.
Отговор в тема
Страница 38 от 40 ПървиПърви ... 2834353637383940 ПоследнаПърви
Резултати от 926 до 950 от общо 994
  1. #926
    Един любим... Малко е по-стар,но е супер.http://www.hitfix.com/news/horror-po...jacob-s-ladder

  2. #927
    Супер фен Аватара на RiB
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    1 514
    Ох... @mayaa благодаря Добре заместваш @merilyn85 Ще погледна да видя кои ше са яки от твоите предложения :3

  3. #928
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    3еленият път

  4. #929
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Цитирай Първоначално написано от mincheto Виж мнението
    3еленият път
    Кога пък "Зеленият път" стана ужас ?! Драма да,ама ужас..

    "Скалите имат очи".

  5. #930
    Супер фен Аватара на mayaaa
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    2 868
    Цитирай Първоначално написано от RiB Виж мнението
    Ох... @mayaa благодаря Добре заместваш @merilyn85 Ще погледна да видя кои ше са яки от твоите предложения :3
    Да споделяш мнение после, ей! ^^

  6. #931
    Повече от фен Аватара на MoonWatcher
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    313
    Днеска изгледах [REC] 2 от 2009-та. Кво да кажа... в общи линии сносно продължение, издържано в стила на единицата, имаше съспенс и стряскания, но прекалиха с тия религиозни и сатанински глупости. Края беше добър, имаше силни моменти, но нищо революционно. Бих му дал 7/10.
    П.С. - Филма би оказал по-силно влияние на незапознатите с единицата. Аз бях запознат и знаех за какво иде реч, тъй че ефекта на ужаса не ми въздейства толкова силно.

  7. #932
    Голям фен Аватара на HardJ
    Регистриран на
    Nov 2015
    Мнения
    735
    The Conjuring 2
    Филма си заслужава гледането определено. Много добре разказаха Enfield haunting историята през очите на семейство Warren
    Държеше ме под напрежение в повечето от времето, страхотна актьорска игра просто си заслужава гледането

  8. #933
    ENIGMA0
    Guest
    Да, да и аз щях да спомена Заклинанието2. Уникален филм. Отдавна не съм гледала филм на ужасите докато си крия лицето.

  9. #934
    Супер фен Аватара на RiB
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    1 514
    @mayaaa, Между другто Телефонна клопка съм го гледал... уникален филм! Който затвърждава тезата, че ако си струваш като режиьсор или сценарист... само една телефонна будка ще ти свърши работа!

  10. #935
    I'm back, bitches....

    Inside - трогателен и разтоварващ... са последните думи, за които бих се сетила, мислейки за този филм. Наистина натоварващ, но ме изкефи по някакъв си мой начин - 6.5/10

    High Tension - Франция - еваларка. Не бях гледала никакви френски филми и тоя заедно с предния, следващия и High Lane ме очароваха - 8.5/10

    Martyrs - what the hell?!? - 7/10

    Dead rising: The watchtower - изгледах го на два пъти. Като нискобюджетна продукция за зомбЕта, не е зле - 5/10

    Needles - леко банален, но става за един път - 5.5/10

    Wer - хареса ми, като се има предвид, че не съм по върколаците и тем подобни вампирища и фентъзита - 6.5/10

    Vanishing on 7th street - оригинална идея, харесва ми как са я развили - 7/10

    House at the end of the street - леко сух, но не лош - 6/10

    Silent house - нищо особено, не ви го препоръчвам - 5/10

    Shutter - не ми хареса атмосферата във филма, но става - 6/10

    Haunter - определено оригинален, грабва, въпреки че на моменти се губиш в него. Както искате го разбирайте - 7.5/10

    Penny Dreadful - комерсиален. Типичната шитня, изсрана от някой безидеен чичка - 4/10

    The girl in the photographs - бива като цяло, ама не много, сеш' са - 4.5/10

    The others - връщам си думите назад. Haunter май не е много original - 8/10

    The canal - amazing.... shit. Ста'а - 5/10

    The Conjuring 2 - няма какво да кажа, оценката говори сама по себе си - 10/10

    Lights out - е, вече си говорим. Фенка съм на късометражния и с нетърпение чаках и този. Имах късмета да го гледам на кино, много добър - 9/10

