.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7

Тема: немски :(

  1. #1

    немски :(

    здравейте, надявам се можете да ми помогнете. Кои глаголи са със haben и кои са със sein. Например: kaufen, gekauft haben
    machen gemacht haben
    gehen gegangen sein .... има ли някакво правило кой са с haben и кои със sein

  2. #2
    Senior Member Голям фен Аватара на Soraq
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Burgas
    Мнения
    631
    Ооо уча немски една година ии знам само една дума - Ich. Имам чувството, че китайския и немския са братя мамка му !!
    Все още помня момента, в който те видях за първи път.

  3. #3
    уфф, тоя немски е ужасен. а, по въпроса ти до колкото си спомням sein се използваше при глаголи които имат посока (теоретично май е така, но не мога да обясня какво се има в предвид ) надявам се, че помогнах някак

  4. #4
    'Sein' се използва, когато глаголът пресъздава движение. (от т.А до т.Б)
    Пример : 'fahren' назоваваме, когато сме поели точно определен път и целта на движението е свързано с дохождане на дадена точка.
    'Ich bin nach Varna gefahren'

  5. #5
    Sein - движение
    Ich bin nach Sofia gefahren.
    Haben - притежание
    Ich hab ein Auto . (този пример е доста тъп )
    Тва е
    Живея и уча в Англия ....

  6. #6
    и също.. модалните глаголи са с "haben" , също и "setzen,sitzen,legen,liegen т.н.", а изключения , които правят перфект със "sein" са "sein,weden,bleiben"
    There is a reason I said I'd be happy alone. It wasnt because I thought I would be happy alone. It was because I thought if I loved someone and then it fell apart, I might not make it. It's easier to be alone. Because what if you learn that you need love? And then you don't have it. What if you like it? And lean on it? What if you shape your life around it? And then it falls apart? Can you even survive that kind of pain? Losing love is like organ damage. It's like dying. The only difference is, death ends. This? It could go on forever . . .

  7. #7
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Купи си "Lehr- und

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си