.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17

Тема: Косопад

  1. #1
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255

    Косопад

    Мили дами, помагайте! Имам ужасен косопад. На кичури пада. Посъветвайте ме какво да използвам по този повод. Благодаря предварително!

  2. #2
    Хм.. за косопад . . . хининова вода. Аз я използвам и мога да кажа, че косопада ми намаля определено.
    I guess you're too afraid to show your feelings...

  3. #3
    Мега фен Аватара на mynichka
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    4 442
    Себорал форте
    http://www.youtube.com/user/Michelle...15/rOCzQ3pKGvk
    Шофирай разумно- стигни жив!!!

  4. #4
    По принцип за умерен косопад са ми помагали ампули против косопад след къпане, както и шампоан ДЕВА с кокос (наистина много ми заздравя косата и спряха да падат косми).
    Но ако е толкова хард положението, както и при теб, направо си купи професионален шампоан от фризьорски салон и ползвай ампули след къпане (такива против косопад). Ампулите ги има във всяка аптека и дори евтините вършат добра работа.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  5. #5
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    jghgh, ампулите след всяко къпане ли се ползват?

  6. #6
    Супер фен Аватара на Djuff
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    1 048
    По-добре отиди на лекар.Не мисля, ч косопад на кичури е нормален.

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от babity
    jghgh, ампулите след всяко къпане ли се ползват?
    Да, на влажна коса. То колко да е влажна де, просто да се е изляла водата и слагаш отгоре на пътя. Аз слагах не само на пътя де, ами навсякъде, където с ръка мога да си открия скапла (като поразровя в косата).
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  8. #8
    Повече от фен Аватара на LudotoDevoiche
    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    София
    Мнения
    481
    Незнаех, че хининовата вода помага и срещу косопад...
    Иначе авторке незнам занимава ли ти се с домашно приготвени бърканици, но ти предлагам следното: Отвара от коприва (вариш си всеки ден), впръскваш в корените сутрин и вечер... Можеш и да масажираш едновременно скалпа - както прецениш. Сипи си я в шишенце с пулвенизатор, за да ти е по-удобно... В момента и аз се боря с косопада и тази коприва страшно много ми помага.

  9. #9
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Не знам колко е сериозно положението ти,но нали знаеш,че косата август и септември пада най-много.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от brutaLxxbunny
    Не знам колко е сериозно положението ти,но нали знаеш,че косата август и септември пада най-много.
    Абе като цяло не е нормално да ти пада на кичури.
    А за август не съм го чувала? Моята коса пада на есен и на пролет, и май тогава е нормалното време.

    И също като съм под стрес.
    Последният ми по-сериозен косопад беше в резултат на мъчителни любовни истории, така че... бейби, елимнирай стреса!
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  11. #11
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Абе аз не съм подложена на кой знае какъв стрес в интерес на истината. Имам едно обяснение за ситуацията, което мен лично не ме задоволява, но все пак... напоследък постоянно съм с вързана коса, а аз обичам да ми е стегнато, максимално да ми са прибрани стърчилките и вероятно я накъсвам, освен че т'ва стягане не влияе особено благотворно на корените. Но няма как... жега е, тренирам, потя се много и няма как да съм с пусната коса. Нещо и краищата ми са сухи. Мисля да се подстрижа идната седмица. Но иначе определено утре ще си взема нещо против косопад и ще почна да си правя и разни домашни маски.

  12. #12
    Супер фен Аватара на Djuff
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    1 048
    Може и от възрването да е, защото аз всеки божи ден преди я вързвах и когато реша за малко да я пусна изваждах по кичур.

  13. #13
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Да те види лекар. Няма да е зле да провериш хормони и дори да те види ревматолог.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  14. #14
    Домашна маска със зехтин и яйце.. аз си правих и определено има ефект

  15. #15
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    На мен първия и последен път, когато ми падаше на кичури, беше защото не бях посещавала фризьорката от доста време.
    Още на следващия ден го нямаше този проблем.
    И спря да се върти за миг земята..




  16. #16
    Супер фен Аватара на tanch3t093
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    2 083
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Да те види лекар. Няма да е зле да провериш хормони и дори да те види ревматолог.
    И аз това щях да кажа. По-добре да си направиш изследвания за да си по-сигурна и да си знаеш за всеки случай, ако нещо не е наред.
    So baby don't feel no pain just smile back <3
    Eminem - When i'm gone.mp3 *
    ПАДНА ЛИ - СТАВАМ, СТАНА ЛИ - ПРОДЪЛЖАВАМ, ПРОДЪЛЖА ЛИ - НЕ СПИРАМ!

  17. #17
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Първо само с продукти за коса, после ще мисля за друго. Не съм фен на лекарите. Но съзнавам, че и менюто ми напоследък е доста еднообразно, но това не е от мои съображения. Ям каквото ми се яде, а на мен всеки ден ми се яде едно и също. Днеска си взех един билков шампоан, поръчах и маска. Като се подстрижа ще видя какво ще стане.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си