    Crimson peak - не ме кефи готическия стил, ама си го бива - 6.5/10
    Последно редактирано от merilyn85 : 09-21-2016 на 20:21

  11. #936
    Супер фен Аватара на RiB
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    1 514
    Ето го и мастъра на темата! Добре дошла отново! Утре с уводолствие ще прегледам филмите, а Дъ Конджъринг 2 се намира в ТОП-а ми за гледания в следващите седмици :3

  12. #937
    Абе от доста време следя темата, ама все ме е срам да публикувам та....

    Before I Wake (2016) - Ами доста добър филм, за мен не беше стряскащ и не попада много в графата ужаси, но беше един от малкото ужаси филми, които ме карат да се втренча в телевизора за самия сюжет, затова му давам 10/10

    Friend Request (2016) - Много ми харесва, идеята с Facebook-а, абе добра е идеята... 9.5/10

    Insidious (Всички Части) - Препоръчвам го на всеки фен от типа филми, The Conjuring, Poltergeist и тем подобни... 10/10

    Jesabelle (2014) - Добър филм, въпреки че много не схванах от сюжета, но... 8/10

    Ouija (2014) - Става, за да убиеш времето, тази година излиза втора част да видим дали ще я бива и нея... 8/10

    Ами за сега това е от мен, ако ви хареса избора ми ще кача пак....

  13. #938
    Кефя се като циганче на баничка, когато някой коментира в темата... 'щото някой път замира за съжаление. Дано има все повече и повече желаещи да се включат! А mayaaa защо изчезна не знам?!

  14. #939
    Супер фен Аватара на RiB
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    1 514
    @Merilyn85, изгледах Заклинанието 2. Хареса ми доста, държа ме в напрежение, но ... нещо все не вярвам на тези неща. В паранормалното. Много искаме хората да има такова нещо, че да се успокоим за задгробния живот. Както каза един мой любим герой - "What's dead is dead" - за жалост това ме направлява в живота ;д

  15. #940
    Цитирай Първоначално написано от RiB Виж мнението
    @Merilyn85, изгледах Заклинанието 2. Хареса ми доста, държа ме в напрежение, но ... нещо все не вярвам на тези неща. В паранормалното. Много искаме хората да има такова нещо, че да се успокоим за задгробния живот. Както каза един мой любим герой - "What's dead is dead" - за жалост това ме направлява в живота ;д
    Е то и аз не вярвам в подобни щуротии(атеистка съм), но не пречи да им се кефя... както хората са казали "като на филм". Е вярно, че предпочитам кланетата, но имам и много любими сред паранормалните продукции.

    И още една доза пик... хоръри. Някои хора обичат да се друсат, други да пият, аз пък съм пристрастена към страшните филми, judge me!:

    Rec 2 - добре са се справили и този път испанците. Явно не ги бива само в комедиите - 7/10

    Mirrors 2 - не е зле... много - 5.5/10

    Tell me how I die - дълго чакан за мен филм, поради това че един от любимите ми влогъри nigahiga(Ryan Higa) участва. Като цяло идеята не е лоша и за ниско бюджетен филм бива, но очаквах малко повече - 6/10

    The Shallows - мислех да го гледам на кино, но така и не ми се отвори възможност. Поначало мислех, че ще е скучен, защото кажи/речи целия филм проследява взаимоотношенията м/у жена и акула, но беше точно обратното. Оправда на 100% очакванията ми и ме държа в напрежение. Който харесва акули да му даде шанс - 8.5/10

    Before i Wake - голямо сладурче е главния актьор. И за този нямах големи очаквания, но доста ме очарова, а и развръзката доста ми хареса - 8/10

    Friend Request - напомня до известна степен на Unfiended, но не струва - 5.5/10

    The Neighbour - имаше действие, но явно това не е достатъчно, въпреки че си имаше своите моменти. Някак си не бяха доразвили идеята, изведнъж от гъзъ(сорка) си изникват някакви хора, пък какви са тия хора и какво по дяволите правят във филма... няма развитие на героите, но за хорър не е лош като история- 6.5/10

