.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1
    Аватара на blgf
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Благоевград
    Мнения
    50

    След диета

    Здравейте и честит първи учебен ден на всички ученици !


    Така сега по темата. На 15 години съм и спазвам диета от 2 юли на 90 дневната диета и свършва на 29 септември , засега съм свалила 10 кг ,но от както почнах диетата ми спря менструацията Първият месец ми дойде , но за един два дена , a на втория нищо. Приятелка на мама , която е гинеколог е казала, че трябва да пия хормонални хапчета ,но аз разбрах ,че от тях се пълнее и не искам да ги пия. Въпросът ми е има ли друг начин да ми дойде менструацията , освен с тези хапчета ?
    Благодаря предварително!

  2. #2
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227

    Re: След диета

    Цитирай Първоначално написано от blgf
    Здравейте и честит първи учебен ден на всички ученици !


    Така сега по темата. На 15 години съм и спазвам диета от 2 юли на 90 дневната диета и свършва на 29 септември , засега съм свалила 10 кг ,но от както почнах диетата ми спря менструацията Първият месец ми дойде , но за един два дена , a на втория нищо. Приятелка на мама , която е гинеколог е казала, че трябва да пия хормонални хапчета ,но аз разбрах ,че от тях се пълнее и не искам да ги пия. Въпросът ми е има ли друг начин да ми дойде менструацията , освен с тези хапчета ?
    Благодаря предварително!
    А каква е тази гинеколожка след като не ти е казала, че е нормално при рязка смяна на теглото, особено след диета да ти стане нередовен? Това е един от основните фактори, когато ти се измести цикъла. Вземи си направление и отиди при някой "наистина" гинеколог.

    Ако не ти дойде и 3-тия и 4-тия месец ще трябва да отидеш. Но е нормално 2-рия да не ти дойде след свалени 10 кг.
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  3. #3
    Голям фен Аватара на bebeemalko
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Candytown, Wonderland
    Мнения
    829
    Най-вероятно да се върне цикъла ти след като свърши диетата
    [img] http://4.bp.blogspot.com/_9XjzP3JBrG...0/Paramore.jpg [/img]

    Don't wanna hear your sad songs
    I don't wanna feel your pain
    When you swear it's all my fault
    'Cause you know we're not the same
    No, we're not the same, oh, we're not the same

  4. #4
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Зависи за какви хапчета иде реч. Тя сигурно има предвид гестагени, а ти си разбрала ОК.
    Колко тежиш и колко си висока? Откога имаш М? Редовна ли беше преди диетата?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  5. #5
    Аватара на blgf
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Благоевград
    Мнения
    50
    Висока съм 1,72 - 60 кг. Менструация имам от 13 годишна възраст и доколкото си спомням съм била редовна изпускала съм само един или два месеца в началото ,след като ми дойде за първи път.

  6. #6
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Сега си 60 кг, нали? Като си започнала диетата, си била 70 значи.
    Няма да е зле да направиш една ехография и ако се наложи, да се изследваш.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #7
    Аватара на blgf
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Благоевград
    Мнения
    50
    Да , в момента съм 60 кг. днес ще отида на доктор там ще ми кажат какво да правя . Надявам се да ми няма нищо и да не се налага да пия хапчета .

  8. #8
    Супер фен Аватара на badsector
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 117
    Поредното доказателство колко "здравословна" е въпросната диета.

  9. #9
    Аватара на blgf
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Благоевград
    Мнения
    50
    Цитирай Първоначално написано от badsector
    Поредното доказателство колко "здравословна" е въпросната диета.

    Прав/а си ,но както и много други хора и аз се подлъгах ..
    Иначе преди малко се върнах бях на гинеколог
    [СВЕСТЕН , не като приятелката на мама ,която ми предложи хормонални хапчета] и гинеколога ми каза , че всичко е наред и нямам нужда от никакви хапчета . Благодаря за помоща !

  10. #10
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Чакай малко, плюеш женицата при положение че е съвсем в реда на нещата да пиеш гестагени, с които да се предизвика М. И е също в реда на нещата да ги пиеш месец, два или три, за да регулираш менструацията.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  11. #11
    Аватара на blgf
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Благоевград
    Мнения
    50
    Гинекологът ми каза да не взимам никакви хапчета и да отида на преглед преди Нова година . Не е споменал за гестагени .

  12. #12
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от blgf
    Гинекологът ми каза да не взимам никакви хапчета и да отида на преглед преди Нова година . Не е споменал за гестагени .
    Каза ли ти колко е дебелината на лигавицата? Граафов фоликул/белези на овулация видял ли е?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  13. #13
    Аватара на blgf
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Благоевград
    Мнения
    50
    Не ми каза с такива подробности само ми направи ехография и каза , че всичко е наред и че няма за какво да се притеснявам.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си