.
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 120
  1. #1
    Аватара на RoSKo0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Варна, моретоо :)
    Мнения
    1 657

    Street Fitness (Лостове, успоредки и т.н.)

    Търсих подобна тема - не намерих, ако има такава ъп-нете я да пишем там. Еми, то заглавието е ясно. Да си направим като цяло обща тема за Street Fitness-a и всеки да си задава тук въпросите и това, което го вълнува, история как е почнал и що ала бала....
    хЪх...

  2. #2
    Аватара на RoSKo0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Варна, моретоо :)
    Мнения
    1 657
    Аз като инициатор искам да питам нещо сега... по принцип в града, в който си живея по принцип има 4 вида успоредки... за трицепс, за трицепс (само че за по-широки хора ), за гърди и пак за гърди ама за здравеняци Та....обаче тук има само 1 успоредка... и по-скоро е за трицепс... пак е леко разширена, но... та въпроса ми е как да правя кофи за гърди... не е много удобно да си разпервам ръцете така че да ми се отлепят от тялото (за гърди)... Това ли примерно трябва да представлява?
    http://vbox7.com/play:83c06f63
    хЪх...

  3. #3
    Супер фен Аватара на fatrat
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 233
    Да ! и аз така съм чувал, а и ги правя във фитнеса! Събираш тялото, краката към главата и пускаш! по трудно е да знаеш

  4. #4
    Аватара на RoSKo0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Варна, моретоо :)
    Мнения
    1 657
    Сигурен съм, че е по-трудно... бая зор ще е... ако все още не съм готов затова ще се насоча все пак към обикновените кофи, които пак ми натоварват гърдите, но все пак друго си е упражнение насочено за гърди
    хЪх...

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Цитирай Първоначално написано от fatrat
    Да ! и аз така съм чувал, а и ги правя във фитнеса! Събираш тялото, краката към главата и пускаш! по трудно е да знаеш
    Не е лошо ако мислиш да работиш в цирка..

  6. #6
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    Ne sa mnogo po trudni. Samo za nachinaeshti te sa po-trudni... ,, po-trudni '' sa naprimer mokrite kofi, ili kofichki..
    Izvinqvam se za kirilicata.
    I haide. Pishete za postijeniqta si na lostovete

  7. #7
    Аватара на RoSKo0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Варна, моретоо :)
    Мнения
    1 657
    Аз ще кажа моята история на кратко... след като прекратих през лятото на 2009 футбола, преди 12 клас, от тъпченето на чипсове... бейк ролси, лотота и т.н. цяла година се разболявах от болести, засягащи стомашно чревния тракт и т.н. След абитуриентския бал нещата се влошиха отслабнах драстично, разболях се в рамките на няма и 14 дни от двата вируса на изминалото лято, паднах до 55 килограма, а съм над 180... беше ужасно и реших да започна да тренирам, защото организма ми беше изтощен, окепазен, омърлявен... таа около 20 септември започнах тренировки в къщи с две гири 3,5 килограма и лицеви и коремни... за 2 месеца качих 8 килограма.... и от около средата на декември почнах лостове оттогава съм качил само 1 килограм... моите постижения на някои ще им изглеждат смешни, но в нчалото не можех и 1 набиране с войнишки хват за гръб... сега след около 2 месеца съм на 3х6 серии за гръб с широк хват... 3х7 войнишки и 3х5 с тесен хват с почивка между сериите минута и половина, а между упражненията - 2:30 За бицепса... в началото ги правих неправилно... след това започнах правилно... 3х5 едвама, едвам... вече съм на 3х8... и 3х6 с тесен хват... общо взето съм доволен от прогреса... 9 кила ме стегнаха, поизправих се... чувствам се страхотно. Кофите бях почнал да ги правя по 40 на тренировка, но една контузия в рамото ме изкара аут за 2 седмици от кофите и сега едвам ги правя 30 Но както и да е...
    Искам да кажа на хората, да не се очайват... защото аз бях точно така, наистина не се чувствах жив, но ето че с воля, постоянство и упоритост вече се чувствам прекрасно в кожата си ...
    И това е като цяло... сори ако на някой го дразни историята ми и едва ли не търся съжаление, не е така... аз съм машина
    И такааааааа............... дайте сега друг..........
    хЪх...

