e ima razni sme6ki.Naprimer na moq nai-dobur fr kazva "gad"...ne znam ot kude go e 4ul,za6toto az ne mu kazvam gad,oba4e toi SAMo kum nego se obru6ta taka.Mnogo be6e sladuk predi nqkolko meseca,toku-6to prohodil i az sum go pusnala da obikalq staite.Toi hodi i se klati kato pate,a az slu4aino minavam pokrai nego.Toi oba4e re6ava,4e go gonq i po4va da bqga ot men.Est,na tretata kra4ka e padnal po dupe...Sega lubimoto mu ne6to za qdene e "tutof"-kartof,pitam go "ti bebe li si " i toi adski vuodo6even otgovarq "daaaa",razglejdame edna knijka s jivotni i gi u4im,a toi kato vidi kartinkata s ku4eto(koeto na kartinkata spi) i povtarq "4i4i na",koeto ozna4ava "ku4e nana".Takiva ne6ta pokrai nas.

  3. #3
    Повече от фен Аватара на littlebaby
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Пловдив
    Мнения
    495
    Аз като малка съм ходила с ръце в джобовете и даже като съм падала не съм ги изкарвала Веднъж пък съм била на село и братовчедка ми е дошла,но съм била някъде навън.И тичам към нас,вече се събувам и братовчедка ми отваря вратата,но аз от радост съм и забравила името и съм и казала: "Момиченце,ще ми подадеш ли чехлите"
    На дядо ми пък съм казвал "Дядо,апъни адана",което значи "Дядо,разпъни дивана"
    Майка ми като е била бременна и казали,че ще има момченце,при което и аз очаквам братче.Мама ражда,но момиченце Отиваме с татко в родилното и аз съм казала "О,кво грозно бебе" "и защо няма пишка?Това не е нашето бебе,да го изхвърлим през терасата"

  4. #4
    братовчедка ми е на почти 5 и преди 1-2 години като я питаш ти бебе ли си,симонче и тя неее,аз съм голяма кака и почваше да се сърди или само почва да ме гали и да ми говори:ти си най-красивата звездичка,рая...тогава ми става много смешно
    Think.Believe.Dream.DARE[!!!]

  5. #5
    bratov4edka mi e na 3 i na pala4inkite im vika gipki i mi vika kaki4ko moq 6te te papkam az tebe a az kato sam bila bebe i edin sased mi e kazvam gabi 6te te izqm i az ne pipi gabi babi ne pipi
    majoretkata...skype-sladkata164

  6. #6
    Moя братовчед един път в гостуването вкъщи ме разби.
    Седим в хола аз, той и баба ми, а той бърника по телевизора. Съответно баба му казва 'Тони, не там', а той започна да си повтаря Нонииии, не там! Ноооониии, не там! НОНИ, НЕ ТАМ!!!!!!!!!, като последното с един крясък. Ако някой непознат го беше чул, щеше да реши, че мноооого му викаме на това дете...
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  7. #7
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Моята малка братовчетка не заспива без гангата и пала(възглавницата и парцала-калъвка)Или като яде банан застава под едно голямо цвете и ми вика:Аз съм муна под пама(палма).На Коледа заставаше под елхата и започваше да се моли на един дядо коледа играчка;Дядо Моледа моя ти си донеси мене Ая кука а на Саско камон.....
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  8. #8
    Разговор между чичо и братовчедка ми (Дали)
    Дали: Тате, защо чдеш тук?
    Чичо: А къде да ям?
    Дали: Другаде.
    Чичо: От вън ли?
    Дали: Неее, тук.
    Чичо: Е аз съм тук.
    Дали: Не, не, тук другаде.
    *Най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите.*

  9. #9
    племеничката ми е на 5 годинки, но все още не може да говори баш-баш много ми е сладка когато ми обяснява нещо (почти винаги си фантазира някакви неща) и започне вместо КАТО да казва ТУТУ.. например:
    - и туту падна и после колелото туту го видяга и много и се караха.. и тя туту стана беше цялата в кръв..
    хехе много е сладка и смешна като почне така, защото хем говори неправилно, хем несвързано

    аз пък като малка винаги съм обърквала светофарите и фаровете
    на лалетата съм викала валета, а на оТровата - оДрова
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  10. #10
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Виждам, че се споменават и странни думи, които ние сме използвали като малки.
    Аз съм си говорила доста правилно, но съм имала някои наистина ефектни.
    гнездо - гъзно
    Изабела /една съседка/- Ебела

  11. #11
    Голям фен Аватара на mokka
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    964
    Моята братовчедка като ни беше на гости и баба ми и дава пари тя ги взема и казва : Ама изобщо не съм доволна Не че не беше доволно детето, просто това го беше научило от една реклама на прах за пране

  12. #12
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    1 389
    ..
    За цялата ни злоба в сърцето идва ден и всичко се връща... [!]