    Green Room - заострено тъп. Харабия - 6/10

    Cloverfield - преди много време си го бях пуснала за "отскок", но не бях в настроение за "аз съм кавал, който не знае как се държи една шибана камера" и го спрях. След това изгледах 10 Cloverfield Lane, който беше на доста високо ниво за стандартите на жанра и реших да изгледам и този. И surprise - много ми хареса - 8/10

    Dawn of the Dead - Зак Шнайдер за президент (Джордж Ромеро да го духа... трябваше да го кажа, извинявам се на феновете му). - 7.5/10

    Southbound - леко ми напомни на ABC's of Death, може би заради различните истории, но в пъти по-добър, защото те са смислово свързани и интересни. определено си заслужава - 7.5/10
    Последно редактирано от merilyn85 : 10-12-2016 на 16:22

  16. #941
    Супер фен Аватара на RiB
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    1 514
    Ох... Southbound много ми хареса! Ей такива хоръри искам да гледам само! :3
    Иначе и аз да предложа нещо...

    Train To Busan - Зомби филм - корейски. Смятам, че е добър. Не очаквайте нещо, което не сте виждали досега... но като цяло има няколко доста готини моменти. Като цяло... за любителите на жанра - препоръчвам

  17. #942
    Да наваксам малко, че доста се насъбраха...

    Clown - Изобщо не съм предполагала, че ще ми допадне. С приятелка играехме на чоп кой да изберем и този се падна. Тоя сигурно беше на последно място, който бих избрала, но не е никак лош. Клоун/демон - що да не? - 6.5/10

    Starry Еyes - скучен, никакво действие през 90% от филма. Чиста драма, а края е умопомрачаващо тъп - 5/10

    Honeymoon - Като идея не е зле. Доста "подреден" филм, но не бих го гледала отново - 5.7/10

    Devoured - и този си беше леко скучен. Плот-туиста си го биваше, макар че като цяло филма suck-ва - 5.5/10

    Don't Breathe - е тоя филм го чакам от много време, особено много след като чух добрите отзиви, които са доста и изобщо не ме разочарова. Режисьора е и такъв на римейка на evil dead, който ми е един от любимите паранормалки, така че имах някакви очаквани. Badass дядката кърти мивки. Препоръчвам с две ръце - 9/10

    The Sand - гледах го на шега разбира се. Какъвто си беше и самия филм. Обаче за подобен сюжет и толкова нисък бюджет, че чак второстепенни герои от Хана Монтана участват, имаше някакъв чар. - 6/10

    Holidays - още един филм(подобен на ABC's of Dead и Southbound), обаче в класацията ми ги бие. Много добър. Разказва се за празниците през годината, като за избрани 8 има short horror film. За моя изненада не беше включен денят на благодарността(типичен за американците), а бяха включени празници като Денят на бащата, на майката и Св. Патрик. Другите са си нормални от сорта на Коледа и Великден. Общо 5 от 8-те ми харесаха, като Деня на бащата най-много ме впечатли, а Св. Валентин някак си ме грабна. Препоръчвам ви го, макар че е малко щур и няма да се хареса на всички - 8.5/10

    Absentia - Определено прилична идея. Обаче някак си странната атмосфера и реализацията не ми допаднаха. Става за един път - 6/10

    A Christmas Horror Story - още една антология. Този път се разказва за събития случващи се по едно и също време по Коледа, като вървяха успоредно. Нелош канадски филм. - 6.5/10

    V/H/C 1, 2 - Години наред го игнорирах, въпреки препоръки, и най-накрая се реших да го гледам, че даже и втората част. Не всички истории бяха яки, но определено си заслужава. П.С. Пак антологийка. - 7/10

    All Hallows' Eve - Антология. Само че в пъти по-тъпа от предните(даже за малко да бие ABC's of Dead, oh wait IT DID) - 4/10

