.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Вашите методи

    Наближава 15 септември и затова реших всеки /тези, който наистина учат/ да сподели тук свойте методи и начини чрез, който усвоява и запомня по-лесно учебния матерял /някой урок например/

  2. #2
    Уча само преди контролни. През останалото време най-много да прочета 1-2 пъти урока, за да разбера що-годе за какво става въпрос. Или пък уча здраво, ако знам, че ще ме изпитат по нещо.

  3. #3
    Senior Member Голям фен Аватара на Soraq
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Burgas
    Мнения
    631
    Цитирай Първоначално написано от Amazin
    Уча само преди контролни. През останалото време най-много да прочета 1-2 пъти урока, за да разбера що-годе за какво става въпрос. Или пък уча здраво, ако знам, че ще ме изпитат по нещо.
    same
    Все още помня момента, в който те видях за първи път.

  4. #4
    Аватара на Altamira
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Beyond the Sea
    Мнения
    101
    аз карам на късмет и хубавото е, че в повечето случаи засега успявам да докарам шестиците. иначе уча само при гадните учители и преди изпитване\контролно. в 2\3 от случаите въобще не знам за какво говорим в час...
    Can I steal your mind for a while?
    Can I stop your heart for a while?
    Can I freeze your soul and your time?
    http://www.youtube.com/watch?v=C_4kx8JvpqI

  5. #5

    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Lunataaa
    Мнения
    85
    Цитирай Първоначално написано от Altamira
    аз карам на късмет и хубавото е, че в повечето случаи засега успявам да докарам шестиците. иначе уча само при гадните учители и преди изпитване\контролно. в 2\3 от случаите въобще не знам за какво говорим в час...
    и аз така,обикновено имам супер късмет като става въпрос за учене

  6. #6
    Супер фен Аватара на LeprikonA
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 697
    за бележкарство ако говорим - много е лесно - учиш за изпитване по желание,докато мине целия клас спиш с месеци, ако дойде контролно сядаш и си научаваш за него и готово иначе по предмета, който предизвиква интерес у теб - редовно. а за леснота - ако ти харесва ти влиза в главата, ако ли не - книжленца малки по джобове тайни
    "Ако можех да изляза оттук, щях да си позволя да бъда луда,защото всички са луди, а най-лошите луди са онези, които не знаят, че са такива,защото само изпълняват нарежданията на другите."


  7. #7
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    В даскало слушах в час и най-много да прочета отгоре, отгоре материяла.


    Сега имам само предмети, по които се решават задачи и чета 1-2 пъти теорията, след това разписвам всички определения/твърдения/теореми (ако има) и ги уча. Ревашам типови задачи и накрая уча доказателствата в теорията. Накрая конторлно решавам разни задачи и се опитвам да изкажа теорията (понякога пиша, зависи колко е като количество и колко е трудна)

    Доста време отнема, но накрая няма празно място. Днес даже вързах 3ка
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  8. #8
    По интересните ми предмети слушам в час и запомням 90 % от чутото. Иначе имам фотографска памет и след като съм прочела дадения урок два пъти го помня перфектно. (освен ако не е по физика)

    Имам една по история, която много си ме харесва и всеки час при нея бях кукуряк. Че тя гадината искаше урока да ѝ го знаеш дума по дума. За нейните часове учех, ама аз историята си я харесвам, така че не съм отделяла повече от 45 минути за 2-3 урока.

    Имам предмети като биология и физика, по които уча три пъти на срок, съответно да изкарам трите оценки. Пак научавам целия учебник само че не всеки час.

    Най-важното е да хванеш психологическия номер на учителя и да разбереш при кой какво може и какво не. xD
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си