- Форум
- Тийн интереси и проблеми
- Козметика и диети
- Как се е получи нещо такова?
За 1 година съм качила 3 килограма и са ми се получили стрии.Не е като да съм напълняла много.Явно не съм им обърнала внимание навреме и са станали бели.Почнах да ги мажа със свинска мас преди 1 седмица.Дали ще помогне
?И ако отслабна дали ще се заличат?
Ако някой е използвал процедурата с лазер дали е помогнала и каква е била цената?
МОМИЧЕ!
С лазер ми ги махнаха розовите,белите само се позаличиха,но се виждат при определена светлина.Излезна 250 лв.
Със свинска мас не знам , но една приятелка също имаше и в една аптека ни казаха да пробва със бадемово масло и лосион за тяло.. просто изсипваш бадемовото масло при лосиона и мажеш .. Тя имаше ефект , но само върху розовите , бялите се позаличиха малко , но пак се виждат ...
Стрии аз нямам, но сестра ми има заради бременността и не и се махат с никакви кремове.Казали са и , че се махат само с лазер...
да и аз си мислих,че от белите няма отърване,но ми казаха,че със свинска мас се заличават малко![]()
ама от какво са се получили ебаси,не е като да съм станала някакъв слона дали ако отслабна ще се заличат?
МОМИЧЕ!
Първоначално написано от cookie_master
1.Първо си кажи годините и ръста! Може да си еди колко си, но и един кг да качиш, който не е за ръста ти и да ги получиш.
2. Слабите хора са предразположени към стрии повече от по пълните. Особено, ако не са спортисти (стегнати).
3. Какво ядеш? Може да си едни кила и от шоколад и подобни храни пак да хванеш.
![]()
4. Няма как да си заличат. Но изсветляват от слънцето, а ако са розови може да се махнат.![]()
"Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте
"Scio me nihil scire" - Сократ
Глупости..Първоначално написано от Biskfitka
• Обичай,за да те обичат! •
на 15 години съм,174 бях 50-51 кг станах 54.И не съм много спортна и имаше един период в който се тъпчех с всякакви глупости може и от това да е станалоПървоначално написано от LadyV
.Смисъл не е няква огромна драма и с годините ще се заличат,ама аз все там гледам.Смисъл те са ето в тази част http://www.stretchmarksbyebye.com/images/35643.jpg (там където се стиска и малко по-наляво) и аз супер много се ядосвам направо не мога да се гледам
![]()
![]()
МОМИЧЕ!
Просто ханшът ти се е оформил от раз и затова така се е получило. При мен се получи понеже израстнах за няколко месеца с около над 5 сантиметра, като при мен всеки сантиметър значеше + 1 кило отгоре, не съм била дебела в никакъв случай, даже от закръглено бях далеч, просто отведнъж ханшът ми се разшири и придобих по-женствени форми.
Повечко масажи с гъба под душа и с разни мазни кремове, и си тип-топ. Гледай да хидратираш кожата си, колкото се може повече и недей да драматизираш заради няколко стрии. Поддържаш ли тялото и кожата си, грижиш ли се за него чрез упражнения и що-годе балансирано хранене, няма защо да се чувстваш зле и да си гузна.
Стриите не се получават защото си дебела. Стават когато растеш и се налага кожата ти за кратък период да се разпъне, ако е и по-сухичка и не достатъчно еластична стават тези нацепвания. А стриите са точно нацепвания, като прокараш ръка върху тях ги усещаш релефни. Аз съм чула, че докато са още червени можеш да ги мажеш и да има някакъв резултат, обаче след като станат бели вече само лазера може да ги оправи. Само че не познавам никой, който е ходил на такава процедура. По принцип ако хванеш тен мисля, че по-малко се виждат, но не искам да те карам да се пържиш само заради това и без друго е много по-вредно.
права си,но някакси се комплексирам :/Първоначално написано от mArMaLaDkA
http://www.youtube.com/watch?v=N775Xx5yiRU и все пак това видео ми даде някаква надежда така че ще продължа да се мажа и да се надявам,че ще има резултати пък дори и минимални![]()
МОМИЧЕ!
Доколкото разбирам си висока.Не се притеснявай! Всяко момиче ги има! Въпрос на време е да го преодолееш!
По-грозно е да видиш момиче с 2 години по-малко от теб с целулит до коляното отзад.![]()
![]()
![]()
А е и слаба!