    Predators - Отдавна не бях попадала на извънземни и случайно го срещнах по телевизията и си викам "що пък не". Не съжалих - 7/10

    Viral -За протокола, това не е V/H/C: Viral(3-тата част, която реших да пропусна, заради лошите оценки), а филма за паразити + зомбита от 2016. Като идея не е нищо ново под слънцето, някакъв вирус(в случая паразит) "подгонва" населението, превръщайки ги в обезобразени индивиди, ядящи плът, но някак си героите и историята ми хареса и то доста. Определено си заслужава(поне за мен) - 7.3/10

    Spring - адски странен филм. Аз си го възприех по някакъв мой начин, по който ми хареса. Трудно е за обяснение, мислех че ще е адски скучен, което не е много далеч от истината, в смисъл не ме разбирайте погрешно, много ми хареса, обаче имаше и по-бавнички моменти, но като идея и като цяло филма си е доста добър. Но не ви го препоръчвам. - 7.5/10

    The Darkness - Въпреки ниската оценка в imdb(дори за хорър) - 4.2, по някаква причина се реших да го гледам. Голяма грешка! Тоталната боза(макар и да мразя тази дума си е точно такъв). Адски банален - шумове от тавана, "въображаемия" приятел на детето, лаещо куче. Единственото, което ме изненада е че не бяха се нанесли в нова къща. А края е още по-тъп. Изключително посредствен - 4.5/10

    Train to Busan - нямаше как да пропусна и препоръката на RiB. Както той самия каза, не е нещо невиждано, но определено си струва гледането. По принцип не бих гледала азиатски(в случая корейски) филм, но си казах защо пък не. - 7.5/10

    I saw the devil - и тъй като бях на корейска вълна и се уверих, че ако разнообразя от американските кофи с лайна нищо няма да ми стане, се реших да гледам и този, поради други препоръки. Само че не беше кой знае какво, да не кажа, че си беше баш зле - 5.5/10

    Eat - Ей т'ва си беше вече безидейна шитня. Няк'ва неуспяла актриса, започва да се самоизяжда(буквално), а нейната приятелка фризьорка/психопатка допълнително разбърква лайната(метафорично казано). А бе като цяло, едва го избутах - 4.5/10

    Afflicted - зомби-вампир?!? What the fucking hell? - 5.5/10

    The Woman - още един дълго отлаган филм. Очаквах голяма тъпня, но си беше просто тъпня. - 5.5/10

    Fear, Inc. - Топличък, топличък, излязъл по кината в Америка преди 2 дена. Мен лично ме изкефи, имаше хубави плот-туистове. - 7/10

    Scream 3 - Изгледах 4, 1, 2(в тая поредност) и то преди повече от година - година и половина и най-накрая се реших да гледам и 3-тата част. Не е лош, ама не е кой знае какво. - 6.5/10
    Последно редактирано от merilyn85 : 10-30-2016 на 16:35

  18. #943
    Супер фен Аватара на RiB
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    1 514
    Аз си поех дозата от мерилин отпреди месец, но идвам за още Гледах го това Fear, Inc... не беше изобщо зле, но краят малко не ми хареса хаха V/H/C е готина поредица и определено историйките са страхотни. Аз нямам какво да предложа, знам само че имаше някакъв Venom ама дотам. Или пък мога да добавя само American Horror Story - Season 6 - въпреки че ми се стори леко слаб.

  19. #944
    Цитирай Първоначално написано от RiB Виж мнението
    Аз си поех дозата от мерилин отпреди месец, но идвам за още Гледах го това Fear, Inc... не беше изобщо зле, но краят малко не ми хареса хаха V/H/C е готина поредица и определено историйките са страхотни. Аз нямам какво да предложа, знам само че имаше някакъв Venom ама дотам. Или пък мога да добавя само American Horror Story - Season 6 - въпреки че ми се стори леко слаб.
    6-ти сезон - леко слаб? Ааааа, ще се караме да знаеш. Това ми е любимият сезон заедно с 2-ри, въпреки, че си имаше и своите слаби моменти, както всеки други сериал. Както и да е, нещо в последно време изневерих на себе си и започнах да гледам комедии, а и вече трудно намирам хубав страшен филм, но успях да мярна някой друг в последните седмици:

    Patient Seven - филма не е антологичен, но поради факта, че "7 различни психично болни пациенти" разказват своите истории, ми напомни на този тип филми. Сегментите като цяло не бяха лоши и доста разнообразни, ама като туриш зомбита, вампири, серийни убийци, чудовища, духове, демони в един филм става жив буламач. Не бих ви го препоръчала, въпреки че на мен ми допадна, но края ми напомни доста на един друг филм, но айде няма да ви давам спойлери, ако решите да му хвърлите едно очо - 6/10 + 0.5/10 за plot-twist-а = 6.5/10

    Blair Witch - имах честта да го гледам на кино и си беше страшничък. Може би идеята не е най-оригиналната, но на мен ми хареса. Пък може и да съм субективна, защото като го гледаш на голям екран филма ти въздейства повече - е поне на мен - 7.5/10

    Pathology - Майло Вентимиля <3 Абе не знам защо, обаче този вид филми от периода 2000-08 пренасят някаква депресивност и мрачност. Филма е скучен, без кой знае какъв замисъл. - 5.5/10

    Morgan - тоя и следващия филм няма да ви казвам от колко време ги чакам. И като ги видях в един и същи ден качени направо откачих. Е, леко ме разочарова специално този филм. Не намерих "хоръра" във филма, фантастика главно. Страхотно изпълнение на Руни Мара. - 6.5/10

    Pet - е не може да съм по разочарована! Толкова дълго чакане и накрая "к*р". Не ми се говори за тоя филм повече, че като се сещам, че всяка седмица по няколко пъти съм проверявала пиратския залив и замундите, да не би да са го качили, ми се насълзяват очите - 5.5/10

    The Monster - този филм е доказателство, че не трябва да имаш големи очаквания. Бях забравила, че дори съм му гледала трейлъра преди няколко месеца и случайно попаднах на него в замунда и се сетих. Реших да го изтегля и съм очарована този път. Не че изпъква с кой знае какво креативност, но държи в напрежение до края - 7.0

    Creep - и двамата главни герои са ми антипатични и въпреки че имаше елемент на мистерия, филма ми беше скучноват. - 6/10
    Последно редактирано от merilyn85 : 12-06-2016 на 13:21

  20. #945
    Супер фен Аватара на RiB
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    1 514
    Можеше и повече. Просто не ми хареса факта, че беше предвидимо Добра комедия - The Big Bang Theory... 10 сезона, а продължават да разбиват от смях

    Patient Seven и Blair Witch ще си ги запазя за по-нататък. Патологията се оказа, че съм я гледал и е луд филм като цяло. Бая мудно всичко, но като цяло е интересно до някаква степен. А това Pet... не мога да повярвам, че Чарли от LOST толкова пропадна, че да участва в такива филми :\ А Крийп филма е много крийпи хаха много странно и краят изобщо не ми хареса.

    Taxidermia - изключително отвратителен, но добър по свой собствен си начин. Реално е буламач, но винаги ми е било интересно да гледам подобни неща, защото всичко останало в киното е твърде еднообразно. Не го препоръчвам за хора със слаби стомаси хаха (унгарски е). Не бих си помислял да го гледам отново все пак, защото ще е огромна загуба на време.

  21. #946
    Реших да си направя един мой топ най-добри 10 страшни филма за 2016(както и за най-лоши). Ще се радвам да видя и ако и вие решите да го направите. Повярвайте ми, беше ми доста трудно да определя кой филм на кое място да го сложа!

