Абе на 14 бил,занимавал се от доста време,ходи на стрийт фитнес и на фитнес,дига по 30-40 кила...пич нито едно от тези неща дето си изброил не се връзват,особено първото.Ти от 10год. ли ходиш на фитнес и ако наистина е така няма да задаваш такива ТЪПИ въпроси.Набиването става когато се прави определено упражнение поне всеки ден или през ден и то в продължение на много време.
The time's for sobieski
а за тея не се замислих ... аз мисля за хрущяли, стави, травми като цяло..Първоначално написано от TodorMarkov
хернията е от напъване май, получава се нещо като въздушна възглавница и се пука коремната стена .....
дископатията пък кат ти се залепят дисковете един в друг
само един въпрос, ако контролираме дишането си това предпазва ли ни от херния ???
8-6-4-2-1-1-1-1-1-9
redbulе бая си се изпотрепал,ама на мен са ми казвали,че фитнес без контузии не може.Свалям ти шапка за упорството да продължиш.А защо не вземаш витини за стави и кости или такива хран.добавки.
След травмата на рамото преди 2 години,се наложи накрая да взема една кутия глюкозамин. Лежанката ни за полулег е с много голям наклон.Около 70 градуса може би и това сериозно ми натовари раменете.Които още не бяха свикнали.Ходех и на плаж.През това лято водата беше студена (малко над 20) и леката болка от лежанката се засили и стана хронична. Не се къпете в хладна/студена вода, изпотени от залата и специално след няква травма. Става още по-лошо. Рамото болеше вечер дори като се обръщам в леглото и спях на другата страна.Тогава взех малко глюкозамин и постепенно се оправи. Няколко месеца правех лег само с 30 кг. Пазете си раменете.Първоначално написано от slicky
А за хернията.Едно момче от друг сайт се оперира.Към 18 г ,180-185 см,около 67 кг.Баскетболист,много силен. Още в първите тренировки дърпа тяга 100 кг и след 2-3 седмици получи херния. А друг на 17 г получи травма на гръбначен диск.Направил тяга със 130 кг макс. Задържането на дишането е потенциално опасно за херния.Увеличава налягането в корема и избива в херния понякога.
Ми като незнае как к'во няма да получи.Всичко е техника,иначе раменете на 90% от трениращите не са в добро състояние макар и да не болят.
The time's for sobieski