.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 67
  1. #1
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    326

    Феминизъм...............?

    Категоричен привърженик съм на консервативния светоглед. Предлагам на читателите откъс от книгата "Фашизъмъ. Българското обяснение на фашисткото националистическо учение" - 1929 г., издадено от Съюза на българските фашисти, посветено на еманципацията и феминизма, пропагандирани от левите движения по онова време - комунисти и демократи. Темата е изключително актуална и днес.






    "При еднакви права, при еднакви длъжности, нееднакви сили, нееднакви свойства - вместо според Христа, мъжът и жената да съставляват - от два плата и две лица - едно оформено същество - една цялостна плът - демолибералните социалкомунистични движения и учения, ги развратиха и разединиха в отделни неооформени личности, в крайно капризни, суетни и декласирани типове, с вечно незадоволени материални и плътски склоности и желания......

    Християнството и фашизма основават брака изключително върху съпружеската вярност и любов. Чрез брака двойката получава благодатта от Бога, благословението от черквата и покровителството от държавата....Апостол Павел казва на жената: покорявай се на мъжа. Покорявай се съзнателно на мъжа, който е глава на семейството, също тъй, както църквата се покорява на Христа. А на мъжът той казва: обичай жена си.
    Питаме се ний: защо ап. Павел не е посъветвал - взаимност? - защо той като изисква от жената да се покорява на мъжа, не изисква същото и от мъжа - да се покорява на жената, не изисква и от жената да обича мъжът. Обяснението на това се съдържа в не еднаквата природа, в нееднаквите духовни и физически свойства и сили, в нееднаквите социални и икономични условия, при които съществуват двата пола.

    Българският фашизъм - българизъм - в духа на ап. Павловата максима - обяснява:

    Мъжът да бъде мъжествен и мощен.
    Жената - женствена и смирена.
    А двамата заедно - трудолюбиви, честни и добродетелни...

    Равенството в брака е фалшива предпоставка в полза на по-силния - мъжа. Историята на човечеството ни учи, че мъжката природа е склонна в увлечение в полово разнообразие, води към разврат. И нации, които са се увличали по пътя на свободната любов и равноправие са отивали бързо към изчезване. Българският фашизъм стои здраво на консервативното начало и догма - че жената е по-слаба. И за да не бъде играчка на мъжа трябва да се откаже от привидното равноправие. Да се застъпи в нея моралното чувство, което е по-силно и да победи, а нейната победа е победа на основната клетка на нацията, семейството. Без семейство - няма нация - няма държава....
    Мъжът във фабриката, в кантората, а жената у дома при децата, при домашните животни, цветята и пр.
    Докато феминизма се стреми да откъсне жената от домакинството и я хвърли на улицата, сред водовъртежа на политическите и икономически борби, фашизма я задържа в домакинството, като и създава възможно най-големи удобства."

    Хората попитаха: - О, Пратенико на Всемогъщият Господ, каква е причината за това? – а Той (с.а.с.) отговори: - Заради тяхната неблагодарност. И казаха: - Нима не повярваха в Бога (Нима не са благодарни на Господ). Той (с.а.с.) отговори: - Те не са благодарни на техните съпрузи и са неблагодарни за направените им услуги. Даже и да и правите хубаво цял живот, когато една жена види грубост, тя ще каже: ”Никога не съм видяла нещо хубаво от теб." (Ап. Матей 4:464)
    “Не е важно колко силно удряш. Важно е колко удара можеш да понесеш и да продължиш напред. Така се ражда победата...”

  2. #2
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    ееехххх, ако знаеш колко позиции има за равенство между половете в стар, нов и оригинален завет ш'ти падне пишоната
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  3. #3
    Голям фен Аватара на ScarlettS
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    758
    командо, що не я покажеш тази тема на приятелката си (ако изобщо имаш такава), да видим дали ще и хареса

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    326
    Феминизмът е от Сатаната и води до морално и битово разложение а от там и до физическа смърт.
    “Не е важно колко силно удряш. Важно е колко удара можеш да понесеш и да продължиш напред. Така се ражда победата...”

  5. #5
    Повече от фен Аватара на Anja
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Ruse, Bulgaria
    Мнения
    473
    Жената е достатъчно свободомислещо същество, което може да се справи с всичко, с което може да се справи един мъж. Що си мислиш, че си в нещо по-добър, а ние ставаме само за готвене, гладене, пране и гледане на децата...

  6. #6
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от commando1
    Феминизмът е от Сатаната и води до морално и битово разложение а от там и до физическа смърт.
    кой иска да изкарам цитати от йешуа който твърди обратното доказвайки че командото е лъжлив служител на дявола и тед хагарт?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  7. #7
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    326
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    Цитирай Първоначално написано от commando1
    Феминизмът е от Сатаната и води до морално и битово разложение а от там и до физическа смърт.
    кой иска да изкарам цитати от йешуа който твърди обратното доказвайки че командото е лъжлив служител на дявола и тед хагарт?
    Искам,ама защо ли си мисля че няма да намериш............! И кой е този Йешуа? Някой твой приятел ли е?
    “Не е важно колко силно удряш. Важно е колко удара можеш да понесеш и да продължиш напред. Така се ражда победата...”