  8. #8
    браво брат историята ти е пример как може всеки да постигне резултати с воля и упоритост!! Мойта е подобна , само дето аз почнах от по-малък (края на 8 клас началото на 9) , нисък съм , дебел , някъв никакъв хората , отделно имам проблеми с щитовидната жлеза (прекомерно изпотяване ) реших че трябва да се промени нещо. Хората ме гледаха снисходително , никога не съм бил проблемен ученик , но просто децата знаете са злобни и гадни , се се намирапе някой да ми прави проблеми . Никога не съм бягал от тях , винаги съм се бил , не ме интересуваше че ше се прибера пак син и кървясал важното е че не беше страх. След една случка в поредното ново училище и местене с един 11токласник , бях на ръба вече , не издържах.

    Почнах направо с фитнес , момче преди да навърпи 16 години не може да дигне лоста на лежанката а бях с ръст 170см и килограми 80+. ТОВА БЕШЕ ЖАЛКО!!!. Почнах да тренирам , в началото с един приятел с сходен проблем , после сам , постепенно виждах как тялото ми се променя , запознах се с нови момчета , ново обкръжение, чуствах се най-вече добре!! Сега съм почти на 19 години , 73 килограма съм , тренировките са ми тип силов кулрутизъм , тренирах и борба известно време това ми даде страхотна основа !! Сега си правя серията на лега с 100 (4 серийй 5,6тици) не смея на качвам лакъта се обажда пука хруска и т.н , кофи не можех еедна , трепех целия !! Сега правя 8ци с 45 кила на кръста и 30 на врата, набирания 8х8 широк тесен хват. За вас това може да сте го правили като малки , но за мен това беше нещо невъзможно преди 2-3 години !! . Тяга 170кг 4рка (при лично тегло 73-4 мисля е добре) , клека ми куца 110 на 5ци.(чист съм химия не съм зимал, но съм добре запознат с нея и мисля след 1-2 години да почна) Не , нямам плочки , не съм нацепен. Не се бръсна , космат съм като животно. Искам да кажа също , че от както тренирам не съм имал проблем с който и да е в даскало !!! Не си търся белята , не се правя на гъзар , но и хората гледат по ддруг начин на теб !! има го и тоя тънък момент .


    Дори и да не прочетете целата ми история ,искам дакажа че независимо какви сте МОЖЕ ДА СТАНЕТЕ ТАКИВА КАКВИТО ИСКАТЕ без значение кой какво ви казва. На мен ми казваха , че не мога , няма да стане от мен нищо , да си остана пред компа да си играя цс , че съм смешен и т.н ВОЛЯТА НАДХЪРЛЯ ЗАЛОЖБИТЕ МОМЧЕТА!! тренирайте спорта изгражда характери от които страната ни има нужда !!

  9. #9
    Аватара на RoSKo0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Варна, моретоо :)
    Мнения
    1 657
    А, така... това е по-трудно по принцип според мен... защото повечето пълни хора си остават такива... не се грижат за тялото си и т.н. Дето се вика ние сме от двете крайности... сега някой нормален е наред да се обади хехехе... Но определено е както се каза... волята наистина е БЕЗГРАНИЧНО НЕЩО... стига да я имаш и да я освободиш да поеме контрола над теб и всичко ще си е тип-топ.
    хЪх...

  10. #10
    Супер фен Аватара на fatrat
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 233
    Цитирай Първоначално написано от mehasnoname
    браво брат историята ти е пример как може всеки да постигне резултати с воля и упоритост!! Мойта е подобна , само дето аз почнах от по-малък (края на 8 клас началото на 9) , нисък съм , дебел , някъв никакъв хората , отделно имам проблеми с щитовидната жлеза (прекомерно изпотяване ) реших че трябва да се промени нещо. Хората ме гледаха снисходително , никога не съм бил проблемен ученик , но просто децата знаете са злобни и гадни , се се намирапе някой да ми прави проблеми . Никога не съм бягал от тях , винаги съм се бил , не ме интересуваше че ше се прибера пак син и кървясал важното е че не беше страх. След една случка в поредното ново училище и местене с един 11токласник , бях на ръба вече , не издържах.

