.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1
    Супер фен Аватара на Valento
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софиянче съм ....турбо гъзаррр
    Мнения
    2 298

    Инсталация на Виста...

    Здравейте за първи път инсталирам виста "на чисто" което ще рече взето пц без операционна система,линукс е и вчера записах едно копе на виста хоум премиум,проблема е следния бутва диска,зарежда ми менюто за инсталация , слагам отметката че съм съгласен с условия та на Бил,и стигам до менюто за разделяне на хард диска,първия дял не ми дава да го форматирам дава ми грешка (erorr 080.........),втория дял който е под него също не ми позволява да инсталирам или да си направя нов дял опцията "NEW" ми е замразена

    ето така ми седи,и като натисна некст ми изписва нещо си...Windows..дъра дъра not volume дъра дъра...и така си стои не мога да направя прогрес напред ...?Някви идеи защо се получава така,аз мисля че е хардуерен проблем??
    Цитирай Първоначално написано от tuning.bg
    Осъзнаваш ли колко си прост?
    K O 6 M A R A

  2. #2
    Голям фен Аватара на RadioMan
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Добрич
    Мнения
    786
    Изтеглиси програма за дялове Partiton и с нея направи дял специално за Виста

    пц-и КАТО и като гледам на снимката никои от дяловете не е системен за това не става

  3. #3
    Супер фен Аватара на Valento
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софиянче съм ....турбо гъзаррр
    Мнения
    2 298
    А как да работя с тази програма при положение че няма ОS
    Цитирай Първоначално написано от tuning.bg
    Осъзнаваш ли колко си прост?
    K O 6 M A R A

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    1 392
    първо - защо ще слагаш Vista а не Windows 7 ?

    второ - пробвай да изтриеш дяловете и тогава да ги създадеш на ново, а не само да ги форматираш. Файловата система на Linux е различна от тази на Windows и може от там да идва грешката

    трето - може да свалиш Hiren's Boot CD и да оправиш дяловете с някоя програма от диска - примерно GPart която е Linux-ка програма, но се справя добре с дяловете за Windows 7 и предполагам за Vista. Ако свалиш по стара версия на Hiren's-а може да ползваш и Partition magic, мисля че до 10.6 версия я има включена ...

    дяловете трябва да са във NTFS файлова система

  5. #5
    Голям фен Аватара на RadioMan
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Добрич
    Мнения
    786
    Като гледам и малко място има направи дял окол0 27 ГБ системен че да имаш място и за актуализациите

  6. #6
    Супер фен Аватара на Valento
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софиянче съм ....турбо гъзаррр
    Мнения
    2 298
    Този лаптоп на който исках да сложа Виста някак си е направен да работи само с Windows 7,дайте ми линк към 7-ца да си сваля да си запиша на диск,искам да махна моята виста и да си сложа 7 .
    Цитирай Първоначално написано от tuning.bg
    Осъзнаваш ли колко си прост?
    K O 6 M A R A

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    1 392
    аз сега погледнах screenshot-а ... на 16GB диск по добре да не е 7-ца ... че и Vista

    чиста 7-ца ще ти заеме около 13-14 GB сигурно ...

  8. #8
    Мега фен Аватара на hamilcar
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    София/Банкя и на луната за Dragon Stones
    Мнения
    5 317
    Привижда ли ми се или този хард наистина е толкова малък ? Не че нещо, но ако това е реалният му обем по-добре XP.

    Правила на форума!
    Стар ник: xaxo_xixi

  9. #9
    Супер фен Аватара на Valento
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софиянче съм ....турбо гъзаррр
    Мнения
    2 298
    Цитирай Първоначално написано от DarkAngelOfHope
    аз сега погледнах screenshot-а ... на 16GB диск по добре да не е 7-ца ... че и Vista

    чиста 7-ца ще ти заеме около 13-14 GB сигурно ...
    това е примерна снимка,аз на пц-то направих системен дял с 70гб пространство и си му праснах 7-ца
    Цитирай Първоначално написано от tuning.bg
    Осъзнаваш ли колко си прост?
    K O 6 M A R A

  10. #10
    Голям фен Аватара на RadioMan
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Добрич
    Мнения
    786
    Wow 70gb системен кво ще ги праиш бе човек ---аз така винаги правя 27 гб системен дял на стандартния на лаптопа имам 260 гб свобода и имам един дял само за игри около 30 гб по простата причина че не играя много игри

    на настолния в системния ми е 25 гб стандартен 80 гб понеже рама му е 512 мб но седмицата ми върви по добре от ХРпо зависи как си го инсталирал ще ти върви и на 250 мб рам

  11. #11
    Супер фен Аватара на Valento
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софиянче съм ....турбо гъзаррр
    Мнения
    2 298
    ами приятелката ми е студентка и ползва програми някви тежки ала бала и съм и направил такъв дял за това е така
    Цитирай Първоначално написано от tuning.bg
    Осъзнаваш ли колко си прост?
    K O 6 M A R A

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си