    Топ 10 най-хубави хоръри за 2016:
    Но първо honorable mentions:
    In the Deep
    The Monster
    The Witch
    Fear, Inc.
    Train to Busan
    Viral

    1.The Conjuring 2
    2.The Purge: Election Year
    3.Lights Out
    4.Don’t Breathe
    5.Hush
    6.The Shallows
    7.Blair Witch
    8.Holidays
    9.Before I Wake
    10.10 Cloverfield Lane
    (примерно за сега, а и не съм гледала все още ouija: origin of evil и като го направя може и да го вмъкна някъде и да ъпдейтна листа)

    Топ 5 най-глупави и лоши страшни филма за 2016(само толкова можах )

    1.The Darkness
    2.Unfriend Request
    3.The Neon Demon
    4.The Other Side of the Door
    5.Pet

    Имаше и филми, които застанаха по средата - филми, които не мога да определя като лоши или пък да ги включа в топа за най-добрите. Сещате се, средностатистическите хоръри, които гледаш и забравяш след време, но не съжаляваш, че си гледал:

    Tell Me How I Die
    The Boy
    The Neighbour
    Patient Seven
    Green Room
    Morgan
    The Forest

  22. #947
    Весели празници на всички!!! Идвам тук за последната доза от хорър филми за 2016!

    Suburban Gothic - дори не знам как да започна, толкова е оплескан - отвсякъде! Опитали са се да направят нещо креативно и би трябвало да е комедия/ужаси?!? Е не са се справили, няма капка хумор няма и елемент на ужас... въпреки че е различен и не е чак толкова тривиален, както повече филми от жанра днес, което е плюс. Единственото хубаво нещо във филма, което бих оценила е играта на мацката от 2 broke girls, която се справи отлично, няма да коментирам главния герой, защото ми е антипатичен, това разбира се не би повлияло на оценката ми, ако филма ставаше за нещо друго, освен невзрачно зяпане на екрана за час и половина - 5/10

    In the Deep - 2-ри филм за акули тази година! Amazing! Случайно го видях в каталозите в замунда и бях изненадана, защото не бях чувала нищичко за него(в сравнение за филма с Блейк Лайвли) и като разбрах, че дажа си стои от няколко месеца качен реших да му хвърля едно око без да съм гледала нито трейлъри, нито да съм чела отзиви. Това е един от филмите, които гледаш импулсивно - нещо като "surprise box". И наистина ме изненада... не е нещо невиждано и нечувано, не е шедьовър сред филмите с акули, но определено го имаше този съспенс през целия филм, който не те пуска и ти задържа вниманието върху екрана, въпреки че е 2 през нощта и ти се спи адски много. Имаше ли минуси? -Да! Но не пречи да му се насладиш - 7.5/10

    Bone Tomahawk - само ще вметна, че не съм фенка на старите уестърни за Дивия Див Запад... въпреки че съм мяркала някои нови. Участват изключителни звезди, като Кърт Ръсел, Патрик Уилсън(който ми привлече вниманието след Insidous и The Conjuring), Матю Фокс(Джак от Lost), а и е уестърн/ужаси - идеално. Определено не очаквах да ми хареса чак толкова, предвид факта, че очаквах да е по-скоро popcorn movie с много кръв, но като цяло е един много качествен хорър, който бих препоръчала на феновете на уестърн жанра! - 7.5/10

    The Neon Demon - не съм попадала на много art филми до сега и това е един от първите. It sucks. Да знам, тея филми не са за всички, а са само за ценителите на подобни филми, но аз по принцип съм отворена към всички и се опитвам да ги критикувам въз основа на качеството на разказаната история. Това за мен беше скучен, но цветен филм. Разбирам, че има метафори и някакъв смисъл, като леопарда(или там каквото животно беше в хотелската стая) и после, че беше препарирано в къщата на Джена Малоун, опитах се да вникна филма, далеч от рандом некрофилията, която ни показаха или пък канибализмът и това че са едва ли не се самоизяждат... но не ми хареса и това си е. Тоя тип "фестивални филми" са си заели някаква ниша в кино индустрията, до която трябва да гледам да не припарвам. Един от малкото плюсове за мен във филма е актьорската игра - няма спор, че Ел Фанинг и Джена Малоун се справиха впечатляващо с техните роли, но за мен е грехота да имаш Киану Рийвс и да го сложиш като скучен чичка, собственик/управител на мотел, който се появява за 15 минути във филма... и въпреки негативното ми мнение, заради грациозния начин, по който ни е разкрита идеята на филма и цветните палитри, изпълващи го, му давам - 5.5/10