    Почнах направо с фитнес , момче преди да навърпи 16 години не може да дигне лоста на лежанката а бях с ръст 170см и килограми 80+. ТОВА БЕШЕ ЖАЛКО!!!. Почнах да тренирам , в началото с един приятел с сходен проблем , после сам , постепенно виждах как тялото ми се променя , запознах се с нови момчета , ново обкръжение, чуствах се най-вече добре!! Сега съм почти на 19 години , 73 килограма съм , тренировките са ми тип силов кулрутизъм , тренирах и борба известно време това ми даде страхотна основа !! Сега си правя серията на лега с 100 (4 серийй 5,6тици) не смея на качвам лакъта се обажда пука хруска и т.н , кофи не можех еедна , трепех целия !! Сега правя 8ци с 45 кила на кръста и 30 на врата, набирания 8х8 широк тесен хват. За вас това може да сте го правили като малки , но за мен това беше нещо невъзможно преди 2-3 години !! . Тяга 170кг 4рка (при лично тегло 73-4 мисля е добре) , клека ми куца 110 на 5ци.(чист съм химия не съм зимал, но съм добре запознат с нея и мисля след 1-2 години да почна) Не , нямам плочки , не съм нацепен. Не се бръсна , космат съм като животно. Искам да кажа също , че от както тренирам не съм имал проблем с който и да е в даскало !!! Не си търся белята , не се правя на гъзар , но и хората гледат по ддруг начин на теб !! има го и тоя тънък момент .


    Дори и да не прочетете целата ми история ,искам дакажа че независимо какви сте МОЖЕ ДА СТАНЕТЕ ТАКИВА КАКВИТО ИСКАТЕ без значение кой какво ви казва. На мен ми казваха , че не мога , няма да стане от мен нищо , да си остана пред компа да си играя цс , че съм смешен и т.н ВОЛЯТА НАДХЪРЛЯ ЗАЛОЖБИТЕ МОМЧЕТА!! тренирайте спорта изгражда характери от които страната ни има нужда !!
    и юргана на земята ...

  11. #11
    точно така ми повтяраха , точно това ми дава сили всеки ден приятелю!! няма смисъл да се заяждаме един друг това не е целта нали ? иначе има варянти безкрайно много , както казах нисък съм , към 1,70 това ми дава доста предимства. Нали знаеш щангистите са ниски не щото са щангисти , са щангисти щото са ниски! тренирам и познвам изключително надарени момчета с адски много сила! пример ти давам момче 16 години борец , 1,65 90 килограма обръща 110 килограма 7 пъти , а е чист. Нямам изгода да си говоря врели некипели това не е целта на темата , така че насочи негативното си отношение към лоста не към мене !!

  12. #12
    Мега фен Аватара на awerw
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    у ТилиЛеЙската г0рА
    Мнения
    13 251
    Ех стана ми интересно ще напиша и аз В началото на 2009 видях как едно момче от слабичко като клечка почна да тренира с братовчед си и стана много здрав и двамата бяха неоценявани ама сега сички ги уважават най-вече заради тялото и аз като се надъхах айде почнах 2 месеца ама като стана лято почнах да свалям мн кила вместо да вдигам и спрях. В началото на учебната година 2009/2010 почнах пак, но се претоварих и имах мускулна треска и спрях А и забравих да кажа и мен не ме уважаваха много се пак и майка ми и баща ми си падат спортисти и чичо ми а аз бях една мърда и никой не ми вярваше че мога да постигна нещо. Аз преди съм тренирал с много различни цели , но най-важната е когато почнах да тренирам за да направя г/д добро тяло да се представя пред едно момиче ;д И от там почнах вече да тренирам и да после бях с нея :P Но вече не съм и все пак го помня този пръв стимул ;д Вече си тренирах за себе си от както не бях с нея просто бях свикнал а и се надпреварвах на канадска с момчетата в училище и неможеше да спра и до днес си тренирам вече година и нещо не е много де ама на мен ми се струва много Режими си подобрявах работи глупости ама тва е волята е най-важното без нея дори да имаш добри гени нищо немоеш да напрайш според мен. Сега си тренкам с дъмбелите аз малко за набитичък се имам ама искам да почна да побеждавам едно момче с лявата ръка а той ходи на фитнес ;дд И за сега това ми е целта след няколко месеца ако го побеждавам ще имам вече друга цел ;д И това е накратко
    sapphire5