  8. #8
    Голям фен Аватара на ScarlettS
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    758
    Да, той е и мой приятел..мога да ви запозная?

  9. #9
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    326
    Оспорването личността на Христос е от Сатаната и води до морално и битово разложение а от там и до физическа смърт. Който оспорва силата на Иисус е от обладан от сатанински бесове.
    “Не е важно колко силно удряш. Важно е колко удара можеш да понесеш и да продължиш напред. Така се ражда победата...”

  10. #10
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Командо, не стига че нямаш акъл за да изкарваш сам пари, какво остава да се грижиш за жена и деца.
    То християнството не е за комплексари като теб , а за хора, които имат нещо в живота .
    Нали знаеш, че самият ти си плод на грях, защото баща ти го е сложил на майка ти .
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom
    Нали знаеш, че самият ти си плод на грях, защото баща ти го е сложил на майка ти .
    Това не е задължително да е така, защото в интимните отношения няма нищо греховно ако се осъществяват след брака. Между другото ми е много странно, че едно момиче използва подобни изразни средства.

    Иначе по темата - аз смятам, че жените в никакъв случай не трябва да стоят по-долу от мъжете в обществото, а просто трябва да правят различни неща. Не мисля, че е отживелица, така наречените мъжка и женска работа. Също така не мисля, че има нещо обидно за една жена във факта, че има някои неща които може да прави само тя и други които не може. В днешно време от феминистки организации няма нужда, защото във всички демократични държави правата им са гарантирани.
    "Националист - това е естественото ми агрегатно състояние" (Н.Хайтов)

  12. #12
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от Patriot
    Между другото ми е много странно, че едно момиче използва подобни изразни средства.
    ОМГ , аз не съм момиче
    АХаахуауа, ти ме помисли за момиче
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom
    Цитирай Първоначално написано от Patriot
    Между другото ми е много странно, че едно момиче използва подобни изразни средства.
    ОМГ , аз не съм момиче
    АХаахуауа, ти ме помисли за момиче
    Ами имаш на аватара снимка на момиче, помислих че си ти, какво толкова странно има в това.
    "Националист - това е естественото ми агрегатно състояние" (Н.Хайтов)

  14. #14
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от Patriot
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom
    Цитирай Първоначално написано от Patriot
    Между другото ми е много странно, че едно момиче използва подобни изразни средства.
    ОМГ , аз не съм момиче
    АХаахуауа, ти ме помисли за момиче
    Ами имаш на аватара снимка на момиче, помислих че си ти, какво толкова странно има в това.
    Това е приятелката ми , боцкам я по цял ден.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  15. #15

    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    София
    Мнения
    57
    Цитирай Първоначално написано от Patriot
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom
    Нали знаеш, че самият ти си плод на грях, защото баща ти го е сложил на майка ти .
    Това не е задължително да е така, защото в интимните отношения няма нищо греховно ако се осъществяват след брака. Между другото ми е много странно, че едно момиче използва подобни изразни средства.

    Иначе по темата - аз смятам, че жените в никакъв случай не трябва да стоят по-долу от мъжете в обществото, а просто трябва да правят различни неща. Не мисля, че е отживелица, така наречените мъжка и женска работа. Също така не мисля, че има нещо обидно за една жена във факта, че има някои неща които може да прави само тя и други които не може. В днешно време от феминистки организации няма нужда, защото във всички демократични държави правата им са гарантирани.
    Първо за НомНом-сигурна ли си,че сексът и мастурбацията са грях,защото аз не мисля така?!Ако беше така,то значи Библията е на практика геноцидно оръжие...

    Второ-някой каза,че християнството е за хора,които имат нещо повече,какво:
    1.Интелигентност-твърдо не.Иди питай Стивън Хокинг дали вярва,че Иисус е пророк (пророк-тъй като съществуването на Иисус,като личност почти категорично).
    2.Собствено мнения-отново не.За всички хора,които твърдят,че са религиозни имам един въпрос-защо сте християни,защото искате или защото родителите ви са решили да ви кръстят?Не мислите ли,че ако бяхте родени в Китай сега щяхте да твърдите,че сте будисти,въпреки че ще сте нясно с християнските учения чисто фундаментално,базисно.
    3.Доброта-не мисля.Ако беше така защо всеки път не оставите например 50 стотинки на просяка пред блока,както ви е учил Иисус,дори да бързате каква е разликата между това дали ще пристигнете в 8:00 и 8:01...
    Не ме разбирайте погрешно,аз съм вярващ,просто не съм съгласен със Божиите заповеди.

    По темата:
    В днешно време жената преуспява по-лесно от мъжа.Не е честно спрямо нас,мъжете!Когато вие си сложите силикон и отидете на бар с провокативни си хващате богаташа и ви е уреден живота.Ние мъжете не можем така...Повечето ни е гнус от това да чукаме стара чанта-мачкан лак,макар и богата...