    The Autopsy of Jane Doe - наскоро гледах трейлъра и го очаквах в известна степен... и не беше скучен, защото точно това очаквах от филм, чието действие се фокусира върху аутопсията на жена, но успяха да ни покажат нещо ново(до известна степен, ще стигна и до това) и го имаше това напрежение, което се очаква в трилър, а и бих казала, че беше прекомерно страшен в сравнение с другите драми, които имат куража да нарекат себе си ужаси(yes, i'm watching you, The Neon Demon). Разбира се имаше и своите "запазените марки" в жанра моменти, като false jump scares, като някой решава да изскочи от накъде и изведнъж някаква силна музика те удря в ушите, но това не е страшно или дрг банален момент... защото продължавате да гледате през малка дупка, наблюдавайки друга стая, всеки знае, че нещо ще изскочи и ще гледа право в теб... имаше доста банални моменти, за които не ми се говори, но ако ги изключим, се получава доста интересна сюжетна линия и филм, който не съжаляваш, че си гледал - 6.5/10

    Incarnate - на хартия филма изглежда едновременно обещаваща идея и в същото време потенциална помия, всичко зависеше от режисьора и сценаристите дали ще го развият подобаващо за жанра като му турят jump scare-ове, силна музичка, която да те стряска и зловещо дете или да сътворят един доста оригинален филм, който те плаши наистина и те въвлича в себе си.... е, истината е някъде по средата. Нито много добър, но пък не е зле, хич даже. Опитват се да обяснят демоничната сила чрез наука?! The fuck? Думата свръхестветвено и наука са оксиморон, но някак си тази нотка на оригиналност ме заинтригува. Имаме си главния герой(изигран от Арън Екхарт, който уважавам като актьор), който има трагично минало и по начина, по който ни е представен героя те кара да му съчувстваш и да те е грижа за него, което е рядкост в днешните хоръри... защото за какво да те е грижа за загорели хлапета, които в същото време са малоумни? Та той е обсебен от идеята да намери този "демон" на име Маги, за да си отмъсти за смъртта на семейството си. И тука идва една тенденция в такива филми с фентъзи/фантастични елементи, опитват се да обяснят "нещото" около, което се върти филма, но реално имат за цел да те объркат, използвайки научни термини, защото и те не знаят какво е това "нещо", както и да е. Филма е каша, откъдето и да го погледнеш, но оценявам, че са опитали да го направят, както трябва. Плот-туистовете също си бяха наред, даже супер, освен последния. И в крайна сметка филма става за едно гледане, с компания примерно, пуканки и кола, в някоя скучна неделна вечер. От една страна не ми допадна, че на моменти се опитваше да се вземе прекалено на сериозно, въпреки налудничавата си идея, но от друга си имаше някакъв чар, заради който не спирах филма през пет минути, за да си проверя фейсбука - 6/10