    lqlq: ima li efekt ot rasteja na hormona ... ?
    miroslav: zdr az sam na 23 i teja edva 55 kila kakvo da zema za da stana i az 4ovek

  13. #13
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    Izvinqvam se pak za kirilicata.
    Znachi golqm koraj i muka se iska za kachestvenoto otslabvane. Kraq na 8 klas zapochnah da treniram. Predi tova bqh i slab i debel. Horata ne me gledaha na seriozno i si praviha gavra s men ponqkoga. Che boi sum ql - taka. Nachaloto na 9 klas bqh ot novo po-pulen, no puk veche imah samochuvstvie na silen. (Bqh digal v kushti giri 3,4 kg, a kogato mi stanaha leki gi vdigah - dvete v ednata ruka i pravih licevi opori). Zapochnah da se mucha da svalqm kilogrami. Kogato doite lqtoto napravih edna dieta - zdrava dieta. Otslabnah mnogo. Zapochna da ne mi se qde nikoga, i da mi stava losho. I ako horata ne mi bqha kazvali che sum mnogo otslabnal - veroqtno shtqh i anoreksiq da hvana.
    Nachaloto na 10 klas. - septemvri zapochnah da treniram na lostvete. Bluskah si glavata i si vikah kak moje da ne sum se setil po-rano da treniram na lostovete. (Do predi tova si mislih che samo s licevi opori stavash zdrav ... ;d) Sega sum 10 klas. 64, 5 kg. Treniram na lostovete glavno za relef i povechko masa. Na fitness ne hodq ,zashtoto, kogato hodih zapochnah da se chuvstvan nqkak si tejak i mi prechi za lostovete. Za men obache trenirovkite mi ne sa muka. Naprotiv. Vleche me steet fitnesa. Kef mi pravi. Zariben sum. A tova e nai vajnoto. Veche pravq silovo nabirane obache na po-nisak lost sus otskok. Ne si pravq zadulbocheni programi sus serii. Ne borq nabiraniqta. Pravq kolkoto moga. Kofichki - okolo 20 - 30 v seriq. Zavisi ot usporedkata. No gi pravq pravilni i pulni bez da se izlqgam na pred.. I dokato predi 5 meseca me beshe sram da hodq i da me gledat horata kak se nabiram 2 puti za biceps i pravq 5 kofichki- sega mi e qko. . Sega e zima obache. Na daskalo sum. Kogato doide lqtoto - shte se zema mnogo po naseriozno. Cqlo lqto shte treniram. I shte se naucha i na flag i tnt (dai boje ).

  14. #14
    Аз ти вярвам, бъди благодарен за миналото си, колкото и да е болезнено, защото заради него си такъв, какъвто си сега. Гадното отношение, ако не те съсипе, е много силен стимул за развитие.