  16. #16
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    326
    Християнството е най-близо до живият Бог,за разлика от други религии. Защото при другите религии ТИ самият като личност търсиш общата връзка с Бог, докато при Християнството Бог търси връзка с теб. Още нещо различава другите религии от Християнството,при други религии човешката душа се опитва да достигне до своето духовно извисяване,
    до извисяването на духа и чак след като душата се извиси духовно тогава може да получи връзка с Бог. Докато при Християнството-човекът общува активно с Бог посредством обреди и ритуали,чрез силна вяра и изпълняване на християнските традиции. Има голяма разлика между това да търсиш духовно извисяване посредством Бог и това да търсиш духовно извисяване без неговата помощ. Това отличава нашата религия от другите псевдо-религии.
    “Не е важно колко силно удряш. Важно е колко удара можеш да понесеш и да продължиш напред. Така се ражда победата...”

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от RipTheChain
    По темата:
    В днешно време жената преуспява по-лесно от мъжа.Не е честно спрямо нас,мъжете!Когато вие си сложите силикон и отидете на бар с провокативни си хващате богаташа и ви е уреден живота.Ние мъжете не можем така...Повечето ни е гнус от това да чукаме стара чанта-мачкан лак,макар и богата...
    Е не генерализирай по този начин. Има много момичета, за които да си продаваш тялото е неприемливо и гадно нещо.
    "Националист - това е естественото ми агрегатно състояние" (Н.Хайтов)

  18. #18
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    326
    Цитирай Първоначално написано от Patriot
    Цитирай Първоначално написано от RipTheChain
    По темата:
    В днешно време жената преуспява по-лесно от мъжа.Не е честно спрямо нас,мъжете!Когато вие си сложите силикон и отидете на бар с провокативни си хващате богаташа и ви е уреден живота.Ние мъжете не можем така...Повечето ни е гнус от това да чукаме стара чанта-мачкан лак,макар и богата...
    Е не генерализирай по този начин. Има много момичета, за които да си продаваш тялото е неприемливо и гадно нещо.
    Християнският и консервативен мироглед категорично изключват фалшивите "равенства" между мъжете и жените и преди исега разни политически организации и доктрини-комунизъм,либерализъм,демо крация и др. са се опитвал ида наложат светският модел за "равенство" между половете. И досега не се е получило нищо,защото феминистките искат повече права,макар че вече ги имат а мъжете са недоволни от големите права на жените. Получава се един вид полова война която няма край и то само защото комунистите и левите са решили че жените ще могат да играят мъжка роля в живота.
    “Не е важно колко силно удряш. Важно е колко удара можеш да понесеш и да продължиш напред. Така се ражда победата...”

  19. #19
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    ^ ти не се ли кефиш на феминизма или това че си без паца не ти пречи да се мислиш за мъж?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  20. #20

    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    София
    Мнения
    57
    Цитирай Първоначално написано от Patriot
    Цитирай Първоначално написано от RipTheChain
    По темата:
    В днешно време жената преуспява по-лесно от мъжа.Не е честно спрямо нас,мъжете!Когато вие си сложите силикон и отидете на бар с провокативни си хващате богаташа и ви е уреден живота.Ние мъжете не можем така...Повечето ни е гнус от това да чукаме стара чанта-мачкан лак,макар и богата...
    Е не генерализирай по този начин. Има много момичета, за които да си продаваш тялото е неприемливо и гадно нещо.
    Аз не казвам,че всяка го прави.Говоря,че чисто теоретично е така,а дали ще поемат по този път е тяхно решение.

  21. #21
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    По същата логика и на мъжете им е лесно, щото могат да станат мутри

  22. #22

    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    София
    Мнения
    57
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    По същата логика и на мъжете им е лесно, щото могат да станат мутри
    Да станеш мутра пак изисква труд.Освен това има риск за живота ти.Дори на теория е по много по трудно...

  23. #23
    Голям фен Аватара на ScarlettS
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    758
    между другото има доста такива случаи, когато като се разхождаш напред назад с провокативни дрехи също има риск за живота ти.. и тези момичета и мутрите спадат към една и съща категория

  24. #24
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от RipTheChain
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    По същата логика и на мъжете им е лесно, щото могат да станат мутри
    Да станеш мутра пак изисква труд.Освен това има риск за живота ти.Дори на теория е по много по трудно...
    Но да станеш нарко дилър е лесно.
    И пак опасно.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  25. #25

    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    София
    Мнения
    57
    Цитирай Първоначално написано от ScarlettS
    между другото има доста такива случаи, когато като се разхождаш напред назад с провокативни дрехи също има риск за живота ти.. и тези момичета и мутрите спадат към една и съща категория
    Има риск от оскверняване,доста остаряла дума.Използва се при случай на изнасилване.Пример: "Изнасилвачът оскверни жертвата си.".Буквално-отнемане на достойнство.В случая не може да се говори за убийство,освен при проява на върховна глупост,която редица жени са проявявали...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си