  13. #13
    хаха аз кат съм била бебе много смехории но има една на брат ми която ме разби като ми я разказа майка ми:
    разхожда се майка ми с мен в количката и с брат ми който е бил на 3-4, лятото иии братлето тича наоколо радва се и си държи един воден пистолет.Майка ми е била с някаква нейна приятелка и те си говорят и по едно време минава едно улично куче покрай тях и брат ми застанал срещу него насочил детското пистоетче и каза 'Предай се куче нямаш никакъв шанс' и на тва смяяяяях.. друг случай с него ама е бил да кажем на 5. Пак е бил с наще и мене навънка някаде в някакво кафе . Та той отишъл и поискал пари за желирано червейче и нали големия мъж вече отишъл сам да си купи ии то имало опашка ама на нашия какво му пукало-предпредил всички хора и понеже то било бар съответно високо, братлето протегнало ръката с парита колкото можел по-високо и извикал на бармана 'господинее дай един червей'

    аз като съм била малка н 1 годинка някаде и навънка с мама да си играя на пясъчника ии понеже съм се клатушкала като гъсе майка ми ми е викала гъсоче ии аз съм си изпуснала лопатката нещо и съм я посочила и съм казала 'патката на гъската'

  14. #14
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    959
    Братовчедка ми постоянно ни изненадва с най-различни реплики.
    Много често на нейната си реч,прибавя по някоя дума,характерна за голям човек,която понякога дори се чудим къде я е чула и се получава много сладко.

    Леля ми понякога ни говори (на мене и някоя приятелка примерно) на "сладурчета" и след известно време братовчедка ми(която е на 4) е така от нищото като се изцепи "Ей сладурчета"или нещо подобно-просто си умираме.

    Сестрата на баба ми,нали се пада леля на тате и леля ми (ех как мразя да обяснявам така ) и понеже леля ми казва на братовчедка ми да и вика"бабо"(на сестрата на баба ),(аз също така и викам),но всички други и викат "лелче" .Та така детето от съвсем малка,та до сега почна много да се обърква и в крайна сметка и вика"бабо лелче" Винаги ми е звучало много смешно,жалко че не можах да го обясня


    Та така в общо взето докато са малки ръсят такива бисери.

  15. #15
    Ъъъ,сестра ми като малка на портокала казваше "прокопал" на дрипите "дрисни" на квадрата "кавдрат" на горещината "гущерина" и други подобни.
    Иначе съм я питала:
    -Какво е дрисни?
    -Емиии,такова,жена с много хубави дрехи.
    Тhe Hell is coming!

  16. #16
    Супер фен Аватара на BlackWings
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във форума
    Мнения
    1 636
    От Бг-мамма извадени някои бисери , достойни за показ:

    Детето /3г./ беше в свекървата и аз им звъня по телефона.
    Говоря с детето и то ми обяснява какво правили, колко ме обичала
    и после ми вика:
    -"Айди, мамо, разговора няма смисъл"

    ***
    Пее песничката за Мила моя мамо, обаче чула недочула, наиучила, недоучила пее пред баща си:
    - Мила, моя, мамоооооо, цяла нощ си спала-а-а-а.
    Дъщеря ми, на 6 години: "Едно малко пръцкане за теб, една голяма смрадня за човечеството".
    Аз: "Калина, няма да можеш да отидеш на детското Коледно парти" Rolling Eyes
    - Защо, мамо?
    - Защото си болна.
    - Ааа, за да не заразя Дядо Коледа ли?!
    Пресичаме улицата и Мони казва:"мамо,най-важно е да не те бутне кола,защото тати не може да готви и ще останем без храна"
    Говорим си с баща й, а тя пристига и ни застрелва от упор с въпроса: Тарзан и Маугли едно и също ли са?
    Ние мигаме, чудим се и точно отваряме усти да почнем с обясненията, детето отсича:
    - Не са, щото имат различни гащи!
    Казвам на сина си, че сега като се е напикал в гащите ще ходи мокър. На другия ден пак го хващам, че се е напикал в гащите и го питам защо. Той ми казва: Искам ходим мокъл.
    Моята хитруша навсякъде си носи Барбито и като направи някоя пакост се оправдава с нея - "аз не съм, тя беше".
    -Ох мамо, не ме докосвай с тези думиии....