![]()
На морето аз поне преодолях това нещо. Пий повече вода и като ядеш вредни храни(чипс,сладко,шоколад) си прави някакво разписание за седмицата. Да си взимаш дължимата порция, но да не прекаляваш![]()
"Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте
"Scio me nihil scire" - Сократ
Да смятам нещо точно такова да направя сега почнах с тези упражнения Pump it и да наблягам на плодовете и зеленчуците.А се чудя дали ще има ефект до 1 месецПървоначално написано от LadyV
?И ако отслабна малко дали ще се заличат стриите?
МОМИЧЕ!
Стрийте остават за цял животНе става само за един месец каквото и да правиш. Кожата ти вече е нацепена. Ако искаш да ги намалиш това става много бавно и трябва да си постоянна. Няма чудеса за месец или два.
На морето при мен изсветляха. С времето започнах да не им обръщам чак такова внимание. И разбери, че никое момче няма да те гледа под лупа.
На плажа е пълно с момичета на твоите години или малко по-големи(18-19), с хубаво тяло и със стрий или целулит.
Аз ги получих на 12г. за 2 години пораснах с 30 см и качих около 10 кг и никога не съм била дебела. Но това се отрази на кожата,защото е била стресирана. Чак на 17 когато отново започнах да ходя на плаж изсветляха и вече не ми пукаше. Дори не ми правят такова впечатление.
Има една маска с утайка от кафе да си правиш за това и върши работа. Работа върши и слънцето, както и много мазила. Ще намалеят, но винаги ще са там. И никой няма да те изгони, ако имаш такива.![]()
В интернет има много статии за стриите и доста коментари с борбаба сях от по-зрели жени. Просто виж в Гуугъл.
Лазерната операция също върши работа! Хайде успех! И не се притеснявай. Когато го приемеш борбата е по-лека!![]()
"Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте
"Scio me nihil scire" - Сократ
стриите се получават от бързото напълняване или остлабванеотслабнеш ли ще се появят повече!кожата ти трябва да е постоянно намазана с по-мазен крем иначе става суха и може да излезнат повече стрии!
прегледала съм всички мнения и вече съвсем се отчаях![]()
LadyV просто ми става гадно като ги гледам всички момичета,които нямат целулит и стрииа и като ми кажат,че стриите остават за цял живот някакси ме плаши :/
МОМИЧЕ!
Първоначално написано от cookie_master
Сигурно може да се махнат с лазер! Няма как ние да ти кажем
А нали се сещаш, че същите тези момичета като родят ще имат стрии, дори на е секцио![]()
"Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте
"Scio me nihil scire" - Сократ
Мислех да се въздържа, обаче повтарянето и потретването на репликата, че видиш ли, "ние имаме стрии, следователно и всички други имат", ми се наби жестоко в очите. Престанете да се успокоявате по такъв глупав начин. Повечето мъже не ги отблъскват стрии, но абсолютно всички пък се изприщват от проява на злобеене на дребно от някоя девойка, било то и най-красивата на света. Не, не всички жени имат стрии. И отново - не, не на всички им се появяват стрии дори след раждане на първо, че и второ дете. Майка ми няма пукната стрия, нищо че е била безумно кльощава, когато е била бременна с мен(т.е е имало по-голяма вероятност да получи стрии) и е имала огромен корем. Не се е мазала с абсолютно нищо по време на бремеността, за разлика от леля, която пък също няма пукната стрия.
Тогава не разбирам какво се косиш?Първоначално написано от mArMaLaDkA
Имаш хубав ген, други- не. Ако е и до ген при някои. Всичко си е индивидуално. Всички сме различни.
Никой с нищо не се успокоява. Това е нещо нормално и всеки трябва да се приема такъв какъвто е. Дори и големите имена![]()
"Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте
"Scio me nihil scire" - Сократ
Не,не е глупости.Каза ми го дерматолог. Затова и се препоръчва изоплзването на по-хидратиращи лосиони за тялоПървоначално написано от xSANYAx
![]()
Сори, ама не ги има всяко момичеПървоначално написано от LadyV
![]()
![]()
Аз примерно нямам
А и не се получават само при момичетата
Тва е като да кажеш, че всяко момиче има целулит, или паласки, или сланинки
Много обичате да слагате всички под общ знаменател....защото.... ?????
Как от шоколад ще се получат бе ахаххаах![]()
получават се от НЕ еластична и суха кожа,ако отслабваш или надебеляваш...
И не,не болеше с лазера,само леко боцване все едно..Ии да ти кажа забравих името на клиникатаМедстом мисля...
ей само да не се карате!![]()
сега се замислих,че 1 година пораснах с 3-4 см и може от това също може да се е получило![]()
МОМИЧЕ!