    Аз ще бъда кратък - започнах на 13, бях 45кг на 170 см - не можеше да се каже, че бях силов персонаж За щастие израстнах в такава среда, в която не те съдеха по това как изглеждаш, а по това какво имаш в главата. Но знаете, човешката суета е страшно нещо и аз започнах да тренирам просто за да изглеждам добре. Въпреки че бях доста слаб, някак си тежестите много ми допадаха и скоро преборих затискащият ме 10кг лост на лежанката. Не мога да кажа, че напреднах бързо в началото, защото следвах малоумни съвети на някои чули-недочули разбирачи. Обаче започнах да чета много и лесно отсях истините от глупосите. Та така, за някоя друга година започнах да приличам на човек, дръпнах видимо пред приятелите си, които бяха двойно по-едри от мен в началото. Причината за това беше, че докато те ходеха насила и мразеха да ядат здравословно, аз най-искрено се забавлявах във фитнеса и обожавах да си съставям хранителни режими и да ям вкусни и полезни неща, което ми се отразяваше на тялото. И така, минах заветната 40 ръка, кляках с много, ядях много, станах голям и всичко беше точно. При едно мое ходене в София се запознах с тамошните лостаджий и най-вече с Ники Тачев, който ме надъха да се занимавам с лостове. Много яко се зарибих, оставих тежестите, изчистих се за 3 седмици с ВМ-НВД и 2 години се занимавах само с лостове.

    Сега, имайки значително по-самостоятелно мислене, комбинирам най-ценните неща от уличния фитнес и тренировката с тежести, като целта ми е голямо, пропорционално, релефно и мощно тяло. Залагам абсолютно на качеството и не бързам за никъде. Правил съм много грешки и сега мисля, че имам познанията да ги избегна.

    Това е най-накратко за мен, желая успех на всички
    http://vbox7.com/play:392c45b4
    My street fitness trailer^

  15. #15
    Супер фен Аватара на fatrat
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 233
    хъ и като гледам , май излиза така! Всички сте били неуважавани или с комплекси за малоценност, а след като сте направили супер тяло всички са ви заобичали ? това означава единствено,че наистина нямате приятели

  16. #16
    приятели имам но са много малко , обръжението ми е от хора които само треинират. Познати знаеш доста , не съм от хората които имат нужда да са сред хора , често изпадам в депресии но вече свикнах и не ми пука особено. Спорта ми стана приятел , а старите ми комплекси в мотивация. Аз пак съм си сам , пак нямам нито приятелка , пак си играя ЦС-а и когато не съм на тренировка в по-голямата част от времето съм си в нас и прекарвам пред монитора или пък уча (последна година е няма как) ама знаеш ли , спря да ме ебе , шото аз правя нещо полезно и това нещо ми харесва. Не ме интересува хората какво мислят за мен , аз това "супер тяло" оше съм много далече от него и пред мене има много път докато постигна това което искам. Всеки сам за себе си решава, едни препочитат да са по дискотеките , други да се боцкат , трети да спортуват. Всеки с филма си нали знаеш. Мене все още никкой не ме е заобичал , нито пък съм си хванал няква яка мадама, загубеняк съм откъдето и да го погледнеш , само дето хората вече не ми го казват

  17. #17
    Супер фен Аватара на fatrat
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 233
    а не искам да те отчайвам, нищо лично, амаа с такова мислене ясно

  18. #18
    Аватара на RoSKo0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Варна, моретоо :)
    Мнения
    1 657
    Цитирай Първоначално написано от fatrat
    хъ и като гледам , май излиза така! Всички сте били неуважавани или с комплекси за малоценност, а след като сте направили супер тяло всички са ви заобичали ? това означава единствено,че наистина нямате приятели
    Извинявай, аз къде съм писал за приятели? Това беше доста тъпо Приятели винаги съм имал и винаги съм бил точен пич. Моят случай въобще няма нищо общо с това. Мойто е за болести... доста грубо от твоя страна де... аз не търся приятели, аз си имам достатъчно (и приятелки). Никога не съм бил неуважаван и пък да имам подобен комплекс... аз си харесвам тялото и без тренировки... такъв ми бил гена, спирам дотук, защото да не излезе обратното пък сега. Ае и се успокойте малко, май не се радвате на волята на другите :P
    хЪх...

  19. #19
    Аватара на RoSKo0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Варна, моретоо :)
    Мнения
    1 657
    Аз само да кажа... днес се опитах кофи за гърди, но не можах... затова обикновени си правих, таа... чувствам се изморен, въпреки че сряда е ден за почивка... имам чувството, че тези гири много ме измориха... според вас от това ли ще е? Май трябва да преустановя тренировката с тях.... (вдигам ги след тренировка) или пък да продължа в това темпо? И да ми привикне тялото към това натоварване? Дайте някакъв съвет ли не знам
    хЪх...