    ***

    Мишо нещо ме ядосват с бащ аму и аз:

    -Ще си родя едно момиченце и то ще е по послушно.
    Мишо:
    -Даа ама аз ще го открадна докато готвиш...
    Излизаме на разходка и аз й казвам по инерция, като обикновено тази реплика е за баща й - "Извикай асансьора.", и тя започна да вика - "Асансьорчеее.. "

  17. #17
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    ^тия деца за уникални
    Шофирай разумно - стигни жив!

  18. #18
    Ахаха мама ми е разказвала че като малка на чадъра съм казвала "ги" А веднъж една приятелка и братовчед и разглежда картинки на Спондж Боб и малкото "Спонж Боб квадратни гащи,Спондж Боб квадратни гащи..а Спондж Боб без гащи!"
    And you were strong,and I was not..
    My illusion,my mistake..I was careless,I forgot..
    I did
    And now when all is done..There is nothing to say..


    http://www.album.bg/mallsy_/

  19. #19
    Супер фен Аватара на BlackWings
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във форума
    Мнения
    1 636
    Играем на думички с буквата"М" той изчерпва запаса си и започва да изрежда "Момат, мраставица, мрахосмукачка", аз се заливам от смях и му казвам, че в българския език няма такива думи, а той отвръща" ми ние не играем само на български".
    Първолаче: "Тази година ще се понаучим да пишем, догодина мисля да се отпиша от училище"...
    и
    "Вие защо не ми казахте, че ще уча цели 12 години" /скандално настроено след първия учебен ден/.
    Днес имахме съобразително изкуство.
    Cтои в столчето за хранене. Може току-що да е приключила с яденето, но репликата задължително е "Цял ден стоя тукаааа!"
    В поликлиниката сме да и вземат кръв от пръстчето, влиза госпожицата настаняват я на столчето и тя виждайки памуците и шишенцата заявява "Ааа ще чистим лака", лаборантките изпопадаха от смях.
    Днес и на Кали й боцкаха пръстчето, тя рева порядъчно, самосъжалява се и разправя жално-ядосана: "Сега не мога ходя с тази ръкааа!"
    С най-сериозен тон в един магазин на всеуслушание:
    Родете ми най-накрая една сестричка! Омръзна ми да живея самотен в това семейство!
    Преди месец Албена падна и си сцепи брадата. Баща и я заведе в "Пирогов", за да я залепят, а тя вместо да е притеснена от манипулацията която я очаква, казала "Леле, добре че като се ударих, не забравих да чета!"

  20. #20
    Като малка, когато майка ми, ми е крещяла, че тя ме е родила и нея трябва да слушам, аз съм казвала, че няма да я слушам защото тати ме е родил
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  21. #21
    Еден път бях у братовчед ми който е на 3 годинки и вуйна ми(майка му) го пита:
    Йоли какво искаш тати да ти купи?
    Братовчед ми: Ми искам галямааааааа пишка като неговата! (спукахме се от смях)
    Или пак друга ситуация пак с него
    Идва при мен и ме пита: Како ти имаш ли пишка?
    и аз: не
    и той: ааааа значи.....значи....(мисли там около 2 мин)значи пишкаш с дупито

  22. #22
    хахаха мале тия малките са уникални!!!!!!!! Като беше по-малка пременичката ми с майка ми гледат новините хахахах и майка ми нещо си коментира и малкото само се изцепва: Оффф тия тъпотати,писна ми от тях.!!
    А сега се сещам и за една друга случка.Бяхме в приятеля ми и брат му се разхожда с едно шишенце от минерална вода и си го слага м/у краката и вика:"-Е това ми е пишката вижте колко е голяма.''

  23. #23
    Сестричката ми скоро ще направи две годиники и напоследук е научила да казва "нямам думи".И един ден си ходи и си повтаря "ох колко съм хубава нямам думии, нямам думиии....кака ходи купи думи".На телевизора вика "туити"
    The guy gets all the glory the more he can score,
    while the girl can do the same and then you call her a whore!

  24. #24
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    След като за първи път родителите ми ме бяха завели в Царевец и след това съм казвала на крепостта Царевичка ...
    На пържените картофи съм им викала картофи на скара...

    На съседското момченце,което е на 4,когато му кажеш нещо лошо и той казва Баю Майката(е*аси майката)

    Пък леля ми,когато е била малка не е можела да казва Р ,а е казвала Л,и на една скоропоговорка вместо Райна готви Райна яде, го е казвала с Л

  25. #25
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Tam kyDetO Sym veChno vLubenA
    Мнения
    3 852
    Кръщелничето на мъжо веднъж говореше нещо и каза "Пич". Майка му изненадана го попита от къде знае тази дума и дали въобще знае какво значи. Детенцето възмутено отговори "Да, такъв, който оправя коли!".

    А после се сетихме, че го е научил от това предаване "Пич, оправи ми колата".

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си