    Halloween ( 1978 ) - оххх... класика... тъй ли? Поради филмите, които гледам, както сте забелязали, не си падам чак толкова по стари филми, въпреки че това не ми пречи да съм обективна и да оценя филма, според качествеността си, независимо от годината. Да вметна, че отдавна бях гледала римейка(който не струва) и най-накрая реших да започна да гледам и оригиналните филми, чиито римейкове гледам в последните години и предвид факта, че филми като този се смятат за класики в жанра и поставили основи на днешните страшни филми ме накара да вдигна летвата малко по-нависоко, което беше грешка. Ясно ми е, че част от хората са израснали с тея филми и изпитват носталгия към тях, но за сега ще гледам да се придържам главно към този, защото съм си подготвила още много подобни. И вероятно ще ме напсуват, след това което ще кажа... Halloween е филм, който не става! Дори и за днешните стандарти, които не са много високи, ако случайно не сте забелязали. Няма да говоря за клишетата във филма(като загорелите тийнейджъри), защото ми е ясно, че филма като този са започнали с тези тенденции и на времето не са били комерсиални, днешните филми са ги направили такива. Във филма не видях нищо "страшно", а до колкото си спомням такава е идеята на тези филми. Специално за този идеята е злото и как то е въплътено в един психопат. И това го оценявам, оценявам представения ни психопат. Саундтаракът е голям плюс за мен, въпреки че имаше мелодия, която решаваха да я повторят към 50 пъти, докато филма вървеше, но все пак си беше въздействаща, за което евала. Някои ще кажат - "ей п*тка майна, нищо не разбираш от качествени филми, гледай си кървищата и не се занимавай с класики, които не са за дрисли като тебе"... ясно ми е, неизбежно е, но всеки си има право на мнение, както и вие, така и аз. А и носталгията по тея филми, кара хората да преувеличават своите чувства и емоции към такива филми. Имаше някои безумни сцени и психопата само ходеше и ръчкаше хора с ножа си?! И това е филм, който е толкова възвеличаван, че няма и накъде. За актьорската игра няма да говоря много, но не беше на ниво... колкото и да харесвам Джейми Лий Къртис, на тази възраст преиграваше на моменти, за това пък сега се е изградила като страхотна актриса, а за другите актьори не ми се говори. Някои ще кажат "филма е правен само с 300 хил, ти какво очакваш, да участва Марлон Брандо и всички сцени да са акуратни?"... бюджета не е най-главния фактор за мен, защото има филми правени с малко пари и пак са уникални - пример Coherence, който е правен само с 50 хил. Отначало започва интригуващо... представянето на малкия психопат, през неговите очи и от негов аспект. Искаше ми е да го бяха използвали и в други части на филма, а не да е навсякъде по всяко време и да е като божиите очи, които виждат всичко, но това е спорно от тая страна на филма, че главния герой не е откачен малоумник, а доста интелигентен психопат. Въпреки че доста нахейтих филма и изразих толкова негативно мнение, за което ще ме извинявате, но филма не е никак лош. Просто имах малко по големи очаквания - 6/10

    И ако стигнахте чак до тук без да пропуснете и редче... вие сте мазохисти и ви обичам, че ме траете толкова дълго време... винаги очаквам, влизайки тук да видя "спри са ма пача, никой не ще да ти чете спрелите романи, бегай от тука". Благодаря ви че се сдържате, но просто се опитвам да поддържам темата жива. ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ОТНОВО! Желая ви да ги прекарате чудесно и новата година да е по-добра от отминалата!
    Последно редактирано от merilyn85 : 12-25-2016 на 16:46

  23. #948
    Супер фен Аватара на Supermassive____
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    2 812
    The Autopsy of Jane Doe http://www.imdb.com/title/tt3289956/ Баща и син - жители на малко провинциално градче държат неголяма частна морга. По стара, наследена от тях традиция всяка непозната жена те наричат Джейн Доу. Веднъж при тях е докарана убита при мистериозни обстоятелства непозната, красива млада жена, без видима причина за смъртта. Двамата се опитват да установят самоличността й, но колкото повече напредват в работата си, толкова по-странни и плашещи стават откритите от тях улики. Постепенно, в хода на разследването, героите започват да разбират, че зад смъртта на Джейн Доу се крие някаква странна и ужасяваща тайна.
    Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

  24. #949
    Супер фен Аватара на RiB
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    1 514
    Здравейте! За много години! Все така да си споделяме яки филми на ужасите :Д Мерилин, не участвах в Наградите Ужоскър, тъй като не знам кои филми кога са излезли... иначе... засега мога да кажа, че чакам с нетърпение Split (2017), наистина изглежда обещаващо и ще чакаме, а сега е ред да видя какви филмчета си предложила чааак миналата година

  25. #950
    Ъпдейт

    Цитирай Първоначално написано от merilyn85 Виж мнението
    Топ 10 най-хубави хоръри за 2016:
    1.The Conjuring 2
    2.The Purge: Election Year
    3.Lights Out
    4.Ouija: Origin of Evil
    5.Hush
    6.Don’t Breathe
    7.The Shallows
    8.Blair Witch
    9.Holidays
    10.Before I Wake

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си