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от fatrat
    а не искам да те отчайвам, нищо лично, амаа с такова мислене ясно
    е затова говоря , не ме мисли мен човече гледай се теб! аз имам други цели стига спам , темата стана мазало !!

  21. #21
    Супер фен Аватара на fatrat
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 233
    Цитирай Първоначално написано от RoSKo0o0
    Цитирай Първоначално написано от fatrat
    хъ и като гледам , май излиза така! Всички сте били неуважавани или с комплекси за малоценност, а след като сте направили супер тяло всички са ви заобичали ? това означава единствено,че наистина нямате приятели
    Извинявай, аз къде съм писал за приятели? Това беше доста тъпо Приятели винаги съм имал и винаги съм бил точен пич. Моят случай въобще няма нищо общо с това. Мойто е за болести... доста грубо от твоя страна де... аз не търся приятели, аз си имам достатъчно (и приятелки). Никога не съм бил неуважаван и пък да имам подобен комплекс... аз си харесвам тялото и без тренировки... такъв ми бил гена, спирам дотук, защото да не излезе обратното пък сега. Ае и се успокойте малко, май не се радвате на волята на другите :P
    говорех на него! Свикни ,че света не се върти около теб!

  22. #22
    Аватара на RoSKo0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Варна, моретоо :)
    Мнения
    1 657
    Цитирай Първоначално написано от fatrat
    Цитирай Първоначално написано от RoSKo0o0
    Цитирай Първоначално написано от fatrat
    хъ и като гледам , май излиза така! Всички сте били неуважавани или с комплекси за малоценност, а след като сте направили супер тяло всички са ви заобичали ? това означава единствено,че наистина нямате приятели
    Извинявай, аз къде съм писал за приятели? Това беше доста тъпо Приятели винаги съм имал и винаги съм бил точен пич. Моят случай въобще няма нищо общо с това. Мойто е за болести... доста грубо от твоя страна де... аз не търся приятели, аз си имам достатъчно (и приятелки). Никога не съм бил неуважаван и пък да имам подобен комплекс... аз си харесвам тялото и без тренировки... такъв ми бил гена, спирам дотук, защото да не излезе обратното пък сега. Ае и се успокойте малко, май не се радвате на волята на другите :P
    говорех на него! Свикни ,че света не се върти около теб!
    Офффффффффффф, брат... точно на мен не го казвай това... никога не съм бил такъв и няма да съм такъв... далеч съм от мисълта, че света около мен се въртял |-( Не знам ама аз много харесвам Декларацията за правата на човека и гражданите от 1789 година... ако ме разбираш за ко говоря :P
    Не, пич, просто каза... ВСИЧКИ, пък нали и аз писах :P Както и дае... разбрахме се
    хЪх...

  23. #23
    Мега фен Аватара на awerw
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    у ТилиЛеЙската г0рА
    Мнения
    13 251
    Дебелия плъх пак се заяжда напразно
    sapphire5




    lqlq: ima li efekt ot rasteja na hormona ... ?
    miroslav: zdr az sam na 23 i teja edva 55 kila kakvo da zema za da stana i az 4ovek

  24. #24
    Супер фен Аватара на fatrat
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 233
    Цитирай Първоначално написано от awerw
    Дебелия плъх пак се заяжда напразно
    хъ хъ! Днеска чупиш галактическия тъпомер!

  25. #25
    Мега фен Аватара на awerw
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    у ТилиЛеЙската г0рА
    Мнения
    13 251
    ако не се заяждаше нямаше да го кажа ама трябва да ги има и такива като теб гълъбовски селяни
    sapphire5




    lqlq: ima li efekt ot rasteja na hormona ... ?
    miroslav: zdr az sam na 23 i teja edva 55 kila kakvo da zema za da stana i az 4ovek

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си